PDA

Zobacz pełną wersję : Olyc C-760 UZ czy HP 945?



mygen
18.08.04, 12:40
tak,jak w temacie, oba aparaty moge kupic w tej samej cenie i po przegladnieciu setek rankingow i stron sklanialbym sie ku olympusowi.Co radzicie?

kerry
18.08.04, 14:16
My w zasadzie nie lubimy Olympusów... :D

Aleksander
18.08.04, 16:55
??

kondi
19.08.04, 19:34
Niedawno dostałem od znajomego fotki z HPeka 945. Szkoda ze wyrzuciłem bowiem wstawiłbym je tutaj. W kazdym badz razie...aparaty firmy HP sa bardzo awaryjne, a serwisy roznie przystepne. Ja otrzymalem kiedys noweczke ale czytalem na roznych forach foto, ze roznie to jest. Ogolnie olewka klienta. Co do całej reszty, wartoby porownac parametry. Mialem HP, mam aktualnie Olka i nigdy więcej HP ;-)

RHans
11.10.04, 21:46
Ja bym zakupił aparat firmy, która ma jakieś doświadczenia w produkcji tego typu sprzętu,jakąś sprawdzoną markę.Czy kupiłbyś samochód np PHILIPS-a?

luc4s
11.10.04, 22:08
Bawiłem się ostatnio jakimś Hpekiem, mogelu niestety nie pamiętam, fatalnie sie to trzymało w ręce no i z tego co zauważyłem miał mniejsze odświeżanie jak moj Olek. Był to jakiś model 5 mpix

MichelCat
11.10.04, 22:47
Znajomy ma HP945, więc od razu napiszę co się je :) Mimo tych 5 mpix, HP bardzo znacząco ustępuje jakością obrazu, co gorsze - ustępuje jakością obrazu nawet 4 mpikselowym aparatom. Olympus w tym wypadku jest dużo lepszym wyborem. Polecam przyjrzeć się fotografiom z HP z bliska, np na sfotografowane czerwone kwiaty, widaćbardzo nieprzyjemne "schody". HP jest bardzo prądożerny, zoom cyfrowy to zwkłe oszustwo i mimo że ma taką funkcję to jest ona kantowaniem klientów - kto wie jak to działa to wie o co chodzi, kto chce wiedzieć to mogę napisać. HP posiada bardzo wolne odświerzanie obrazu na LCD. Fakt faktem HP są awaryjne. FIrma raczkuje dopiero w dziedzinie fotografii cyfrowej, HP 945 to najbardziej zaawansowany model HP, ale nie jest on osiągnięciem na miarę firm z tradycjami. Daleka im droga do sukcesu i jakości. Jeśli wybierać to wyłącznie z tej pary Olympusa.

Nowart
14.10.04, 12:11
Miałem przyjemność popstrykać i Olympusem i HP. Zawsze powtarzam - większa matryca to nie wszystko ( a nawet gorzej ze względu na ciaśniej upchane pixele i każdy wie co za tym idzie). Generalnie - lepsze szkło (wolniejsze ale lepsze), mniejszy, lepszy wyświetlacz LCD no i najważniejsze - znacznie lepsza jakość zdjęć - co chyba jest priorytetem przy zakupie aparatu dla większości użytkowników.
A HP polecam jak najbardziej... ale drukarki :)