PDA

Zobacz pełną wersję : E-500 Problem :\



P@B!O =]
27.02.09, 18:19
Witam
Mam problem posiadam wyżej wymienioną lustrzankę lecz nie chce ona robić zdjęć tzn flesz wszystko jest ale nie ma w ogóle typowego dźwięku dla lustrzanki przy robieniu zdjęcia i na dodatek aparat się zawiesza :( Dopóki nie wcisnę przycisku do robienia zdjęcia to można bez problemu wchodzi wszędzie do menu itp lecz jak go nacisnę to się aparat zawiesza nie można go wyłączyć nawet gdy wezmę off to na wizjerze po prawej stronie widać zielone cyferki i trzeba wyjąc baterie i włożyć ja z powrotem do aparatu by chodziło.
Teraz pytanie do was co jest z tym paratem? Oprogramowanie? Elektronika? czy może coś innego?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

tao
27.02.09, 18:23
;288733']Witam
Mam problem posiadam wyżej wymienioną lustrzankę lecz nie chce ona robić zdjęć tzn flesz wszystko jest ale nie ma w ogóle typowego dźwięku dla lustrzanki przy robieniu zdjęcia i na dodatek aparat się zawiesza :( Dopóki nie wcisnę przycisku do robienia zdjęcia to można bez problemu wchodzi wszędzie do menu itp lecz jak go nacisnę to się aparat zawiesza nie można go wyłączyć nawet gdy wezmę off to na wizjerze po prawej stronie widać zielone cyferki i trzeba wyjąc baterie i włożyć ja z powrotem do aparatu by chodziło.
Teraz pytanie do was co jest z tym paratem? Oprogramowanie? Elektronika? czy może coś innego?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

bateria na conajmniej 24h out i karta inna na próbę
może jak się body zresetuje to wruci do normy miałem tak kiedyś ale tylko raz

Eddie
27.02.09, 18:38
Jak długo i jak intensywnie jeżdżona ta "Pięćsetka"?

tao
27.02.09, 18:46
Jak długo i jak intensywnie jeżdżona ta "Pięćsetka"?

sądzisz że to problem z migawką?

ja obstawiam (1)softa albo (2)zasilanie jest za słabe. jak to pierwsze to reset powinien wystarczyć lub ponowne wgranie FW, jak 2 to niewiem co zrabić ale raczej to jest przyczyna FW

P@B!O =]
27.02.09, 18:47
Jak długo i jak intensywnie jeżdżona ta "Pięćsetka"?
Nie jestem w stanie tego powiedzieć bo dostałem to od wujka a z wujkiem nie mam teraz kontaktu. Aparat nie był używany przez jakieś 2 miechy ostatnie zdjęcia były robione ze 2 miesiące temu. Leżał sobie i wujek postanowił mi go dać nie jako na urodziny na początku się mój tata nim bawił i odstawił bo powiedział ze zbyt skomplikowane. Wszystko zaczęło się od tego ze wujek zdjął obiektyw i od tamtej pory nie robi zdjęć :(

bateria na conajmniej 24h out i karta inna na próbę
może jak się body zresetuje to wruci do normy miałem tak kiedyś ale tylko raz
Spróbuje tak ale nie wydaje mi się, lecz czasem cuda się zdarzają
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

sądzisz że to problem z migawką?

ja obstawiam (1)softa albo (2)zasilanie jest za słabe. jak to pierwsze to reset powinien wystarczyć lub ponowne wgranie FW, jak 2 to niewiem co zrabić ale raczej to jest przyczyna FW
Też mi się wydaje ze to może być soft Byłem u takie znajomego starszego fotografa to on powiedział ze to może być też matryca(w najgorszym wypadku) ale nie wydaje mi się. Co do zasilania to nie wydaje mi się bo by wtedy chyba flesz w ogóle się nie wyzwalał?

tao
27.02.09, 18:52
licznik można sprawdzić w menu serwisowym.
tu masz link jak to zrobić: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=4659

z zasilaniem to może być ponieważ flash się uruchomi a sam aparat zawiesi. mam problem z zasilaniem w E3 i wiem jak to działa. poprostu w momencie robienia foty ma za mały prąd i stop orkiestra wszystko się wiesza. tu chodzi o prąd który jest potrzebny w bardzo krótkim czasie a lampa się ładuje dosyć długo i nie potrzebuje takiej wydajności zasilania jak napędy lustra, migawki i ireszty elektroniki.

Eddie
27.02.09, 20:09
sądzisz że to problem z migawką?

[...]

