PDA

Zobacz pełną wersję : problem z AF E30+sigma 50 1,4



corporategirl
28.05.09, 19:19
zakupiłam sigmę 50tke 1,4 i obiektyw ten chodzi z e30 jak rosyjska ruletka, raz wyostrzy, raz wyjdzie mydło. Co najgorsze zawodzi najbardziej wtedy kiedy nie powinien.
Nie robie zdjęć na lifeview, AF mam ustawiony na S-AF, juz zupełnie nie mam pomysłu.

Sprawdzałam fimeware aparat ma 1,0 a sigma 1,1. Może uaktualnienie fimeware w body pomoze? Tylko nie bardzo wiem jak to zrobic. Jak ktos wie to prosze o pomoc.

Z góry dzięki:)

epicure
28.05.09, 19:39
Może uaktualnienie fimeware w body pomoze? Tylko nie bardzo wiem jak to zrobic. Jak ktos wie to prosze o pomoc.

Zainstaluj Olympus Mastera i tam będzie opcja aktualizacji firmware'u. Dalej program sam Cię poprowadzi.

obiv4n
1.11.09, 03:06
uzywam tego obiektywu od jakiegos czasu - oczywiscie LV odpada :/
po kilku "przykrych" nietrafieniach (sluby) praktykuje AF plus 'doostrzenie' manualne - wlasciwie powyzej 2.0 nie ma juz problemu - na 1.4 ryzyko moim zdaniem za duze w tej robocie ;( pzdr

czmielek
1.11.09, 08:32
Jeżeli update nie pomoże to czeka Cię serwis Sigmy i kalibracja obiektywu. Mi to zrobili na miejscu w 3mieście kiedyś z 18-120 oczywiście zakładam że problemem jest BF lub FF. Pokaż jakieś zdjęcia to ocenimy.

MicSzu
1.11.09, 08:54
A korekcji w body próbowałeś? Bo podobno problem z BF/FF w stałoogniskowych szkłach da się tym 'korektorem'' zniwelowac:)


PS> sigmy chyba już tak mają--> ja mam czasem podobnie z moją 30tka:(

Pozdrawiam;MicSzu.