PDA

Zobacz pełną wersję : olympus e-520, ustawienia fabryczne?



tomm_p
28.04.09, 09:19
Jak włączyć ustwienia fabryczne?
według instrukcji: menu- custom reset
problem jest w tym ze nie umiem znalezc "custom reset"

rodia
28.04.09, 09:30
I E520 to aparat kompaktowy? (jaki dział)

Naciskasz przycisk MENU. Potem na ekranie masz po lewej kilka ikon (aparacik1, aparacik2, znaczek PLAY, klucz1 i klucz2)
Mając zaznaczony aparacik1 naciskasz strzalke w lewo i tam jest chyba druga pozycja od góry CUSTOM RESET SETING, wchodzisz w to (strzalką w lewo) i pojawiają sie trzy opcje. Jedna z nich to zwykły RESET.

Syd Barrett
28.04.09, 09:30
pierwsze menju, 2. od góry, zaraz po 'card setup'.

tomm_p
28.04.09, 09:43
a co w wypadku jeśli to okienko mam nie aktywne, swieci sie na szaro i nie moge go wybrać, co robić ?

rodia
28.04.09, 09:50
a co w wypadku jeśli to okienko mam nie aktywne, swieci sie na szaro i nie moge go wybrać, co robić ?

Zmień tryb na A, P, S lub M, wtedy będzie aktywne.

tomm_p
28.04.09, 09:59
ok, działa
mogli napisac to w instrukcji ze przy AUTO nie działa
dziękuje wszystkim za wszystko
miłego dnia

epicure
28.04.09, 10:33
Na AUTO są zawsze ustawienia fabryczne, więc po co mają pisać, skoro to się rozumie samo przez się.

rodia
28.04.09, 10:38
Na AUTO są zawsze ustawienia fabryczne, więc po co mają pisać, skoro to się rozumie samo przez się.

Nie są. iso, wb, i cala reszte mozna zmienic na AUTO. jedyne co aparat sam dobiera to czas-przyslona.
W programach tematycznych - tam nie można nic zmienic.

epicure
28.04.09, 10:40
Nie są. iso, wb, i cala reszte mozna zmienic na AUTO.

Można. Tyle, że po ponownym uruchomieniu aparatu ustawienia i tak wracają do fabrycznych.

rodia
28.04.09, 10:43
Można. Tyle, że po ponownym uruchomieniu aparatu ustawienia i tak wracają do fabrycznych.
Nie wracają po ponownym uruchomieniu.
Wracają tylko po zmianie trybu na inny i z powrotem na AUTO.

epicure
28.04.09, 10:45
Nie wracają po ponownym uruchomieniu.

No jak to nie? :) Ustaw sobie tryb AUTO, zmień np. balans bieli na światło żarowe, wyłącz aparat, włącz ponownie i zauważ, że balans bieli zmienił się na AWB, który jest ustawieniem fabrycznym.

rodia
28.04.09, 11:10
No jak to nie? :) Ustaw sobie tryb AUTO, zmień np. balans bieli na światło żarowe, wyłącz aparat, włącz ponownie i zauważ, że balans bieli zmienił się na AWB, który jest ustawieniem fabrycznym.

Sorki za błąd. Moja informacja dotyczyla E-500. W E-520 jest tak jak piszesz.
Jednak nie tlumaczy to po jaką cholere blokować opcje. Przecież nic sie nie stanie jak użytkownik wykona reset w trybie auto.

dragon
23.08.10, 23:37
Witam. Mam pewne pytanie. Niechcacy wlaczylem jakies ustawienia, mam cale menu na matrycy w skrocie. Jak to wylaczyc?
Poza tym sa poprzestawiane ustawienia, chcialbym przywrocic fabryczne. Jak to zrobic? Czy w ogole sie tak da?
Jeszcze jedno, zeby zrobic zdjecie musze dwa razy przyciskac guziczek.
Tego tez moge sie pozbyc?

Dawid
23.08.10, 23:42
Menu na matrycy:shock:??
A Inne Twe problemy wyjaśni Ci chyba instrukcja ;)

Adrian
24.08.10, 11:21
No fajnie, tylko od kiedy E520 to aparat kompaktowy?

Jack
24.08.10, 13:34
...cale menu na matrycy w skrocie...To "menu na matrycy" to jest panel sterujący, włączany przyciskiem INFO. Dodatkowo, sugestia dotycząca spoglądania do instrukcji obsługi naprawdę jest sensowna :-)
Pozdrawiam
Jack