To jako pierwsze przyszło mi do głowy, ale wtedy nie wieszałby się cały sprzęt. Po prostu miałby spaprane zdjęcia.
Dziwi mnie jednak ten problem o tyle, że mój E-500 przetrzaskał ponad 25000 zdjęć w ciągu 26 miesięcy zanim poszedł na półkę po zakupie E-3.

P@B!O =]
27.02.09, 20:15
Albo się nie da u mnie albo ja jestem na to za tępy ;/
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
przy naciśnieciu przycisku wyzwalajacego migawkę aprat się zawiesza :(

dzemski
27.02.09, 20:30
a skąd jesteś Pablo ? Jak stary jest akumulator, czy jest oryginalny ?

(staraj się używać znaków interpunkcyjnych w tym co piszesz, bo naprawdę ciężko jest zrozumieć o czym chcesz nam zakomunikować)

P@B!O =]
27.02.09, 22:24
Sorry za tamto ale pisałem na szybko bo się spieszyłem.
Wiec tak, nie jestem w stanie powiedzieć jak stary jest ten akumulator, bo ten aparat mam od jakiegoś tyg może dłużej, praktycznie goły jakaś ładowarka nieoryginalna (pewnie z allegro) i sam aparat, nic poza tym. Przypuszczam ze akumulator jest od nowości(oryginał). Grzebiąc w aparacie była tam data do ustawienia i po zresetowaniu ustawień jest ustawiona na 2005r.

Jestem z Zawiercia

P@B!O =]
1.03.09, 15:02
bateria na conajmniej 24h out i karta inna na próbę
może jak się body zresetuje to wruci do normy miałem tak kiedyś ale tylko raz

U kolegi jak byłem kilka dni temu to próbowałem na jego karcie zrobić zdjęcie, nic to samo.
Wyjąłem baterie na około 25h.Nic z tego. Jakieś inne pomysły ??

tao
1.03.09, 15:05
sprawdź jaką masz wersje softa w body. jak jest dostępna nowsza na stronie olympusa to ją zainstaluj. zainstalować ją można tylko przez 2 programy:
olympus master i studio. zapewne niemasz żadnego z nich ale mastera można pobrać ze strony olymp. za friko

diabolique
1.03.09, 15:10
;289585']U kolegi jak byłem kilka dni temu to próbowałem na jego karcie zrobić zdjęcie, nic to samo.
Wyjąłem baterie na około 25h.Nic z tego. Jakieś inne pomysły ??

Pożycz od kogoś akumulator i sprawdź.

Mnie aparat robił zwiechy jak kupiłem nieoryginalny zamiennik na allegro. Też zachodziłem w głowę w czym rzecz. Objawy były podobne, z tym, że u mnie zawieszał się po dwóch-trzech strzałach (pewnie dlatego, że był jeszcze nowy).
Podróbę wyrzuciłem, problem nie powtórzył się nigdy na oryginalnym akumulatorze Olympusa.

RadioErewan
1.03.09, 15:14
A ja bym jeszcze polecił przestawienie aparatu na tryb M, ustawienie czasu ekspozycji 1/200 sekundy i zrobienie zdjęcia. Jak jednak klepnie migawką, przy następnym zdjęciu w trybie A, S lub P zdjąć dekiel z obiektywu.
I nie robię se jajec, uprzedzając ewentualne komentarze.

Pozdrawiam

P@B!O =]
1.03.09, 15:17
sprawdź jaką masz wersje softa w body. jak jest dostępna nowsza na stronie olympusa to ją zainstaluj. zainstalować ją można tylko przez 2 programy:
olympus master i studio. zapewne niemasz żadnego z nich ale mastera można pobrać ze strony olymp. za friko

Firmware:
Doby 1.0
Lens 1.0

Już pobrałem :D kilka dni temu :D bo miałem zmieniać softa ale kabla nie miałem ale myślę ze jutro sobie załatwię i to w końcu zrobię :P


Pożycz od kogoś akumulator i sprawdź.

Mnie aparat robił zwiechy jak kupiłem nieoryginalny zamiennik na allegro. Też zachodziłem w głowę w czym rzecz. Objawy były podobne, z tym, że u mnie zawieszał się po dwóch-trzech strzałach (pewnie dlatego, że był jeszcze nowy).
Podróbę wyrzuciłem, problem nie powtórzył się nigdy na oryginalnym akumulatorze Olympusa.

W tym jest problem ze nikt nie ma takiego akuku. Ten co mam jest oryginalny.

diabolique
1.03.09, 15:24
;289596']
W tym jest problem ze nikt nie ma takiego akuku. Ten co mam jest oryginalny.

