PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki program do prezentacji zdjęć



psemo
17.07.09, 09:20
Jaki polecacie program to multimedialnej prezentacji zdjęć:?:
Ma być , prosty w obsłudze , szybki .......
zależy mi na zapisie w typ HD , format DVD i compresja DVD .

:roll:

taztaz
17.07.09, 10:15
dla osoby która nigdy nie siedziała przy takiej aplikacji, to myślę że sony Vegas będzie nadawał się idealnie.
Mnogość funkcji, nieograniczone efekty przejść, intuicyjny interfejs.
Programy tj. Adobe Permiere, Edius, Avid, Adobe After Effects. świetne narzędzia ale trzeba mieć sporo wprawy żeby coś zrobić.
Pozdrawiam .

BAQ
17.07.09, 10:47
Jaki polecacie program to multimedialnej prezentacji zdjęć:?:
Ma być , prosty w obsłudze , szybki .......
zależy mi na zapisie w typ HD , format DVD i compresja DVD .

:roll:

Chcesz mieć prezentację w formacie DVD i rodzielczości HD? W/g mnie tak się nie da. Nie wiem jaki sprzęt by takie coś odtworzył.

taztaz
17.07.09, 10:50
Chcesz mieć prezentację w formacie DVD i rodzielczości HD? W/g mnie tak się nie da. Nie wiem jaki sprzęt by takie coś odtworzył.

Można zrobić projekt w trybie HD i wyeksportować go go pliku HD albo zapisać na płycie DVD w zmniejszonej rozdzielczości. Albo podłączyć nagrywarkę Blu-ray, nagrać i do odtwarzacza. I problem z głowy.

BAQ
17.07.09, 10:53
Można zrobić projekt w trybie HD i wyeksportować go go pliku HD albo zapisać na płycie DVD w zmniejszonej rozdzielczości.

czyli na DVD będzie SD, a nie HD :)

rafrog
17.07.09, 11:04
IMHO najlepszy będzie ProShow Gold. Niestety nie jest darmowy.

Mirek54
17.07.09, 11:47
Jaki polecacie program to multimedialnej prezentacji zdjęć:?:
Ma być , prosty w obsłudze , szybki .......
zależy mi na zapisie w typ HD , format DVD i compresja DVD .

:roll:

Prosty i niestety nie ma zapisu HD- MemoriesOnTV.Pro.
CyberLink PowerDirektor-ten natomiast ma wszystko co chcesz.Rowniez jest banalnie prosty w obsludze.8 Giga danych w formacie HD robilem godzinke,od uruchomienia programu do wlozenia plytki do odtwarzacza.

psemo
17.07.09, 12:11
IMHO najlepszy będzie ProShow Gold. Niestety nie jest darmowy.

szukam zamiennika dla ProShow Gold - wszystko robie na nim .

Che miec w DVD a tak musze przerabiać kazdą prezentacje z mpg .


CyberLink PowerDirektor-ten natomiast ma wszystko co chcesz

Zobacze na tutorialu dzięki wielkie


Można zrobić projekt w trybie HD i wyeksportować go go pliku HD albo zapisać na płycie DVD

na avatarku jesteś z kamerka , jest świetny program do pokazów i łaczenia filmów ale nazwy nie pamiętam , dlatego pytam was czego wy używacie:wink:

BAQ
17.07.09, 13:13
Ja, poza MemoriesOnTV.Pro, osobiscie mogę polecić DVD Photo Slideshow

http://www.dvd-photo-slideshow.com/

Toster_88
18.07.09, 12:16
za rafrogiem - ProShow Gold jest swietny. Sprawdz trial'a http://www.photodex.com/downloads/products/proshowgold

psemo
18.07.09, 12:50
za rafrogiem - ProShow Gold jest swietny. Sprawdz trial'a

posiadam pełną wersje proShow gold 4.0 , ale szukam zamiennika dla tego programu :wink:


dlatego pytam na forum :wink:

psemo
21.07.09, 18:08
Wątek do zamknięcia dzięki za wszystkie podpowiedzi , wybrałem magix-a :wink:

pozdrawiam :esystem2:

Quentin35
16.07.10, 10:30
Odkopię wątek bo pora wakacyjno-urlopowa więc fotek z wojaży dużo i pochwalić się przed rodziną czy znajomymi czasami trzeba ;) Szukając jakiegoś innego, niż te najbardziej znane programy, narzędzia do tworzenia prezentacji natknąłem się na muvee reveal. Program nie nowy ale wcześniej nie spotkałem się z nim. Pierwsze próby trialem wyszły całkiem fajnie ze względu na prosty i intuicyjny sposób tworzenia prezentacji. W 3 szybkich krokach można stworzyć całkiem ciekawy "film" z naszych zdjęć a także filmików. Do wyboru mamy różne style uatrakcyjniające pokaz i oczywiście możliwość dodania muzyki. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość łatwego i szybkiego wysłania produkcji na np. Facebooka czy YouTube. Może komuś przypadnie do gustu :) Strona producenta http://www.muvee.com/en/products/reveal a tu krótki pokaz:
http://www.youtube.com/watch?v=DhdSwYPAyfQ

