PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia MissTiriss



misstiriss
23.02.09, 19:59
Kochani oto moje pierwsze próby martwej natury. Poradźcie cośik proszę. Po uszach też może być :) z góry serdecznie dziękuję :)

Rinho
23.02.09, 20:08
Ucięty kwiatek po prawej i listek po lewej.
Coś z ostrością nie tak - wyostrzałaś po zmniejszeniu?
Kolorystyka mi nie leży, listki mają pomarańczową poświatę - rozumiem, że to od jakiegoś sztucznego oświetlonka (nie lampy z aparatu).
Balansem bieli to popraw jeżeli masz raw'a.

P.S. Moimi komentarzami się nie przejmuj - amator jestem :wink:

helmuth
23.02.09, 20:10
Odsuń kwiaty dalej od tła. Tło powinno być w takim kolorze, aby kwiaty się z nim nie zlewały. Próbuj dalej :)

Daniello
23.02.09, 20:12
ciemno, nieostro, słabe świtało

Próbuj dalej.

Rinho
23.02.09, 20:17
Może od tego lizania obiektywu jest nieostre? ==> avatar

Te następne dwa, do mnie nie przemawiają - ot, pstryk w CH.

Numeruj foty, coby łatwiej było się do nich odwoływać.

misstiriss
23.02.09, 20:19
Z ostrością nie tak bo nie wyostrzyłam po zmniejszeniu :D a mi się wydawało, że ciepłe jest i ładne :) lampa to u mnie w pokoju taka dająca tą pomarańczową poświatę...
Dziękuję bardzo za uwagi...
A jak Wam się podobają Urbanistyczne?
W oryginale miały ramki białe..Kurcze może też być ten problem, że nie wyostrzyłam.
Będę się doskonalić :) dzięki raz jeszcze
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
To nie jest lizanie tylko suchy całus :P może jak się z czułością potraktuje obiektyw to zacznie coś wychodzić ??
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Może od tego lizania obiektywu jest nieostre? ==> avatar

Te następne dwa, do mnie nie przemawiają - ot, pstryk w CH.

Numeruj foty, coby łatwiej było się do nich odwoływać.

Hej no jak pstryk w CH :D taki ciekawy kadr :) a banan jaki ładny :D
No dobra dobra coś się innego wymyślo

Daniello
23.02.09, 22:26
"Urban" dobry, ciekawe miejsca; fotografia powinna mieć cel - np. pokazać coś ciekawego.

Osobiście mam zastrzeżenia co do zniekształceń perspektywicznych - wszedłbym piętro wyżej i nie zadzierał obiektywu ku górze.
Na drugiej chyba WB mógłby być lepiej ustawiony. Ogólnie fajny motyw na HDRa i szerokie kąty.

Ramzes_II
23.02.09, 22:43
Za Daniello - na 3 fotce WB troszke poprawić. Zbyt ciepło.
I jeszcze ostrość. Wyostrz po zmniejszeniu.

misstiriss
24.02.09, 16:15
Dzięki chłopaki za choć trochę otuchy :D Urban mnie bardzo inspruje :) poprawie WB :)

rocco
24.02.09, 16:28
Dzięki chłopaki za choć trochę otuchy :D Urban mnie bardzo inspruje :) poprawie WB :)
Popracuj trochę nad kadrowaniem, warto zastanowić się, w którym miejscu poucinać. Może na początek skup się na mniejszych elementach, na tych dwóch fotkach jest spory bałagan.
To tak o kompozycji, o obróbce już koledzy napisali powyżej.
Urbanistyka i architektura (nie tylko nowoczesna) jest fajna i daje sporo frajdy :)

PS
Pozwolę sobie pokazać jedną z moich prób zmierzenia się z podobnym tematem

Centro Vasco da Gama (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-21778)
https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/16130/thumb_v_d_gama.jpg (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-21778)

Obiekt jest bogaty w detale i było mi tu bardzo trudno wybrac miejsca, w których powinienem kadrować. Tonację dobrałem celowo do tematu, szkło i metal to zimne materiały.

