PDA

Zobacz pełną wersję : Wyprane - czyli "photo by MeWash"



MeWash
4.02.09, 22:30
Popełniłem trochę tego... W sumie... trzymam... nie pokazuję... A może nie są takimi gniotami jak mi się wydaje ;)
Pierwsze trzy: Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu - schody.

aga_piet
4.02.09, 22:34
Fajne. Lubię takie abstrakcyjne potraktowanie tematu.
Chętnie obejrzę inne.

K_Puchatek
4.02.09, 22:42
Fajne fotki. Szczególnie wpada w oko MSZ 1 - symetria, nietuzinkowy kadr, bardzo się podoba.
3 - też całkiem przyjemna fotka
2 - MSZ najmniej udana z serii - nie przemawia do mnie.
Czekam z niecierpliwością na następne i pozdrawiam...:wink:

Smerf Maruda
4.02.09, 22:43
MeWash to Miłosz tak po angielskawemu, hę? Też okres takiego, hm, przeinaczania polskich słów przechodziłem. Jak miałem 14 lat :-)

Co do zdjęć: słabo nie jest, podobają mi się, chyba drugie i trzecie najbardziej, nie mam faworyta.

MeWash
4.02.09, 23:05
MeWash to Miłosz tak po angielskawemu, hę? Też okres takiego, hm, przeinaczania polskich słów przechodziłem. Jak miałem 14 lat :-)
A mi tak zostało ;) choć mam 36 lat :D

Smerf Maruda
4.02.09, 23:05
A mi tak zostało ;) choć mam 36 lat :D

To najwyższa pora się ogarnąć, staruszku :-D

rumpel
4.02.09, 23:13
ładnie grają . Pokaż więcej.

Agulka
4.02.09, 23:42
MeWash to Miłosz tak po angielskawemu, hę?

Ha, no proszę, pewne oczywiste rzeczy stają się naprawdę oczywiste, jak ktoś zwróci na nie uwagę :)

A co do zdjęć, to mnie najbardziej przypada do gustu pierwsze, a na drugim to niemalże aż się prosi, żeby na tych schodach kogoś postawić.

k@czy
5.02.09, 06:12
dobreeee :) w jedynce troszke nie zagrala symetria (cos tam wystaje z jednej strony) ale ma najlepsze swiatelko. 3 ma najlepszy klimat, a dwojka chyba najslabsza, co nie znaczy, ze kiepska :) podoba sie.

salvadhor
5.02.09, 08:20
Bardzo fajne abstrakcje architektoniczne.

rocco
5.02.09, 09:07
Drugi raz dzisiaj oglądam takie fotki, jak lubię :)
Pierwsza byłaby najciekawsza ale, jak napisał K@czy, trochę brakuje symetrii.
A od czego jest stempel? :-P
Dalej w kolejności jest trzeci kadr, symetrie przełamuje owarty "szyb" windy i bardzo ładnie uzupełnia kompozycję.
Ten w środku wymienię na końcu a to dlatego, ze pomimo ciekawej kompozycji, brakuje mi głębi ostrości na schodach z przodu.
Ale to moje widzimisię, Ty masz swoje i o to chodzi :)
Podoba się.

MeWash
5.02.09, 21:40
Z innej beczki. 4 mech - podoba mi się ze względu na 'zieloność' a przynajmniej to co pokazuje mój monitor jako zielony ;) 5 - też zielone a na dokładkę ma 'twarz' :D

jolly
5.02.09, 22:16
Jaszczur naprawdę świetny. Może trochę większa GO by była lepsza, która by bardziej wydobyła łapki tego smoczka, ale główka wyszła super.

Ggrzesiek
5.02.09, 22:47
Witam

Jaszczur świetny. "Minę" ma bardzo pocieszną.

Bardzo też podobają mi się zdjęcia z pierwszej strony. Ciekawy obiekt i ciekawie pokazany.

Pozdrawiam

K_Puchatek
5.02.09, 23:07
Za przedpiszcami - jaszczurek rewelacja...:grin:
mech natomiast - po przekątnej ustawiona GO - ciekawe spojrzenie...:wink:

nut3r
6.02.09, 00:24
jaszczurka fajna - GO trochę większa by się przydała i MZ trochę dużo elementów w kadrze

MeWash
7.02.09, 00:44
6. Rowy, sztorm. Pstryk z wakacji.

salvadhor
7.02.09, 00:52
O, ta żaba z łabędzią szyją na 5tce super wyszła.

Widoczek morski - niezgorzej, ale po co te patyki w lewym dolnym rogu.

helmuth
7.02.09, 10:59
Jaszczur, owszem wygląda zabawnie, ale nienaturalnie. Zniekształcenie perspektywy + mała GO, dało nienaturalny (MZ) efekt. Duża, wyraźna główka (świetne spojrzenie gada :)) i niewyraźny, mały korpus robią wrażenie karykatury.
Sztorm podoba się, ładne, naturalne kolory. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej by wyszło, gdybyś jeszcze troszkę poczekał, żeby ludzik doszedł do dolnego, lewego MP :roll:

T.M
7.02.09, 11:55
Witam.
Ponieważ to kącik początkującego, to pozwoliłem sobie na mały OT, który przyda się żółtodziobom (czyli mnie).
Korzystając z okazji i przykładu jaszczurki, chcę zapytać o te kółeczka - przezroczyste białawe. Nie są to rozmyte jaja tej samiczki, bo to jaszczurka żyworódka :). Wydaje mi się, że to jakieś wewnętrzne odbicia światła od soczewek przy świetle bocznym lub odbicia szyby.

Pytam o to dlatego, że mam trochę takich zdjęć; sądziłem, że jak założę filtr UV na mój 17,5-45, to tego nie będzie. A szczególnie przy silnym słońcu. Nie bardzo mogę sobie z tym poradzić w olympus master 2, czy picasa. Czy w jakimś innym programie można coś takiego edytować? Czasami to ładnie wygląda ale jeśli pojawia się np. wielkie kółko na twarzy żony, to później jest awantura "nie umiesz robić zdjęć! na coś tyle kasy na ten sprzęt wydał!" itp, :)
A może założyć osobny wątek o blinkach i duszkach?

helmuth
7.02.09, 12:07
Korzystając z okazji i przykładu jaszczurki, chcę zapytać o te kółeczka - przezroczyste białawe. Nie są to rozmyte jaja tej samiczki, bo to jaszczurka żyworódka :). Wydaje mi się, że to jakieś wewnętrzne odbicia światła od soczewek przy świetle bocznym lub odbicia szyby. To raczej bokeh (http://www.optyczne.pl/16-słownik-Bokeh.html), coś jasnego było w tle.

MeWash
7.02.09, 12:09
Wydaje mi się, że to jakieś wewnętrzne odbicia światła od soczewek przy świetle bocznym lub odbicia szyby.
To są odbicia światła z lampy od mokrych korzeni. Zdjęcie zrobione było w terrarium.

MeWash
8.02.09, 01:33
7. GP Belgii 2008 - niestety kadrowane...

