PDA

Zobacz pełną wersję : A może c750???



CASI
6.10.04, 21:50
Witam. Chcialem c 765 ale moze lepszy bedzie c 750? bo jezeli jedyna roznica jest predkosc to c 750 jest atrakcyjniejszy tzm ma wiecej dodatkow? Kto sie zna niech podpowiada.
Pozdrawiam

vodnik
6.10.04, 21:56
No na rzecz C750 przemawia stopka pod lampe i pilot w zestawie i mozliwosc jego uzycia.

Na rzecz C765 przemawia nowy procesor graficzny, wspomniana szybkosc i opcja Super Zoom, dajaca chyba 12x zooma optycznego (a moze 14x) ale wiaze sie to z zmniejszeniem rozdzielczosci obrazu do 1600x1200 (chyba) - niech sie wypowie jakis user C765.

NO i jeszcze pozostaje roznica w cenie chyba.

wrocek
6.10.04, 22:23
Jeśli ten SuperZoom działa na zasadzie zmniejszenia rozdzielczości, to jest to po prostu kadrowanie fragmentu zdjęcia z pełnego formatu. A więc "uczciwość" takiego rozwiązania jest podobna do zooma cyfrowego.

vodnik
6.10.04, 23:14
Chyba jednak nie. Gdzies wyczytalem, ze zmniejszajac rozdzielczosc, tzn liczbe aktywnych pixli zmniejszamy element swiatloczuly, przez co mozna osiagnac wiekszy zakres ogniskowej.

No-shadow Kick
7.10.04, 10:39
Z ciekawości zrobiłem mały test i jeśli niczego nie pomyliłem, to wychodzi że ten super zoom to ściema!
Pierwsze zdjęcie zrobiłem z max zoomem przy rozdzielczości 2288x1712. W drugim włączyłem opcję SuperZoom, rodzielczość zmiejszyła się do 1600x1200, pojawiła się dodatkowa podziałka, przejechałem zoomem do końca i rzeczywiście jeszcze kilka kroczków zoom pojechał dalej ... :?:

ALE przy pełnym podglądzie zdjęć, obiekty są takiej samej wielkości (zmierzyłem linijką :) )
:shock:
Owszem przy rozdz. 1600x1200 zoom jest większy, ale co z tego, skoro przy max rodzielczości uzyskuję ten sam efekt z normalnym zoomem?

Ludzie od marketingu ostro myślą w tym Olympusie :wink:

Pozdrawiam

wrocek
7.10.04, 10:56
ALE przy pełnym podglądzie zdjęć, obiekty są takiej samej wielkości (zmierzyłem linijką :) )
Więc wychodzi na to, że miałem rację.

vodnik
7.10.04, 11:15
Respect. Zwracam racje.

CASI
9.10.04, 14:55
Dzieki panowie ale dla mnie ten super zoom to w sumie nie ma juz az takiego znaczenia moze chodzi mi raczej o inne plusy. Powiedzcie mi ktory według Was jest "lepszy".
Pozdrawiam

No-shadow Kick
9.10.04, 16:53
Jako użytkownik C-765 mogę się wypowiedzieć tylko na temat tego aparatu.
Otóż ma on większy wyświetlacz naprawdę dobrej jakości, dodatkowo wyświetlacz w wizjersze ma większość rozdzielczość, co wpływa na lepszą jakość obrazu niż w C-750.
Nie miałem okazji porównać szybkości działania z C-750, ale wg wszelkich opinii jakie czytałem jest jednak szybszy. Osobiście nie narzekam na szybkość.
AF działa w większości przypadków bardzo dobrze.

Reszta to już chyba to samo.

Pozdrawiam

CASI
9.10.04, 22:37
no shadow dzieki ale powiedz mi jak to jest z obsluga tego 10X zooma bo ja jak probowalem to ciezko jest zrobic fatke nieporuszona. Moze cos pokombinowac z czasami ale to pewnie raczej zadko sie udaje. Co ty na to?

No-shadow Kick
10.10.04, 13:00
Udaje się dosyć często, ale pod kilkoma warunkami:
- jest dość jasno, żeby można było ustawić nieco krótszy czas naświetlania
- popracuje się trochę nad techniką trzymania apratu :) wiem że to może brzmieć śmiesznie, ale naprawdę trzymanie aparatu w trakcie wykonywania zdjęcia ma tutaj kluczowe znaczenie
- jak się nie da inaczej, to pozostaje użycie statywu

Pozdrawiam

Aleksander
10.10.04, 20:00
??

CASI
10.10.04, 21:39
Dzieki.
No shadow kick to z trzymaniem aparatu wcalemnie nie smieszy bo wiem stabilny uchwyt to podstawa. bawilem sie sporo wideo i wiem co to znaczy.
A teraz pytanko do Aleksandra - jak porownujesz te dwa aparaty bo widze ze trzymales je oba w łapkach czyli 750 i 765 pomijając zasilanie. mam na mysli szybkosc jakosc i ogolnie dzialnaie obu tych aparacikow.
Pozdrawiam

Aleksander
10.10.04, 21:56
??

No-shadow Kick
11.10.04, 10:04
Odniosę się jeszcze do akumlatorów, chociaż już na forum pisałem o tym parę razy.
Rzeczywiście zaraz po kupnie aparatu nie wyglądało to dobrze, starczało na ok. 30-40 zdjęć w max. rozdzielczości (+ sporo czasu na zabawę w menu :) )
Dalego dokupiłem zamiennik. W tej chwili po wielokrotnym cyklu rozładowanie-naładowanie (bez doładowywania) jest już znacznie lepiej. Starcza na ponad 100 zdjęć w max. rodzielczości. Do tego często załączam i wyłączam aparatu co kilka zdjęć, bo nie mam jeszcze zestawu ochronnego i wolę nie nosić go w trybie uśpienia w torbie.
I w przeciwieństwie do stanu początkowego, teraz po zapaleniu się sygnalizacji o słabej baterii mogę jeszcze ustrzelić tak na oko jeszcze ze 20 zdjęć.
Mam kartę 128MB i spokojnie mogę ją zapełnić 2x korzystając z jednego akumlatorka, mając drugi naładowany w torbie można śmiało iść w plener nawet z większą kartą.

Pozdrawiam

Aleksander
11.10.04, 16:49
??

Aleksander
12.10.04, 16:27
??

CASI
16.10.04, 22:44
Kurna nic bo kaska na samochod idzie - tak to jest jak sie daje jezdzic kobietom. :-(
Pozdrawiam
ps. Ale kupie na 70% c750
8)

Aleksander
17.10.04, 08:35
??

CASI
17.10.04, 20:50
A moze kcesz kupić? Jeszcze w dobrym stanie czesto serwisowana :D heheheheh pozdrawiam narazie foce analogiem i sie wlasciwie zastanawiam czy warto kupowac cyfrówke. jest praktyczna, daje niezle mozliwosci ale jakosc cyfry to jekosc cyfry niestety. :wink:

Aleksander
17.10.04, 21:40
??

CASI
18.10.04, 23:52
yessss yesssss kupie cyfraka ale moze jednak 765? Dobre zarty nie sa zle - pozdrawiam