PDA

Zobacz pełną wersję : Mikrofon do dyktafonu Olympus VN 4100PC



yoshiharu
23.02.09, 19:52
Witam
Kupiłam dyktafon Olympus VN 4100 pc. Chcę sobie kupić mikrofon ME 10 albo Me 15 do tego dyktafonu ze względu na mały rozmiar, łatwo go ukryć na wykładzie, ćwiczeniu. I tu moje pytanie, który z tych mikrofonów jest lepszy i czy w ogóle nadają się do nagrywania wykładów, tak, żeby można było później zrozumieć coś z tego co mówił wykładowca?
Może ktoś potrafi mi polecić jakiś mikrofon do tego dyktafonu?
Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to była bym bardzo wdzięczna.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

pawełł
24.02.09, 10:38
Spośród tych dwóch mikrofonów ME-15, ze względu na złącze 3,5mm pasujące do dyktafonu, choć jest on przeznaczony przede wszystkim do nagrywania z bliskiego otoczenia.
Na sali wykładowej można z powodzeniem używać dołączonego mikrofonu ME-52W, tłumiącego szumy. Wypróbuj najpierw ME-52W z ustawieniem wysokiej czułości mikrofonu.
pozdr,
P.

fotomic
24.02.09, 10:59
ME-25W dodawany jest chyba w zestawach z VN-3100PC mamy takowe w szpitalu - dobrze się sprawują w zestawie.

yoshiharu
24.02.09, 11:30
Posiadam już mikrofon ME-52W. Ciężko mi jednak trzymać dyktafon w torebce tak żeby mikrofon wystawał i żeby nikt go nie zauważył, szczególnie w małych salach. Dlatego szukam czegoś mniejszego jak ME 15 i stąd moje pytanie o ten mikrofon.
Może ktoś już testował ten mikrofon i wie czy będzie się on nadawał na wykłady? Może potrafi mi ktoś polecić jakiś inny mały mikrofon do tego dyktafonu?

fotomic
24.02.09, 18:56
Posiadam już mikrofon ME-52W. Ciężko mi jednak trzymać dyktafon w torebce tak żeby mikrofon wystawał i żeby nikt go nie zauważył, szczególnie w małych salach. Dlatego szukam czegoś mniejszego jak ME 15 i stąd moje pytanie o ten mikrofon.
Może ktoś już testował ten mikrofon i wie czy będzie się on nadawał na wykłady? Może potrafi mi ktoś polecić jakiś inny mały mikrofon do tego dyktafonu?
Aż tak Was pilnują ?

dobas
24.02.09, 20:44
a ktos kiedys spytał czy można nagrywać ?
Może nie ma przeciwskazań ;) i nie trzeba nic chować ?

a co do mikrofonu i wystawania z torebki - może kup sobie 15 - 50 cm przedłużacza w którym na jednym końcu będzie męski JACK a na drugim żeński.

I takim oto przedłuzaczem wyzujesz sobie mikrofon na zewnętrze torebki, wpuścisz w nogawkę, rękaw czy w co tam trzeba będzie


o takie coś.
http://www.allegro.pl/item559219671_przedluzacz_maly_jack_1m_do_slucha_g losn.html

To nie pomoże ?
Jesli Mikrofon dziala dobrze a problem w tym, że jest za krótki, to go po prostu przedłużyć ?

B2irdy
25.02.09, 17:57
Aż tak Was pilnują ?

U nas nie pilnują, ale wiem że nie którzy wykładowcy się wściekają i to nawet do tego stopnia że potrafią pozwać za łamanie praw autorskich.

Ja na wykłady kupiłem sobie VN-3100PC w zestawie był jakiś mikrofon(ME-25W) i nie narzekam jakość jest przednia, u nas na szczęście aule są tak skonstruowane że można bez problemu umieścić gdzieś dyktafon :D

dobas
25.02.09, 18:05
U nas nie pilnują, ale wiem że nie którzy wykładowcy się wściekają i to nawet do tego stopnia że potrafią pozwać za łamanie praw autorskich.

[ironicznie] Dobrze ze nie pozywają za przepisywanie ich słów do zeszytu....

grizz
25.02.09, 18:13
U nas nie pilnują, ale wiem że nie którzy wykładowcy się wściekają i to nawet do tego stopnia że potrafią pozwać za łamanie praw autorskich.


I wygrali? ;)

B2irdy
25.02.09, 19:36
Tego to już nie wiem, ale wiem że takie sprawy były, teraz to już częściej straszą, słów w czyny nie zamieniają....jnaszczęscie

piotrekabc1
28.09.09, 23:52
To ciekawe, że wykładowca nie pozwala nagrywać wykładu. Inna sprawa to nagrywanie na sprawdzianach - to jest zabronione. Wykład można nagrać dla własnych potrzeb, lecz nie można rozpowszechniać np. w sieci - prawa autorskie !