PDA

Zobacz pełną wersję : rozłażący sie wyswietlacz w E-3



Pieciek
30.05.09, 22:20
Witam,

własnie dostałem w swoje łapki e-3 z 12-60 ze sklepu "nie dla idiotów" i znalazłem coś niepokojącego.
Wyświetlacz przy tym wgłębieniu na palec do odsuwania sie rozłazi (dokładnie jego obudowa). Nic nie jest pekniete, połamane czy inaczej uszkodzone, ale wydaje mi się że śrubka nie trzyma tych dwóch połówek wyświetlacza - mogę w narozniku obudowę palcami rozsunąć - czy to jest normalne?

:esystem::esystem2:

K_Puchatek
30.05.09, 22:29
Jeżeli dobrze zrozumiałem to "rozłazi" Ci się sam wyświetlacz - zdecydowanie nie jest to normalne - jeżeli kupiłeś niedawno to do 5 (chyba tylu) dni Masz prawo zwrócić do sklepu. Jak nie to pozostaje serwis gwarancyjny...
Pozdrawiam

zeman2
30.05.09, 22:29
sprawa wyświetlacza była juz poruszana na forum, włącznie z kwestią nieszczelności

nie powinno tak być i "ten typ tak nie ma" - wygląda na to, że powinieneś zapukać do serwisu

Pieciek
30.05.09, 22:35
Jeżeli dobrze zrozumiałem to "rozłazi" Ci się sam wyświetlacz - zdecydowanie nie jest to normalne - jeżeli kupiłeś niedawno to do 5 (chyba tylu) dni Masz prawo zwrócić do sklepu. Jak nie to pozostaje serwis gwarancyjny...
Pozdrawiam


Rozłazi mi się sama obudowa wyświetlacza po jego odchyleniu. Przez szparę widzę diody i płytkę wyświetlacza. Najdziwniejsze ze obok jest śrubka, ale tak jak by ona nie trzymała wcale w dolnym rogu (tu gdzie jest takie wgłębienie na palec do odsuwania)
Aparat został mi kupiony dziś o godzinie 9 rano w innym mieście, ponieważ u nas "idiotów" nie ma :))))))) i około 19ej dostałem go w swoje ręce i odrazu poszedłem w plener testować.

taztaz
30.05.09, 22:36
Niestety mam to samo po prostu plastik w który wkręca się śruba nie wytrzymuje. Trzeba chyba do serwisu odesłać.

heyahero
30.05.09, 22:39
Zakładam, że kupiłeś E-3 na jakiejś "fajnej" promocji w MM. Z ciekawości zerknąłbym w menu serwisowe i sprawdził ilość klatek.
Włącz aparat-->otwórz klapkę karty pamięci-->menu+ok razem (aż się nazwa Olympus E-3 nie pojawi)-->kolejno góra/dół/lewo/prawo-->przycisk migawki(do końca)-->prawo. Pozycja R to ilość zdjęć, S to bodajże ilość włączeń SSWF, czyli w zasadzie info ile razy był aparat uruchamiany.

Pozdrawiam

Pieciek
30.05.09, 22:45
Zakładam, że kupiłeś E-3 na jakiejś "fajnej" promocji w MM. Z ciekawości zerknąłbym w menu serwisowe i sprawdził ilość klatek.
Włącz aparat-->otwórz klapkę karty pamięci-->menu+ok razem (aż się nazwa Olympus E-3 nie pojawi)-->kolejno góra/dół/lewo/prawo-->przycisk migawki(do końca)-->prawo. Pozycja R to ilość zdjęć, S to bodajże ilość włączeń SSWF, czyli w zasadzie info ile razy był aparat uruchamiany.

Pozdrawiam

R-799
S-23

sam z tego ok 100 naklepałem dzisiaj, bo sprawdzałem ile moge seryjnych zdjęć zrobić :)

k@czy
31.05.09, 02:31
z tego co pamietam normalna ilosc to ok <50. najwyrazniej dosal ci sie sprzet , hmmm, "przetestowany". pewnie z wystawki. niemniej jednak powinni cie o tym poinformowac. mozesz probowac zwrocic albo negocjowac cene. od ciebie zalezy, czy sie bedziesz bawil w serwis, czy nie. jesli cena byla atrakcyjna, to mozesz slac do serwisu.

Pieciek
31.05.09, 21:04
z tego co pamietam normalna ilosc to ok <50. najwyrazniej dosal ci sie sprzet , hmmm, "przetestowany". pewnie z wystawki. niemniej jednak powinni cie o tym poinformowac. mozesz probowac zwrocic albo negocjowac cene. od ciebie zalezy, czy sie bedziesz bawil w serwis, czy nie. jesli cena byla atrakcyjna, to mozesz slac do serwisu.


K@czy cena zestawu e-3 + 12-60 - 6999 zł, nie wiem czy jest to atrakcyjna cena w każdym razie zależało mi bardzo na fakturze z maja więc innego wyjścia nie było... :) A z wyświetlaczem - nie przeszkadza to w uzytkowaniu, a sprzęt będzie mi potrzebny na ślub w następny weekend, więc przeniose tą sprawe na następny tydzień... a swoją drogą - tak z innej beczki, co oznacza migająca czerwona dioda na ładowarce podczas ładowania?

Piotr Grześ
31.05.09, 21:08
Migająca? z tym się nie spotkałem. W czasie ładowania powinna palić się ciągłym światłem.

Sebu$
31.05.09, 21:10
K@czy .... - tak z innej beczki, co oznacza migająca czerwona dioda na ładowarce podczas ładowania?

migającej nigdy nie miałem :shock:

może coś nie tak z aku ? u mnie się pali normalnie

Pieciek
31.05.09, 21:12
Migająca? z tym się nie spotkałem. W czasie ładowania powinna palić się ciągłym światłem.

