PDA

Zobacz pełną wersję : Miejska geometria - wystawa K@czego



RadioErewan
2.02.09, 18:09
Kolejnym klubowiczem, któremu zaproponowaliśmy urządzenie wystawy jest K@czy. Wszyscy go dobrze znacie, nie raz oglądaliście jego zdjęcia.

Po przyrodniczej serii zdjęć Goldfincha zapraszamy na kilka łyków geometrii. K@czy ma niezwykły talent do dostrzegania tego, czego nie widzą inni. Ciągle zaskakuje mnie swoimi obserwacjami miejskiego krajobrazu. Jego zdjęcia skłaniają do zmiany perspektywy i oglądania miasta inaczej.

Wystawa śmiga na stronie głównej http://www.olympusclub.pl/

aga_piet
2.02.09, 18:19
Łoooo! No pięknie!
K@czy, gratulacje, miło obejrzeć Twoje geometrosy w koopie (wiesz, że je lubię) :)

RasteR
2.02.09, 18:27
Naprawdę fajnie wypatrzone, sfotografowane i obrobione.

Mniam.

marecki
2.02.09, 18:28
Sporo z tych fotek gdzieś kiedyś widziałem ale w takim zestawieniu REWELKA!! Gratki dobrego oka bo foty świetne.

Gundi
2.02.09, 18:28
Świetna wystawa!

grizz
2.02.09, 18:42
Gratulacje :)

Przypominam, ze możecie zadawac pytania :D

salvadhor
2.02.09, 18:43
Bardzo ciekawa i pouczająca galeria, choć nie wszystkie kadry są geometryczne, a niektóre wręcz nie miastowe :)

RadioErewan
2.02.09, 18:46
Bardzo ciekawa i pouczająca galeria, choć nie wszystkie kadry są geometryczne, a niektóre wręcz nie miastowe :)

Się czepiasz, wyjątek od reguły tylko ją potwierdza ;-) Trudno znaleźć wspólny mianownik dla dowolnych 30 zdjęć (chyba, że chodzi o nazwisko autora) i wydaje mi się, ze trafiłem z tytułem całkiem nieźle. (choć oczywiście K@czy może mieć na ten temat inne zdanie, a nie znał tytułu, który wymóżdżyłem dopiero dziś)

Pozdrawiam

Rafał Czarny
2.02.09, 19:16
Gratki. Wszystkie foty już znałem. :wink:

e-510
2.02.09, 19:24
Gratulacje k@czy !
Świetne fotografie,fajnie wyselekcjonowane i plus dla RE za tytuł i robotę !

rocco
2.02.09, 20:52
Moje gratulacje!
Od jakiegos czasu już czekałem na tę właśnie wystawę :)

witia
2.02.09, 21:45
Świetne FOTO.
Gratulacje i pozdrowienia.

MeWash
3.02.09, 00:26
Zazdroszczę ludziom, którzy w całym tym foceniu potrafią znaleźć dla siebie jakiś temat przewodni i się go trzymać niezależnie co inni o tym mówią. Ja ciągle szukam...
Gratuluję wystawy!

k@czy
3.02.09, 01:03
aaa to sie niespodzianka trafila w poniedzialek :)
dziekuje bardzo za wszyskie dobre slowa :) faktycznie nie mialem wskazowek, co do tytulu wystawy, wiec polecialem po calosci. faktycznie moglbym uciac koncowke galerii, zeby to bardziej pasowalo do zbioru. ale nic to-nastepnym razem :wink:

K_Puchatek
3.02.09, 09:35
Gratulacje k@czy - oka i postrzegania otoczenia - świetne zdjęcia...

Ggrzesiek
3.02.09, 10:00
RadioErewan świetnie się spisuje jako łowca talentów. Moim skromnym zdaniem bardzo dobrze wytypował autora kolejnej wystawy.

A kolega K@czy zdecydowanie potrafi wydobyć świetne kadry z miejskiej masy. Gratuluję wielu świetnych zdjęć i rozpoznawalnego stylu.

goldfinch
3.02.09, 11:25
Gratuluje. Choc w mojej fotografii nieczésto mam do czynienia z geometriá to Twoje prace maja w sobie co szczegónego co przyciága uwagé; a fotografia z tym gosciem w czapie rastafara przy okraglym stole, na tle kolorowej kwadratowej posadzki rozwalila mnie od pierwszego wejrzenia i od dawna jest w ulubionych.