Artur
8.02.09, 01:46
ładne
napisz coś o sprzęcie i szkiełkach

MeWash
8.02.09, 17:32
Sprzęt to E-510 14-42, 40-150, 35 i FL-36

MeWash
10.02.09, 21:24
8. Jeszcze jedno zdjęcie z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Te sześciany to fragment ekspozycji "Interaktywny plac zabaw"

rocco
10.02.09, 22:16
Dobre.
Przydałoby się wyprostowac po bokach, to figury geometryczne, jak symetria to symetria :roll:

maj0nez
10.02.09, 22:25
Dobrze kombinujesz GP Belgi super wyszło jak na takie szybkie bolidy.

kasprzyk
10.02.09, 22:27
fajne, podoba "misie" ;)

nut3r
10.02.09, 22:32
bolid sympatycznie, ciekawe z jaką prędkością się poruszał

sześciany = ciekawy temat, szkoda że podłoga ma taki brzydki kolor, ale na to wpływu nie miałeś

wanilia
10.02.09, 22:36
Zdecydowanie masz oko do kadrowania :)

MeWash
11.02.09, 00:52
Zdecydowanie masz oko do kadrowania :)

:oops: Dziękuję


Przydałoby się wyprostowac po bokach, to figury geometryczne, jak symetria to symetria :roll:

Spróbuję coś w GIMPie poprawić.


bolid sympatycznie, ciekawe z jaką prędkością się poruszał

Niestety, stety siedzieliśmy przy prostej na której prędkość dochodziła do 300 km/h. Polowałem na bolidy 40-150 i wierzcie mi trafić coś co nie będzie poruszone, jako tako skadrowane i w ogóle będzie cały bolid ;) to było wyzwanie.
Pokażę skrajności (nie do oceny):

nut3r
11.02.09, 19:20
to tym bardziej szacunek za zdjęcie roberta k.

MeWash
11.02.09, 21:15
8a. Poprawione, poprostowane na tyle na ile miałem cierpliwości do tych nieszczęsnych sześcianów.

grizz
11.02.09, 21:19
8a. Poprawione, poprostowane na tyle na ile miałem cierpliwości do tych nieszczęsnych sześcianów.

Udane :D Nawet bardzo :)

kubi
11.02.09, 21:23
Teraz jest siuper :wink:

salvadhor
11.02.09, 23:13
Niby te sześciany fajne, a nie umiem ich oglądnąć... Ucieka mi wzrok w tę jasną górę.
Ale to chyba dobrze świadczy o zdjęciu, że się człowiek nad nim zastanawia :)

rocco
12.02.09, 08:40
8a. Poprawione, poprostowane na tyle na ile miałem cierpliwości do tych nieszczęsnych sześcianów.
Troszkę ucieka prawa strona ale nie szkodzi, dobrze jest :)
Trzeba cierpliwości do prostowania, nie każdy to lubi ale przy takich fotkach warto :)

K_Puchatek
15.02.09, 15:37
8a - po "prostowaniu zdecydowanie lepiej, ładna fotka. Odnośnie wyścigów to MSZ całkiem fajnie wyszło 9-f1 - dobra próba panoramowania, widać ruch i akcję, trochę tylko przyciąć z prawej...
Pozdrawiam

MeWash
16.02.09, 00:51
11. Moja córka po utracie dolnej jedynki - dokumentacja dentystyczna ;) ale podobają mi się kolory. Wiem, górę uciąłem ale to pierwszy ząb, który wypadł więc emocje wzięły górę...

MeWash
18.02.09, 18:43
Do kitu czy nikt nie zauważył?

szara
18.02.09, 19:20
w temacie portretow jestem noga - zaczynam o tym czytac nic poza tym
technicznie pewnie super
osobiscie zgodnie z zaleceniami fachowcow unikam pokazywania zdjec swoich bliskich - zawsze bagaz emocjonalny bierze gore nad trzezwym spojrzeniem
podoba mi sie spojrzenie Ewy - w mojej opini ladnie rowno otwarte oczy - modelka zawodowa
przegladajac na szybko na zadnym zdjeciu moj berbec tak ladnie nie zapozowal ;)

salvadhor
18.02.09, 20:19
Ostatni portrecik to taka typowa albumówka - dla Ciebie będzie to świetne wspomnienie, a dla nas po prostu pstryk bez pracy światła i z pozującą modelką (nie mylić z modelkami).

MeWash
5.03.09, 23:21
Może znowu robię błąd, że tu wrzucam... że emocjonalnie jestem bardziej związany... Jak to odbieracie?
12. Tryptyk - "Dance"

szara
6.03.09, 00:03
moje trzy grosze moze malo fachowe ale postaram sie cokolwiek sensownego napisac - jesli bzdury to sory :/
rzeczywiscie znow emocjonalne zwiazanie ze zdjeciami a raczej ich zawartoscia pewnie nie pomaga trzezwo na nie spojrzec
na tak - modelka poprostu extra - kolory tez super fiolet z drewnem mi osobiscie odpowiada ale pewnie sie nie znam :)
co bym zmienila ? jesli juz nie pojedynczo zostawila bym dwa pierwsze razem
zakrylam trzecie dlonia i dwa w zestawie bardziej do mnie przemawiaja
chociaz fakt trzecie moim zdaniem najlepiej 'zagrane'
czego mi brakuje ? wspolnej linii - serie typu tryptyk przemawiaja do mnie jesli maja jakas wspolna linie - horyzont podloga przedmiot w tle ... cokolwiek
lub - ewentualnie drastycznie roznia sie jesli chodzi o tlo / odleglosc od fotografowanych obiektow ...
tutaj ja osobiscie (nie wiem czy dobrze) zastosowala bym jedno miejsce focenia zachowujac jedna linie (np. polka na gorze kadru lub linia podlogi)
starala bym sie rowniez zachowac w miare mozliwosci (przy tym zalozeniu ktore obrales) zblizona odleglosc od modelki (wiem ze przy dziecku to prawie niemozliwe)
ostatnia drobna mysl/uwaga - malo dynamiki wg mnie zdjecia do bolu ostre przez co brakuje mi w nich ruchu
wiem wiem wiem latwo powiedziec ale mam to samo w odniesieniu do wlasnych zdjec widze dopiero wtedy kiedy ktos mi podpowie ... :(
ufff to pewnie tyle co mysle i jak widze
BAAAAAARDZO prosze doswiadczonych fotografow o sprostowani i naprowadzenie mnie jesli moja 'filozofia' jest bledna
na koniec najwazniejsze :
trzecie zdjecie solo wg mnie *****.... mina modelki poza rece zmruzone oczy ehhhh fantastico ;)
pozdrawiam
szara

MeWash
11.03.09, 21:28
Szara... Dzięki...
To, że nie odpowiedziałem od razu nie znaczy, że nie czytałem. Czytam sobie Twój tekst przynajmniej co kilka dni, żeby w końcu nabrać dystansu do pstryków z udziałem mojej córki...
Co do tryptyku to rzeczywiście - trochę zbyt jednolity... Też będę musiał nad tym popracować.
Fajnie, że zechciało Ci się aż tyle napisać na temat moich gniotków ;)

================================================== =======

Chmury. Kiedyś nałogowo je pstrykałem moim zabytkowym E100RS.
Zdjęcia wykonane z balkonu. II piętro. Obróbka - tylko automatyczne poziomy w XnView.

helmuth
11.03.09, 23:06
Chmury fajne, ale okropne ziarno wyszło. Spróbuj obróbki ręcznej a w razie potrzeby użyj jakiegoś programu do odszumiania.

Agulka
11.03.09, 23:43
Dobre te chmury, nie powiedziałabym, że z balkonu robione - pierwsze dwa wyglądają jakby z samolotu, czy z bardzo wysoka strzelane, z Rysów czy coś:wink:
Tak wyszło, bo taka była sytuacja zastana, czy w jakimś programie była perspektywa zmieniana?

