PDA

Zobacz pełną wersję : moje poczatki



gabriello
8.11.08, 12:14
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem i chciałby poddać się waszej ocenie. Fotografią zajmuje sie od niedawna, proszę o ocene.

Smerf Maruda
8.11.08, 12:19
Trochę przesadziłeś ze zmniejszaniem :-) Obrazki są za małe. Spróbuj tak, czy ja wiem, w rozdzielczości 800x600 je tutaj zapodać.

gabriello
8.11.08, 13:53
tym razem 800x600

k@czy
9.11.08, 06:50
ciesze sie, ze architektura przewaza w twoim poczatkowym zbiorze :)
ale...
lekki choas wyziera z twoich kadrow, chcialbys cos pokazac, ale nie bardzo wiesz co.
gdybys sie bardziej skoncentrowal na tym, co chcesz pokazac...
moze detal? a moze calosc budynku jest wielce interesujaca? a moze jakies nietypowe ujecie ? jest wiele sposobow pokazania zwyklych, jak i niezwyklych ksztaltow, czy to budynku, czy tez otoczenia. po prostu musisz wykazac wiecej determinacji w eliminowaniu chaosu w wizjerze :) skoncentruj sie na detalu a z czasem zaczniesz spogladac na otaczajace cie srodowisko poprzez pryzmat aparatu i tego, co mozesz zawrzec w kadrze. a przede wszystkim poczytaj/poogladaj o podstawowych zasadach obowiazujacych w fotografii.

gabriello
9.11.08, 11:19
Odnośnie chaosu to na tych zdjęciach starałem sie ująć szczegóły, czy z dobrym rezultatem? Proszę o ocene.

Igorra
9.11.08, 14:38
Numeruj zdjęica wtedy bedzie łatwiej oceniać ;) 1 i 2 mi sie dość podoba ;) tylko na pierwszym przeszkadza "to coś" z lewej str na dole

Smerf Maruda
9.11.08, 14:50
Ta seria dużo lepsza od poprzedniej - na szczególną uwagę zwraca drugie: dobrze zrobione obramowanie fotografowanego obiektu, zgrabny kadr. Pierwsze również jest udane, dzięki ładnemu, miękkiemu światłu. Pozostałe są co najmniej poprawne, trzecie - dzięki mgle - jest nieco tajemnicze.

Kaz de Wro
9.11.08, 15:04
W ostatniej serii fotek brak mi jest jasnego przekazu- co autor chciał przez to powiedzieć. A na pewno coś chciał, tylko z większości z nich nie za bardzo wiem co? Próbowałbym podawać tutaj fotki z jakąś ideą, aby potrafić to uzasadnić czyli "obronić" swój punkt widzenia;-)
- dwie wieże, zdecydowanie wadzi tu fragment dachu kościoła, po zdecydowanych cięciu, fotka wyglądałąby jak pocztówkowa- gdzieś nawet taką kartkę widziałem
- stadion olimpijski- ciekawy pomysł ale trochę karkołomny i trudny
- Wang- wadzą mi gałęzie, ale idea ciekawa szczególnie w tym miejscu i w tym momencie (mgła)
- kaczka, jak to kaczka dziwaczka
- ruiny budowli+ woda , podoba mi się najlepiej z Twoich fotek, tylko jeżeli dobrze pamiętam trochę leci w prawo (nie masz podglądu fotek przy odpowiedzi) i brak ostrości (czy wyostrzasz fotki po zmiejszeniu?)