Paliła się przez chwilę ciągłym czerwonym światłem, teraz miga na czerwono - i nie wiem czy ją wyjąć, czy zostawić, bo to pierwsze ładowanie:esystem::esystem2:

Piotr Grześ
31.05.09, 21:14
TRudno dawać Ci jakieś rady w tej sytuacji, ale może nie jest bateria dobrze dociśnięta. Ja bym rozłączył i jeszcze raz spróbował. Trudno, powinno się palić ciągłym czerwonym.

Daniello
31.05.09, 21:14
Może zajrzyj do instrukcji.

Sebu$
31.05.09, 21:24
ciekawe bo w instrukcji nic nie pisze o możliwości migania diody na ładowarce :shock:


Wskaźnik ładowania
Czerwone światło: Trwa ładowanie
Zielone światło: Ładowanie
zakończone
(czas ładowania: ok. 5 godzin)

oraz

Używaj jednej baterii litowo-jonowa Olympus (BLM-1)
Nie można użyć innych baterii.
Zużycie prądu przez aparat zależy od sposobu użytkowania i innych warunków.
Podane niżej czynności zużywają dużą ilość energii nawet bez wykonywania zdjęć
i powodują szybkie wyczerpanie baterii.
• Wielokrotne automatyczne ustawianie ostrości przez naciskanie spustu migawki do połowy
w trybie fotografowania.
• Korzystanie z funkcji podglądu na żywo.
• Wyświetlanie obrazów na wyświetlaczu przez dłuższy czas.
• Gdy aparat jest podłączony do komputera lub drukarki.
Gdy bateria jest wyczerpana, aparat może wyłączyć się bez wyświetlania ostrzeżenia o
niskim stanie naładowania baterii.
W momencie zakupu aparatu bateria nie jest całkowicie naładowana.
Przed użyciem aparatu naładuj baterię przy pomocy odpowiedniej ładowarki (BCM-2).
Normalny czas ładowania dostarczonego akumulatora wynosi ok. 5 godzin (wartość
przybliżona).
Nie należy używać innych ładowarek oprócz oryginalnej.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Może zajrzyj do instrukcji.

nie pisze nic na temat migania

Pieciek
31.05.09, 22:07
ciekawe bo w instrukcji nic nie pisze o możliwości migania diody na ładowarce :shock:


Wskaźnik ładowania
Czerwone światło: Trwa ładowanie
Zielone światło: Ładowanie
zakończone
(czas ładowania: ok. 5 godzin)

oraz

Używaj jednej baterii litowo-jonowa Olympus (BLM-1)
Nie można użyć innych baterii.
Zużycie prądu przez aparat zależy od sposobu użytkowania i innych warunków.
Podane niżej czynności zużywają dużą ilość energii nawet bez wykonywania zdjęć
i powodują szybkie wyczerpanie baterii.
• Wielokrotne automatyczne ustawianie ostrości przez naciskanie spustu migawki do połowy
w trybie fotografowania.
• Korzystanie z funkcji podglądu na żywo.
• Wyświetlanie obrazów na wyświetlaczu przez dłuższy czas.
• Gdy aparat jest podłączony do komputera lub drukarki.
Gdy bateria jest wyczerpana, aparat może wyłączyć się bez wyświetlania ostrzeżenia o
niskim stanie naładowania baterii.
W momencie zakupu aparatu bateria nie jest całkowicie naładowana.
Przed użyciem aparatu naładuj baterię przy pomocy odpowiedniej ładowarki (BCM-2).
Normalny czas ładowania dostarczonego akumulatora wynosi ok. 5 godzin (wartość
przybliżona).
Nie należy używać innych ładowarek oprócz oryginalnej.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


nie pisze nic na temat migania


Dokładnie to samo sie doczytałem... Chłopaki toć bym nie pytał jak bym doczytał :))))

pkali
31.05.09, 22:33
mam nadzieję, że to co napiszę się nie potwierdzi, ale mi dioda migała kiedy padł mi zamiennik baterii. Objawy były takie same. Początkowo paliła się ciągle, po jakimś czasie zaczynała migać na czerwono. Zamiennik okazał się do wyrzucenia.

Pieciek
31.05.09, 22:48
mam nadzieję, że to co napiszę się nie potwierdzi, ale mi dioda migała kiedy padł mi zamiennik baterii. Objawy były takie same. Początkowo paliła się ciągle, po jakimś czasie zaczynała migać na czerwono. Zamiennik okazał się do wyrzucenia.


I chyba jestesmy w domu :) no trudno, mam tego jeszcze z 5 sztuk :) ale tak sie zastanawiam, bo tych samych zamienników używam do 520ki też, i to od jakiegoś czasu, i pierwszy raz mi sie coś takiego pojawiło. Zamiennik był oczywiście 7,2V 1650Ah chyba o ile dobrze pamietam..

rocco
1.06.09, 08:26
Bateria Ci pada.
Nie ma tego w instrukcji ale też miałem taki "efekt" z zamiennikiem jak kolega powyżej.

Pieciek
1.06.09, 09:28
Bateria Ci pada.
Nie ma tego w instrukcji ale też miałem taki "efekt" z zamiennikiem jak kolega powyżej.

To też był zamiennik. Poszedł do kosza poprostu :)

Peter1976
1.06.09, 11:03
Moje E-3 właśnie pojechało do serwisu z "rozłażącym" się lcd, obiecali naprawić bezpłatnie ponieważ odchylałem go może 20 razy (wada materiału) !!!

Pozdrawiam !!

Peter