PDA

Zobacz pełną wersję : C765 a moze cos innego?



CASI
12.09.04, 22:33
Czesc!!! Zamierzam kupic aparacik jak w tytule - własciwie wszystko mi w nim pasuje - prawie wszystko - do drogiej pamieci juz sie przekonalem (mysle ze beda tanialy), do zródła zasilania rowniez (mozna to przezyc), brak stabilizacji tez nie jest tragedia - ale ta miniaturyzacja to juz lekka przesada. Gdy aparat sie chwilke potrzyma za ten plastik to pozniej juz nawet zoom sie zle przestawia bo dlonie wilgotnieja (no chyba ze tylko mnie bo az strach zeby nie upuscic takiego sprzeta nieswojego). Czy jest moze jakis aparat niezgorszy a ktory pominalem w poszukiwaniach (cena tez ca oliega). Kro wie niech powie. Dzieki.

CASI
12.09.04, 22:35
Jeszcze raz ja. Chyba umiescilem ten temat w zlym dziale a moze dobrze ze w tym? Moderator - zrob z tym co chcesz. Pozdrawiam.

CASI
13.09.04, 01:39
a np 740 (745) moze starszy model jest lepszy?

CASI
13.09.04, 01:42
alb raczej 750 :D :shock:

MichelCat
13.09.04, 03:15
Tutaj powinni wypowiedzieć się użytkownicy serii C7xx, ja mógłbym przybliżyć dokładnie C5060 i C4000. :)

vodnik
13.09.04, 12:31
@CASI dobry monolog, ale mozna uzywac zamiast ODPOWIEDZ np ZMIEN, wpisujac przed nowym dodanym tekstem EDIT wtedy wszyscy beda wiedzieli, ze cos dodales. Oczywiscie ma to sens jezeli nikt jeszcze sie nie wypowiedzial od ostatniej wypowiedzi (ale zakrecilem :wink: ).

Kregon
13.09.04, 13:12
Ostatnio ktos mnie prosil, zebym napisal co uwazam nt. c-765. Zywcem wyciety tekst:

Moze zaczne od wad:
- smiesznie mala pojemnosc aku - zdarza sie ze laduje 2x dziennie; nie wiem ile fotek pstrykam, ale 50% z lampa. Mozna dokupic zamienniki za ok. 50-60 PLN/szt.
- powolny i czasem niedokladny AF w polmroku - generalnie to nie problem przejsc na MF, ale na imprezach, gdy nie ja robie fotke i aparat jest ustawiony na AUTO ludzie pstrykaja 40% fotek nieostrych.
- MF regulowany za pomoca przyciskow - zdecydowanie lepszy i szybszy bylby pierscien w obiektywie,
- brak mozliwosci "zdalnego" zrobienia fotki - nie mozna podlaczyc wezyka spustowego; aparat nie obsluguje tez pilota;
- max. czas naswietlenia 15s - teraz chcialbym BULB,
- brak mozliwosci podlaczenia dodatkowej lampy - jak kupowalem aparat bylem przekonany, ze goraca stopka bedzie zbedna... jednak przydalaby sie.
- ostatnio zwrocono mi uwage, ze wystepuje pewien blad - nie mozna wlaczyc wielopunktowego pomiaru swiatla, wiecej - http://cyberfoto.net/viewtopic.php?t=6553 - na razie niewiele z tego postu wynika, jednak moze problem w najblizszym czasie zostanie rozwiazany.
- filmy nagrywa w rozszerzeniu *.mov - zbedne marnotrawienie pamieci karty; moglyby byc mpeg'i lub avi - ale nie krece nim filmow - to aparat, nie kamera.
Hmmm... chyba nic wiecej mnie nie drazni.

Zalety:
- robi wspaniale!!! fotki, cudne kolory, bardzo naturalne - nie mowie o fotkach na monitorze, tylko z fotolabu - genialne!
- mozliwosc zapisu fotek w formacie TIFF,
- mnostwo mozliwosci ustawien, regulacji samego aparatu, jak i fotek.
- bardzo dobry zoom optyczny,
- niezle zdjecia nocne - malo szumow, szczegolnie z wlaczona opcja Noise Reduction (w zasadzie bez szumow),
- nie ma aberracji, ew. przy silnym sloncu, ale niewielkie,
- pomimo, ze nie filmuje aparatem, to jednak tescik zrobilem - doskonala jakos filmow!

Jakbym mial kupic teraz aparat, pewnie znow kupilbym C-765. Z tego prostego wzgledu, ze moje wymagania celuja w duzo wyzsza polke, a na drozszy aparat po prostu mnie nie stac.

Co do tej miniaturyzacji... Z poczatku tez myslalem, ze jest to maly aparat (to miala byc jego zaleta). Ale po zalozeniu tuleji urosl ciutke, a jak jeszcze nakrece np. filtr+2soczewki to juz jest niezla armata.
Mi jakos on sie nei slizga. IMO lezy w rece idealnie.

No-shadow Kick
13.09.04, 17:10
Jako posiadacz C-765 zgadzam się z Kregonem. Podał jak na dłoni wszystkie wady i zalety. Dodam od siebie, że aprat leży dobrze w ręku. Jedyną rzeczą, która mi przeszkadza to brak jakiejś gumowej otoczki wokół wizjera. Przy słońcu świecącym z boku promienie bardzo mi przeszkadzają, a większość zdjęć robię właśnie z wizjerem.
A jak ktoś ma manualne zdolności to wężyk spustowy może sobie zrobić samemu, hehe :D
Polecam ten model, nie tylko dlatego że go akurat mam, ale naprawdę oferuje spore możliwości.

Pozdrawiam

CASI
13.09.04, 23:50
Witam ponownie.
1) Vodnik dzieki zastosuje sie do zalecen.
2) Za porady dziekuje. Usłyszalem to czego sie spodziewalem i właściwie to wlasnie chcialem uslyszec (przeczytac). Wasze rady sa naprawde cenne.
Dzieki. Pozdrawiam.
ps. Jeszcze tylko akceptacja zwierzchnika (żony) i dołącze do waszego grona.
A i mialem jeszcze zapytac jak wychodzi focenie w pomieszczeniach niezbyt jasnych - chodzi mi glownie o duze pomieszczenia gdzie lampka na niewiele sie zda, bo przeciez obiektyw jak to w UZ nie nalezy do najjaśniejszych.
Narazie.