Skąd wiesz, że oryginalny?
Idź do sklepu foto i powiedz jaki masz problem. Jak mają jakiegoś olka w gablocie, to poprosisz o sprawdzenie swojego sprzętu z ich akumulatorem.

(pod warunkiem, że RadioErewan się myli) :wink:

P@B!O =]
1.03.09, 15:29
A ja bym jeszcze polecił przestawienie aparatu na tryb M, ustawienie czasu ekspozycji 1/200 sekundy i zrobienie zdjęcia. Jak jednak klepnie migawką, przy następnym zdjęciu w trybie A, S lub P zdjąć dekiel z obiektywu.
I nie robię se jajec, uprzedzając ewentualne komentarze.

Pozdrawiam

Oj ja nie wiem czy jest coś takiego największe tego typu to widziałem 1/180 (ϟX-SYNC od 1/60 do 1/180 domyślnie ustawione 1/180)
ϟ- to miałbyć piorun taki znaczek

RadioErewan
1.03.09, 15:37
;289603']Oj ja nie wiem czy jest coś takiego największe tego typu to widziałem 1/180 (ϟX-SYNC od 1/60 do 1/180 domyślnie ustawione 1/180)
ϟ- to miałbyć piorun taki znaczek

Ustaw cokolwiek poniżej sekundy. Chyba nie łapiesz, dlaczego to polecam. Jak masz aparat w trybie A, P, S lub siakimś auto, to przy zakrytym obiektywie ustawia ci czasy z sufitu, które możesz brać za zawieszenie się aparatu.

Pozdrawiam

diabolique
1.03.09, 15:37
;289603']Oj ja nie wiem czy jest coś takiego największe tego typu to widziałem 1/180 (ϟX-SYNC od 1/60 do 1/180 domyślnie ustawione 1/180)
ϟ- to miałbyć piorun taki znaczek

RadioErewan chylę czoła i daję po reputacji :grin:

P@B!O =]
1.03.09, 15:39
Skąd wiesz, że oryginalny?
Idź do sklepu foto i powiedz jaki masz problem. Jak mają jakiegoś olka w gablocie, to poprosisz o sprawdzenie swojego sprzętu z ich akumulatorem.

(pod warunkiem, że RadioErewan się myli) :wink:
No nie jestem pewien czy org ale tak mi sie wydaje dla pewności wrzucam wam fotkę.

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img91.imageshack.us/my.php?image=p1000780.jpg)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img134.imageshack.us/my.php?image=p1000782.jpg)

W sumie poddałeś bardzo dobry pomysł :P
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Ustaw cokolwiek poniżej sekundy. Chyba nie łapiesz, dlaczego to polecam. Jak masz aparat w trybie A, P, S lub siakimś auto, to przy zakrytym obiektywie ustawia ci czasy z sufitu, które możesz brać za zawieszenie się aparatu.

Pozdrawiam
Aha. Wybacz ale dopiero zaczynam przygodę z aparatami :P
Niestety ale nic to nie dało :( Ale dzięki.

RadioErewan
1.03.09, 16:20
RadioErewan chylę czoła i daję po reputacji :grin:

Przesadzasz. Kiedyś przyjechałem z Warszawy do Łodzi, by włączyć kabel od monitora. Po takich przygodach człowiek zaczyna myśleć horyzontalnie.

Pozdrawiam

mroqu
9.03.09, 01:06
mam inny pomysl.

byc moze dzieje sie tak bo jest brak styku elektrycznego pomiedzy aparatem a obiektywem. wez miekka szmatke i przeczysc styki obiektywu, to samo z aparatem.
bateria tez moze byc problemem, i dobrze byloby sprobowac z inna, ale ja stawiam ze to problem kontaktu body - obiektyw.

do testow wyjmij karte pamieci - bez karty mozna spokojnie zrobic zdjecie, po prostu nie zostanie zapisane ani nie obejrzysz go potem naciskajac zielony przycisk ogladania zdjec, natomiast bedziesz je widzial na wyswietlaczu bezposrednio po zrobieniu zdjecia.

jesli zadziala wloz karte pamieci i ponownie zrob zdjecie. jesli teraz nie dziala to znaczy ze cos jest nie tak z karta pamieci, albo z gniazdem pamieci. sformatuj karte pamieci w aparacie i sproboj ponownie.

