PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 5DII bez offtopic!



mynameisnobody
19.09.08, 20:02
Chciałbym przeprosić wszystkich którzy dzięki moim postom nie mogą więcej uczestniczyć w dyskusji na temat najnowszej cyfrowej lustrzanki pełnoklatkowej marki Canon.
Wracamy do pasjonującej tamatyki jednak na poważnie w stylu jaki wszyscy akceptują i rozumieją.

Proponuję wypunktować by łatwiej było się odnieść dyskutantom.
Gdyby ktoś miał jakieś pomysły co do dalszych pozycji to proszę !

1. 5DII ma zbyt dużą rozdzielczość ale maskompresowane RAWy
2. 5DII ma doskonałą rozdzielczość i kolory
3. 5DII mydli i ma za duże pliki
4. 5DII nie będzie na razie mógł pokazać możliwości bo
-a) bardzo wymagający co do obiektywów
-b) obiektywy są za słabe do korpusu
5. 5DII Jest zbyt wolny
6. 5DII Jest wystarczająco szybki do ślubów i studia
7. 5DII Jest zbyt drogi w stosunku do
-a) A900
-b) D700
-e) E-3
8. 5DII Mniej szumi od
-a) A900
-b) D700
-c) 5D
-d) 1DSMarkIII
-e) wszystkiego na świecie
9. 5DII jest obiecującą kamerą filmową
10. 5DII filmy to niepotrzebny ficzer nabijający koszty
11. 5DII Jest świetnie uszczelniony
12. 5DII Uszczelki to tylko reklamowy chwyt
13. 5DII Ma świetny system czyszczenia matrycy
14. 5DII Ma słaby system czyszczenia matrycy
15. 5DII Czyszczenie matrycy to tylko niepotrzebny ficzer nabijający koszty
16. 5DII To >
-a) najwyższa półka PRO
-b) średnia półka SEMI PRO
-c) to Pełnoklatkowa Puszka Amatorska
19. 5DII >
-a) kupię bo...
-b) 5DII nie kupię bo...
-c) 5DII na razie nie kupię bo poczekam aż cena spadnie do ...
20. ...
22. ..
23. .

Mam nadzieję że ilość słów jaką dzięki tej liście będziecie mogli zaoszczędzić osłodzi wam szkody wyrządzone przez dyskusję i pitolenie o głupotach w jakie mła trochę niechcący was wciągnęłem (patrz zamknięty wątek o 5DII i Elka)
Po urlopie zajrzę na wasze listy numerków -zapowiada się pasjonująca wymiana cyferek!
Życzę owocnej dyskusji.

Ps. biorę ze sobą tylko kompakt -filmy są tanie jak barszcz paczka 5x24kl> 2,50zł na nasze :)

willow32
19.09.08, 20:21
tylko wróć z tego urlopu ;)

PS.jak zacząłem się po długie przerwie udzielać w jakiejś dyskusji to mi zamknęli wątek :/ co za niefart :)))

grizz
19.09.08, 20:29
Pisz numerki tutaj :P

willow32
19.09.08, 20:47
Pisz numerki tutaj :P
ja na temat tego aparatu napisałem już wszystko w poprzednim wątku, da się tym robić zdjęcia i to najważniejsze :)

grizz
19.09.08, 20:50
ja na temat tego aparatu napisałem już wszystko w poprzednim wątku, da się tym robić zdjęcia i to najważniejsze :)

To, to jest numerek 20.

chomsky
19.09.08, 20:50
W zasadzie zostaly wypunktowane wszystkie problemy zwiazane z nowa puszka. Zreszta autor pozostawil nieco swobody w punktach 20,( gdzie 21??)22,23. Mam nadzieje, ze uwazni obserwatorzy rynku nowosci szybko te punkty uzupelnia.
Od siebie moge dodac, ze nie mam zielonego pojecia jak odniesc sie do nowosci Canona z prozaicznego powodu. Nie robilem nim zdjec. Zapewne przez czas jakis nie bede. Mam nadzieje, ze nowa puszka, bedzie godnym nastepca legendarnego 5D.
Nieco tylko zaluje, ze matryca posiada jedynie 20Mp, co w porownaniu do matrycy Sonego A900 nie wydaje sie byc przelomowa konstrukcja. A szkoda, ze tak zasluzona firma jak Canon dala sie wyprzedzic firmie, ktora od niedawna produkuje lustrzanki cyfrowe i do tej pory byla znana raczej z produkcji telewizorow.
Niestety nie zakupie w najblizszym czasie tej nowej konstrukcji z powodow prozaicznych. Corka mi sie chce zenic i szykuja sie okropne wydatki. Jednak martwie sie, ze narobie jej obciachu, jak na sali pragnac wykonac kilka pamiatkowych fotek ( fotografa zamawiam a jakze) wyciagne E1 z okropnie szumiaca matryca.
Czesc.Ch.

qbic
19.09.08, 20:51
Chyba 2, nie sądzę że 4, dla niektórych 5 dla mnie chyba nie, jak ktoś myśli ze 7 to niech poczeka, możliwe że 8 z wyjątkiem 8e, 10 chyba tak, 11 wątpie, 16b.

willow32
19.09.08, 20:56
Chyba 2, nie sądzę że 4, dla niektórych 5 dla mnie chyba nie, jak ktoś myśli ze 7 to niech poczeka, możliwe że 8 z wyjątkiem 8e, 10 chyba tak, 11 wątpie, 16b.
co to jest w ogóle SEMI Pro? to coś jak, być trochę w ciąży? :)

J.Graph
19.09.08, 20:58
co to jest w ogóle SEMI Pro? to coś jak, być trochę w ciąży? :)

Takie w przedziale cenowym pomiędzy amatorszczyzną a pro :wink:

chomsky
19.09.08, 20:59
Bardzo uradowala mnie informacja przedstawiona na Fotopolis o tym, ze wizjer nowej 5D jest wiekszy 98% krycja w stosunku do wizjera starej piatki 96%. Co wazniejsze nowy wizjer jest pozbawiony lekkiego zoltego zafarbu, ktory tak bardzo mnie rozraznil, iz zrezygnowalem niegdys z zakupu "starej" piatki.
czesc.Ch.

willow32
19.09.08, 21:03
Takie w przedziale cenowym pomiędzy amatorszczyzną a pro :wink:
aaa, czyli o tym kto Profi a kto amator decyduje teraz to co w torbie nosi? Biorąc pod uwagę aktualne ceny E-3 to ja jestem 100% amator :)) super!!