Pozdrawiam

k@czy
3.02.09, 14:41
wawelu jeszcze nie obfocilem, ale obiecuje to zrobic jak bede przy najblizszej okazji w krakowie :) a czemu? po prostu nie zdazylem-moja przygoda z fotografia trwa niecale dwa lata i nie mialem okazji ruszyc sie gdzies dalej z aparatem. sam jestem ciekaw, jak architektoniczna "klasyka" by sie zmiescila w moim obiektywie :)
pzdr
PS
rasta teeeez mi sie podoba :mrgreen:

rocco
3.02.09, 14:48
Widzę, że na wernisaż we fraku wystapiłeś :wink:

k@czy
4.02.09, 06:06
Widzę, że na wernisaż we fraku wystapiłeś :wink:
panie-no ladnie trzeba sie pokazac przed szacownym gronem :)


To trzymam Cię za słowo ;) Zdjęcia które nam pokazałeś są .. ja wiem jak to nazwać?...
Z tych budynków nie zionie nudą, są ciekawie przedstawione i stąd moje pytanie o "klasykę". Fajnie byłoby zobaczyć w ten sposób zrobiony Rynek czy Wawel.
Dziękuję za odpowiedź i życzę jak najwięcej fajnych kadrów :)
ja rowniez dziekuje i postaram sie dotrzymac obietnicy :)
pzdr

J.Graph
4.02.09, 06:54
Przeczuwałem że K@czy będzie nastepną osobą której fotki zostaną zaprezentowane ;)
Gratuluje bardzo, bardzo ... za te Twoje magiczne kątowe oko Ci sie należy :)

Ciekawe czy mi sie kiedyś uda takie rytmy znalezc ... Pierwsza "zabawa w K@czego" legła w gruzach :D

ziemia01
4.02.09, 09:33
Gratulacje Kaczy :)

kasprzyk
5.02.09, 10:42
Dobry wybór, miło przypomnieć sobie te zdjęcia.

wanilia
5.02.09, 19:39
Kaczy- zdjęcia , cała wystawa naprawdę świetne. Fantastyczna konsekwekcja i rozpoznawalny styl kadrowania. W zestawie zyskują w dwójnasób.
Jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na urbanistyczno, architektoniczno geometryczne fotki to tylko w Twoim stylu:wink::grin:
Pozdrawiam

Daniello
8.02.09, 22:36
Gratuluję, foty na prawdę się wyróżniają.

k@czy
9.02.09, 08:53
po raz kolejny dziekuje i serdecznie zapraszam do nowo otwartej szkoly "wzroku dzikiego k@czego fotograficznego". zajecia beda sie odbywaly w malych grupach pod okiem k@czym. osoby zainteresowane proszone sa o kontakt wzrokowo-mailowy ze mna-dogadamy sie na temat ceny.
po ukonczeniu kursu gwarantuje na pismie:



zboczenie prostopadłościowe
zboczenie równoległościowe
uczulenie na kąty
k@czy swąd na kątulce
umiejętność odróżniania ludzkościanu od pustościanu
extra bonus-gratis- otwieracz do piwa w kształcie krzywym

serdecznie dziekuje organizatorom wystawy oraz wszystkim zaglądaczom :)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.totalleh.com/beta106.gif)

sickside
11.02.09, 01:29
Masakra, numer 10 mnie powalił i nie mogę się podnieść.

hades
11.02.09, 11:30
K@czy, kiedy pojawisz się na ircu by udzielić wywiadu na żywo?

pscoleczka
11.02.09, 13:50
Gratuluje!! Piękne zdjęcia!!

lessie
11.02.09, 13:54
słuszny wybór. Gratulacje kaczy....

Wiejo
13.02.09, 18:08
Bardzo lubie Twoje miejskie klimaty architektoniczne. Widziane Twoimi oczami nabierają innej formy i pieszczą oko. Serdecznie gratuluję całkiem zasłużonej wystawy.

pawel-5
14.02.09, 20:28
K@czy,
nie wiem czy opisywałeś to w innych miejsach forum, ale może udzieliłbyś kilku wskazówek? Zdjęć pozazdrościć można, sam próbowałem "ugryźć" architekturę, na razie miernie mi to wychodzi.