MeWash
12.03.09, 00:03
Sytuacja zastana. Osiedle na którym mieszkam położone jest na skarpie wiślanej. Po drugiej stronie rzeki bardzo często latem tworzą się takie właśnie kłębowiska. I to bardzo nisko. Wiem - wygląd niewiarygodnie. Już się przyzwyczaiłem do tłumaczeń co i jak ;)
Szum jest oldschool'owy ;) prosto z zabytku - nie będę nic z nim robić.:esystem:
Zdjęcia z 15 września 2002 roku....

kasprzyk
12.03.09, 09:06
No to powiem, Ci, że każdemu byś wcisnął, że leciałeś właśnie na Majorkę i takie chmurki w weekend porobiłeś ;)

MeWash
12.03.09, 23:31
15 raz jeszcze - zmasakrowane odszumiaczem. Może być?

ps. kurde... a mój temat nie dość, że photo to jeszcze 'baj'...

helmuth
12.03.09, 23:33
15 raz jeszcze - zmasakrowane odszumiaczem. Może być?No! Znacznie lepiej :)

marecki
13.03.09, 12:30
Skąd taki szum? Przecież jasno było.

K_Puchatek
13.03.09, 13:29
Chmury wyglądają jakby były robione z dużej wysokości a nie z balkonu...:wink:
MSZ po odszumianiu zdecydowanie lepiej.
Pozdrawiam

MeWash
13.03.09, 18:33
Szum wychodzi po przejściu przez "automatyczne poziomy" w XnView.
Zobaczę w domu jakie było ISO.

Wiejo
13.03.09, 21:07
Sześciany na zdjęciu 8 odbieram jako swoisty abstrakt i jest to aydaje mi się atutem fotki. Poza tym bardzo przyjemne dance 12 i Ewa na 11 gdzie pierwsze skrzypce gra naturalnośc. Z męskiej strony zazdraszczam F 1 i możliwości jej focenia.

Piotr Grześ
13.03.09, 21:17
Te rozmaite chmury mimo, że atrakcyjne jako takie, jako temat fotograficzny mi nie leżą. No cóż balkon i pstryk i tyle i jeszcze ten szum.

MeWash
14.03.09, 00:15
Wiejo dziękuję za komentarz.
Piotr Grześ ale mam nadzieję, że chociaż balkonu mi zazdrościsz :-P

Szum wychodzi przy tej obróbce w XnView.
Poniżej zdjęcie prosto z aparatu. Exif podaje ISO 100, F8 i 1/2500s.
Rozmiar oryginalny (aparat ma aż 1,3 MP :) )

helmuth
14.03.09, 00:43
Zmień XnView na coś innego :p

szara
14.03.09, 13:48
e100rs - eh do dzis go posiadam
pstrykalam nim chyba z 10 lat zajefajny aparat tylko strasznie pradozerny jest padalec ;)
za to mega robi (wg mnie) zdjecia seryjne obiektow w ruchu !
zas co do samych chmurek - zdecydowanie najbardziej podobaja mi sie wlasnie wyjete zywcem z aparatu
dlaczego - ano dlatego ze sa prawdziwe :/ (takie na tapete do kompa albo do pokoju dzieciecego)
po obrobce helmutha acz owszem nabraly soczystosci ale tez jakby sie spikseliozowaly no i ta roznoniebieskatosc (!) nieba plus dociemnienie czesci chmur nie przemawia do mnie - takie moje trzy grosze
z trzech zdjec najbardziej podoba mi sie pierwsze
(no moze poza tym zaczernieniem na centralnych chmurkach)
tak na marginesie sobie mysle - probowales MeWash robic zdjecia tych chmurek w ruchu z dluzszym otwarciem (oczywiscie przy dobrym wietrze) ?
ciekawam efektu ruchu tych chmurek ...
oooooo albo panorame - podejrzewam ze z tej perspektywy bylaby *****....... ;)

MeWash
15.03.09, 01:30
Ostatnia z chmur. Teraz czekam na lato, kiedy to kłębowiska są najładniejsze. Właściwie to nie wiem czemu nie polowałem jeszcze E-510 na chmury...

Huco
15.03.09, 09:30
Przyjemne te chmurki. Na jakiej wysokości masz ten balkon?:shock: Tak na oko ok. 500 m npm.:grin:

MeWash
15.03.09, 14:53
Toruń
Wysokość nad poziomem morza:
średnio 65 m, brzeg Wisły: 42 m, mój balkon 71 m n.p.m.
:cool:

Kaz de Wro
18.03.09, 23:49
Temat pt. chmurki to niezły patent. Tak jak inni, skojarzenie jakby fotki wykonane z samolotu.

Agulka
19.03.09, 00:00
W moim odczuciu najlepsze zostawiłeś na sam koniec. Normalnie wierzyć się nie chce, że to z dołu robiona fotka. Fajny masz ten balkon :)

MeWash
19.03.09, 00:35
Dzisiaj około południa były niezłe przewalanki. Kłębiło się aż miło! A ja byłem w pracy... bez aparatu... bez balkonu... Jak wróciłem do domu to nie było już to... Czekam na sobotę - może mi się znów przyfarci ;)

MeWash
21.03.09, 14:50
Moje podejście do tematu kropelek ;) Uchwyciłem dziś rano w akwarium na jednej z roślin pływających taką oto kropelkę. Temat już może oklepany ale w tym przypadku sytuacja nie była zaaranżowana - ot samoistnie występująca kropelka ;) Wywołane z RAWa, obrobione troszkę w Gimpie (zmniejszanie, wyostrzanie).

kasprzyk
21.03.09, 20:36
ładna, zielona - takich mniej się widuje ;)
pzdrówka

MeWash
24.03.09, 23:38
Czy coś z tego co dałem nadaje się do pokazania w galerii?

Mam tam już "aż" 4 fotki. Wrzuciłem je w okresie "relatywnego krytycyzmu". Dziś porządnie zastanawiałbym się nad nimi. Właściwie to wiem, że nadawać to się one mogą do takiego jak ten wątku a nie do galerii. No a co z tymi, które Wam pokazałem? Jak sądzicie?

Ramzes_II
24.03.09, 23:42
Mi leży kropelka. Zielona. Sliczna.

japawel
24.03.09, 23:44
jakim szkłem była robiona kropelka?

MeWash
24.03.09, 23:45
jakim szkłem była robiona kropelka?

zd-35.

MeWash
26.03.09, 23:56
Oj dużo wody upłynie zanim znowu coś do galerii wrzucę. Chyba pozostanę przy tym wątku jeśli chodzi o nowe zdjęcia...

Ania_
29.03.09, 10:22
Pokazuj, pokazuj. :)

MeWash
29.03.09, 22:24
Chyba znowu źle robię, że to wstawiam... Z wczoraj... Po raz pierwszy w tym roku aura pozwoliła nam pójść na huśtawki... Tak to wyszło:

Ania_
30.03.09, 11:04
Musisz się przypatrzyć dobrze ostrości, w ruchu to nie jest takie proste i z 3 punktami AF. Celuj punktem w buzię, przyciśnij spust do połowy - w ten sposób zablokujesz i przesuń obiektyw nieco niżej. Bo tutaj są ostre nóżki, ale nieostra twarz.

szara
30.03.09, 22:48
witam,
tutaj sie pierwszy raz nie zgodze z kolezanka
moim skromnym zdaniem akurat ostrosc na butach i lancuchu ma swoj wyraz
nieostra twarz dla mnie wlasnie dodaje dynamiki tej fotce
dlaczego zawsze wszyscy jak jest czlowiek na zdjeciu to twierdza ze ostrosc musi byc wlasnie na twarzy ?
rozumiem portret ... oczy obrazem duszy i takie tam
jednak w tym zdjeciu chyba fajnie to wyszlo
buty troche jakby przerysowane wybeczkowane ... lancuch im dalej tym mniej ostry
to wlasnie mnieeee sie podoba ...
niemniej to tylko moje zdanie a ja sie pewnie nie znam ;)

Agulka
31.03.09, 00:27
Ja za Mysikrólikiem. Przy ostrej buzi i nieostrych butach te ostatnie nadal byłyby na pierwszym planie w kadrze, nadal byłyby duże, trochę przerysowane, jedynie byłyby rozmazane. A ostra buzia chyba w tym wypadku podkreśliłaby radość chwili.