Mirek54
19.09.08, 21:04
co to jest w ogóle SEMI Pro? to coś jak, być trochę w ciąży? :)

Semi Pro to tak jak jestes w ciazy i juz Ci nogi nie drza(kobieta).Facet nigdy nie jest ,bo zawsze sie znajdzie jakis bardziej semi niz on.

Numerkow nie podam,bo to polapka.

J.Graph
19.09.08, 21:07
aaa, czyli o tym kto Profi a kto amator decyduje teraz to co w torbie nosi? Biorąc pod uwagę aktualne ceny E-3 to ja jestem 100% amator :)) super!!

No w końcu nie od dzisiaj wiadomo że im droższe tym lepsze i większy respekt wzbudza :roll::roll:
Umiem to powtózyć ale nadal nie rozumiem takiego podejścia ...

To jeśli Ty jesteś amator z E-3 to zastanawiam sie jakie dźwięczne miano mam ja z 510 :-P

qbic
19.09.08, 21:08
aaa, czyli o tym kto Profi a kto amator decyduje teraz to co w torbie nosi? Biorąc pod uwagę aktualne ceny E-3 to ja jestem 100% amator :)) super!!

Czemu utożsamiasz się z segmentem aparatu?

Morlok
19.09.08, 21:09
aaa, czyli o tym kto Profi a kto amator decyduje teraz to co w torbie nosi? Biorąc pod uwagę aktualne ceny E-3 to ja jestem 100% amator :)) super!!

Nie, tak. Semi wydaje się żem profi bo aparata za mnie fotki robic potrofi ;)

J.Graph
19.09.08, 21:18
Czemu utożsamiasz się z segmentem aparatu?

Szczerze to ja do końca sam nie wiem czym sie różni amator od pro ...
JUż o semi nie wspominając :wink:

dzemski
19.09.08, 21:19
hmm, a do jakiej grupy zaliczyć artystyczną fotografię analogową wykonywaną przez amatora z wizją ? ;) Sprzętowo: PSixy, Kievy i inne minimum 40 letnie złomy ?

Wiem: kolekcjoner metali nierdzewnych ;)

PS. i miało być bez offtopa ;)

qbic
19.09.08, 21:22
Szczerze to ja do końca sam nie wiem czym sie różni amator od pro ...
JUż o semi nie wspominając :wink:

Myślę ze podstawowe rozróżnienie to czy fotografia jest twoim głównym źródłem dochodów. Nie mowie tutaj o poziomie artystycznym, jakości zdjęć etc...

Znowu offtop się zrobił

willow32
19.09.08, 21:23
zaraz przyjdzie suchar i pozamiata bo zaś offtopowo się robi :) cichosza :)
Nowy 5D jest piękny i ma wspaniałe mięśnie...

dzemski
19.09.08, 21:24
a ta nowa L-ufa jaka prosta i sztywna ;)

geo
19.09.08, 21:34
no i co ze nowa piątka: Ultra wide to tylko EF 14 mm za 7 tyś kuźwa dlaczego nie ma aparatu do wszystkiego w normalnej cenie, chyba ze jak będę brał kredyt na dom w styczniu to 5% przeznaczę na lans na mieście ;) Poza tym powinny być wszystkie systemy o jednym bagnecie i bez różnic w wielkości matrycy----> to do tej pory było by juz wszystko o 30 % tańsze. A dlaczego nie: waluta euro jest w większości krajów europejskich , unifikacja bagnetów tez może ...
GALONY, FUNTY, RUCH LEWOSTRONNY, LEWORĘCZNI (SAM JESTEM) DO LAMUSA !!!! ;)

Mirek54
19.09.08, 21:42
Jam ci tez leworeczny,ale do takiego stopnia,ze czekam na spust z lewj strony

qbic
19.09.08, 21:47
Ultra wide to tylko EF 14 mm za 7 tyś

Wrong:

stara wersja 3k
nowa 6,5, ale pamiętam ze widywałem taniej, a z ciekawostek jest Sigma 12-24 na FF.

http://www.16-9.net/lens_tests/14mm/14mm_test.html

Eddie
19.09.08, 21:53
zaraz przyjdzie suchar i pozamiata bo zaś offtopowo się robi :) cichosza :)
Nowy 5D jest piękny i ma wspaniałe mięśnie...

Mialem cos napisac o zamiataniu, ale... co tam, tym razem sie powstrzymam :)

A ten watek przynajmniej dobrze sie zaczal :)

AndrzejSzczecin
19.09.08, 21:53
co to jest w ogóle SEMI Pro? to coś jak, być trochę w ciąży? :)

fachowo to się nazywa ciąża urojona :)

chomsky
19.09.08, 22:11
Bardzo mi sie podoba, ze gwint statywowy jest w osi obiektywu. Jest to niewatpliwe swiadectwo profesjonalizmu puszki.
czesc.Ch.

rocco
19.09.08, 22:40
hmm, a do jakiej grupy zaliczyć artystyczną fotografię analogową wykonywaną przez amatora z wizją ? ;) Sprzętowo: PSixy, Kievy i inne minimum 40 letnie złomy ?

Wiem: kolekcjoner metali nierdzewnych ;)

Wygląda na ultrakonserwatystę i starego nudziarza ;)

A w ogóle 5DmkII to:
2 + 6 + 8e = 16 - 7b - 10 = 19b...mi się nie podoba.
Prawda, że proste? ;)

willow32
19.09.08, 22:40
Bardzo mi sie podoba, ze gwint statywowy jest w osi obiektywu. Jest to niewatpliwe swiadectwo profesjonalizmu puszki.
czesc.Ch.

i jest w kolorze czarnym, co bez wątpienia, klasyfikuje go do tegoż segmentu...

AndrzejSzczecin
19.09.08, 22:46
19b - canon kojarzy mi sie z pospólswtem

chomsky
19.09.08, 23:25
i jest w kolorze czarnym, co bez wątpienia, klasyfikuje go do tegoż segmentu...

Dodatkowo kolor czarny eliminuje odblaski, ktore w aparatach innych firm moga prowadzic do znacznej degradacji obrazu, poprzez spadek kontrastu. A tu masz niespodzianke. 5D mk.II jest pozbawiony tejze wady. Bardzo to mile.
czesc.Ch.

diabolique
19.09.08, 23:26
24. Napis kojarzy się z aparatami dla pospólstwa.