jesli nadal nie dziala, sproboj z inna karta - jesli tez bedzie problem, to na pewno uszkodzone jest gniazdo karty pamieci, a w tym wypadku pozostanie Ci uzywanie drugiego typu karty (w aparacie masz dwa gniazda Compact Flash oraz xD). kolejny krok to proba z drugim rodzajem kart pamieci.

jesli nadal nie dziala, to nie wiem co padlo, ale nie sadze by to byla elektronika aparatu, a zwiazku z migawka nie widze. i tak jak to juz ktos wczesniej napisal, zrob update softu aparatu.

pozdrawiam

P@B!O =]
9.03.09, 13:53
mam inny pomysl.

byc moze dzieje sie tak bo jest brak styku elektrycznego pomiedzy aparatem a obiektywem. wez miekka szmatke i przeczysc styki obiektywu, to samo z aparatem.



już próbowałem wacik+ rozpuszczalnik i wytarłem styki po chwili potraktowałem je sprężonym powietrzem i nic :(



bateria tez moze byc problemem, i dobrze byloby sprobowac z inna, ale ja stawiam ze to problem kontaktu body - obiektyw.


niestety ale nie mam skąd wziąć nikt nie ma do pożyczenia :( Tylko taka mała uwaga mam nieoryginalna ładowarkę (bo oryginalna została skradziona/zagubiona z walizką) i ta bateria dałem na późnym wieczorem do ładowania, wstaje rano do szkoły i nadal czerwone-ładowanie, przychodzę po szkole około 12 i zielone-naładowane.


do testow wyjmij karte pamieci - bez karty mozna spokojnie zrobic zdjecie, po prostu nie zostanie zapisane ani nie obejrzysz go potem naciskajac zielony przycisk ogladania zdjec, natomiast bedziesz je widzial na wyswietlaczu bezposrednio po zrobieniu zdjecia.

Po wciśnięciu przycisku do robienia zdjęć aparat się zacina nic nie da się zrobić, mimo ze go wyłączę i jest na off to nadal widac po prawej stronie w wizjerze jakieś cyferki.



jesli nadal nie dziala, sproboj z inna karta - jesli tez bedzie problem, to na pewno uszkodzone jest gniazdo karty pamieci, a w tym wypadku pozostanie Ci uzywanie drugiego typu karty (w aparacie masz dwa gniazda Compact Flash oraz xD). kolejny krok to proba z drugim rodzajem kart pamieci.

jesli nadal nie dziala, to nie wiem co padlo, ale nie sadze by to byla elektronika aparatu, a zwiazku z migawka nie widze. i tak jak to juz ktos wczesniej napisal, zrob update softu aparatu.

pozdrawiam

Jeśli chodzi o kartę to próbowałem z inna FC i nic, to samo :( Musze dorwać kabel i pobawię się softem.

Pozdro

latimer
9.03.09, 14:03
;292678']już próbowałem wacik+ rozpuszczalnik i wytarłem styki po chwili potraktowałem je sprężonym powietrzem i nic :(

Ja bym sprzęt trzymał z dala od rozpuszczalnika :D

heyahero
9.03.09, 15:04
Kiedyś miałem problemy z 410ką z powodu zmiany obiektywu przy włączonym aparacie. Wieszał się i pomógł któryśtam reset. Druga sprawa - napisałeś, że aparat był odstawiony na 2 miesiące. Z tego co pamiętam, baterie Lit-Ion nie lubią jak się je rozładowuje całkowicie. E-3 też zachowuje się chimerycznie, gdy bateria jest słaba. Przy okazji - ta bateria wygląda na regenerowaną - nie wiadomo, jakie ci zamienne ogniwa wsadzili. Plus - przy regeneracji robi się "reset chipa", który ma zapisaną ilość cykli ładowania baterii. Po pewnym czasie ektronika akumulatorka nie pozwoli ładowarce na naładowanie baterii.
Jak ci już wcześniej napisali - poszukaj jakiegoś sklepu foto z Olkami na półce (Zawiercie w sumie nie są małym miastem). Pogadaj ze sprzedawcą, może pomoże.

