PDA

Zobacz pełną wersję : Manual focus - C-740



CyberZBIR
8.07.03, 18:59
Możecie wyśmiać mnie w tej chwili całkowicie, ale nie potrafię manualnie ustawiać ostrości w moim aparacie.... Pomożecie?

miro
8.07.03, 20:00
wybierasz sobie tryb zdjec np P,A/S/M bo naAUTO chyba nie dziala... potem trzymasz pez okolo 1s wcisniety OK, pojawi sie okienko a na dole AF i MF naciskaz kursor w bok (np w prawo) i Ci przechodzi podswietlenie z AF na MF i teaz kursorami góra - dol maz mozliwosc regulacji ostrosci.... Potem tylko naciskasz ok przez 1s i juz :)

patrixjer
8.07.03, 20:42
wszystko ustawiasz oczywiscie wzdledem centralnie powiekszonego kwadratu

CyberZBIR
9.07.03, 09:20
Dzięki za pomoc, chłopaki. Mam jedynie amerykańską instrukcję do C-740 i jest tam oczywiście rozdział pt. "Manual Focus". Cytuje jego całą treść: "If auto-focus can not be used, use manual focus." Koniec cytatu i całego rozdziału. Na szczęscie zalazłem na płytce CD z oprogramowaniem plik *.pdf i instrukcję na 220 stron.

To change the subject... co wiecie o robieniu zdjęć pod słońce?

miro
9.07.03, 10:47
nono 220 stron, cholera a u mnie ta plyta nawet w napedzie jeszcze nie lezala... mam win2k i nie musialem nic instalowac a by zgrywac zdjecia a bajeranckich programow nie potrzebowalem ;)

Esperak
9.07.03, 12:26
nio inni tez niepotrzebuja ale PDF z instrukcja sie przydaje....

CyberZBIR
9.07.03, 20:02
A co z tymi fotkami pod słońce? Wiecie coś może na ten temat?

Czaszek
10.07.03, 10:54
A co z tymi fotkami pod słońce? Wiecie coś może na ten temat?

Z tego co wiem to trzeba uważać i nie 3maćobiektywu tak żeby słońce długo było w kadrze bo można matryce uszkodzić. I to wszystko co wiem na ten temat :)

CyberZBIR
10.07.03, 11:27
Mnie chodzi raczej o to, że przy fotografowaniu np. zachodu słońca, zamiast pięknej, złotej kuli otrzymuje jasną, białą plamę. Wcześniej bawiłem się Canon'em EOS 300 i odwzorowanie było zawsze idealne.
Any ideas?