AndrzejSzczecin
19.09.08, 23:32
widzę, że kolega rozwinął wątek... :wink:

J.Graph
19.09.08, 23:32
25.
Po co mi D5 skoro mam Olka ...
I nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba ...
No może po za powiększeniem rodziny szkiełek ;)

piotrek204
19.09.08, 23:49
Wrong:

stara wersja 3k
nowa 6,5, ale pamiętam ze widywałem taniej, a z ciekawostek jest Sigma 12-24 na FF.

http://www.16-9.net/lens_tests/14mm/14mm_test.html

Albo 17-40
Dobry i stosunkowo tani.
Przepraszam ze w temacie, ale ktos zeskalowal jedno z sampli do 12mpix. ISO 6400
http://img301.imageshack.us/my.php?image=5d264001ak8.jpg

diabolique
20.09.08, 00:03
Przepraszam ze w temacie, ale ktos zeskalowal jedno z sampli do 12mpix. ISO 6400
http://img301.imageshack.us/my.php?image=5d264001ak8.jpg

No to żeś pojechał... :grin:

Piotr_0602
20.09.08, 11:32
5DmkII nie kupię bo mam już "stary" 5D, a różnice pomiędzy nimi nie są znaczące. Megapixeli mi wystarczy, kręcenie filmów mnie nie kręci (na pewno nie na tyle by dopłacać różnice w cenie - wolałbym coś tańszego, ewentualnie dedykowaną do filmów kamerę). Jedynie co bym chciał to czyszczenia matrycy takie jak u Olka, a to nie jest takie jak u Olka. I lepszy AF, ale wg wszystkich znaków na niebie i ziemi AF jest TEN SAM co w "starym" 5D.

Wolę kupić jakiś obiektyw, albo drugą lampę do pracy zdalnej, albo co bardziej prawdopodobnie zestaw micro4/3 (bo zestaw FF jest za duży, za ciężki by go zawsze mieć ze sobą).

Poczekam na 5DmkIII...

geo
20.09.08, 18:20
http://www.dpreview.com/news/0809/08092001canoneos5dmarkiigallery.asp
aha już kiedyś mówiłem że olek już od czasów om-a był najładniejszy teraz według mnie też jest

zibi1303
20.09.08, 18:34
Bardzo ładne , te sample, ale tego należało się spodziewać. Nie sądziliście chyba że Cann się podda bez walki. To pełna klatka jak i D3 stąd jakość i wysokie ISO będą podobne. Teraz zapewne talibowie z obu systemów skoczą sobie do gardeł , które ISO jest lepsze w detalach. Jak pokażą takie ISO 25000 w aparatach z ASPC to się zacznę martwić (o Ile Olek tez już nie będzie tego miał)
Cieszę się bardzo że jest konkurencja... to i nam pomoże :)

geo
20.09.08, 18:48
jednak ilość pixeli jest nie bez znaczenia przynajmniej w kropowaniu ;)
pierwsze foto zmniejszone z oryginału 5616x3774 do 1024x768
drugie wykropowane i zmniejszone 1024x768 i wyostrzone
Wniosek na moim 40d i E410 było by to nie możliwe tylko tyle

zibi1303
20.09.08, 19:10
geo oczywiście, ale nie zrobisz takiego cropa jak normalna klatka Olka. chyba ze będzie tam matryca o 200 mpx, to wtedy tak. :) Nie mniej może to czasem być uzyteczne

piotrek204
20.09.08, 19:58
geo oczywiście, ale nie zrobisz takiego cropa jak normalna klatka Olka. chyba ze będzie tam matryca o 200 mpx, to wtedy tak. :) Nie mniej może to czasem być uzyteczne

Wystarczy 40mpix by uzyskac crop jak 10mpix 4/3 :)

zibi1303
20.09.08, 23:02
ale to nie będzie taki crop, ja to pokazał Geo :), z resztą to i tak im trochę do tego brakuje

Rafał Czarny
21.09.08, 08:26
Wystarczy 40mpix by uzyskac crop jak 10mpix 4/3 :)

Nie zapominaj, że musiałbyś mieć wtedy szkło, które "wyrobi się" się na takiej matrycy.

chomsky
21.09.08, 09:03
Pozornie roznica pomiedzy "stara" piatka a "nowa" wydaje sie byc niewielka. Lecz jest to tylko zludzenie. Roznice sa i to duze, na pewno warte doplaty i zamiany.
Mi bardzo podoba sie ten 3 calowy lcd, wysoko rozdzielczy ekranik, bez ktorego nie wyobrazam sobie podgladu zdjec, ich oceny. Nawet przegladanie filmow nakreconych ta kamera na tak duzym ekraniku, moze byc przyjemnoscia. W zaciszu hotelowego pokoju, z przygodnie napotkana piekna nieznajoma, ktorej mozna zafundowac takze zdjeciowa sesje na wysokim ekstremalnie iso. Poozwoli to ukryc celulit, roztępy i inne artefakty, zaoszczedzi sporo czasu w obrobce fotek. O wszystkim pamietali inzynierowie Canona. Gdyby jeszcze wieksza matryca! Aparat bylby idealny. Nie moge zniesc mysli, ze Sony posiada wieksza matryce.
czesc.Ch.

piotrek204
21.09.08, 10:38
Nie zapominaj, że musiałbyś mieć wtedy szkło, które "wyrobi się" się na takiej matrycy.

Sprawne szkla FF daja spokojnie rade na 15mpix w 50D co daje upakowanie 10mpix w 4/3 wiec problemu nie bedzie.

Zobaczymy ile mpix pokaze smarkIV

Rafał Czarny
21.09.08, 10:55
Sprawne szkla FF daja spokojnie rade na 15mpix w 50D co daje upakowanie 10mpix w 4/3 wiec problemu nie bedzie.

Zobaczymy ile mpix pokaze smarkIV

Ale Ty pisałeś o 40 mpix.

piotrek204
21.09.08, 11:19
smarkIII nie wykorzystuje w 100% szkiel, nawet 50/1.2 daje jak dla mnie swietna ostrosc w calym kadrze:
http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos1dsm3/downloads/landscape.jpg
Wiec mysle ze 40mpix ma sens.

Szczegolnie ze od tej 50-tki kilka ostrzejszych szkiel sie znajdzie.

Marcin510
21.09.08, 12:55
Sprawne szkla FF daja spokojnie rade na 15mpix w 50D co daje upakowanie 10mpix w 4/3 wiec problemu nie bedzie.

