PDA

Zobacz pełną wersję : Rozgrzebałem moją FL-36



SPyCH
23.06.09, 19:22
Chce wymienić sobie pierścień w lampie FL36, bo jak się pewnie domyślacie jest pękniety. Udało mi się po przejsciu przez 4 serwisy komórkowe rozkręcić lampke. Teraz jak ją już otwarłem to pojawił się pewien problem...
na zdjęciu 2 widać taki brązowawą taśmę łączącą stópkę z resztą elektroniki. Przez tą głupią taśmę nie mogę dobrać się do stópki, która jest przymocowana na 4 śrubkach.
Teraz proszę was o pomoc... jak wypiąć tą taśmę albo jak dobrać się do stópki od wewnątrz?
Nie chce popsuć sobie lampy, dlatego wolę najpierw spytać.


A nawiasem mówiąc. Na 3 zdjęciu, całkiem z lewej, widać slot na kabelek który jest odłączony. Ciekawe do czego służy? Dodam, że po otwarciu już był wypięty...

dziekan
23.06.09, 19:27
wyciągasz podobnie jak wtyczkę, z umiarkowaną siłą.

kowalikster
23.06.09, 19:30
Na zdjęciu widać że taśma zakończona jest gniazdem. Dokładnie nie widać, ale stawiałbym że wtykę "odblokowuje" się poprzez podniesienie "słupków" po bokach samego gniazda - tak wygląda to w telefonach GSM, więc na tej podstawie proponuję takie rozwiązanie.

SPyCH
23.06.09, 19:49
faktycznie, pomogło. Trzeba było z boku podwadzić. Teraz problem bo nie mam akurat takiego gwiazdkowego do tej stópki :P :P

kowalikster
24.06.09, 09:32
:?::?::?:

BAQ
24.06.09, 12:40
Chce wymienić sobie pierścień w lampie FL36...

Gdzie udało Ci się zdobyć cały pierścień? Pytam, gdyż sam takiego potrzebuję.

SPyCH
25.06.09, 17:27
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=19245

Tutaj więcej info.

szambonur
13.09.10, 20:36
Pierścień przeleżał 9 miesięcy w torbie i akurat dzisiaj urodził się pomysł wymiany. Wszystko odbyło się bezproblemowo, rozkręciłem, następnie skręciłem, wydawało mi się że wszystko jest OK, ale niestety nie jest. Po podłączeniu aparatu, podczas zmiany ogniskowej lampa nie reaguje. Co mogłem przeoczyć podczas składania. Wszystkie kabelki powpinałem na swoje miejsce. A co z tym kabelkiem co było wcześniej wspomniane że był wypięty, ja dla niego znalazłem gniazdo... Musze to rozkręcić jeszcze raz...

szambonur
14.09.10, 19:39
Pierścień przeleżał 9 miesięcy w torbie i akurat dzisiaj urodził się pomysł wymiany. Wszystko odbyło się bezproblemowo, rozkręciłem, następnie skręciłem, wydawało mi się że wszystko jest OK, ale niestety nie jest. Po podłączeniu aparatu, podczas zmiany ogniskowej lampa nie reaguje. Co mogłem przeoczyć podczas składania. Wszystkie kabelki powpinałem na swoje miejsce. A co z tym kabelkiem co było wcześniej wspomniane że był wypięty, ja dla niego znalazłem gniazdo... Musze to rozkręcić jeszcze raz...
Sprawa nie aktualna, musiałem coś nie docisnąć. rozkręciłem jeszcze raz i już jest OK. Teraz to sobie nie potrafię poradzić z pokasowaniem tego co tu popisałem żeby nie śmiecić na forum. Może któryś z adminów mnie wyręczy... Dziękuje...;)