NightCrawler
16.07.10, 11:29
Odkopię wątek bo pora wakacyjno-urlopowa więc fotek z wojaży dużo i pochwalić się przed rodziną czy znajomymi czasami trzeba ;) Szukając jakiegoś innego, niż te najbardziej znane programy, narzędzia do tworzenia prezentacji natknąłem się na muvee reveal. Program nie nowy ale wcześniej nie spotkałem się z nim. Pierwsze próby trialem wyszły całkiem fajnie ze względu na prosty i intuicyjny sposób tworzenia prezentacji. W 3 szybkich krokach można stworzyć całkiem ciekawy "film" z naszych zdjęć a także filmików. Do wyboru mamy różne style uatrakcyjniające pokaz i oczywiście możliwość dodania muzyki. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość łatwego i szybkiego wysłania produkcji na np. Facebooka czy YouTube. Może komuś przypadnie do gustu :) Strona producenta http://www.muvee.com/en/products/reveal a tu krótki pokaz: YouTube- muvee Reveal (http://www.youtube.com/watch?v=DhdSwYPAyfQ)

Ten filmik to bardziej reklama nvidii niż pokazanie możliwości programu :)

Quentin35
16.07.10, 12:30
Ten filmik to bardziej reklama nvidii niż pokazanie możliwości programu :)
Też, ale jest krótki i pokazuje jak szybko tworzy się pokaz. Program sam dopasowuje szybkość pokazu do długości muzyki i tak naprawdę jeśli nie chcemy bardzo angażować w sposób prezentacji to błyskawicznie mamy efekt finalny :)

Jaco
4.01.11, 22:27
Witam serdecznie. Mam na imię Jacek. To mój pierwszy post. Również szukam jakiegoś dobrego profesjonalnego programu do prezentacji. Znalazłem kilka fajnych gotowych prezentacji na youtube i szukam programu który zrobi coś podobnego co w poniższym linku:

http://www.youtube.com/watch?v=gGEq9DKtaKc

Ściagnąłem Revala 15-dniowego, ale nie pokazuje mi podglądu przy projektowaniu prozentacji. Nie wiecie dlaczego? Co ewentualnie polecicie innego z podobnymi efektami jak w linku?

Pozdrawiam
Jacek

Mirek54
4.01.11, 23:44
Nie wiecie dlaczego? Co ewentualnie polecicie innego z podobnymi efektami jak w linku?

Pozdrawiam
Jacek

Zobacz czy opcja przelaczenia na pelen ekran nie pomoze.
Z takich prostrzych to PowerDirector od Cyber Link

Jaco
5.01.11, 19:02
Witam,

faktycznie na pełen ekran pomaga. Gdzie jest więc problem? U mnie w kompie coś nie tak?
Jest jeszcze jeden problem. Program nie chce mi zapisać prezentacji na dysk. Zatrzymuje siena 5% i stoi. Komp nie jest najgorszy bo procek dwurdzeniowy i pamięć 4 GB. W czym może być problem i o co chodzi w ogóle z tymi niedziałającymi funkcjami programu? To trial 15 dniowy ze strony producenta.

Jaco
6.01.11, 12:52
Witam, jeszcze raz. Moze ktoś sięorientuje czy ten program ma możliwość tworzenia prezentacji również ze zdjeć pionowych? niestety poziome mi się wyświtlają a pionowe nie. We wszystkich demówkach na stronie producenta tez są tylko zdjecia poziome. Czy ten program nie obsługuje pionowych fotek?

Mirek54
6.01.11, 13:10
Mi robi i pionowe i poziome.Zobacz czy w gorszej jakosci Ci zapisze.Jesli dajesz zapis na max. jakosci to pamieci troche to potrzebuje.Tez mam troche tych rdzeni i 12 mega ramu.Moze jakies .exe Ci dzialaja o ktorych nie wiesz i pamiec zabieraja:wink:

Jaco
6.01.11, 14:05
Rozumiem,
dzięki serdeczne za odpowiedż, sprawdziłem na mniejszych fotkach i jak zmiejszyłem zdjecia na 320x480 oraz jakość zapisu na minimum to poszło. Więc chyba u mnie problem jest z pamięcią i ogólne ze sprzętem. Bardzo wydajny sprzęt jest potrzbny jak na taki prosty program, ale przejścia między zdjeciami ma fajne. Sprawdzę jeszcze ten PowerDirektor. Znacie jeszcze inny program który generuje podobne efekty przejść?

Quentin35
6.01.11, 14:16
Chyba coś musi być u Ciebie nie tak. Ja demona prędkości nie mam (AMD 3200+ , 4 GB Ramu i karta 7300GT) i problemu żadnego z większymi rozdzielczościami nie zauważyłem. Nie mam też problemu ze zdjęciami pionowymi.

tymczasowy_
8.02.11, 10:13
Mirek, dwukrotnie wymieniał PowerDirector CyberLink. Od kilku miesięcy posiadam wersję nr 8, zapłaciłem około 80$ (są różne promocje, teraz jest wersja 9). Program jest b. prosty w obsłudze, ma b. dużo różnych ciekawych opcji.