Zobaczymy ile mpix pokaze smarkIV


tu rozmiary pixeli:

http://www.digitaldingus.com/reference/general/sensorsizes.php

w 50d i tak pixel bedzie troszke wiekszy niz w 510

o szkla ja bym sie tez nie martwil, olkowe nawet by wyrobily w 1ds gdyby mial wiecej megapixeli

zibi1303
21.09.08, 13:54
Marcin510 czy teraz wyznacznikiem obrazowania jest rozmiar pixela ?? :shock:
To coś nowego, To chyba normalne że na większej powierzchni matryce ASPC mają większy piksel, przy podobnym upakowaniu. To ma być zaleta ?

piotrek204
21.09.08, 20:26
Marcin510 czy teraz wyznacznikiem obrazowania jest rozmiar pixela ?? :shock:
To coś nowego, To chyba normalne że na większej powierzchni matryce ASPC mają większy piksel, przy podobnym upakowaniu. To ma być zaleta ?

A nie jest?
Mi wystarczaja dwa fakty na korzysc wiekszego piksela, ISO i ostrosc.

zibi1303
21.09.08, 20:36
Właśnie, nie. :) Jest pewna korelacja, ale nie ma to związku bezpośredniego.
A ta korelacja wynika z tego faktu że przy mniejszym pikselu a w zasadzie odległości pomiędzy pikselami , producentom trudniej uzyskać lepszy obraz. To nie takie proste jak by sie wydawało .
Jakość obrazowania nie jest wprost proporcjonalna do rozmiaru piksela

piotrek204
21.09.08, 20:47
Wielkosc samej komorki tez nie zalezy sztywno od rozdzielczosci, 40D mial taka sama wielkosc piskela jak 30D majac 2mpix wiecej, w 50D jest 15mpix i doszli do sciany, nie ma przerw pomiedzy soczewkami.

Sadzisz ze 40mpix nie da dobrej jakosci przy FF?

W temacie dodam tylko:
http://blog.vincentlaforet.com/2008/09/20/something-very-interesting-is-comingboth-to-this-blog-and-to-our-industry/

Troche o filmowaniu. Jedni napisali ze zbedny bajer, inni zauwazyli pojawienie sie dobrej kamery na rynku z opcja robienia zdjec ;)

"1. The 5D MKII camera produces the best stills in low light that I’ve ever seen - what you can see with you eye in the worst light (such as sodium-vapor street lights at 3 a.m. in Brooklyn) - this camera can capture it with ease."

qbic
21.09.08, 21:55
Jeżeli to będzie prawdziwe 1080p nie takie coś jak pseudo 720p w Nikonie ... piękny DOF na tych klatkach z filmów. Bardzo mi się podoba ten aparat, a raczej możliwości jakie on daje.

edit: pierwsza klatka z http://blog.vincentlaforet.com/2008/09/20/something-very-interesting-is-comingboth-to-this-blog-and-to-our-industry/
wygląda na fake, popatrzcie na dolna cześć reki, a przy okazji woda jest wyraźna.
Ostatni obrazek wygląda wiarygodnie.

piotrek204
22.09.08, 09:26
edit: pierwsza klatka z http://blog.vincentlaforet.com/2008/09/20/something-very-interesting-is-comingboth-to-this-blog-and-to-our-industry/
wygląda na fake, popatrzcie na dolna cześć reki, a przy okazji woda jest wyraźna.
Ostatni obrazek wygląda wiarygodnie.

Moze filmowali szklem ts-e ;)

Fatman
23.09.08, 15:00
:D

http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=2086

no i przeszła mi ochota na D90 i jego filmy ;)

qbic
23.09.08, 15:08
Technologicznie reszta jest w lesie....

Fatman
23.09.08, 15:24
qbic, masz rację -mam tylko nadzieję, że Nikon urodzi za jakiś czas aparat z opcją filmowania dorównującą temu co oferuje 5D Mk II -no i może poprawią troszke to co daje w tej kwestii D90.........

Tak czy inaczej -mocny punkt dla Canona :)

lessie
23.09.08, 15:27
Fatman, powiedz tak szczerze, bo już się cieszyłęm nowym Markiem 5 ale poczytałem starych 5Dkowych wyjadaczy i trochę się spiąłem. Wszyscy ubolewają nad jednym, dla mnie akurat chyba najważniejszym aspektem - układem AF. Pozostał niezmieniony w nowym 5D podobno a w starym lubił się, również podobno, pomylić, zwłaszcza na imprezie, przy kolorowych, skaczących światełkach i wirujących parach...
A w sumie na takich fotach mi najbardziej zależy, bo w dobrych warunkach to wszystkim dobrze idzie...
Filmy mnie nie kręcą, nigdy tego nie lubiłem, więc taka przewaga dla mnie ma marginalne znaczenie...

A z kolei o AF 50D poczytałem sporo i wygląda na to że jest bliski MArkom, więc zaczynam mieć spory zgryz...

Fatman
23.09.08, 15:37
Całkowicie szczerze: po zmianie z D80 na 5D, AF okazał się w Canonie słabszy. Zaufanie można mieć właściwie tylko do centralnego sensora (nie problem w sumie chyba nie ? ;) ), boczne, górne........... szkoda gadać.
Ale nie panikujmy, zakładasz lampkę na sanki i masz doświetlanie AF -jest wtedy o wiele lepiej, praktycznie bez problemu na weselu w ciemnej budzie dasz sobie radę :)

lessie
23.09.08, 17:28
powoli testując sobie różne puszki i rozmawiając z ludźmi mającymi podobne podejście do zarabiania fotkami ślubnymi, dochodzę do wniosku że D3 to jest dopiero sprzęt naprawdę zwiększający możliwości :)
Potrzebuję coraz częściej gładkiego wysokiego ISO i sprawnego układu AF.
Okazało się że tak jak kiedyś 95% moich fot robiłem naISO 100, tak teraz jakieś 80% robię na ISO 500-1000 i to tylko że nie mogę robić na ISO 6400...
CZasem DJ mają takie fajne światełka a błysk lampą zabija wszystko...nawet delikatny. Po prostu cały urok to światełko zastane...kaze dodatkowe jest po prostu psuciem klimatu...