misstiriss
24.02.09, 22:53
Szczerze mówiąc b. mi się podoba :) kompozycja jest taka harmonijna i faktycznie nie ma w niej bałaganu. Mono też fajne :)
Pozwoliłam sobie "poniuchać" dalej w Twojej galerii. Świetny jest ten kościółek na monochromie plus kolorowe okna :)

rocco
25.02.09, 13:17
Miło mi, że Ci sie podobało.
Za te kolorowe witraże najwięcej mi się oberwało ;) Mało jest tu osób, które lubią "kolorowanki".
Spaceruj po centrach, wypatruj ciekawych ujęc, fotografuj i wstawiaj. Chętnie popatrzę bo lubię "muratory"* :)


* - stylowe określenie jednego z bardziej znanych forumowiczów fotografii architektury i szeroko pojętej urbanistyki ;)

a_wykrota
25.02.09, 13:30
O Stary Browar:)
Uważaj na ochronę. Ścigają za aparat.

misstiriss
25.02.09, 18:30
Noo kurcze miałam przyjemność być w Złotych Tarasach i już mnie ścigali :), ale nawiałam :P podobno trzeba iść po zgodę do dyrekcji :)

a_wykrota
25.02.09, 18:35
Której nie dostaniesz. Centrum handlowe - zakaz fotografowania :)

salvadhor
25.02.09, 18:39
Trzeba sobie sprawić identyfikator z ciekawym wpisem, np. Szef ochrony, Dyrektor Medialny, lub coś tam innego :)

Ramzes_II
25.02.09, 19:06
Trzeba sobie sprawić identyfikator z ciekawym wpisem, np. Szef ochrony, Dyrektor Medialny, lub coś tam innego :)
Kamikaze Squad :lol:

rocco
25.02.09, 19:39
Której nie dostaniesz. Centrum handlowe - zakaz fotografowania :)
Nie chcę to robić oftopu bo temat był wielokrotnie wałkowany ale chyba nie mają prawa zabraniać :roll:
To miejsce publiczne chociaż budynek może byc prywatny.

Swoją drogą ciekawe, dlaczego za granicą nigdy nie spotkałem się z podobnymi zakazami?
Nie chcę uogólniać ale robiłem fotki w podobnych miejscach w Hiszpanii, we Włoszech, w Grecji, w Portugalii, w Austrii, we Francji, w Niemczech i w Czechach. Piszę tylko o Europie bo gdzie indziej nie pamiętam, zresztą w Egipcie czy Maroku nie chodziłem po centrach handlowych :roll:

a_wykrota
25.02.09, 19:54
Ja miałem właśnie taką sytuację w Starym Browarze w Poznaniu.
Robiłem sobie zdjęcia, a tu nagle podchodzi do mnie ochroniarz z miną Sylwestra z Terminatora i pyta mi się co tam mam - a miałem wtedy Fuji S5700 - hybryda.
Mówię mu, że aparat i robię swoje dalej. Na co on, żebym mu pokazał jakie zdjęcia robię - na co się nie zgodziłem.
Po chwili ostrej wymiany zdań pokierował mnie do Pani odpowiedzialnej za marketing po zezwolenie, którego nie dostałem. Robią co chcą w tym imperium Kulczyka :)

diabolique
25.02.09, 20:25
Nie chcę to robić oftopu bo temat był wielokrotnie wałkowany ale chyba nie mają prawa zabraniać :roll:
To miejsce publiczne chociaż budynek może byc prywatny.


Chronią prywatność klientów - kobiet na chorobowym, które powinny być w domu, mężów z kochankami (rzekomo w delegacji) itd. itp.
Podejrzewam, że ktoś kto by wpadł przez taką fotę w dzisiejszych czasach wyrwałby od zarządcy budynku niezłe odszkodowanie... (a od biednego fotografa-amatora raczej wątpię).

Rinho
25.02.09, 20:42
Chronią prywatność klientów - kobiet na chorobowym, które powinny być w domu, mężów z kochankami (rzekomo w delegacji) itd. itp.
Podejrzewam, że ktoś kto by wpadł przez taką fotę w dzisiejszych czasach wyrwałby od zarządcy budynku niezłe odszkodowanie... (a od biednego fotografa-amatora raczej wątpię).

Rzekłbym, diabelsko trafnie to ująłeś. Ale ja się tym nie przejmuję, i trzaskam foty w CH jeżeli mam takową potrzebę.