MeWash
31.03.09, 19:24
Dzięki dziewczyny za komentarze. Rzeczywiście mogłoby wyglądać lepiej z ostrością na buzi. Podczas wykonywania zdjęcia trudno było mi chwycić ostrość AF w momencie kiedy huśtawka będzie w najwyższym punkcie. Ustawiłem przysłonę tak, by mieć w miarę dużą głębię ostrości. Po zrobieniu fotki nie sprawdzałem już na LCD czy ostrość jest wszędzie gdzie chciałem i pewnie dlatego wyszło jak wyszło.
Zapowiadają ładny weekend więc znowu potrenuję ;)
Chwyciłem Kubicę to Ewy nie chwycę? :mrgreen:

MeWash
4.04.09, 23:14
Taki pstryczek z dziś. Wisła.

rocco
5.04.09, 08:41
Fajny kadr, symetryczny, sylwetkowy .
Mogłoby nie być krzaczorów w LD ale nie będę się czepiał ;)

MeWash
28.05.09, 23:28
Żużel. Emocje znowu wzięły górę nad rozsądkiem.

helmuth
28.05.09, 23:31
No fajne, ale żeby choć jeden zawodnik był ostry (wyraźny :))

Lifter
29.05.09, 10:23
Żużel. Emocje znowu wzięły górę nad rozsądkiem.

No nieźle :) choć faktycznie przynajmniej lider stawki mógłby być ostry, co pewnie było trudne bo emocje przy stanie 5:1 mogły wziąć górę (wiem bo sam często bywam zarówno na stadionie toruńskim jak i bydgoskim :shock:).

kYs
29.05.09, 10:35
18 - kropelka bardzo fajnie wyszła, szczęście że Ci się udało ją złapać zanim odpadła ;D
20 - fajny klimacik

jak lubisz żużlowe foty zapraszam do -> mojego wątku (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=316486#post316486) <- gdzie też jest kilka moich ujęć z trybuny ale dla odmiany w cz/b i sephii ;)

MeWash
29.05.09, 17:25
Super zdjęcia! No ale Ty miałeś znakomite światło a u mnie niestety pod dachem i przy pochmurnym niebie :(
Zapraszam na derby ;) Może uda Ci się też jakieś ładne kadry chwycić.

Lifter
29.05.09, 17:35
Super zdjęcia! No ale Ty miałeś znakomite światło a u mnie niestety pod dachem i przy pochmurnym niebie :(
Zapraszam na derby ;) Może uda Ci się też jakieś ładne kadry chwycić.

Nie wydaje mi się żeby światło było złe na Twojej fotce.. kYs miał gorsze warunki (ostre popołudniowe słońce).

A na derby chętnie też przyjadę :wink:

MeWash
29.05.09, 21:04
Przy ISO 400, F5,6 dostawałem czas 1/200 - niby powinno wystarczyć żeby było ostro, ale....
Ogniskowa 150 mm też mi nie pomagała.
To taki mój rąbek u spódnicy ;)

MeWash
7.06.09, 23:02
Próba z czarno białym. Z wczorajszego spaceru na starówce.

MeWash
9.06.09, 23:17
Czyli nie wyszło... Ale co? Konwersja na BW mi nie wyszła? Kompozycja? Kadr? Czy znowu bez dystansu do najbliższych jestem?

rocco
9.06.09, 23:27
Czyli nie wyszło... Ale co? Konwersja na BW mi nie wyszła? Kompozycja? Kadr? Czy znowu bez dystansu do najbliższych jestem?
Kiedyś pisalem, że fotek dzieciaków nie oceniam bo rodzice podchodzą do nich zbyt emocjonalnie ale skoro pytasz... ;)
Kadr mi nie pasuje zupełnie, w mocnym punkcie jest pomazany słup latarni a dziecko calkiem na marginesie. No i obciąłes część rzeźby, raczkę parasola.
Trzeba by tu poszukać zupełnie innej kompozycji.
BW może być, chociaż troszkę zbyt ziarniste jak na fotkę dziecka to do rzeźby pasuje.

MeWash
9.06.09, 23:33
To może tak?
"Poczekamy razem."

rocco
9.06.09, 23:48
Wciąż mała jest na samym brzegu kadru a kosz pośrodku (w tle) nie dodaje fotce uroku.
Chyba sobie daruj ten temat ;)

MeWash
9.06.09, 23:52
Kadruję na różne sposoby... Chciałem żeby była sama na zdjęciu. Strzeliłem jej kilka fot w tym miejscu ale tylko na tej ma taka minę jaką chciałem. Pech chciał, że i z jednej jak i z drugiej strony są ludzie (lub ich fragmenty).
Stemplować?

Lifter
10.06.09, 13:46
Stemplować?

Może łatwiej pójść tam z "małą" jeszcze raz :) Pogoda się poprawia, "długi weekend" przed Tobą, może warto... nie wiem...

frrrost
10.06.09, 21:02
witaj, zdjęcia chmur i kropelka najbardziej mi do gustu przypadły, co do ostatnich fotek to przedostatnia rzeczywiście niezbyt skadrowana, ostatnia lepiej (ale z szumem miała by swój klimat, ja bym go nie likwidowal)

MeWash
29.06.09, 18:12
Żużel. Jaguś i Crump. Kadrowane. Możliwe?

wanilia
29.06.09, 23:49
Zielona kropelka naprawdę udana :grin:

kowalikster
30.06.09, 12:01
Bardzo możliwe (że :mrgreen: :mrgreen:)

MeWash
30.06.09, 19:48
Zielona kropelka naprawdę udana :grin:

Ech ta kropelka... Dałem ją kiedyś do galerii (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=3548&pos=0) i dostało mi się...

Jak możliwe no to OK ;)

MeWash
1.07.09, 19:53
Jeszcze dwa z serii żużlowej. Moto Arena - Toruń.
Żałuję, że nie mam szerszego szkła :(

maddy6
1.07.09, 20:38
fajne pod względem jakości, ale.... nie przyciągają przynajmniej mojego wzroku bo nie wiadomo na co patrzec za duzo tego wszystkiego

helmuth
1.07.09, 22:04
Całkiem ładny obiekt :)

nataszach
2.07.09, 08:09
Witaj,
Jak już to MSZ 25 jest lepsze od 26, ale z drugiej strony nie wiadomo na czym się skupić: za dużo się dzieje :-)
Pozdrawiam

MeWash
8.07.09, 21:31
Dzisiejszy front. Nie miałem zbyt ciekawego dołu - jakieś anteny, czubki drzew, bloki więc skadrowane tak jak jest.

kasprzyk
8.07.09, 21:36
no, robiło się ostro!

Agulka
8.07.09, 22:32
Dobre to niebo, szkoda, że ta fotka nie ma dołu, ale jak zrobisz gdzieś kiedyś jakiś landszafcik, to będzie idealnie się nadawać do wklejenia ;)

MeWash
12.07.09, 23:25
Z pikniku na motoarenie.

MeWash
18.08.09, 21:33
Most w Toruniu. Pierwsza próba z dłuższymi czasami i statywem.

Piotr Grześ
18.08.09, 21:47
Most wyszedł świetnie.

kasprzyk
18.08.09, 22:14
ładnie

pzdr

helmuth
18.08.09, 22:17
Fajnie wyszedł, choć ciut przepałów jest :-P. Niemniej- dobre :). Spróbuj teraz zrobić to samo ale kiedy jeszcze widać niebo (chyba, że otoczenie nieciekawe i lepiej go nie pokazywać :wink:) Teraz, trochę jakby zawieszony w próżni.