ISO 6400 w nowym Canonie jest już całkiem rześkie...szkoda tego starego AF...
Filmiki z tego linku zabijają jakością i klimatem...w sumie szkoda że nie lubię kręcić :)

maryo
23.09.08, 20:21
przy takiej jakosci obrazu wiele kamer odpada nawet, chyba ten kierunek łaczenia lustrzanek i kamery hdv bedzie odnosić sukcesy przez najblizsze lata. oby to konkurencja nas rozpieści jeszcze lepszymi egzemplarzami.

maryo
24.09.08, 09:30
a czy ktos wie jaka piosenka leci w tym filmiku? podobno moby ale jaki tytÓł?

fotomic, zedytowałem, OMG TYTUŁ

dinx6
24.09.08, 09:51
przy takiej jakosci obrazu wiele kamer odpada nawet, chyba ten kierunek łaczenia lustrzanek i kamery hdv bedzie odnosić sukcesy przez najblizsze lata. oby to konkurencja nas rozpieści jeszcze lepszymi egzemplarzami.

jakich kamer? bo skoro C5D to aparat z półki profesjonalnej, powinno się go mierzyć do kamer profesjonalnych. a tu zapewniam Cię, będzie głośno piszczał. ta opcja HD video to wodotrysk i nic więcej. jakość będzie bez zarzutu na potrzeby netu. poza tym, ten film jakby ktoś nie zauważył jest bardzo dobrze przygotowany od strony technicznej. zawodowe światło robi tam lepszą robotę niż sam aparat.

piotrek204
24.09.08, 10:16
jakich kamer? bo skoro C5D to aparat z półki profesjonalnej, powinno się go mierzyć do kamer profesjonalnych. a tu zapewniam Cię, będzie głośno piszczał. ta opcja HD video to wodotrysk i nic więcej. jakość będzie bez zarzutu na potrzeby netu. poza tym, ten film jakby ktoś nie zauważył jest bardzo dobrze przygotowany od strony technicznej. zawodowe światło robi tam lepszą robotę niż sam aparat.

Zalezy co bierzemy pod uwage. Film z 5D na wielu robi wrazenie, a widac ze podczas krecenia czesto wykorzystywali mala GO ktora wlasnie zapewnie ten efekt. Kamery maja 10001 wiecej mozliwosci, ale bez odpowiedniej wielkosci sensora a co za tym idzie roznicy w obrazowaniu nie uzyskaja takiej jakosci. Powiedz ile kosztuje kamera z sensorem powyzej 1"

Sa oczywiscie na to sposoby, dosc powszechne jest filmowanie przez matowke i uzywanie obiektywow 35mm ale to juz oznacza utrate jakosci, swiatla i funkcjonalnosci.
http://en.wikipedia.org/wiki/Depth-of-field_adapter

Jestem pewien ze czesc 5D zostanie zakupionych jako kamery z opcja robienia fotek 21mpix.

Musze zadzwonic do kumpla, on filmuje wlasnie przez matowke i jednoczesnie duzo fotografuje ds'em. Zastanawiam sie co powie o 5D.

J.Graph
24.09.08, 15:45
a czy ktos wie jaka piosenka leci w tym filmiku?

Moby - Extreme ways

heyahero
6.12.08, 01:25
Dla tych, co się lubują w strzelaniu do tablic i innej martwej natury:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/E5D2/E5D2A7.HTM

Ta puszka rodzi się w bólach. Mógłby by ją Canon już upchać po półkach, bo im szybciej będzie tanieć tym lepiej ;)

piotrek204
10.12.08, 11:16
W sieci zaczynaja sie pojawiac sample z mkII, jednak ten zrobiony przez uzytkownika w PL mnie kompletnie rozlozyl:
http://rs353tl.rapidshare.com/files/171527191/www.jakubszyma.pl.jpg
21mpix pelne detalu i widac ze jeszcze mozna wiecej bez narzekania na szkla

pledwon
11.12.08, 00:48
Sample ISO
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8193

geo
11.12.08, 08:51
Sample ISO
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8193

sampel z nikona d700 iso 200 wyglada jak nie powiem co, wogóle porównując zdjęcia testowe D700 do marka II to wyglada jakby były te z nikona nieostre

lessie
11.12.08, 09:38
Mam mieszane uczucia co do tego Mareczka. Byłem mocno naniego nagrzany po obcowaniu ze starą Piątką w kontekscie dynamiki obrazu, plastyczności, no i przede wszystkim gładkich obrazków z ISO 1600 i 3200 ( choć przy 3200 moim zdaniem lekko zaczyna mydlić )
Stwierdziłem że kupno starego to będzie tylko pół kroku do przodu i czekam na nowy 5D.

Niestety sample które sobie ściągam i oglądam nie są już tak fantastyczne jak zachwyty, który były syszalne na forumkach. CZasem zdarzy się coś ciekawego, pokazującego możliwośći, czasem na pbase można znaleźć sample wskazujące że tak dobrze nie jest.
Szum moim zdaniem większy niż w Nikonach i to widać. Pewnie gdyby zmniejszyć obrazek do rozmiarów matrycy Nikonów to może okazać się że jest lepiej, nie znam się na tym.
AF - hmmmm....w starym 5D nie zachwyca, do tego punkty są blisko siebie i tylko jeden krzyżowy. Z jasnymi szkłami przekadrowywanie może okazać się totalną porażką i chybieniem za każdym razem. Oczywiście nie zawsze robi się takie foty z papierową GO ale jednak - w końcu po coś się kupuje FF i jasne stałki.

Ciekaw jestem pierwszych sampli u nas w PL od zwykłych userów robiących reportaże...fotki tablic ze statywu mnie nigdy nie przekonywały....

Kuszą filmiki, zwłaszcza w kontekscie tego co pisałem w innym poście - moim zdaniem w tym kierunku pójdzie biznes ślubny - pokazy fotek wplecione w filmik HD.

A pomyśleć że kiedyś śmiano się z Olka że miał LV w lustrzance....

dzemski
11.12.08, 13:24
http://www.slashgear.com/canon-5d-mark-ii-early-bug-reports-black-spot-artifacts-0725482/

lessie
11.12.08, 15:43
no i kolejny babol....dopóki to fota z dużej odległości to jeszcze do przeżycia ale jak będzie sporo kontrastowych powierzchni z bliska?

piotrek204
11.12.08, 16:10
to raczej wina firmware, ten blad wyskakuje tylko przy konkretnych ustawieniach

dzemski
11.12.08, 16:14
poczytałem trochę i okazuje się, że konkretne ustawienia nie mają tu nic do rzeczy, skopali pewnie w firmware łączenie pikseli, trochę podobna sprawa jest z sony a350, przy wyższych iso (400 w górę) robi coś dziwnego z krawędziami w kontrastach.

chyba canon przyłączył się do innych i używa kupujących jako darmowych testerów sprzętu.

heyahero
11.12.08, 21:52
Pierwsze wrażenia, czyli 5D MkII w łapkach Mike Johnston'a:
http://theonlinephotographer.typepad.com/the_online_photographer/2008/12/the-canon-5d--2.html

Pozdrawiam

wgerwat
16.12.08, 01:56
Test i video po angielsku....
http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_5D_Mark_II/

ps. video jeszcze niedostepne :-(

zibi1303
22.12.08, 13:50
A co sądzicie o tym...
Lustrzanka Canona dotknięta błędem "czarnych kropek'


http://tech.wp.pl/kat,1009787,title,Lustrzanka-Canona-dotknieta-bledem-czarnych-kropek,wid,10686830,wiadomosc.html?ticaid=172fd
Łoj łoj i banding....

piotrek204
22.12.08, 16:35
A co sądzicie o tym...