1. jaki sprzęt stosujesz?
2. jakie triki na edycję w PS?
3. wiele masz zdjęć z zagranicy - jakieś ciekawostki o konkretnych miejscach, porady czego szukać na przykład w czasie wyjazdów wakacyjnych?

k@czy
14.02.09, 20:59
(ja cie krece :) pytania :) )

oczywiscie, ze odpowiem :)


pierwsze zdjecia architektury robilem starym olkiem c4000. w wiekszosci byly to pstryki traktowane jako pamiatka z miejsc, ktore widzialem lub odwiedzilem-bez konkretnego celu. a juz na pewno nie pod katem "robienia zdjec" :) pozniej kupilem e500 z kitowymi szklami, czyli 14-45 i 40-150. dosc szybko jednak odkrylem zalety 14-54 i 90% zdjec architektury jest wlasnie z niego. teraz mam 14-54 i 70-300. nie licze manualmnych szkielek, bo z nich niewiele zdjec wstawilem do galerii. jednak nawazniejsze w tej chwili jest kupienie 9-18 (na 7-14 nie mam jeszcze funduszy). szeroki kat to jest podstawa w tej branzy :wink:
tricki w PeeSie? hmmm. jesli zdjecie robione szerokim katem, to poprawa perspektywy to podstawa. jesli tele-to piony/poziomy. dosc szybko idzie sie nauczyc, ze lepiej postac chwilke dluzej z aparatem przy oku, rozjerzec sie, czy dobrze stoje (srodek budynku, ew w liniach przecinajacych okreslone miejsca/plaszczyzny, np przekatne przekroju itp) niz pozniej korygowc to w programie. czesto zdaza mi sie poprawiac kolor, bo nieczesto zdaza mi sie robic w RAWie :) generalnie wszystko robie "na oko" lubie kazde zdjecie lekko wyostrzyc, zwiekszyc nasycenie i to chyba wszystko. w kazdym razie reguly nie ma-kazde zdjecie trzeba inaczej
a ze zdjecia z zagranicy? hmmm. dla mnie to zdjecia z okolicy, w ktorej mieszkam :) zauwazylem, ze to jest pewne ulatwienie. wikeszosc rzeczy wydaje sie zupelnie nowa i niespotykana, czyli mam wzrok "swiezaka", ktory znacznie ulatwia zauwazenie czegos nietypowego, ciekawego. a z drugiej strony mam mozliwosc nieskonczonego powracania w to samo miejsce, jesli mam koncepcje na nowy kadr, lub (co kilkakrotnie sie zdazalo) nie mam pomyslu jak pokazac cos, co jest warte pokazania :) do tego nalezy to wszystko przemieszac z detalem, czyli z rzeczami, ktore sa wokol nas caly czas i masz recepte na ciekawsze zdjecia :) czesto zapisuje pomysly na kartce, bo lubia "sie zapomniec" i notuje miejsca, ktore ( i w jakiej porze) nalezy ponownie odwiedzic.

a czego szukac podczas wypadow wakacyjnych? heh: tego czego nie masz w domu pod reka :) wszystkiego co cie zaciekawilo :)
dziekuje i pozdrawiam

fotomic
14.02.09, 21:49
No pytania w końcu ;) W sumie to ciężko zadać pytanie, wiadomo, wprawne oko to podstawa do szukania detali.

1) Czy robisz zdjęcia w nocy ? Architektura wygląda wtedy inaczej.
2) Zdjęcia z ludźmi, czy eliminacja ich ?

Pozdrawiam

k@czy
15.02.09, 05:41
nocne zdjecia sa bardziej czasochlonne, pare razy probowalem, ale nie za bardzo bylem zadowolony z efektow. brakuje mi w nich ostrosci i agresywnego koloru. nie ukrywam, ze planuje zrobic taka sesje, ale czekam na poprawe pogody :)
a co do ludzi : staram sie ich unikac w kadrze, jesli poluje na architekture. z reguly nie jest to trudne-wystarczy podniesc lekko obiektyw i po ludzikach :wink: ale czasami sa wrecz pozadani (vide: geometryczne szalenstwo"). wiekszosc "ludzkich" kadrow w moje galerii powstaje raczej niezamierzenie podczas focenia ksztaltow. np to

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-16099)
powstalo tutaj:
1514 oak st, kansas city, mo - Google Maps (http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=1514+oak+st,+kansas+city,+mo&sll=39.09518,-94.58007&sspn=0.001665,0.005472&ie=UTF8&g=1514+oak+st,+kansas+city,+mo&layer=c&cbll=39.099788,-94.578451&panoid=1G5wLxuP0medHg3hdYS24w&cbp=11,50.74122501291594,,0,-0.6515872148458747&ll=39.099785,-94.578456&spn=0.002631,0.009656&z=17)
a jak przekrecicie widok w prawo, to zoabczycie w oddali budynek, ktory jest bohaterem zdjecia tego zdjecia:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-13764)

