PDA

Zobacz pełną wersję : Początki - Lavanilla



Lavanilla
8.05.09, 19:15
Witam,
Chciałabym oddać Wam do oceny swoje zdjęcia. Są to moje początki związane z fotografią, ale bardzo mnie ten kierunek sztuki zaciekawił i wiążę z nim duże nadzieje. Liczę na konstruktywną krytykę - zdjęcia z reguły zostały "przekadrowane", wszystkie zrobione są olkiem e-510. :) Mam nadzieję, że kolory są normalne, bo niestety mam laptopa, a tutaj wiadomo, wszystko zależy od kąta nachylenia ekranu i tak na prawdę nie wiem jakie są dokładnie :/ Pozdrawiam!

Lavanilla
8.05.09, 19:21
część II

helmuth
8.05.09, 21:41
Witaj! :)
Za dużo na raz, ograniczę się tylko do tych, które bardziej mnie zainteresowały.
1. Za duża GO, za dyżo kwiatków, nie bardzo widać co jest tematem. Jeszcze pół motyla w cieniu
5. Dobre zdjęcie, wystemplował bym LD
10. Dobre. Może przesunąłbym linę (sznurek) lekko w prawo
Ogólnie, nie jest źle :grin:

Lavanilla
8.05.09, 21:52
Dziękuję za opinię :) a jako laik... co oznacza sformułowanie "wystemplować LD"? szukałam informacji na ten temat, ale nie bardzo wiem w czym rzecz. Przepraszam, za moje - być może banalne - pytanie? :oops:

malenka1
8.05.09, 21:58
LD- zdaje się lewy dół, masz tam jasną plamę, która przeszkadza.
Dla mnie na plus 2 za kolorki, 4 tez oki gdyby tylko była ostra, fotka z morzem bardzo mi pasi, pozdrawiam

Lavanilla
8.05.09, 22:00
O rany... Lewy Dół... a ja się głowiłam, co to może być :cool: :lol: dziękuję :)

malenka1
8.05.09, 22:02
...a żabkę chyba lepiej by się oglądało bez tej łodygi z lewej... ale to skromne zdanie też poczatkującej...

helmuth
8.05.09, 22:08
... co oznacza sformułowanie "wystemplować LD"? LD- tak jak napisała malenka1.
Wystemplować- usunąć przy pomocy klonowania (w programach graficznych, klonowanie oznaczone jest ikoną pieczątki- stemplem)
PS
Oczywiście, żaba bez łodygi :)

Lavanilla
8.05.09, 22:08
Z tą żabką masz rację - sama myślałam nad tym, żeby skrócić kadr, ale wydawało mi się, że wtedy żabce byłby za ciasno ;) ale pokombinuję nad tym :) dziękuję

Lavanilla
8.05.09, 22:09
a tak tak, wiem czym jest stemplowanie, ale ten skrót mnie zmylił :oops: :mrgreen:

Elilama
8.05.09, 22:53
Ogólnie dobre Twoje początki. Skup się bardziej na wyeksponowaniu głównego tematu na fotografii. Popracuj nad tłem, tak żeby nie dominowało nad przekazem. Zacznij używać statywu. Pzdr.

romek1967
8.05.09, 22:57
2. nieprzyjemnie szumi, staraj się zostać przy ISO100
10. do szczęścia brakuje tylko przesunięcie głównego tematu do mocnego punktu np. PD, no i może ciut ciut więcej nieba, ale nie upieram się

Lavanilla
8.05.09, 23:52
Dziękuję za rady i opinie :)

nataszach
11.05.09, 19:23
3,9,10 - podobają mi się najbardziej :-) Kolorystyka, pomysł- fajnie wyszły :-)

agus35
12.05.09, 11:33
Moim skromnym zdaniem, radzisz sobie dobrze (kolorki i tematyka przyjemna). Popracuj troszkę nad ostrością i kadrowaniem - powodzenia:grin: Zdjęcie nr.9 podoba się!