Sorry za OT

Wieprz
25.02.09, 23:24
Nie chcę uogólniać ale robiłem fotki w podobnych miejscach w Hiszpanii, we Włoszech, w Grecji, w Portugalii, w Austrii, we Francji, w Niemczech i w Czechach. Piszę tylko o Europie bo gdzie indziej nie pamiętam, zresztą w Egipcie czy Maroku nie chodziłem po centrach handlowych :roll:

Mnie kiedyś w Czechach jakaś niewiasta usiłowała przepędzić razem z moim malutkim aparatem. O dziwo, spłoszyła się gdy na nią nakrzyczałem i dała mi spokój.

misstiriss
25.02.09, 23:43
Właśnie w weekend jadę do Czech i mam nadzieję, że mnie nie będą gonić :) osobiście jestem pokojowo nastawiona. Zobaczymy jak wyjdą widoczki...

Wieprz
26.02.09, 00:15
Właśnie w weekend jadę do Czech ...

zazdraszczam ...

a_wykrota
26.02.09, 00:55
Przywieź nam Złotego Bażanta ;)

misstiriss
26.02.09, 14:31
A jesteście z Pozniania :) Pewnie :D To wyślę pocztą jak mi podacie adres ;) Ale lepiej będzie jak przywiozę dobre fotki :) pijaństwo szkodzi ;)

paakayttaja
26.02.09, 14:51
Właśnie w weekend jadę do Czech i mam nadzieję, że mnie nie będą gonić :) osobiście jestem pokojowo nastawiona. Zobaczymy jak wyjdą widoczki...

Kto by miał Cię tu gonić? ;-) Tylko nie przywoź Zlatého Bažanta a weź np. Gambrinusa czy Kozla ;-)



Nie chcę to robić oftopu bo temat był wielokrotnie wałkowany ale chyba nie mają prawa zabraniać :roll:
To miejsce publiczne chociaż budynek może byc prywatny.

Swoją drogą ciekawe, dlaczego za granicą nigdy nie spotkałem się z podobnymi zakazami?
Nie chcę uogólniać ale robiłem fotki w podobnych miejscach w Hiszpanii, we Włoszech, w Grecji, w Portugalii, w Austrii, we Francji, w Niemczech i w Czechach. Piszę tylko o Europie bo gdzie indziej nie pamiętam, zresztą w Egipcie czy Maroku nie chodziłem po centrach handlowych :roll:

Chyba nie masz racji - to teren prywatny i właściciel decyduje, co wolno na jego terenie. W centrum handlowym Černý Most w Pradze ochrona nie pozwoliła mi (przy sprzedawcy) fotografować wnętrz centrum... w sklepie to co innego.
Podobnie było jakiś czas temu w Austrii i w Bratysławie - ochrona nerwowo reagowała na "odbezpieczony" aparat.

Na zewnątrz nie ma problemu - każdy budynek może być sfotografowany z zewnątrz. I chyba w PL (jak i np. w Czechach) jest na to stosowny przepis.

misstiriss
26.02.09, 15:01
OK, OK coś tam się przywiezie po weekendzie mam nadzieję, że będę miała chociaż skromne fotki :) w sumie to brzmi logicznie z tym wewnątrz i na zewnątrz budynku...

paakayttaja
26.02.09, 15:02
A gdzie jedziesz (konkretnie miasto)?

misstiriss
26.02.09, 22:09
W ostatniej chwili okazało się, że w Czechach nie ma miejsc i mamy nocleg w Świeradowie Zdroju. Nie patrzyłam jeszcze na mapę, ale podobno jest to blisko Czech i będziemy tam jeździć na narty (deski). A masz jakieś ciekawe miejsca do focenia :)??

siaful
26.02.09, 23:11
Rozmowa o ochronie w starym browarze....hmm
Dodam od siebie że robiłem zdjęcia w browarze nie raz i nie dwa...rozmawiałem nawet sam z ochroniarzem z własnej woli.
Oto przebieg rozmowy:
[ja]
-czy można robić tutaj zdjęcia?
[ochroniarz]
-jeśli dla siebie tylko to można...
[ja]
-a zdjęcia takie wyglądające na bardziej profesjonalne?Z lampą,statywem...itd?Ale również dla siebie tylko.
[ochroniarz]
-do czegoś takiego to możemy się przyczepić...tutaj raczej zgoda jest potrzebna.
[ja]
-a czy zgodę dostanę?Jak pan myśli?
[ochroniarz]
-niestety ale to jest mało prawdopodobne...

Na tym się skończyła rozmowa...