Agulka
18.08.09, 22:31
Mnie również most się podoba, przepały mnie nie rażą, bardziej ta "wszechobecna" czerń, dlatego skłaniam się do zdania helmutha, żeby trochę wcześniej zdjęcie zrobić (jeśli się da). Ale generalnie ta fotka mi się podoba.
A poprzednia, 28, fajne ujęcie, ale kolory blade, wolałabym z normalnym nasyceniem.

kowalikster
20.08.09, 11:25
Jak na pierwszą próbę to wyszło naprawdę superaśnie.

lukasz784
20.08.09, 21:27
Popieram zdanie poprzedników, wszystko widoczne jak trzeba, ostre... po prostu DeBest!:grin:

MeWash
22.08.09, 21:42
Dziękuję za komentarze. Ciekawostka - most zrobiony ZD35 ;)

AGULKA - wrzucam jeszcze raz motor tym razem w kolorze. Mi się nie bardzo podoba. Może całkiem B&W?

Agulka
23.08.09, 01:18
Hm, coś w tym jest, że nie do końca Ci się podoba w kolorze... może nie za bardzo umiem to określić, ale wydaje się, jakby motor ginął na zdjęciu, nie jest tak wyraźny, jak na tej bledszej fotce. Zdjęcie wygląda jakby było płaskie. Nie ukrywam, że trochę jestem zaskoczona efektem tego nowego, kolorowego zdjęcia i chyba podzielam Twoje zdanie, że to jaśniejsze jest lepsze.
B&w mówisz? Nie wiem, nic już nie sugeruję, nie znam się ;)
A tak na serio, to czemu nie, jak będziesz miał kiedyś wolny wieczór to coś pokombinuj :)

maj0nez
23.08.09, 01:34
Most super. Może wykorzystaj porady helmuta?

nataszach
24.08.09, 09:02
Most rewelacja :-)

nevra
26.08.09, 15:44
Most na tak. :) Bardzo fajny.

rafakk
26.08.09, 16:56
Most dobry a co do motóra to myślę że za bardzo cienie wyciągane i dlatego wydaje Ci się, że z nim jest coś nie tak. B&W spróbować zawsze można.

MeWash
29.10.09, 01:06
Park nocą. Nie wiem czemu mi takie płaskie wyszło...

Dawid
29.10.09, 07:33
msz przesadziłeś z Ps

JacekO
29.10.09, 09:39
O moście nie będę pisał bo jest bardzo dobry.
Ostatnie też ciekawe.:)

MeWash
29.10.09, 10:21
msz przesadziłeś z Ps
Nie mam Photo Shopa. To jest wywołany RAW w ACDSee Pro 3.0 Beta.

Dawid
29.10.09, 13:50
chodziło o obróbkę
:)

Wiejo
29.10.09, 19:19
W parku nocą dlatego płasko, że ująłeś korony drzew z liściami oświetlone jednym światłem. Nie ma elementu który nadawałby przestrzeni. Teoretyzując jakby było wiecej dołu i szpaler drzew to dało by przestrzeń. Sam pomysł fajny i ładnie kolorki wyszły.

MeWash
29.10.09, 19:26
Wiejo - dzięki. Spróbuję pójść tam jeszcze raz i może błysnąć gdzieś lampą... Zobaczę....

Fontanna. Który kadr?

Agulka
29.10.09, 19:32
Ja wybieram drugi, bo moim zdaniem lepiej, jak fontanna wypełnia większą część kadru, bez czarnego pasa na górze.
Chociaż z drugiej strony na pierwszym fontanna jest w całości, niepoucinana...
Rozumiem rozterkę ;)

JacekO
29.10.09, 19:35
Jeśli mogę wybierać to chyba 2. Ale i pierwszy jest fajny. Trzeba było dać jeden.:)

helmuth
29.10.09, 20:37
Drugie ale wyprostowane :wink:

Dawid
30.10.09, 00:39
też się skłaniam ku 2 zdjęciu (kadr) :) podoba mi się takie kolory nocą

MeWash
30.10.09, 18:09
Coś jest w tym wyprostowanym chociaż nie wiem czy nie straciło na dynamice - 'krzywe' bardziej rozwala kadr. ;) Ale to moja opinia.

wanilia
30.10.09, 18:20
Ależ kolorowy ten Toruń w nocy :grin:
p.s. niby prostowane a jakoś tak... nieprosto....:roll:

Lolita
30.10.09, 18:23
Ależ kolorowy ten Toruń w nocy :grin:

Jechałam jakiś czas temu do Bydgoszczy nocą przez Toruń. Widoki niesamowite :roll:

wanilia
30.10.09, 21:33
To czemu nie dałaś znać, kawke byśmy wypiły???

Lolita
31.10.09, 14:22
To czemu nie dałaś znać, kawke byśmy wypiły???

Bo się jeszcze nie znałyśmy, a zresztą pora raczej była drinkowa niż kawowa :wink:

MeWash
31.10.09, 14:41
Tam kawusia... To zapraszam na pierogi albo naleśniki do Torunia ;)

Kolejna fontanna.

Dawid
31.10.09, 15:49
podobają mi się te fontanny :) Strasznie kolorowe :)

helmuth
31.10.09, 15:58
A nie można wyprostować? Wszystko się "rozłazi" :???:

MeWash
16.11.09, 21:25
35. Toruń ul.Szeroka - EMPiK. Próba HDR.

helmuth
16.11.09, 23:00
HDR nie nachalny, choć wydaj mi się ciut za jasny (trochę przepalone światła lamp). Zastanawiam się też nad kadrem. Czy nie lepiej było zrobić kilka kroków w lewo lub prawo? Wybrać jedną z ulic a nie tak centralnie narożnik.
W sumie niezła próba- jest materiał do przemyśleń a nie do kosza :grin:

MeWash
17.11.09, 00:17
36. CSW Toruń - jeszcze jeden HDR.

Dawid
17.11.09, 00:32
Lepsze od poprzedniego :)

JacekO
17.11.09, 00:41
A ja odwrotnie -poprzednie lepsze (ładniejsze w mojej opinii).

helmuth
17.11.09, 00:46
Latarnie ponownie przepalone (budynek jest dość mocno oświetlony- można było krócej naświetlać), ale to jeszcze ujdzie :wink: Natomiast te latarnie wchodzące w kadr z boku wyglądają zabawnie :grin: Ja bym prostował perspektywę.

MeWash
17.11.09, 23:29
Ja bym prostował perspektywę.
A to wiem :D Wszystko byś prostował ;)

helmuth
17.11.09, 23:50
A to wiem :D Wszystko byś prostował ;)Ale dzięki temu zniknęły te śmieszne latarnie :grin:
PS
Nie wszystko, tylko to co się da wyprostować :wink:

masakrer
18.11.09, 00:12
W obu przypadkach zgadzam sie z Helmuthem :wink:

Wiejo
18.11.09, 07:28
Zdjęcie 35 bardzo przyjemne. Mnie podoba się Twoje podejście w tym zdjęciu co do ujęcia dwóch uliczek które jednocześnie prowadzą i w naturalny sposób zamykając kadr eksponują główny motyw. Na ostatnim Twoja technika wołania Hdr na tak ale prawda jest taka, że po wyprostowaniu przez Helmutha zdjęcie nabrało kształtu.