Pozdrawiam

mroqu
9.03.09, 15:42
ale nie przesadzaj z rozpuszczalnikiem! nejlepiej uzyc miekkiej suchej szmatki...;)

ale zobacz jak sie aparat zachowa jesli zrobisz zdjecie bez karty pamieci.
jesli nadal sie wiesza to wylacz go , zdejmij dodtkowo obiektyw i zrob zdjecie sama puszka.

jesli powiesi sie bez obiektywu i karty pamieci to pozostanie tylko przetestowanie z inna bateria. jesli i to nie pomoze, to nie jestem w stanie pomoc, pozostanie serwis albo ktos inny majacy szerszy zakres wiedzy.

furiat
15.04.09, 12:44
Witam wszystkich.
mam Olka 500tke. Jest w nim akumulator oryginalny od nowości(2007), rok temu zgubiłem oryginalną ładowarkę i zakupiłem tańszy zamiennik bo nie było mnie stać na oryginał. i wszystko działało pięknie. Ale ostatnio jak wkładam baterię do ładowarki to ładowarka wskazuje naładowanie rozładowanej baterii podejrzanie szybko(tzn zielona lampka zapala się np. po godzinie zamiast po 3) Następnie po włożeniu baterii do aparatu robie trochę zdjęć i dość szybko mam czerwona diodę baterii informujacą a jej słabym naładowaniu.

czy to bateria pada czy raczej coś z ładowarką? i ewentualnie prosiłbym o wskazanie gdzie w W-wie można kupić kupić baterie w rozsądnej cenie lub przyzwoity zamiennik... z góry wielkie dzięki za pomoc bo zbliża sie majówka a nie wyobrażam sobie jej bez aparatu;]

marecki
15.04.09, 12:49
Ja bym obstawiał baterię ale moge się mylić. Najepiej jakbyś miał kogoś pod ręką z Olympusem co by sprawdzić inną baterię na twojej ładowarce lub twoją baterię na innej oryginalnej ładowarce żeby wyeliminować problem. Spóźniłeś się nieco bo niedawno była fajna promocja na baterię z torba Olympus za 199 zł. Po ewentualnej odsprzedarzy torby bateria praktycznie za darmo.

Mirek54
15.04.09, 13:38
Juz drugi raz pytasz o to samo.Ciepnij zloma do pudelka z zuzytymi bateriami(moze ktos se wezmie) i kup orginala do ladowania.Kupujac znow zamiennik ryzykujesz,ze w sumie to drozej bedzie w sumie kosztowac..

rodia
15.04.09, 13:44
Juz drugi raz pytasz o to samo.Ciepnij zloma do pudelka z zuzytymi bateriami(moze ktos se wezmie) i kup orginala do ladowania.Kupujac znow zamiennik ryzykujesz,ze w sumie to drozej bedzie w sumie kosztowac..

Ale furiat AKU ma oryginalne, ladowarke ma nieoryginalną.

Furiat: zadzwon do serwisu i dowiedz się czy bateria też jest na gwarancji. Chyba jest, ale nerki za to nie dam.

marecki
15.04.09, 13:48
Problem może być dwojaki bo ta ładowarka może psuć oryginalne baterie. Pisałem w innym wątku o tym problemie, że jak się chce to trzeba dorwać kogoś z oryginalnym i sprawnym sprzętem i sprawdzić obie kombinacje. Być może ta ładowarka jednak jest OK tylko bateria padła.

Karol
15.04.09, 13:59
Juz drugi raz pytasz o to samo.

Tak, dzięki za spostrzegawczość.

furiat (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=4530) - Nie dubluj postów! - zadanie pytania w jednym miejscu Forum wystarczy, nie ma potrzeby i sensu wklejać tego samego do innego wątku bo robi się bałagan!

droplet
15.04.09, 14:04
Jest to niestety bardzo prawdopodobne, że to ładowarka psuje baterie. Bateria Li-ion wymaga bardzo ścisłego reżimu pracy. Ja mam BLM-1 z 2003 i działa bez problemu. Za to wykończyłem sobie baterie Sony-ego używając nie oryginalną ładowarkę.

furiat
15.04.09, 23:29
Ale furiat AKU ma oryginalne, ladowarke ma nieoryginalną.

Furiat: zadzwon do serwisu i dowiedz się czy bateria też jest na gwarancji. Chyba jest, ale nerki za to nie dam.

heh gwarancja na aparat skończyła mi sie tydzień temu.. a postów nie miałem zamiaru dublować, po prostu nie znalazłem podobnego tematu na temat oryginalnej baterii i nieorginalnej ładowarki.
o rany tej trzeciej opcji gdzie ładowarka może psuć baterie nie brałem pod uwagę i przyznam, że trochę mnie to przybiło bo to oznaczałoby, wymianę jednego i drugiego, gdzie oryginały kosztują po 200złotych... eh.

RadioErewan
16.04.09, 00:39
Bywało, że czasem naprawiali ludziom sprzęt i miesiąc po gwarancji w ramach tejże. Zadzwoń do serwisu i wypytaj.

Pozdrawiam