PDA

Zobacz pełną wersję : pProblem z AF w olympusie e410



komputerimac
12.06.09, 13:20
Witam.Mam problem z AF w e410.Jak robie zdjecie w trybie automatycznym obraz sie nie dostraja i wychodzi mi strasznie zamazane zdjecie.I jeszcze jedno gdy robie zdjecie przez wizjer to "kółko"z lewej strony obok znaku flsha sie nie swieci.Co mam zrobic aby zdjecia wychodzily normalnie ???

Mirek54
12.06.09, 13:25
Kiedys jak ustawilem na MF to tez mi sam nie chcial ostrzyc,juz do serwisu mialem slac.

kurokial
12.06.09, 15:15
Kiedys jak ustawilem na MF to tez mi sam nie chcial ostrzyc,juz do serwisu mialem slac.

Spróbuj się oddalać i zbliżać do fotografowanego obiektu, bądź czujny bo kiedyś ostrość złapiesz :roll:

komputerimac
12.06.09, 18:59
ok juz wiem.

epicure
12.06.09, 19:22
komputerimac, skoro już sam doszedłeś do rozwiązania, to napisz w czym tkwił problem.

Hvba
27.03.11, 19:00
podpinam się do tematu.
mam olympus e 410 i po wciśnięciu spustu migawki do połowy AF powinien ustawić ostrość a tego nie robi, po wciśnięciu całkowicie robi zdjęcie normalnie ale nie jest ostre. pytanie taki czy to jakaś usterka czy może to się gdzieś włącza/wyłącza. dodam że kilka dni temu wszystko działało prawidłowo. Żadnych udeżeń i innych wypadków z aparatem nie było.
pozdrawiam

Bodzip
27.03.11, 19:08
Tak mi się widzi, że w menu masz ustawione na MF (manual focus).Przestaw na S-AF lub S-AF + MF

Hvba
27.03.11, 19:48
witam to jednak nie to bedzie. jest ustawione na s af. po resecie ustawien. działa ale tylko jak robie zdjęcia przez wizjer. czyli po wcisnieciu do polowy ostrzy samo. a przy robieniu zdjęcia przez lcd nic po wciśnięciu do połowy, ale po pełnym nacisnieciu guzika robi automatycznie ostrzenie i zdjecie.

Jack
27.03.11, 19:58
...działa ale tylko jak robie zdjęcia przez wizjer. czyli po wcisnieciu do polowy ostrzy samo. a przy robieniu zdjęcia przez lcd nic po wciśnięciu do połowy, ale po pełnym nacisnieciu guzika robi automatycznie ostrzenie i zdjecie.Aaaaaach! A od kiedy E-410 ma AF w trybie Live View?:grin::grin::grin::grin: Moim skromnym zdaniem taki fjuczer jest dopiero w E-420:grin:
Jack

Hvba
27.03.11, 20:33
hmmm mam aparat już pare lat i nie zauważyłem że nie ma? hmm jestem pewny że coś było po wciśnięciu spustu migawki do połowy na podglądzie na żywo... tak czy inaczej dzięki za pomoc :D

szczesliwy
27.03.11, 21:05
"Naciśnij spust migawki do końca, aby ustawić ostrość i wykonać zdjęcie.
• Aby wcześniej ustawić ostrość, przyciśnij przycisk AFL i naciśnij przycisk migawki. Ostrość jest
blokowana po wciśnięciu przycisku AFL.
• Obraz na monitorze zatrzymuje się, gdy lustro zostaje opuszczone podczas ustawiania
ostrości. Wykonane zdjęcie jest krótko wyświetlane na monitorze."


Strona 19 PDF-a (http://upload.cyfrowe.pl/cyfrowe/instrukcje/aparaty/olympus/instrukcja_olympus_e410_pl.pdf)

Jack
27.03.11, 21:07
...hmm jestem pewny że coś było po wciśnięciu spustu migawki do połowy na podglądzie na żywo..Było, ale bardzo niewiele. Dopiero po pełnym wciśnięciu guzika spustowego i opuszczeniu lustra, następuje działanie czujników AF przesunięcia fazowego (tych pod lustrem), faktyczne nastawienie ostrości, ponowne podniesienie lustra i wyzwolenie migawki. Dopiero seria x20 ma AF mierzący kontrast w LV.
Pozdrawiam
Jack