Ale kilka dni później robiłem na zewnątrz browaru zdjęcia,na tych schodach dużych w parku...Zdjęcia z parasolką,lampą na statywie.Zdjęcia modelce oczywiście ;)
No i podchodzi do nas ochroniarz:
[o]
-...Te zdjęcia to dla siebie Państwo robią czy...?
[j]
-dla siebie,tylko i włącznie.
[o]
-ok,dziękuję bardzo.

I poszedł...później robiłem zdjęcia tej dziewczynie już na dziedzińcu browaru...ochroniarz stał za szybą i się przyglądał ;) Pewnie modelka mu się spodobała :)
Tak na marginesie dodam że wtedy strasznie wiało,statyw z parasolką w wietrzną pogodę :) Kto robił ten wie :) Statyw zaczął się przewracać,złapałem go-uratowałem lampę ale niestety parasolka poleciała!!! Musiałem ją gonić :D

A żeby nie było aż tak bardzo OT

Co do zdjęć w browarze to spróbuj zrobić zdjęcia ruchomym schodom jak się zjeżdża na parking...
Także pokombinuj z długim naświetlaniem...
Zobacz także jak browar wygląda na zewnątrz...np ta ściana falista od strony parku...Tam naprawdę można zrobić wiele zdjęć.
Pozdrawiam

misstiriss
27.02.09, 01:44
Jak tylko wrócę z wyprawy z Czech to zabieram się za "gryzienie" Browaru :D Moim zdaniem to jest jedno z lepszych centrów z ciuchami w Polsce :) Ma budyneczek klasę :) Bardzo dziękuję za życzliwość i motywujące podpowiedzi :)!!! Aż mnie rączka świerzbi :) do fotkowania
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
PS.Jednak ta ochrona jest upierdliwa :) i trzeba na nią uważać :D
PS2 I jak wyszły zdjęcia z modelką?? Masz tam się czym pochwalić ;)??

szara
27.02.09, 02:12
witam
To ja może podam sprawdzony patent na stary browar (kilkakrotnie sprawdzony przez znajomego fotografa).
Biarzemy aparat + kolege/koleżanke - obieramy kadr który chcemy sfotografować - podchodzimy do najbliższego ochroniarza - gadka w stylu ale tu fajnie prosze Pana itp itd - pytamy czy możemy zrobić kilka zdjęć koledze/koleżance w tym i tym miejscu bo My nie jesteśmy z poznania blablabla - oczywiście padnie pytanie po co ? - no jak ? na pamiątkę ;)
i wio
oczywiście statyw oświetlenie poza wbudowaną lampą odpada ;)
to że skierujemy obiektyw pół metra w tą czy w tamtą nie ma znaczenia
ostatnie zdjęcie robimy koledze/koleżance i pokazujemy ochronie czy fajnie wyszło
grzecznie dziękujemy i życzymy miłego dnia
byłam/widziałam/działa (robiłam za koleżanke)
pzdr

paakayttaja
27.02.09, 10:45
W ostatniej chwili okazało się, że w Czechach nie ma miejsc i mamy nocleg w Świeradowie Zdroju. Nie patrzyłam jeszcze na mapę, ale podobno jest to blisko Czech i będziemy tam jeździć na narty (deski). A masz jakieś ciekawe miejsca do focenia :)??

W pobliżu jest Špindlerův Mlýn (http://mesta.turistik.cz/spindleruv-mlyn.htm) (okr. Trutnov) - jedno z najbardziej znanych miejsc dla narciarzy jak i cel wycieczek pieszych (i częściowo rowerowych). Generalnie, to teren Krkonošského Národního Parku. Oprócz tego - w zależności od czasu, możesz wybrać się na wycieczkę w Besedické skály (http://www.besedicke-skaly.cz/) (ob. Koberovy, okr. Jablonec nad Nisou) - skalny labirynt w skałach piaskowca.

rocco
28.02.09, 14:01
MissTiriss, zerknij sobie na fotki w tym artykule: 005 z licencją na... fotografowanie architektury (http://www.swiatobrazu.pl/quot005_z_licencja_na_fotografowanie_architekturyq uot__wywiad_z_tomaszem_kuczyns.html).
Może Cię zainspirują :)

misstiriss
2.03.09, 02:02
Rocco -B. dziękuję za aktykuł :-) pouczający, ale pobno fotki robi się od kwietnia do września więc mam trochę czasu na obijanie się ;) A tak poważnie to ciekawe było to, że w tym artukule były obiekty, z którymi i ja próbowałam się zmierzyć ostatnio - Wawka :) Wiem, że trąci straszą amatorszczyzną :P ale od czegoś trzeba zacząć...Pozdrowienia dla Wszystkich i jeszcze raz dzięki za uwagi!!!