Ja sadze ze o tym juz bylo jakis czas temu....

lokin
30.12.08, 21:13
mam nadzieję że nie było:
http://vincentlaforet.smugmug.com/Laforet%20Videos/679225

Fatman
1.01.09, 16:51
Zapraszam na mojego FotoBloga, gdzie w dzisiejszym wpisie zamieściłem linki do porównania Nikona D3 z Canonam 5D Mk II w warunkach bojowych.
Zdjęcia wykonane w RAW, więc każdy może sobie dowolnie je wywołać.

Jestem bardzo ciekaw Waszych wniosków...........

http://fatman73.fotolog.pl/ <--------klik ;-)

Fatman
7.01.09, 19:24
i ponownie zaproszę na swojego fotobloga ;-) tym razem udostępniłem linka do wywołanych (ACR 5.2) zdjęć z D3 i 5D Mk II -łatwiej i szybciej będzie je można zaciągnąć i porównać

http://fatman73.fotolog.pl/ -zapraszam :-)

RadioErewan
7.01.09, 20:13
To co? Wracasz do Canona?

Pozdrawiam

rocco
7.01.09, 20:31
To co? Wracasz do Canona?

:shock:
Też jestem ciekaw...

grizz
7.01.09, 20:37
Nie wraca. :twisted:

AF camuń ma gorszego Szumi tez bardziej.

piotrek204
7.01.09, 20:57
Test fotopolis:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8294

qbic
7.01.09, 21:02
najs, ciekawe jak imatest wypadnie

Fatman
7.01.09, 21:42
w chwili obecnej nie śmierdzę groszem, że tak powiem -dlatego poczekam sobie spokojnie na tego D700x czy tam D800 ;-) -chocby do jesieni.......

heyahero
8.01.09, 22:46
Nowy firmware do 5D mkII. Podobno sobie z czarnymi plamami poradzili:
NEWS:http://www.dpreview.com/news/0901/090108025d2firmware.asp

--> http://web.canon.jp/imaging/eosd/firm-e/eos5dmk2/firmware.html

;)

rocco
9.01.09, 12:24
Opinia Kena:

The Canon 5D Mark II costs a little more, and the choice between the two is easy. The 5D Mark II is the best thing Canon makes, but the D700 is better for almost everything.

The D700 wins for just about everything, especially action and taking pictures of your friends, family and kids. The D700 has superior autofocus performance over the Canon 5D Mark II. The 5D Mark II's AF system is inferior for photographing moving kids in dim light. All my D700 shots made with a 50mm f/1.4 indoors are just about perfect, most of my 5D Mark II shots made with a 50/1.4 USM just can't nail the focus because the 5D Mark II lacks the face recognition of the D700. The D700 magically focuses on a moving kid's nearest eye, while the 5D Mark II usually mis-focusses on his shirt, sleeve or background. At f/2, depth of field is so narrow that most of my 5D Mark II photos are useless for moving kids. Who needs 21MP if they're out of focus?

If you have incredible Canon lenses and regularly make prints many yards (meters) wide, the Canon 5D Mark II has more pixels, but the AF and ergonomic (handling, speed and comfort) performance of the D700 is superior. The 5D Mark II is mostly plastic, while the D700 is mostly metal. The D700 is sculpted to feel great in your hands all day, while my hands start to hurt fast holding the less well designed 5D Mark II. Nikon shooters can't believe that when you take a picture on the 5D Mark II, that you can't zoom or look at any other pictures until you use your other hand to press the play button manually!

Get the 5D Mark II if you're photographing things that hold still or pose for you AND you need to print them Bismarck sized, otherwise, get the D700.

Ja tam mu wierzę ;)

Linek (http://www.kenrockwell.com/nikon/d700.htm)

diabolique
9.01.09, 12:50
Ja tam mu wierzę ;)


Ja też :wink:

qbic
9.01.09, 13:11
A ja nie do końca, gość się jara tym ze D700 ma face detection... szczerze mówiąc nie mam pojęcia który z tych aparatów byłby dla mnie lepszy, zwłaszcza ze do żadnego z nich nie posiadam jeszcze szkieł....

lessie
9.01.09, 13:18
w sumie napisał całą prawdę i tylko prawdę...
niestety jeśli AF jest dokładnie ten sam co w starym 5D to jest...słaby. A ponoć właśnie tak jest. Dodatkowo punkty AF są strasznie blisko siebie więc i tak trzeba przekadrowywać. Dokładając do tego jasne szkło na FF to mamy spory problem nie tylko z poruszającymi się obiektami ale w ogóle z trafieniem w punkt. Szkoda...zapowiadał się ciekawie...

qbic
9.01.09, 13:20
może ma mieć zastosowanie głownie krajobrazowe, poza tym dając lepszy AF zabiliby mk2/3

Fatman
9.01.09, 13:27
A ja nie do końca, gość się jara tym ze D700 ma face detection... szczerze mówiąc nie mam pojęcia który z tych aparatów byłby dla mnie lepszy, zwłaszcza ze do żadnego z nich nie posiadam jeszcze szkieł....

Z tego co pamietam to bardzo lubisz HDR -czy przy HDR często wyciąga się coś z cieni ? Bo jesli tak to nowy Canon nie zachwyca moim zdaniem.....

qbic
9.01.09, 13:35
Z tego co pamietam to bardzo lubisz HDR -czy przy HDR często wyciąga się coś z cieni ? Bo jesli tak to nowy Canon nie zachwyca moim zdaniem.....

Klatka z której idą dane n/t cieni zazwyczaj jest bardzo prześwietlona, wiec to nie problem, jedynie przy pseudo HDR to moze miec znaczenie (czyli z jednego RAW-a).

Fatman - wiesz może jak wyglądają możliwości konfigurowania AEB w tym modelu? (mam już dość robienia zdjęć na manualu - przez to polowa zdjęć idzie do kosza...)

