PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy: Zuiko, Soligor, Tokina, Vivitar, Sigma



KruszoN
3.12.08, 01:18
Witajcie;) Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość;) Mam na imię Przemek i posiadam aparacik OM-10;) Zakupiłem samo body i pomału dobieram resztę, a mianowicie obiektywy;) Posiadam na razie jeden w swojej kolekcji a jest to: Sigma 1:3,5-4,5 f=28-85mm. Obiektyw wydaje się być bardzo fajny i dobrze współpracuje z OM-10;) Obecnie czekam na obiektyw firmy Soligor 1:135 f=2.8 wraz z telekonwerterem x2 tej samej firmy;) ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej ogólnie na temat obiektywów do systemu Olympus OM... tj. jak jest jakoś obiektywów jeśli chodzi o wykonanie i która firma robi najlepsze obiektywy do OM... Zuiko? Pozdrowionka for all;)

a_wykrota
3.12.08, 01:20
Najlepsze są systemowe Zuiko.
Super jest 50/ 1.4 - cud malina, pięknie rysuje, jest ostra. Naprawdę super szło.
50/ 1.8 też jest bardzo fajna.

heyahero
3.12.08, 01:23
Witajcie;) Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość;) Mam na imię Przemek i posiadam aparacik OM-10;) Zakupiłem samo body i pomału dobieram resztę, a mianowicie obiektywy;) Posiadam na razie jeden w swojej kolekcji a jest to: Sigma 1:3,5-4,5 f=28-85mm. Obiektyw wydaje się być bardzo fajny i dobrze współpracuje z OM-10;) Obecnie czekam na obiektyw firmy Soligor 1:135 f=2.8 wraz z telekonwerterem x2 tej samej firmy;) ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej ogólnie na temat obiektywów do systemu Olympus OM... tj. jak jest jakoś obiektywów jeśli chodzi o wykonanie i która firma robi najlepsze obiektywy do OM... Zuiko? Pozdrowionka for all;)

http://www.ompl.org
ale coś mi się widzę nie ładuje...

Morlok
3.12.08, 19:41
A ja polecam stronkę:
http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/olympusom1n2/shared/zuiko/htmls/index.htm
Tam jest wszystko o obiektywach Zuiko.
Milego czytania. :)

Drughi
7.12.08, 09:43
Witaj,

Najlepsze obiektywy do OM to Zuiko. Tak jak kolega wyżej napisał, dwoma zacnymi "szkiełkami" są "pięćdziesiątki" 1.4 i najpopularniejsza 1.8. Jeżeli chodzi o krótkie tele, to w rodzinie obiektywów Zuiko OM, jest bardzo dobry obiektyw 100mm ze światłem 2,8. W latach 70' była to chluba Olympusa. Jest w tej chwili do kupienia na allegro :arrow: http://www.allegro.pl/item494607176_zuiko_olympus_om_100mm_1_2_8_gwaranc ja.html

Pozdrawiam

kapir
7.12.08, 10:55
chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej ogólnie na temat obiektywów do systemu Olympus OM... tj. jak jest jakoś obiektywów jeśli chodzi o wykonanie i która firma robi najlepsze obiektywy do OM... Zuiko? Pozdrowionka for all;)

Zuiko rządzi :) Natomiast jeśli chodzi o zamienniki, to polecam również Soligory z serii profesjonalnej oznaczonej C/D.

Lysy_11
27.12.08, 17:58
Zuiko rządzi :) Natomiast jeśli chodzi o zamienniki, to polecam również Soligory z serii profesjonalnej oznaczonej C/D.

Mam Soligora 200mm f 2.8 wlaśnie C/D i moge polecić. Super szkiełko. Co do Zuiko to chyba nic nie trzeba mówić?
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
PS: Tokiny z oznaczeniem AT-X to też dobre szkła