PDA

Zobacz pełną wersję : Korpus OM - który ma najjaśniejszy wizjer ?



rumpel
22.02.09, 09:57
Mam pytanie - który z OM`ów ma najjaśniejszy wizjer ? Wiem, że jednocyfrowe om`y mają wymiene matówki ( sam posiadam OM2n ) , tyle że są one bardzo trudno dostępne, toteż ciekawi mnie czy w standardzie któryś korpus ma jaśniejszy wizjer niż OM2 ( który fakt, jest wielki, ale do jasnych nie należy ). Po prostu szybciej kupić korpus, niż jakąś czystą matówkę.
Może wie ktoś, jak ma się wizjer OM2 do np. OM3 oraz 4 ?

Smerf Maruda
22.02.09, 10:57
Miałem czwórkę, czort wie, z jaką matówką, pewno suchcio powie więcej, bo teraz on ma ten aparat.

Mam OM-2n i OM-1 i chyba z tych dwóch OM-1 ma jaśniejszy wizjer.

suchar
22.02.09, 11:36
Nie wiem, co to za matówka. Wiem, ze ma klin i mikro-raster. Moja przyjaciółka ma OM-2, ale nigdy ich ze sobą jakoś szczególnie nie porównywałem. O ile dobrze pamiętam, to z jasnością było podobnie, ale to może być zupełnie błędne wrażenie.

Kurczę, w tamtym OM-2 padła bateria i nie da się odkręcić klapki, w moim OM-20 to samo, a OM-4 nadal jest zacięty (nie naprawiałem). Dżizas :/
Pzdr

rumpel
22.02.09, 12:14
Ok , dzięki - będę więc chyba celował w Pentaxa Me Super, bo wiem że ma on jasny wizjer.

A tak nawiasem, mój OM2n też coś niedomaga - jakaś plaga, czy co ;).

suchar
22.02.09, 13:04
Ok , dzięki - będę więc chyba celował w Pentaxa Me Super, bo wiem że ma on jasny wizjer.

A tak nawiasem, mój OM2n też coś niedomaga - jakaś plaga, czy co ;).

Chyba plaga, bo jak już się popsuły, to wszystkie :(

Nie wiem jak ten Pentax pracuje, ale OM-2 (w szczególności) i OM-4 brzmią pięknie ;)
Pzdr

PiotrAntasik
22.02.09, 16:12
Mam OM-1 i OM-2 i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jasność wizjera jest taka sama.

Morlok
24.02.09, 08:46
To zalezy od matówki bo pryzmat sie nie zmieniał. Tu Jest wsi na ten tamat:
http://www.ompl.org/screen,screens
A jeśli chcesz jasnej matówki i wizjera to moge polecić niestety :cry:
Canona. np. AE-1. Mam taki i wiem co w nim widać. W tamtych zamierzchłych czasach canonowskie matówki były cenione za jakość. Kilka modeli miało matówki z klinem krzyżowym.
Pozdr.

rumpel
24.02.09, 18:45
To zalezy od matówki bo pryzmat sie nie zmieniał. Tu Jest wsi na ten tamat:
http://www.ompl.org/screen,screens
A jeśli chcesz jasnej matówki i wizjera to moge polecić niestety :cry:
Canona. np. AE-1. Mam taki i wiem co w nim widać. W tamtych zamierzchłych czasach canonowskie matówki były cenione za jakość. Kilka modeli miało matówki z klinem krzyżowym.
Pozdr.

Heh , wiem że są matówki wymienie do olków, tylko dostepność praktycznie nie istnieje. Gdyby było inaczej, to bym załadował którąś z czystych matówek do om2 i byłoby po problemie. A tak - mam już potwierdzone, że Pentax Me Super ma jaśniejszy wizjer (ze standartową matówką oczywiście) od OM1 i OM2 , a ponieważ to świetny, kultowy i równie malutki korpus - więc pewnie niebawem go kupię ;).

Smerf Maruda
24.02.09, 19:23
Chcesz, to Ci kupię:

http://shop.ebay.pl/items/_W0QQ_nkwZomQ20focusingQ20screenQQ_armrsZ1QQ_fromZ R40QQ_mdoZ

Rafał Czarny
24.02.09, 19:28
Rumpel, a co Ci nie pasuje w jasności OM1 i OM2? Mam oba modele i uważam, że są jasne. Wystarczająco jasne. A wielkość wizjera jest po prostu powalająca. Ostatnio z Qubicem porównywaliśmy do jego Soniacza A900 (którego wizjer uchodzi za wielgaśny). I starusieńki OM-1 ma większy.

rumpel
24.02.09, 19:43
Chcesz, to Ci kupię:

http://shop.ebay.pl/items/_W0QQ_nkwZomQ20focusingQ20screenQQ_armrsZ1QQ_fromZ R40QQ_mdoZ

To mnie zaskoczyłeś, w ebay nie jestem biegły. Piękna sprawa, tylko te ceny ! Teraz nie dam rady, ale będę śledził temat. Dzięki.


Rumpel, a co Ci nie pasuje w jasności OM1 i OM2? Mam oba modele i uważam, że są jasne. Wystarczająco jasne. A wielkość wizjera jest po prostu powalająca. Ostatnio z Qubicem porównywaliśmy do jego Soniacza A900 (którego wizjer uchodzi za wielgaśny). I starusieńki OM-1 ma większy.

Rafał - zgadzam się, wielkością wizjery olka powalają, jednak noszę okulary więc taka sala kinowa nie jest mi niezbędna. Za to jasnością wizjery olka nie biją na głowę ( mówię o standartowej matówce ) . Ja lubię łazić, kiedy mam okazję, po mieście nocą, dlatego priorytetem jest jasna matówka. Kupiłem niedawno Konicę Autorefex TC , żaden topowy model , a już na starcie jasnością odstawia OM2n ( a że przegrywa w innych sprawach, to inny temat - kupiłem dla Hexanona 40/1.8 ;) ).