misstiriss
2.03.09, 02:06
PS. Środkowy jest ze Świeradowa Zdroju gdzie otworzyli nową kolejkę linową! Wszystm amatorom śnieżnego szaleństwa polecam serdecznie, bo warunki są 'pyszne' :D

PS.2 Do Czech jednak nie dotarliśmy, bo tak nas wiągnął ten mały 2,5 km stoczek w Świeradowie :(

salvadhor
2.03.09, 08:13
Hm, coś z obróbką nie poszło jak trzeba, bo krawędzie na zdjęciach są poszarpane.

Co do kadrów to pierwsze i ostatnie fajnie by mogło wyglądać, gdyby właśnie nie ta jakość.

misstiriss
2.03.09, 09:31
Hm, coś z obróbką nie poszło jak trzeba, bo krawędzie na zdjęciach są poszarpane.

Co do kadrów to pierwsze i ostatnie fajnie by mogło wyglądać, gdyby właśnie nie ta jakość.

Bo mi kazali wyostrzyć po zminiejszeniu, więc poszło na inteligentnym wyostrzaniu w PS :( chyba to nie był najlepszy pomysł?? Dzięki za słowa otuchy :D pomagają :D

helmuth
2.03.09, 10:00
Bo mi kazali wyostrzyć po zminiejszeniu, więc poszło na inteligentnym wyostrzaniu w PS :( chyba to nie był najlepszy pomysł?? Dzięki za słowa otuchy :D pomagają :DWszystkie przeostrzone. Trzecie ciekawe. Pirwsze, coś za dożo czerwonego- wygląda jakby z PKiN-u odpadł tynk :)
PS
Dawaj większe zdjęcia!

jolly_fh
2.03.09, 10:02
podobaja sie :)
choc palac wyszedl jak jakas grecka budowla ;)
tak, zdecydowanie większe prosimy i jakby o pół milimetra w prawo obrót.

misstiriss
5.03.09, 01:37
Trochę nowych. Zamieszczam nocne przygody w Poznaniu :D Strałam się dobrze kadrować. Ładnie dobrać ciekawe kompozycje :)...Fotograficzni mentorzy proszę rzućcie okiem :)

Splesh
5.03.09, 01:55
Widzę, że wielkopolska grupa olymaniaków się rozrasta :) To bardzo dobrze :grin: Może uda się kiedyś jakiś plenerek zorganizować w końcu :roll:

Co do zdjęć (miejsca oczywiście mi dobrze znane), to muszę przyznać, że Carolx przykuło moją uwagę na dłużej. Fajnie wykorzystałaś odbicie foteli w ścianie, zdjęcie zyskało pewnej trójwymiarowości, kojarzy mi się z filmami sci-fi :cool:

Tree2 byłby ciekawsze, gdyby było bez tree :wink:

Pozdrawiam

dreptak
5.03.09, 10:04
Carolx coś w tym jest ale mi się nie za bardzo podoba. Ciężko się skoncentrować. Dwie rzeczy :

kreska przechodząca przez czoło modelki
Tatuaż na lewej ręce ( jeśli to tatuaż )

Tree2: W przeciwieństwie do Splesha drzewo mi się podoba ale urok psują znaki drogowe po lewej stronie.

misstiriss
5.03.09, 18:56
Widzę, że wielkopolska grupa olymaniaków się rozrasta :) To bardzo dobrze :grin: Może uda się kiedyś jakiś plenerek zorganizować w końcu :roll:

Co do zdjęć (miejsca oczywiście mi dobrze znane), to muszę przyznać, że Carolx przykuło moją uwagę na dłużej. Fajnie wykorzystałaś odbicie foteli w ścianie, zdjęcie zyskało pewnej trójwymiarowości, kojarzy mi się z filmami sci-fi :cool:

Tree2 byłby ciekawsze, gdyby było bez tree :wink:

Pozdrawiam

Dzięki :) Uważam, że nasze miasto jest piękne i ma wiele do pozakaznia :) zmienia się i kwitnie :) Jeśli chodzi o plenerek to jesteśmy chętne i to bardzo (ja i moja szanowna sąsiadeczka z ul.Królewskiej :) która też sie pojawia na forum :) więc tylko szykować aparaty,umawiać się na konrtetną godzinkę i wiiooo w teren :)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Carolx coś w tym jest ale mi się nie za bardzo podoba. Ciężko się skoncentrować. Dwie rzeczy :

kreska przechodząca przez czoło modelki
Tatuaż na lewej ręce ( jeśli to tatuaż )

Tree2: W przeciwieństwie do Splesha drzewo mi się podoba ale urok psują znaki drogowe po lewej stronie.

W takim razie muszę znaleźć odrobine czasu i nieco 'PoPhotoszopić' :P myślę, że Twoje uwagi są bardzo życzliwe i konstruktywne :) faktycznie obie kompozycje wymagją dogłaskania :grin:
PS. W Carolx tatooo mi się podoba :) ale krechę trza out :)

droplet
5.03.09, 19:10
Carolx.jpg fajny pomysł i dobrze mi się ogląda to zdjęcie, jakości nie oceniam :-)

szara
5.03.09, 19:26
bardzo podoba mi sie Carolx :)
widzac te 'kreski' przyszlo mi do glowy ze zamiast je retuszowac pewnie probowalabym dolozyc ich wiecej na clym zdjeciu - klimat extra
poza i mina modelki rewelacyjna - tatuaz dodaje klimatu
rozprasza mnie tlo (szczegolnie ten niebieski i zielony 'dynks')
gdybym byla autorem tego zdjecia podeslala je do dobrego fotoszopera
i poprosila go o pomoc w 'podrasowaniu'
moim skromnym zdaniem super pomysl


aaaa misstiriss zazdroszcze tak pieknej i fotogenicznej modelki ;)

dreptak
6.03.09, 11:27
Z tym photoshopieniem to bym się tak nie spieszył. Szara ma inne zdanie a to znaczy że zdjęcie jest dyskusyjne co dobrze o nim świadczy

diveata
6.03.09, 21:42
Carolx - bardzo ciekawe zdjęcie, aczkolwiek wzbudza u mnie mieszane uczucia.. z jednej strony te odbijajace sie fotele tworzą fajny efekt, ale już ta rurka przechodząca przez czoło modelki rozprasza

misstiriss
6.03.09, 23:45
Kreska już wystemplowana ;) ale nie będę wrzucać, bo nie chcę Was zanudzać :) w każdym razie wygląda o wiele lepiej. Modelka zaprzyjaźniona artystka ma poprostu pozowanie we krwi ;) Bardzo się cieszę, że jakaś dyskusja się wywołała i że zdjęcie/zdjęcia są choć trochę interesujące :)...
Pewnie technicznie pozostawiają dużo do życzenia, ale trzeba się na czymś na początek skupić :) a ja się staram na kompozycji i kadrowaniu. Serdecznie wysztkich pozdrawiam :) z przyjemnością witam dziewyczyny :)

droplet
7.03.09, 00:08
misstiriss osobiście wolę ciekawe zdjęcie zamiast super poprawne i w końcu nudne.

misstiriss
7.03.09, 11:16
:) to dobrze :) ciężko jest znaleźć dobry,orygnialny pomysł

Mirek54
7.03.09, 14:45
PS. W Carolx tatooo mi się podoba :) ale krechę trza out :)

Tez bym sie z checia wypowiedzial,ale.Nie bardzo rozumiem do czego.
Co to jest Carolx?
Czy to te krzesla plastikowe czy moze cos innego?
Gdzie i co to jest tatoo?
Nigdzie nie moge wypatrzyc goscia co by na tate sie nadawal,moze slepy jestem.
Co znaczy -trza out?
Czy to jakas nowa metoda na cos i do czegos-napisz cos wiecej.

rocco
7.03.09, 18:06
O znowu :roll:
Przed chwilą były "bekstejdże i behind the sceny" a teraz kolejna porcja łamigłówek.
Mirek, czy my som stare pryki czy też nasz język polski tak ewoluuje? :roll:

Mirek54
7.03.09, 18:15
O znowu :roll:
Przed chwilą były "bekstejdże i behind the sceny" a teraz kolejna porcja łamigłówek.
Mirek, czy my som stare pryki czy też nasz język polski tak ewoluuje? :roll:

Chyba som my stare pryki:grin:Podobno tak juz to sie rozwinelo,ze nawet Lipy podpalaja,zeby calowicie ewoluowac.:evil:

misstiriss
7.03.09, 23:47
Drodzy moi :) Witajcie :) rozumiem, że nie do końca podoba Wam się język z slangowymi wstawkami :) nie jest to do końca poprawne :) ale tak już jest, że małolaty używają pewnych udziwnień językowych szczególnie w języku pisanym :) nie wszystkim to się może podobać.
Tatoo jest określeniem slangowym, ale ogólnie przyjętym :) i wydaje mi się dość trafne dlatego go używam.
Kompozycja krzesłowa jest jaka jest. Tyle. :)
Dziękuję za Wasze uwagi...Trochę być może uszczypliwe :) ale coż czasami młodsze pokolenie musi dostać po nosie...

rocco
8.03.09, 10:32
To mnie uszczypnęła :oops:
Tatu to mi się kojrzy z takimi fajnymi panienkami co robiły sobie fiku-miku, czasem też na scenie co wielce przyciągało gawiedź wszelaką.
Za moich czasów na malunki podskórne mówiło się "dziargi" ;)
Jak kto miał ich sporo albo jeszcze parę "sznytów" to do wojska nie brali ale wysyłali do psychiatry.
Takie to były dziwne czasy...

misstiriss
8.03.09, 11:41
:) Szanowny Rocco :),

jest mi bardzo miło, że możemy podyskutować na temat 'tatoo' :) czy też jak wolisz'dziargi'.

Faktycznie jeszcze całkiem do niedawna 'dziargi' były uznawane za coś co kojarzy się z niską klasą społeczna lub też pewnego rodzaju wykolejeniem, czytaj. więzień który w samotnej celi dłubie sobie podskórne malunki, żeby pokazać światu swój ból i nieszczęście z powodu 'niesprawiedliwego' osądu lub podreścić status więzienny...
Gołe panny,trupie czaszki czy też tygrysie sylwetki robione domowymi metodami to co innego i fakt, że kojarzy się raczej brzydko :-)...

Tatoo natomiast nie ma nic wspólnego z więzieniem :-)
Sztuka rysowania na skórze stałych obrazów wywodzi się z bardzo zamierzchłych czasów. Można o niej przeczytać choćby w kamasutrze/książkach jogicznych itp. jako jeden z elementów 'uszlachetniających' duszę człowieka...Obraz, który wybiera się powinien być bardzo uważnie przemyślany i osoba podejmująca decyzję powinna być dojrzała i świadoma tego czego chce. Wzrór powinien symbolizować jakąś ważną prawdę życiową, która ma być przesłaniem dla danego delikwenta trwającym przez całe życie. Ma on na celu niejako przypominanie o pewych wartościach moralnych/duchowych, które z wnętrza człowieka poprzez tatoo wydobywa się niejako na światło dzienne...

W ten sposób tak zwany tatoo nie ma nic wspólnego z szemranym światkiem czy dmuchanymi panami (tak zwanymi dmuchawcami) prężącymi się na podmiejskich plażach przed tłumem rozchichotancy dziewczątek.

Tatu to co innego(te dwie dziewczny), 'dziarga' zapewne też, ale tatoo :-) jest czymś co zasługuje raczej na plus niż na minus.
Oczywiście każdy ma prawo sądzić inaczej :-) i nie zmuszam nikogo do przyjęcia mojego zdania :-)...

PS. Modelka przedstawiona na foto w Browarze, o kompozycji oczywiście dyskusyjnej, technicznie pewnie średniej ma zdecydowanie tatoo :-) sama nie chce powiedzieć co znaczą symbole na nadgarstku, bo mówi, że to zbyt ważne żeby o tym peplać....

PS2. Wybaczcie za ten przydługawy wywód, ale nie mogłam sobie podarować :)
Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników tatuażowania...

