PDA

Zobacz pełną wersję : nie mogę zgrać muzyki - Problemy z oprogramowaniem?



keysi_dnb
21.02.09, 14:24
Witam. Niedawno kupiłam dyktafon Olympus VN-2000PC. Zainstalowałam oprogramowianie tak jak zalecano w instrukcji obsługi i w ogóle niby wszystko było ok do czasu, gdy chciałam zgrać pliki z dyktafonu do kompa. Teoretycznie po podłączeniu dyktafonu do komputera oprogramowanie samo powinno odpalić. U mnie nie stało się nic. Spróbowałam więc sama uruchomić oprogramowanie jednak po tym jak program się uruchomił wynikało, że na dyktafonie nie mam w żadnym folderze żadnego nagrania. Czy ktoś może mi poradzić co mam w takiej sytuacji zrobić? Z góry dziękuję.

dobas
21.02.09, 15:31
czy po podłączeniu dyktafonu do komputera nie widzisz go jako dodatkowy dysk / pendrive ?

Czy jest możliwość "dostania się" do zawartości dyktafonu poprzez eksplorator windows (zakładam że masz windowsa) ?

próbowałaś tak ?

Rinho
21.02.09, 16:28
Poprawiam posta.

Czy w dyktafon odtwarza to nagranie?

Ania_
21.02.09, 16:34
Rinho, autorem postu jest dziewczyna. :wink:

keysi_dnb
21.02.09, 23:42
Oczywiście, że
-nagrania z dyktafonu odtwarzane są normalnie
-mam zainstalowany system Windows XP
-nie łapie w ogóle tego dyktafonu bo nie ma go jako kolejny dysk przenośny. Czy w takich realiach ma ktoś jakąś ciekawą propozycję? :)

RadioErewan
21.02.09, 23:53
Czy w takich realiach ma ktoś jakąś ciekawą propozycję? :)

Postaram się, by w poniedziałek była wyczerpująca odpowiedź.

Pozdrawiam

Mirek54
22.02.09, 00:00
Zobacz w innym gniezdzie USB-jesli masz taki.Czasem pradu brakuje w jakims ,bo zasilka nie trzyma napiecia.To tak na boku.

keysi_dnb
22.02.09, 00:13
Sprawdzałam w 2 gniazdach USB i w obu nie działa. Czekam więc na obiecaną wyczerpującą odpowiedź w poniedziałek. Z góry dziękuję :)

qbic
22.02.09, 00:18
Nawet patrzyłem do instrukcji i nie napisali czy to PTP czy też Mass Storage.

skow
22.02.09, 21:15
Nawet patrzyłem do instrukcji i nie napisali czy to PTP czy też Mass Storage.

To ten dyktafon robi zdjęcia? :-)

Chyba chodziło o MTP.

qbic
22.02.09, 22:12
Tak chodziło o MTP (PTP i MTP to tej samej klasy shit).

pawełł
23.02.09, 10:47
Oczywiście, że
-nagrania z dyktafonu odtwarzane są normalnie
-mam zainstalowany system Windows XP
-nie łapie w ogóle tego dyktafonu bo nie ma go jako kolejny dysk przenośny. Czy w takich realiach ma ktoś jakąś ciekawą propozycję? :)

VN-2000PC nie jest urządzeniem pamięci masowej, nie będzie się więc zgłaszał jako dysk w komputerze.
Co może pomóc? Zainstaluj oprogramowanie pobrane ze strony: http://downloads.olympus-europa.com/consumer/VoiceRecorder/709/eng_98_Me_2000_XP.zip
Podczas instalacji dyktafon nie powinien być podłączony do komputera, może wtedy pojawić się problem ze sterownikami.
Dykafon podłącz do portu USB, który jest umieszczony bezpośrednio na płycie głównej (wszelkie hub-y moga powodowac problem), w przypadku stacjonarnych komputerów niestety są to porty z tyłu obudowy :wink:, w przypadku laptopów trzeba próbować porty po kolei.
Po uruchomieniu Digital Wave Player i kliknięciu Transfer All pliki trafią do odpowiednich folderów Audio Folder - standardowo w komputerze pliki znajdują się pod ścieżką: \Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Moje dokumenty\Digital Wave Player\Message

pozdr,
Paweł

keysi_dnb
26.02.09, 15:33
Dziękuję :) zrobiłam tak jak mi poradziłeś i wszystko działa poprawnie :)

ehosonda
2.03.09, 14:42
mozna jeszcze tak:

kup kabelek: maly jack-maly jack
w dyktafonie wetknij do gniazda sluchawkowego,
w kompie do mikrofonowego.

pozostaje jeszcze sprawa nagrania, ale to http://audacity.sourceforge.net/ powinno rozwiazac problem.

record w programie + play w dyktafonie i po sprawie :)

audacity pozwala na zapis w kilku formatach, w tym w mp3

tobie juz nie, ale moze innym sie przyda