albo ta kombinacja:
to zdjecie:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-10595)
powstalo tutaj:
1514 oak st, kansas city, mo - Google Maps (http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=1514+oak+st,+kansas+city,+mo&sll=39.09518,-94.58007&sspn=0.001665,0.005472&ie=UTF8&g=1514+oak+st,+kansas+city,+mo&layer=c&cbll=39.044475,-94.588561&panoid=AP6AB3ObUEtgEzFPu7TOGA&cbp=11,53.243613145427396,,0,-13.27747354588457&ll=39.044469,-94.588552&spn=0.005266,0.019312&z=16)
w oddali widac taki maly pagorek, a po podniesieniu obiektywu co widac?
ano to:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-27369)

ale jednak jakies skrzywienie chyba mam, bo ostatnio jak pstrykalem dla znajomych, to jakos tak podswiadomie "wepchnalem" ich w takie cos:
... (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-28242)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-28242)

nie trzeba z tym walczyc-z tym trzeba sie pogodzic ;)

NightCrawler
15.02.09, 14:49
Pojedynczo te zdjęcia są świetne, ale oglądane razem... rewelacja.
Gratuluje umiejętności.

Agulka
15.02.09, 15:44
Gratuluje umiejętności.
No właśnie, umiejętności, bo przecież K@czy nie fotografuje miejsc egzotycznych, nie musi zakradać się do obiektu, czy wyczekiwać na moment kilkanaście godzin. Niesamowite jest to, że tak naprawdę jego fotografie przedstawiają rzeczy zwykłe, obok których przechodzą codziennie setki osób.
A zamknięte w ramach kadru pokazują się w zupełnie inny, niezwykły sposób. Przyłączam się do gratulacji, bo to nie lada sztuka, mieć takie oko.

helenae
16.02.09, 07:44
Witam : )
Gratuluję wystawy. Podziwiam indywidualny styl, umiejętność patrzenia i dostrzegania tego, czego inni nie widzą. Pozdrawiam.

Mikola
16.02.09, 12:00
K@czy - jestem pod wrażeniem Twojej "miejskiej geometrii".
Nie powiem nic nowego, ale wg mnie najciekawsze
w twoich pracach jest to, że potrafisz przedstawić
coś co jest dla wszystkich dostępne w sposób odmienny i ciekawy.
Gratulacje.

Pozdrowienia

Rafał Czarny
17.02.09, 17:02
Kaczy, napisz coś o sobie. Czym się zajmujesz, jak długo jesteś w Stanach, czy zamierzasz kiedyś wrócić do kraju? Co Cię skłoniło do emigracji?

k@czy
18.02.09, 19:38
eee tam :) co tu pisac o sobie :)
jak wyjezdzalismy z polski z zona i synem w torbie (brzuchu) to mielismy nadzieje na przygode. w co wdepnelismy okazuje sie teraz :)
w polsce stracilem prace i przy 24% bezrobociu i ofercie pracy z drugiego konca polski wygralismy zielona karte (ciocia nas meczyla, wiec na odczepnego wyslalismy zgloszenie ostatniego dnia i zapomnielismy o calej sprawie). wiec jak mielismy sie przeprowadzac tak czy tak, to wybralismy troche dalej :) czy wrocimy? hmmm jeszcze trzy lata temu mowilem, ze za 20-30 lat na pewno :) ale teraz to zobaczymy. ten rok bedzie decydujacy-obywatelstwo, mam pomysl na biznes, ogolna sytuacja ekonomiczna.
ten kryzys nie dotknal nas az tak bardzo, bo mieszkamy na wsi prawie-kansas city to wiocha :) wszystko dociera z opoznieniem. juz trzy lata temu przepowiedzialem ten balagan-wiec niejako ze swiadomoscia tu jestesmy. podobne sygnaly byly w polsce, wiec polakom chyba troche latwiej to przejsc i rozpoznac co sie dzieje. jestesmy bardziej zaradni :)
pracuje w firmie, ktora z szybkich i mocnych samochodow robi jeszcze szybsze i mocniejsze :) dosyc duza firma i najlepsza w stanach-jestesmy liderem. dosyc ciekawa praca, nie narzekam. troche doswiadczenia z branzy samochodowej z polski sie przydalo-chociaz tam siedzialem za biurkiem, a tu jestem technikiem.

no i najgorsze-ciagle mi sie teskni za polandia :) ale mowia, ze tylko pierwsze 5 lat. wlasnie sie konczy piaty rok-zobaczymy :) ale jak wroce, to kto wam bedzie pokazywal te wszystkie ksztalty :wink:
jeszcze raz dziekuje za dobre slowo i pozdrawiam

rocco
19.02.09, 20:02
Fajną masz pracę.
Gdybyś chciał jednak wrócić, to z doświadczeniem i odrobiną ( ;) ) środków na początek dałoby się chyba załozyć małą firmę w tej branży.
Oczywiście jak już kryzys przetrwamy.
Na tuning chyba byli, są i będa chętni.

wujek.samo.h
19.02.09, 21:04
Gratuluję pięknej wystawy!