PS3. Postaram się bardziej dbać o zachowanie czystości języka ojczystego żeby nie razić szacownego grona jednak w ramach kompromisu wrzuce czasami coś od siebie ponieważ język poprostu 'żyje' swoim życiem i tego 'życia' odmawiać mi żal :-)

Mirek54
8.03.09, 12:02
PS3. Postaram się bardziej dbać o zachowanie czystości języka ojczystego żeby nie razić szacownego grona jednak w ramach kompromisu wrzuce czasami coś od siebie ponieważ język poprostu 'żyje' swoim życiem i tego 'życia' odmawiać mi żal :-)

Staraj sie,staraj.Jezyk polski jest tak piekny i rozbudowany,ze naprawde nie potrzebuje wstawek z innego jezyka.Mam nadzieje,ze u Ciebie nie jest to forma pochwalenia sie znajomoscia innego jezyka.Nalezy oczywiscie znac chociaz jeden jezyk obcy,zeby moc sie dogadac w swiecie,jednak uwazam,ze jesli w konwersacji poslugujemy sie dwoma lub wiecej na raz to troche smiesznie brzmi.
Ucz sie i poznawaj jezyk obcy,pewnie dojdziesz do wniosku (jak ja),ze im wiecej go znam tym wiecej go nie umiem.
Jan to brzmi jakos smiesznie,ale jak po angielsku na niego zawolamy to tak bardziej swiatowo:wink:

misstiriss
8.03.09, 12:45
Szczerze mówiąc nie chwale się znajomością języka jedynie używam pewnych słówek, bo ostatnio dużo się uczę angielskiego i nie ukrywam, że było mi wygodniej :-) w ten sposób :-) Poprostu jest to dla mnie sprawa b. aktualna co mogło się przenieść na czystość codziennej polszczyzny. Takie 'zboczenie' zawodowe.

Jak już wspomniałam wcześniej rozumiem, że może to razić 'po uszach' i sama często zauważam ludzi, którzy z sobie tylko wiadomych powodów stosują nadmierne zaangielszczanie :-)

Mam nadzieje, że choć od czasu do czasu pozwolicie mi wrzucić coś od siebie ;-) ze swojego prywatnego słowniczka...

Pozdrawiam

Bo.
8.03.09, 13:22
stanę w obronie misstiriss (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=9977), choć nie czuję się jej rówieśnikiem i również jestem za poprawną polszczyzną, jednakże slang istnieje w każdym języku (tak mi się wydaje, choć większości nie znam :-( ), jak również wciąż nowe słownictwo wprowadza każde pokolenie. Dziargi, glany, sztany, jaranie, pruchno itd. itp., którym posługiwało się starsze pokolenie, też nie należało do klasyki j. polskiego.

misstiriss
8.03.09, 15:10
Dzięki :)

szara
9.03.09, 13:20
misstiriss :
poczyn jeszcze jakies zdjecia z kolezanka - cos mam czuja ze stworzycie fajne obrazy ;)

misstiriss
25.03.09, 23:42
Kochani dzisiaj zamieszczam wypociny z kółka fotograficznego. Jeśli ktoś ma ochotę powiedzieć kilka słów - zapraszam i chętnie wysłucham.

jungli
26.03.09, 00:01
8
Bardzo fajna koncepcja zdjecia, tylko dlaczego przestrzelona ostrosc?
7
Muza mowi: Hm... co by tu spsocic:)
kupuje, niezle.

Celowo technicznie nie bede sie wypowiadal, bo dla mnie wazniejsze co innego:)

pozdroofka!

misstiriss
26.03.09, 00:37
Czyli ogólnie na tak :D, ale technika nie do końca :D??? Łaaałłł dzięki :D wyostrze jeszcze i może trochę podciągnąć saturacje??

droplet
26.03.09, 00:47
Generalnie poprawnie ale powiem szczerze, że wolę oglądać twoje eksperymenty bo są naturalne i ciekawe. Pozdrawiam :-)

misstiriss
26.03.09, 07:04
Jak tylko będzie trochę więcej czasu :) to chętnie poekserymentuję. Dzięki Droplet :)

diveata
26.03.09, 12:12
7 i 8 w miarę dobre technicznie (IMHO można by je było troszkę rozjaśnić) ale mało ciekawe.. o wiele bardziej podobały mi się twoje pomysły np. z szybą.

grizz
26.03.09, 12:22
7. do kosza. ostrośc przestrzelona

8. brakuje światła.

diveata
26.03.09, 12:24
Co to znaczy "ostrość przestrzelona" ?

grizz
26.03.09, 12:31
Nie trafiona tam gdzie trzeba.