Fatman
9.01.09, 13:38
Oj niestety nie, ale jak spotkam sie z kolegą, który posiada nową piątkę to sprawdzę.

mariush
9.01.09, 14:15
Ciekawe czy ktoś w ogóle zrobi jakieś sensowne zdjęcie tym nowym pinćde, obserwując wasze wpisy i opinię Rockwella - mocno wątpię... jeśli będą, to pewnie same nieostre i nietrafione, z szumami w cieniach. Ciekawe czy filmy też będą nieostre?

lessie
9.01.09, 14:38
nie ma się co podniecać to tylko gdybanie....
Niezaprzeczalnym jest jednak że D700 AF ma lepszy, czy się komuś to podoba czy nie. I jest szybszy...Co do iSO to też moim zdaniem jest lepiej w Nikonie, choć po przeskalowaniu obrazków z 5D nie widać olbrzymiej różnicy ( ale jest ).

Cóż...wg marketingu Canona miało się to sprzedawać...i może będzie...czas pokaże.

rocco
9.01.09, 15:16
Ciekawe czy ktoś w ogóle zrobi jakieś sensowne zdjęcie tym nowym pinćde, obserwując wasze wpisy i opinię Rockwella - mocno wątpię...
Najprędzej Ty, czekamy :)

mariush
9.01.09, 15:18
Najprędzej Ty, czekamy :)Mi filmiki są niepotrzebne, prędzej kupiłbym drugie 5D żeby słoików ciągle w jednym nie zmieniać i matrycy nie zasyfiać :-)

rafrog
9.01.09, 17:53
Zobaczcie jak 5D ładnie filmy kręci LINK (http://fusionisnow.smugmug.com/gallery/6801464_MwHfo/1/435338266_4zGd8#435338266_4zGd8-A-LB)

qbic
9.01.09, 18:19
Trzeba naprawdę sporej wprawy i duzej ilości ciecia materiału...żeby zrobić taki filmik, przynajmniej dla mnie nie byłoby to proste.

RadioErewan
9.01.09, 18:45
qubic, chyba możesz zrobić jak w 5d - 3 ekspozycje +2 0 -2.
Film fajny, ale węszę jakąś ściemę związaną ze stabilnością tych kadrów. Bez jiba czy naprawdę dobrego steadycama większość z nich jest nie do wykonania, a na filmie bardzo sprytnie są te artefakty poukrywane.
Inne filmy z 5dMk2 http://blog.vincentlaforet.com/ (i REDa)

Pozdrawiam

Fatman
10.01.09, 10:30
Ciekawe czy ktoś w ogóle zrobi jakieś sensowne zdjęcie tym nowym pinćde, obserwując wasze wpisy i opinię Rockwella - mocno wątpię... jeśli będą, to pewnie same nieostre i nietrafione, z szumami w cieniach. Ciekawe czy filmy też będą nieostre?

nie ma się co martwić, podczas wspólnych wypadów z kumplem powstało bardzo dużo fajnych, sensownych -po prostu normalnych zdjęć. Jednak do jakiegokolwiek porównania potrzebne były w miarę podobne kadry, łatwo dostępnej sceny -to chyba rozumiesz prawda ?

qbic
10.01.09, 14:25
qubic, chyba możesz zrobić jak w 5d - 3 ekspozycje +2 0 -2.


Thx, wildze ze słabo wygląda temat, a taka prosta w implementacji funkcja :/

http://hdr-photography.com/aeb.html

D700 wypada lepiej, chociaż ten maksymalny krok 1EV to jakaś pomyłka.

rocco
10.01.09, 14:41
Ale z D700 można zrobić do 9 "klatek" więc masz +- 8EV.
Nie narzekaj, 5D Mk II tego nie ma mimo skoku o 2EV.

qbic
12.01.09, 17:54
Ale z D700 można zrobić do 9 "klatek" więc masz +- 8EV.
Nie narzekaj, 5D Mk II tego nie ma mimo skoku o 2EV.

Tak źle i tak nie dobrze... przy mocnym wietrze skok o 1 EV przy 5 FPS może czasem powodować problem, przy skoku 2 EV byłoby super (ale tak nie jest). Caly czas nie wiem co lepsze :/
brak kasy = kompromisy

dzemski
12.01.09, 17:56
uważaj qbic bo rocco to teraz fanboy d700 ;P

jedni wybiorą 5DII inni D700, a jeszcze innym wystarczy stare 5D, albo nawet A900 ;) Jedni wolą rybki inni wolą..... Ot tyle w temacie, który wszak o 5D jest a nie o D700 i innych.

qbic
12.01.09, 17:58
uważaj qbic bo rocco to teraz fanboy d700 ;P

rocco to rozsądny gość ;)

jak wytrzymam z zakupem to chętnie usłyszę jakie ma ogólne wrażenia z używania 700setki.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Ot tyle w temacie, który wszak o 5D jest a nie o D700 i innych.

wypowiedź zahacza o funkcjonalność obydwu aparatów

dzemski
12.01.09, 18:00
Ale temat jest o jednym ;)

nie wiem czy po 2 miesiącach używania sporadycznie sprzętu można coś o nim pisać zwłaszcza jako znawca ;)

rocco
12.01.09, 19:17
uważaj qbic bo rocco to teraz fanboy d700 ;P

jedni wybiorą 5DII inni D700, a jeszcze innym wystarczy stare 5D, albo nawet A900 ;) Jedni wolą rybki inni wolą..... Ot tyle w temacie, który wszak o 5D jest a nie o D700 i innych.
Fanboy?
Chyba można tak to określić bo jeszcze nie owner ;)
Jednak nigdy, ani mając różne modele Olka ani mając Nikona, nie prezentowałem zachowań określanych mianem "Talib" i teraz też nie zamierzam.
Tam akurat napisałem na temat funkcji 5D i D700 a to jeszcze w temacie się mieści.
Z mojej strony EOT.

Marcin510
13.01.09, 23:13
Tak źle i tak nie dobrze... przy mocnym wietrze skok o 1 EV przy 5 FPS może czasem powodować problem, przy skoku 2 EV byłoby super (ale tak nie jest). Caly czas nie wiem co lepsze :/
brak kasy = kompromisy

mysle ze to nie problem, d700 ma gigantyczna dynamike i nie ma co porownywac tego do normlanychn aparatow

tam hdr z jednego rawa bedzie wygladal lepiej niz na olku z 3

ja chyba bede kupowal d700, 5dII szumi w cieniach, przy wyciaganiu jeszcze gorzej
i jednak banding w canonie wiekszy niz w d700

jedyny plus w 5d to rozdzielczosc i mozliwosc uzywania szkiel m42, olka om, lub nikonowskich :)
boli mnie ze w nikonie nie mozna sie tym bawic, a na ff dobre obiektywyw m42 lub olkowe pokazuja pazurki :)

geo
14.01.09, 01:25
kuzwa no to pokażcie mi w koncu jakieś sample bo już mam dość tych wpisów
1. Chcę zobaczyć potęgę w DR FF na tle cropa
2. szumy to samo
Gdzie FF w postaci D700 i 5D mk II rekonpesują nam obraz na odbitce A4 proszę o te westchnienia pokazać w tym wątku....