Tak poza tym, próbuj dalej!


ps. jak na początek to rozstrzał czasoprzestrzenny Masz doiść znaczny od Monachium (katedra przy Marienplatz, Olympiastadion), Kościół Wang w Karpaczu, Warszawa, gdzieś na południu (Bułgaria?) :grin:

666cin
9.11.08, 15:10
1. Ladna fota, ciekawy kadr, ale jak poprzednik dodal, dach kosciola wadzi.
2. Ciekawy pomsyl
3. Podoba mi się najbardziej, gdyby nie te krzaki u góry
5. hm. za mało ostre.

gabriello
9.11.08, 17:22
Dzieki za opinie, oceniam sie jako amator poczatkujący gdyz moja wiedza zawęża się do czasu i przesłony . Sa to fotki, które zrobiłem na przestrzeni ok. jednego roku i oczywiście starałem się wybrać najlepsze. Wszystkie były robione SP-500 uz manualem. Nastęny razem postaram się numerować i opisywać zdjęcia.

marecki
9.11.08, 17:56
1sza seria nie udana. Kadry do niczego. Bydynki i lampy jakoś poucinane że nie wiadomo na co patrzeć no i chyba po zmniejszeniu nie wyostrzone. Druga seria zdecydowanie ciekawsza jakby bardziej przemyślana co ma być na zdjęciu konkretnie.

gabriello
11.11.08, 20:01
Oto następne moje kroki, już nowym sprzętem. Proszę o uwagi.

Deadpunk
12.11.08, 16:35
Architektura to nie obszar moich zainteresowań, ale dwa ostatnie wydają mi się ok.
Na drugim most jakby skręcał, ale to właśnie sprawia, że jest ciekawe.
Na ostatnim nietypowe podejście.

Pozdrawiam

diabolique
12.11.08, 16:43
Oto następne moje kroki, już nowym sprzętem. Proszę o uwagi.

Podchwytliwe pytanie - po co zrobiłeś te fotki? Ciekaw jestem powodu ich powstania.

gabriello
12.11.08, 19:28
Dlaczego zrobiłem te zdjęcia?
Chciałem sie sprawdzić, czy potrafie wyciągnąć wnioski z tego co inni mi radzą, czy potrafie ująć to co szczegulne w rzeczach, które sa blisko a nie zwracamy na to uwagi.

diabolique
12.11.08, 21:35
Dlaczego zrobiłem te zdjęcia?
Chciałem sie sprawdzić, czy potrafie wyciągnąć wnioski z tego co inni mi radzą, czy potrafie ująć to co szczególne w rzeczach, które sa blisko a nie zwracamy na to uwagi.

Aaa, a myślałem, że chcesz nam coś opowiedzieć.
No nic, na estetyce to ja się nie znam, ale ważne, że był cel. Serio.
Najgorsze jest pstrykanie bez celu. :)

helmuth
12.11.08, 21:41
Podchwytliwe pytanie - po co zrobiłeś te fotki? MZ niedobre pytanie. Idąc krok wcześniej, można spytać, po co kupiłeś aparat ;) Takie pytanie można zadać ARTYŚCIE lub zaawansowanemu fotoamatorowi z zacięciem artystycznym, ale powinno brzmieć- "Co chciałeś pokazać?". Początkujący posiadacz aparatu zawsze odpowie: "Bo mi się spodobało i chciałem to uwiecznić, żeby pokazać innym".

marecki
12.11.08, 21:53
Mało ciekawe i dla mnie coś za niebiesko (może wina mojego monitora) no i chyba ostrość nie bardzo. Pstrykaj dalej. Pozdrawiam

gabriello
15.11.08, 12:17
Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się natemat ostatnich zdjęć w inny sposób niż alakin, który odpowiada zadając pytanie. Ja poprostu liczę na sesnsowną odpowiedż.

Smerf Maruda
15.11.08, 12:22
Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się natemat ostatnich zdjęć w inny sposób niż alakin, który odpowiada zadając pytanie. Ja poprostu liczę na sesnsowną odpowiedż.

Rób zdjęcia dla siebie, sam je oceniaj, nie przejmuj się gadaniem innych i nie myśl, że nauczysz się robić zdjęcia czytając komentarze na forum. Za trzy lata będziesz się śmiał ze swoich zdjęć, które robisz obecnie, sam zobaczysz. W każdym razie ja się śmieję z tych, które robiłem, kiedy dopiero zaczynałem przygodę z fotografią.

Interesujące jest drugie i trzecie z ostatniej z serii, szczególnie jeśli zestawić je razem.