MeWash
18.11.09, 22:21
37. CSW na specjalne życzenie podprostowane ;)

helmuth
18.11.09, 22:27
37. ... podprostowane ;)Dobre określenie :grin:
Wygląda MZ, znacznie lepiej :wink:. Skoro nie chciałeś całkiem wyprostować, to należało przyciąć prawą stronę i wystemplować resztę świateł latarni.

MeWash
21.11.09, 19:58
Jeszcze jedna fontanna i finał DMP na żużlu.

Wiejo
21.11.09, 21:07
Na temat fontanny poiwem Ci szczerze, że nie mam zdania. Zbyt mocno ona sama przyciąga wzrok jakby odcinając sie od reszty a przecież dalej na ławeczce siędzą ludzie, za nimi domy i może to właśnie taka niejednorodność tematyczna rodzi dylemat. Zdjęcie z stadionu żużlowego świetne. Tutaj czuć rozmach, emocje i atmosferę. Myślę, ze później zaserwujesz z motocyklami bo wstęp wzmógł ciekawość.

MeWash
21.11.09, 23:55
Z tymi ustawieniami to było by ciężko o wyraźne motocykle. F4 1/25 - przy prędkości ok 120 km/h na prostej wyszły by ładne 'mazy' ;)
Dzięki za komentarz.

Motocykle mam tu:
https://forum.olympusclub.pl/showpost.php?p=320430&postcount=82
https://forum.olympusclub.pl/showpost.php?p=332799&postcount=97

masakrer
22.11.09, 02:24
Zuzlowe super!!!! Fontanna tez do mnie za bardzo nie przemawia, wole emocje :mrgreen:

MeWash
22.11.09, 19:48
40. Helikopter telewizyjny. Niestety nie miałem RAW a poprawiać jpgów nie lubię.

Dawid
22.11.09, 23:24
Świetne ostatnie :)

Wiejo
23.11.09, 09:07
Szkoda, że jednak nie spróbowałeś. Jestem zdania, że te mazy na torze były by świetne w połączeniu z kadrem stadionu, trybun i publiczności. Helikopter przyjemny w odbiorze i trudno odgadnąć czy w zawisie czy leci.

nataszach
23.11.09, 09:16
helikopter fajnie wyszedl :-)

MeWash
23.11.09, 22:37
Helikopter przyjemny w odbiorze i trudno odgadnąć czy w zawisie czy leci.

Leci! Tła jednak nie udało mi się rozmazać.

Sawa
24.11.09, 00:19
Cześć Miłoszu,

Przejrzałem sobie wątek,... na szczęście dużo zdjęć nie ma ;)
Centrum Sztuki Współczesnej- - fajne abstrakcyjne podejście;
przy jaszczurze - pocieszny łepek;
Interaktywny plac zabaw miałem okazje widzieć w Zachęcie, i przyznaję ze również fociłem to zestawienie kloców - fajnie ci wyszło, ładne czyste tło;
Twoja córka urocza, nawet bez zęba,kolory - bardzo przyjemne - 'akuratne' dla dzieci, ale bez rączek, pozycja dziwna, poćwicz z nią jeszcze trochę, na pewno osiągniesz zaskakujące rezultaty. Z tryptyku - ostatnie;
kropla - zielona i fajna ;
most i pierwszy i drugi - udany bardzo;
Dziecku odpuściłbym 'czarnobiałego', to moja subiektywna ocena, ale wolę dzieci w kolorze;
Moto Arena - fajna oddana przestrzeń mimo jak mówisz za wskiego kąta;
Empik - uważam, że udana kompilacja;
pojedynczy helikopter - udany. Ostatni paczłork to rozumiem jedynie jako dowód, że latał.

życzę udanych kolejnych zdjęć.

pozdrawiam,

MeWash
28.11.09, 23:37
życzę udanych kolejnych zdjęć.
Dzięki za oceny. Postaram się ;)

Miejsce w Ciechocinku - chyba wrócę tam ze statywem.

Wiejo
28.11.09, 23:43
41- tak piękny obiekt i tak zaniedbany. Ważne, że satelitki są a jak na zewnątrz to już nie istotne.

MeWash
28.11.09, 23:51
41- tak piękny obiekt i tak zaniedbany. Ważne, że satelitki są a jak na zewnątrz to już nie istotne.
Zamieszkała jest tylko część budynku. Reszta oznaczona zakazem wstępu i różnymi groźbami włącznie ze śmiercią ;)

Wiejo
29.11.09, 00:03
Ja robię sobie wycieczki do pobliskich Czech i tam obiekty tego typu są wręcz wypacykowane w każdym detalu i oczywiście zagospodarowane. Oprócz tego naprawdę pięknie się prezentują w terenie.

helmuth
29.11.09, 00:17
Niestety u nas, najczęściej właścicielem budynku jest miasto/gmina, która nie ma pieniędzy. W efekcie, za kilka lat, budynek się rozpadnie.
W Niemczech widzę budynki o kilkaset lat starsze, które są totalnie przebudowywane wewnątrz (dostosowywane do wymogów XXI wieku) a z zewnątrz odświeżane, dzięki czemu zachowują stary, zabytkowy wygląd. Aż miło wejść w stare uliczki, między domy z 16- 18 wieku :grin:
Ale te domy są prywatne :wink:

masakrer
29.11.09, 18:20
Ostatni domek, niczym z horroru, szkoda ze taki zaniedbany.
Gdybys mial czas i ochote na zabawe w Ps-e moglbys z niego zrobic prawdziwe straszace cacko:mrgreen:

MeWash
26.12.09, 20:50
A w galerii znalazłem toruński most:

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/12/thumb_PC274204-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-11870)
tak bardzo podobny do mojego

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/12/thumb_most-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-39595)
Kolega miał fajne warunki: mgiełka i jakies reflektory, których teraz już nie ma.
Może przy okazji jakiegoś święta most dorobi się jakiejś oprawy i wtedy...

waruga
26.12.09, 21:25
Twoja fotka tez jest fajna! W galerii ocenilem!

Dawid
27.12.09, 00:15
Mnie się bardzo podoba :) Świetne :) Choć lekka kasza na niebie jest:-P:-P

oczko
27.12.09, 00:19
pierwsze ujęcie mostu bardziej mi sie podoba... pomijając niebo bardzo fajnie wyszło ;)

pozdrawiam

helmuth
27.12.09, 15:45
A w galerii znalazłem toruński most:

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/12/thumb_PC274204-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-11870)
tak bardzo podobny do mojego

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/12/thumb_most-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-39595)
Kolega miał fajne warunki: mgiełka i jakies reflektory, których teraz już nie ma.
Może przy okazji jakiegoś święta most dorobi się jakiejś oprawy i wtedy...Tamto zdjęcie, robią właśnie mgła i oświetlenie. Na Twoim tego nie ma, dlatego nie można ich porównywać, choć nie jest złe. Wydaje mi się, że gdyby zdjąć trochę nasycenia i gammy, wyglądało by korzystniej :roll:

MeWash
4.01.10, 00:04
Żużlowe - ciąg dalszy. Wrzucam oryginalny kard i moje cięcia. Co o tym sądzicie?

Na zdjęciu "Mały rycerz" - Wiesiu Jaguś.

Dawid
4.01.10, 00:19
Jak dla mnie po cięciu zdecydowanie lepiej, ładnie umiejscowiłeś obiekt na zdjęciu :)

MeWash
4.01.10, 17:34
Jak dla mnie po cięciu zdecydowanie lepiej, ładnie umiejscowiłeś obiekt na zdjęciu :)
To się cieszę, że udało mi się ;)

43. F1
Kolejne z F1 - pokazywałem je kiedyś w wątku z foto zagadkami.
U mnie wywołuje emocje związane z obecnością na wyścigu ale czy mówi do Was?