Zaczełem od prezentacji zdjęć, teraz dodaję również klipy video z LX5. Kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt minut i prezentacja gotowa. Można wypalać różne różniste płytki od VCD porzez DVD kończąc na Blueray. Można eksportować do różnych plików, avi, mp4, m2ts itp.

Szczerze polecam.

PS
Szukając programu zwracałem uwagę na jedną sprawę - możliwość robienia zbliżeń zdjęcia tzw. zoomów i panoram po statycznej fotce -PD8 ma to bardzo dobrze rozwiązane - prezentacje zyskują bardzo na dynamice.

Dodatkowo napisy, muzyka i pokazanie kilkuset fotek przestaje być nudne dla oglądających.

Program nie ma szalonych wymagań co do sprzętu, teraz używm na notebooku z i3, 4GB i 1,6GHz z grafiką na intela na płycie, wszystko idzie płynnie i znośnie (używałem również na T5540, 1GB i 2GHz, grafika na płycie i też dało się przeżyć).

Wersja demo jest właściwie w pelni funkcjonalna, jedynie na pierwszych 5 sekundach filmu jest napis. Nie ma również pewnych dodatków jakie dostaje się z wersją pełną - ale to w niczym nie przeszkadza. Jak ktoś się zdecyduje na zakup to w wersję demo wprowadza kod i ma już wersję pełną.

Rafał Czarny
8.02.11, 10:19
Witam serdecznie. Mam na imię Jacek. To mój pierwszy post. Również szukam jakiegoś dobrego profesjonalnego programu do prezentacji. Znalazłem kilka fajnych gotowych prezentacji na youtube i szukam programu który zrobi coś podobnego co w poniższym linku:
YouTube - Dynamiczny teledysk ślubny Leszno - www.michaldudzinski.com (http://www.youtube.com/watch?v=gGEq9DKtaKc)

Ściagnąłem Revala 15-dniowego, ale nie pokazuje mi podglądu przy projektowaniu prozentacji. Nie wiecie dlaczego? Co ewentualnie polecicie innego z podobnymi efektami jak w linku?

Pozdrawiam
Jacek

Wiesz po co w takich programach są te wszystkie bajeranckie przejścia, efekty buzery, wodotryski? Żeby o nich natychmiast zapomnieć i nigdy ich nie tykać. Podlinkowana przez Ciebie prezentacja to szczyt kiczu i żenady.

Ania_
8.02.11, 11:28
Pytanie do używających takich cudów. Jak to jest z muzyką? Wykupuje się licencję razem z programem? W sensie wrzucania na YT z konkretną muzyką.:wink:

Mirek54
8.02.11, 11:41
Muzyke wstawiam odpowiednio pasujaca do pokazywanych obrazow.Na YT nie wstawiam,nie widze potrzeby.

Ania_
8.02.11, 12:07
Dzięki! Pytam z czystej ciekawości, bo wiem, że wiele prezentacji ląduje na YT. :)

tymczasowy_
8.02.11, 14:28
... bo wiem, że wiele prezentacji ląduje na YT. :)Ekshibicjonizm XXI wieku ... dla takich to już tylko sofa u psychoterapeuty.



Podlinkowana przez Ciebie prezentacja to szczyt kiczu i żenady.Nie przesadzaj, całkiem przyzwoita reklamówka.

black_bird
8.02.11, 16:41
Ekshibicjonizm XXI wieku ... dla takich to już tylko sofa u psychoterapeuty.


Nie przesadzaj, całkiem przyzwoita reklamówka.

Niestety, zgadzam się z Rafałem. Tylko piękna klasyka stoi ponad czasem. Ten pokaz już po dwóch oglądaniach trąci .... wiochą ..;)

Dlaczego? no bo przecież tam masz wszystko gotowe.... ;) tylko brać... każdy głupi to potrafi.
Ty musisz się wykazać pracą i artyzmem ...

Ja uważam, ze najbardziej kreatywny jest PSG Producer...oczywiście bez tych fajerwerków.

tymczasowy_
9.02.11, 22:08
Ja uważam, ze najbardziej kreatywny jest PSG Producer...oczywiście bez tych fajerwerków.Nie ma czegoś takiego jak PSG Producer.
Jest ProShow Gold
lub
Pro ShowProducer
jest też
ProShow Web.

Co do wyboru programu jednemu pasuje taki w którym wybiera materiał wejściowy potem szablon i wciska guzik start. I są tacy co wszystko składają sami.

Ania_
9.02.11, 22:11
Ekshibicjonizm XXI wieku ... dla takich to już tylko sofa u psychoterapeuty.

Dlaczego? Można przecież zestawić swoje zdjęcia z dźwiękiem i spróbować je zaprezentować w formie filmu. :)

rafrog
9.02.11, 22:36
Najfajniejsza prezentacja jaką miałem okazję ostatnio oglądać - http://photohibition.blogspot.com/2011/01/koysanka-dla-okruszka-little-ones.html

Polecam :)