Czy w życiu codziennym też jesteś tak dokładny i precyzyjny? Czy Twoje zdjęcia są odbicem Twojego sposobu bycia, czy też przeciwnie - są jego zaprzeczeniem?

suchar
19.02.09, 21:08
k@czy, a może powinieneś spróbować tak, jak to robi Todd Hido? W jego nocnych zdjęciach właśnie kolory grają niesamowitą rolę i podobno nie da się ich robić poza Ameryką ;) Daję pomocny filmik
http://www.youtube.com/watch?v=Lg98qwI2Mio

PS. Tylko on robi na filmie, ale na cyfrze rozjeżdżanie się kolorów spowodowane długimi ekspozycjami na pewno da się zasymulować ;)

kasprzyk
19.02.09, 21:18
pracuje w firmie, ktora z szybkich i mocnych samochodow robi jeszcze szybsze i mocniejsze :) dosyc duza firma i najlepsza w stanach-jestesmy liderem. dosyc ciekawa praca, nie narzekam. troche doswiadczenia z branzy samochodowej z polski sie przydalo-chociaz tam siedzialem za biurkiem, a tu jestem technikiem.



wpadłeś .. gdzie fotki tuningowanych aut ?:-P

k@czy
20.02.09, 07:18
rocco: tylko tak naprawde to ja jestem z innej bajki... :) przez pare lat mialem sklep komputerowy, pozniej marketing, controlling, doradztwo finansowe itp, itd - to mnie raczej pociaga (stan na dzien dzisiejszy-fotografia-moze zawodowo)

wujek- chyba raczej zaprzeczeniem :) staram sie zapanowac nad calym tym balaganem, ale z reguly to ja wnosze element chaosu w nasz rodzinny zwiazek :) ale chaos to przeciez najwyzsza forma porzadku, nie? :wink:

suchar-z dzika przyjemnoscia,ale czas... to jest problem :) ale obiecuje sobie i tobie, ze jak tylko zrobi sie troche cieplej, to zrobie wypad na miacho w nocy :) a kolorki tak rozjade, ze sie nawet mariush nie pozna :wink:

kasprzyk-firma zajmuje sie tuningiem, ale takim troche mniej na pokaz. nie przyklejamy spoilerow, nie naklejamy owiewek itp :)
my z corvetty, ktora ma z fabryki 400KM robimy corvette, ktora ma 650KM i to bez modyfikacji silnika (oprocz drobnych zmian w ukladzie paliwowym i zasilaniu powietrzem). jak sie uprzesz, to bez problemow podlaczysz do tego NOS'a i masz rakiete, a nie samochod :) to samo z jakims mustangiem -do 650KM, a jak zechce ci sie zainwestowac i poprawic silnik, to wycisniesz z niego 900KM :mrgreen: wtedy sobie mozesz latac :mrgreen: dragstery na torach (te wyscigi jeden na jednego) czesto-gesto smigaja na naszych zabawkach :) z niektorych silnikow mozemy wycisnac drugie tyle mocy...
jesli tylko znajda sie zainteresowani, to postaram sie popstrykac jakies ciekawe furki, bo zdaza sie, ze mamy samochody na hamowni przed ogolnokrajowymi premierami. najczesciej nie wolno, ale po starej znajomosci cos sie pomysli :) ostatnio nawet za harleye sie wzielismy, bo klienci chca... to juz zboczenie, ale czego sie nie robi ...:wink:

kasprzyk
20.02.09, 09:12
Masz ciekawą pracę. Kiedyś zakładałem alarm w warsztacie samochodowym, tak się złożyło, że ktoś postawił Corvettę do naprawy - łapała nagar czy coś.. - nie wiem, w każdym razie jeden mechanik był w aucie i przygazowywał, drugi "pod maską" a trzeci stał w ciągłej gotowości z gaśnicą... :)
Pamiętam ten dźwięk, ten brum silnika i co jakiś czas eksplozja - wrażenia niesamowite :)

Pzdr