JacekO
4.01.10, 17:38
....Kolejne z F1 - pokazywałem je kiedyś w wątku z foto zagadkami.

Pamiętam. Zdjęcie jak najbardziej ma w sobie to coś co nie pozwala przejść obojętnie. ( a może uciąć PD? ten kawałek innego asfaltu- poprawiłoby symetrię)

Dawid
4.01.10, 23:28
Zdjęcie ciekawe :) Z tą ""linią" można było by kombinować:) (GO itp)

masakrer
5.01.10, 18:06
Ciekawy pomysl, chociaz pewnie bym kombinowala, prostowala i szukala symetrii :-P

MeWash
30.12.11, 22:19
Prawie 2 lata mnie nie było...
Taką ciekawostkę do ostatniego zdjęcia zapodam. Ten sam zakręt - różne 'prędkości'

http://youtu.be/K2cNqaPSHv0

MeWash
30.12.11, 23:28
44. Chris Holder - kask czerwony.
58358

waruga
31.12.11, 00:17
Podoba mi sie :-)

MeWash
18.07.12, 20:40
Zdjęcie 41 raz jeszcze - po paru latach doświadczenia w wywoływaniu. Nie wiem czy nie zacząłem przeginać z suwakami.
67055

MeWash
25.09.12, 23:39
OK - 41 bez echa czyli przegiąłem...

45. Żużel

rol6
26.09.12, 08:19
Jak dla mnie to poprawiona 41. jest trochę zbyt ciemna - zgadzam się trochę przegiąłeś. :wink:

45. podoba mi się, tylko dałbym żużlowcom trochę więcej miejsca z przodu.

MeWash
30.10.12, 23:03
46. Speedway
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=72654&d=1351631000

MeWash
31.10.12, 21:58
47. Gollob

72715

goldiesr
31.10.12, 22:26
bardzo fajne te "żużlowe" fotki.

MeWash
1.11.12, 20:52
48. Żużel
72739

Jan_S
1.11.12, 21:03
zdjęcia od tyłu "z zasady" mi nie pasują ale 48 - miód :)

waruga
1.11.12, 21:03
Fotki zuzlowe fajne, 46 taka ekstra

MeWash
1.11.12, 23:48
Sezon właśnie się skończył więc trochę tego jeszcze nawrzucam. Nie mam szans z fotografami z akredytacją na mecz, także foty tylko z trybuny. Robione głównie kitowymi. To z Gollobem jest z 50-200.

BIKER
2.11.12, 00:04
Świetne, a 48 odjazdowe. Brawo kolego, dawaj następne:wink:.

MeWash
2.11.12, 09:08
48 dałem do galerii. Czego brakuje do oceny 5?
Coś z technicznych spraw czy raczej "tego czegoś" np emocji, ciekawego spojrzenia na temat?

Jan_S
2.11.12, 09:47
48 dałem do galerii. Czego brakuje do oceny 5?
Coś z technicznych spraw czy raczej "tego czegoś" np emocji, ciekawego spojrzenia na temat?

W temacie się powinni oceniający wypowiedzieć skoro tak ich do tablicy wywołujesz - ale ode mnie -ten krawężnik psuje trochę kadr. To w sumie jednak drobiazg, ocena "świetne" to też bardzo dobra nota, :) a czytając w Twoich poprzednich wpisach że focisz z trybun to naprawdę szacun - efekty bardzo dobre jeśli popatrzeć przez pryzmat warunków w jakich były robione

banc
2.11.12, 10:06
Właśnie. Ten krawężnik trochę psuje. Możne przykadrować to ciaśniej?
Z którego meczu? Sierpniowego?

MaciekMG
2.11.12, 10:08
48 dałem do galerii. Czego brakuje do oceny 5?
Coś z technicznych spraw czy raczej "tego czegoś" np emocji, ciekawego spojrzenia na temat?

Ogranicza Cię miejsce, z którego robiłeś zdjęcia - dałbym "Doskonale+" za zdjęcie, gdzie cienie kładłyby się za, a nie przed czy obok motorów. Jest to bardzo dobre zdjęcie reportażowe, dokumentacyjne, ale brakuje mi w nim dramatyzmu (przy niższym kącie i innym oświetleniu byłoby wspaniałe). Złapałeś całą czwórkę, moment walki na łuku. Wszystko, co z tego miejsca i w tym czasie można było zrobić.

P.S. Pochodzę z żużlowego miasta, ale na stadionie W69 nigdy jeszcze nie byłem ;-).

MeWash
2.11.12, 13:30
Właśnie. Ten krawężnik trochę psuje. Możne przykadrować to ciaśniej?
Z którego meczu? Sierpniowego?
Tak - z sierpniowego. 15 bieg ;) Sullivan, Okoniewski, Holder, Crump.

---------- Post dodany o 11:14 ---------- Poprzedni post był o 11:11 ----------


Ogranicza Cię miejsce, z którego robiłeś zdjęcia - dałbym "Doskonale+" za zdjęcie, gdzie cienie kładłyby się za, a nie przed czy obok motorów. Jest to bardzo dobre zdjęcie reportażowe, dokumentacyjne, ale brakuje mi w nim dramatyzmu (przy niższym kącie i innym oświetleniu byłoby wspaniałe). Złapałeś całą czwórkę, moment walki na łuku. Wszystko, co z tego miejsca i w tym czasie można było zrobić.


Dzięki za komentarz.


P.S. Pochodzę z żużlowego miasta, ale na stadionie W69 nigdy jeszcze nie byłem ;-).

Zapraszam zatem na Motoarenę ;)

---------- Post dodany o 12:30 ---------- Poprzedni post był o 11:14 ----------

MeWash
2.11.12, 13:36
49. Żużel. Może troszkę więcej emocji. Żółwik po biegu na 5:1.
72760

MeWash
3.11.12, 15:49
Dobra... 49 to emocje tylko u mnie ;)

Zmiana tematu. Budowa przeprawy mostowej w Toruniu. Dziesięć zdjęć
Podejście z lipca 2012, po godzinie 19:00 jak cała ochrona gdzieś sobie poszła :D

50.
72848


51
72856

52.
72855

53.
72854

54.
72853

55.
72852

56.
72851

57.
72850

58.
72849

59.
72857

banc
3.11.12, 16:07
Mój ojciec przynosił swego czasu całe sterty zdjęć dokumentacyjnych z róźnych placów budów, więc jak dla mnie tylko 56 ciekawe.

MeWash
3.11.12, 19:38
Mój ojciec przynosił swego czasu całe sterty zdjęć dokumentacyjnych z róźnych placów budów, więc jak dla mnie tylko 56 ciekawe.

Ołłłł... Nie sądziłem, że aż tak źle...
No trudno.

banc
3.11.12, 19:39
Nie przejmuj się, może niektórzy nie są uczuleni jak ja.

MeWash
4.11.12, 18:36
Jednak nie tylko Ty...
Wracam do żużla:

72980

banc
4.11.12, 19:09
Anioły kontra byki. Miedziński pierwszy. Reszty zgadywać nie będę bo jestem kibic kanapowy :wink:

helmuth
4.11.12, 19:10
Zmiana tematu. Budowa przeprawy mostowej w Toruniu.56 nadaje się do galerii, musisz tylko nad nim popracować ;)
72981
Reszta, niestety spaprana obróbką

Mirek54
4.11.12, 19:32
Jednak nie tylko Ty...
Wracam do żużla:

72980




Moze wiecej przypraw,troche pieprzu,soli,nie za duzo ,bo zaboli...72982

apz
4.11.12, 19:38
50 i 56 to moi faworyci i ostatnie żużlowe z poprawką Mirka.

