PDA

Zobacz pełną wersję : mały kroczek wielkiej podróży - początek



sepuk
12.10.08, 22:16
Witam użytkowników forum.

Proszę o ocenę i komentowanie. Co źle ? Wasze wizje. Co dobrze ?

helmuth
12.10.08, 22:31
Morze nieźle wyszło, ładne kolory, piana nawet dobrze wyszła. Musisz tylko w czasie obróbki skorygować znieksztacenia obiektywu (beczka). Na trzecim zdjęciu też jest.

k@czy
13.10.08, 05:52
rozejrzyj sie bardziej... :) mniej banalnie tak :)

sepuk
13.10.08, 21:31
... Musisz tylko w czasie obróbki skorygować zniekształcenia obiektywu (beczka)...
ojoj to TYLKO na razie mnie przerasta ale będziem kombinować :mrgreen:



rozejrzyj się bardziej... :) mniej banalnie tak :)
aha :roll:



next one: number 4.

grizz
13.10.08, 21:33
I ostatnie, jest tylko zwykłym pstrykiem. Poprzednie znacznie lepsze - widac pomysł, myslenie nad kadrem.

K_Puchatek
13.10.08, 21:34
Wybacz, może tak wyjść z domu i poszukać jakiś niepowtarzalnych sytuacji, widoków itp... Jak na razie oprócz brzegu morza Twoje fotki wyglądają na próby i testowanie aparatu - trudno aby kogoś zainteresowały...


rozejrzyj sie bardziej... :) mniej banalnie tak :)

Popieram na 100%...

sepuk
13.10.08, 22:15
Wybacz, może tak wyjść z domu i poszukać jakiś niepowtarzalnych sytuacji, widoków itp... Jak na razie oprócz brzegu morza Twoje fotki wyglądają na próby i testowanie aparatu - trudno aby kogoś zainteresowały...



Popieram na 100%...

Wybaczam ? ehh...
Hmm.. ja lubię w domu fotografować :mrgreen: a nad morzem też, i wszędzie..
to co w domu, nie powtórzy się nad morzem i na odwrót..
Dziękuję, że doceniłeś brzeg morza :wink: chciałem tam uchwycić wodę, która ucieka z powrotem do morza tworząc takie "kanaliki" no i moim zdaniem, ładnie się w tej uciekającej cieczy odbiła biel piany..


I ostatnie, jest tylko zwykłym pstrykiem.

Co racja to racja :!: :oops:

A może to ?

number 5.

helmuth
14.10.08, 07:56
Ale się uparłeś ;) Jeśli już chcesz roć zdjęcie "studyjne" przyłóż się! Zwróć uwagę na wszystko- oświetlenie, tło, podłoże itp. Tu przynajmniej tło i podłoże pozostawia wiele do życzenia. Zgadzam się z Puchatkiem, że to wygląda jak testy sprzętu :|

Rinho
14.10.08, 08:27
Zgadzam się z poprzednikami. Tło i oświetlenie mi się nie podoba. (zwłaszcza te plamy na stole). Tak moim zdaniem, jeżeli chcesz pokazać "piękno" tego łabędzia, czy co to tam jest, zadbaj o bardziej neutralne tło, by nie rozpraszało widza. Poza tym, mnie się wydaje, że ostrość jest bardziej na stole niż na obiekcie.

Moje uwagi traktuj tak lekko z przymruzeniem:wink: - również jestem poczatkujący.
Pozdrawiam

sepuk
14.10.08, 10:33
Dziękować za rady :smile:

a tu znalazłem coś ciekawego ^^
http://the-art-of-light.blogspot.com/2008/04/fotografia-szka.html

Chciałem podziękować jeszcze raz za krytykę.

Ania_
14.10.08, 19:13
Ładne tło -> brak bajzlu w tle i odpowiednie światło to podstawa. Możesz focić w domu, żaden problem, ale spróbuj się zastanowić co chcesz pokazać swoim zdjęciem? :wink:

sepuk
23.10.08, 23:24
Pierwsze dwa wykonane w lecie, w pełnym słońcu.. wystraszył mnie..

Ostatnie podoba mi się :D
Zastanawiałem się, skąd ta kość się tam wzięła <myśli>

sepuk
28.02.09, 04:39
Zmarzłem wtedy...

9.

Szogo
28.02.09, 08:31
Wydaje mi się, że podczas robienia zdjęć nie zwracasz uwagi na to co znajduje się w kadrze prócz motywu przewodniego, a zdjęcie to nie tylko pierwszy plan. Zdjęcia wydają mi się jakieś nieostre albo ich nie wyostrzasz albo podczas ich robienia nie zwracasz uwagi na to gdzie AF ustawił ostrość.