MeWash
4.11.12, 20:42
Anioły kontra byki. Miedziński pierwszy. Reszty zgadywać nie będę bo jestem kibic kanapowy https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_wink.gif
Sullivan i Ząbik vs Pavlic i Pawlicki ;)


56 nadaje się do galerii, musisz tylko nad nim popracować ;)

OK - co możesz zasugerować jeśli chodzi o obróbkę? Dać do "kwadratu" czy coś jeszcze?


Reszta, niestety spaprana obróbką
Obróbka to suwaki w ACDsee, nic więcej. Miało być dramatycznie. Przesadziłem?


Moze wiecej przypraw,troche pieprzu,soli,nie za duzo ,bo zaboli...
Kurcze... Kolory mi strasznie nie pasują... Może dlatego, że pamiętam jakie są, bo tu normalnie disco i neon ;)
Z tych przypraw to co konkretnie Mirku? Ziarna i troszkę jaśniej?

banc
4.11.12, 20:44
Ożesz ty orzeszku. To chyba muszę się podszkolić, bo zawodników już kompletnie nie rozpoznaje. Po stylu jazdy to jesze, ale to w wiedeo ...

helmuth
4.11.12, 20:59
OK - co możesz zasugerować jeśli chodzi o obróbkę? Dać do "kwadratu" czy coś jeszcze?Jedyne co mogę zasugerować, żebyś wykadrował tak, aby zniknął prawy górny róg. Nie będzie widać, że to elementy rury. Możesz jeszcze zaakcentować rdzę.
Reszta to już Twoja wola- to Twoje zdjęcie :)


Obróbka to suwaki w ACDsee, nic więcej. Miało być dramatycznie. Przesadziłem?Wygląda jak ciemny, nieostry, marny HDR z filtrem połówkowym ;)

MeWash
4.11.12, 23:25
Jedyne co mogę zasugerować, żebyś wykadrował tak, aby zniknął prawy górny róg. Nie będzie widać, że to elementy rury. Możesz jeszcze zaakcentować rdzę.
Reszta to już Twoja wola- to Twoje zdjęcie :)

56a.
73002

a to jpg z aparatu:
73003

banc
5.11.12, 07:07
Myślałeś o mniej centralnym przycięciu kadru? Np. coś w takim kierunku.

73021

MeWash
7.11.12, 19:00
56 b. kolejna poprawka

helmuth
7.11.12, 19:15
56 b. kolejna poprawka
No nie mieści mi się na ekranie :(

MeWash
7.11.12, 21:43
Poprawiłem wcześniejszy post.

MeWash
7.11.12, 21:46
Kolejne żużlowe

61.
73263

Mirek54
7.11.12, 21:57
Bawcie sie bawcie-ja popatrze:-P73265

goldiesr
7.11.12, 21:59
Bawcie sie bawcie-ja popatrze:-P73265
Mirku świetnie to wygląda

banc
7.11.12, 22:13
Bawcie sie bawcie-ja popatrze:-P

Jeszcze trochę i założymy oddzielny wątek pod tytułem "pokaż swoją rurę" :wink:

dzarro
8.11.12, 17:18
Ołłłł... Nie sądziłem, że aż tak źle...
No trudno.

Jak na zdjęcie tego rodzaju(gdzie na ogół autorzy nie są w stanie zapanować nad wszechobecnym burdelem) – to całkiem fajne te budowlańce z tymi kolorkami mrocznymi.
Dla mnie 50 i 58 nie są wcale mniej ciekawe od 56. A mówiąc wprost - są bardziej ciekawe. 58 jest w ogóle najciekawsze z całej wrzutki.
56 można by spróbować w B&W. Mam wrażenie, że kolor osłabia geometrię ujęcia.
50 można spróbować prawą stronę obciąć(do kwadratu) – nawet kosztem tego jednego wspornika.

MeWash
8.11.12, 23:00
Jak na zdjęcie tego rodzaju(gdzie na ogół autorzy nie są w stanie zapanować nad wszechobecnym burdelem) – to całkiem fajne te budowlańce z tymi kolorkami mrocznymi.
Dla mnie 50 i 58 nie są wcale mniej ciekawe od 56. A mówiąc wprost - są bardziej ciekawe. 58 jest w ogóle najciekawsze z całej wrzutki.
56 można by spróbować w B&W. Mam wrażenie, że kolor osłabia geometrię ujęcia.
50 można spróbować prawą stronę obciąć(do kwadratu) – nawet kosztem tego jednego wspornika.

Dziękuję dzarro za komentarz. Postaram się jeszcze do nich wrócić, popracować i znów pokazać.
Ja najbardziej zadowolony byłem z 57.
Taka moja kolejna przeróbka w Pixlr-o-matic:
73389

MeWash
18.11.12, 01:06
62. Dla odmiany Speedway:
74182

Mr_Crowley
18.11.12, 01:54
Dobra... 49 to emocje tylko u mnie ;)

Zmiana tematu. Budowa przeprawy mostowej w Toruniu. Dziesięć zdjęć
Podejście z lipca 2012, po godzinie 19:00 jak cała ochrona gdzieś sobie poszła :D


kurcze a helm i buty miales? S3, ochronne? :)
cala seria swietna, a jeszcze chetniej bym to w b&w zobaczyl, aczkolwiek mirkowa wersja tez swietna
pozdrawiam,

MeWash
18.11.12, 14:23
Normalnie, bez kakakasku :D tak się jakoś udało.
Szykuje mi się następna okazja wejścia na budowę - tym razem oficjalna.
Zapisałem się na zorganizowane wejście na 24 listopada. Mam nadzieję, że pogoda dopisze.

Dzięki za komentarz.

MeWash
18.11.12, 21:14
Festiwal Światła Skyway 2012 Toruń.
Tak było - jedna z instalacji na budynku sądu:

63.
74294

64.
74293

65.
74295


Jeszcze jedno:
66. Słońce
74299

banc
19.11.12, 01:49
To 63. najfajniejszy. Dla mnie oczywiście.

adambieg
19.11.12, 09:18
Dla mnie 63 i 65 najlepsze.

goldiesr
19.11.12, 17:37
Festiwal Światła Skyway 2012 Toruń.
Tak było - jedna z instalacji na budynku sądu:

63.

64.

65.


Jeszcze jedno:
66. Słońce
ale fajne fotki, chciałbym tam być :)

Ania_
20.11.12, 12:05
45, 48 - moim zdaniem najlepsze żużlowe
Na budowie trochę się za dużo działo ;) lepsze chyba są jednak pojedyncze kadry, chociaż jak dla mnie Twoja ostatnia wariacja ze zdjęciem jest świetna.

MeWash
20.11.12, 12:14
Dzięki za opinie ;)
Swoją drogą 48 jest do oceny w galerii
https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=6301&pos=1

Ania_
20.11.12, 12:18
Dzięki za link, trochę mnie nie było i nadrabiam zaległości :)

MeWash
20.11.12, 12:20
Ależ prosz.... :-D Mnie nie było prawie 2 lata i od paru tygodni nadrabiam i nadrabiam i wciąż coś :lol:

MeWash
30.11.12, 20:15
Kolejne żużlowe.
66.
75510

67.
75511

BIKER
30.11.12, 22:26
Świetne foty MeWash, wstawiaj dalej, ja bardzo chętnie zobaczę:).

MeWash
1.12.12, 01:20
OK - przejrzę "szufladę", może cos znajdę do pokazania. Dzięki za odwiedziny.

Jan_S
10.12.12, 12:37
67. - klasyka stylu :) ładnie :)

MeWash
15.12.12, 01:04
Żużel - Chris Holder - 2010 rok

68.
76539

69.
76538