Fatman
14.01.09, 08:45
kuzwa no to pokażcie mi w koncu jakieś sample bo już mam dość tych wpisów
1. Chcę zobaczyć potęgę w DR FF na tle cropa
2. szumy to samo
Gdzie FF w postaci D700 i 5D mk II rekonpesują nam obraz na odbitce A4 proszę o te westchnienia pokazać w tym wątku....


Czy dobrze rozumiem, że masz wątpliwości co do mniejszego zaszumienia zdjęć na wysokim iso z aparatów FF ?

w tym wątku nie pokażę Ci niestety odbitki A4 -fizycznie się nie da...........

qbic
14.01.09, 10:51
kuzwa no to pokażcie mi w koncu jakieś sample bo już mam dość tych wpisów

Jak nie widzisz różnicy to po co przepłacać ;)

GoOrange
14.01.09, 11:11
Jeśli jeszcze nie było to proszę...

http://www.xtremephotography.ca/Canon-5D2-Vs-Nikon-D700/

piotrek204
14.01.09, 11:25
2. szumy to samo
Gdzie FF w postaci D700 i 5D mk II rekonpesują nam obraz na odbitce A4 proszę o te westchnienia pokazać w tym wątku....

Zrob zdjecie cropem na ISO 12800. Nie trzeba drukowac na A4, pewnie 10x15 wystarczy by zauwazyc roznice....

lessie
14.01.09, 11:27
z tych obrazków widać przewagę Nikona im wyższe ISO. Co zaskakujące to gorsza ostrość u Canona - widać po napisie na tym dynksie "Calgary coś tam".
No i nie napisali jaki był czas otwarcia migawki, co wiele by pewnie powiedziało a co widać na fotach Fatmana i jego kolegi.
Iso u Canona jest zaniżone nieco w stosunku do Nikona więc 3200 to jednach trochę mniej w Canonie. Co za tym idzie na tej samej czułości ustawionej w aparacie Nikon ma więcej światła. Dosknale to widać na fotach z linków Fatmana - wszystko ustawiali manualnie i foty z Nikona wyszły po prostu jaśniejsze.

Mariush miał rację - tym 5D nie da się zrobić zdjęć :)

hmmm...exif niby pokazuje te same wartości, mam zagwozdkę

geo
14.01.09, 11:31
Zrob zdjecie cropem na ISO 12800. Nie trzeba drukowac na A4, pewnie 10x15 wystarczy by zauwazyc roznice....

powstaje pytanie tylko po co robić zdjęcie na takim iso..

lessie
14.01.09, 11:34
żeby w nocy nie nosić statywu? :)

GoOrange
14.01.09, 11:35
W normalnych warunkach to takie porównanie to ma tylko teoretyczny sens bo i tak ktoś kto planuje zakup FF ma już raczej cropowe body i szkła i wybór właściwie dokonuje się sam...

Fatman
14.01.09, 11:48
geo, iso 12800 nie uzywam często, bo nie mam takiej potrzeby -ale bardzo często uzywam iso powyżej 3200 (przedział 4000-6400). Co jakiś czas dobijam w okolice iso 10000.
Dla Ciebie to abstrakcja, bo po prostu z Twoich puszek obraz przy takich czułościach byłby zmasakrowany i niewiele by z niego poza szumem, bandingiem i artefaktami zostało. Dlatego tak trudno Ci uwierzyć w to, ze takie czułości w ogole mogą się przydac. To jest normalne i działa na zasadzie "sam spróbuj to się przekonasz". Co jakiś czas czytam "mnie powyżej 1600 iso jest niepotrzebne" -a potem delikwent kupuje puszke z mało szumiacym iso 3200 i się okazuje, ze "ojej teraz mogę fotografowac w takich warunkach w jakich wczesniej nawet nie próbowałem, bo nie miało to sensu"

apropo sensu, nie wiem czy to cos da, bo jak tłumaczyłem do czasu aż sam nie spróbujesz to nie poznasz............... ale proszę oto linki do zdjęc z iso 4500 i wyższym -jak chcesz to sobie wywołaj w rozmiarze A4 i porównaj do tego co oferuje Twoje cropowe body np. na iso 3200........

iso 4500
http://212.51.209.43/~fatman/D3/iso4500/DSC_6218.jpg

iso12800
http://212.51.209.43/~fatman/D3/iso12800/DSC_4713.JPG

http://212.51.209.43/~fatman/D3/iso12800/DSC_4714.JPG

piotrek204
14.01.09, 12:00
powstaje pytanie tylko po co robić zdjęcie na takim iso..

Zeby skrocic czas tam gdzie jest taka potrzeba?
Ja mam max 3200, uzywam max tylko w wyjatkowych sytuacjach, tutaj mialbym 6400 bez zastanowienia. A nawet 3200 czasami brakuje i chcialoby sie wiecej.

qbic
14.01.09, 12:10
Wszyscy tylko o iso... a co z rozdzielczością? Zawsze tylko porównania D700 vs 5Dkm2, a mnie zastanawia jak na tle tych sprzętów wypada A900.

geo
14.01.09, 12:19
Zeby skrocic czas tam gdzie jest taka potrzeba?
.

no nie gadaj...
wiem po co sie stosuje wyższe iso, chodzi mi o jakość tych zdjęc. Nie rozumiem pędu w stronę wysokiego iso. Może jestem inny ale moje zdjęcia które mi sie podobają to zdjęcia na iso 100-400. Mam też zdjęcia na iso 3200 ale to są zdjęcia które dla mnie nie mają takiej wartości.

grizz
14.01.09, 13:22
no nie gadaj...
wiem po co sie stosuje wyższe iso, chodzi mi o jakość tych zdjęc. Nie rozumiem pędu w stronę wysokiego iso. Może jestem inny ale moje zdjęcia które mi sie podobają to zdjęcia na iso 100-400. Mam też zdjęcia na iso 3200 ale to są zdjęcia które dla mnie nie mają takiej wartości.

Bo nie masz odpowiedzniego sprzętu... Jakbys miał D3/D700 to byś szumu na tym 3200 nie wypatrzył :D

w 100% zgadzam się z Fatmanem - dodać nalezy tylko jedno - nie każdy potrzebuje wysokiego iso bo nie robi zdjęć w trudnych warunkach, stąd kwestia jakości wysokich czułości spada na dalszy plan. Tyle.

GoOrange
14.01.09, 13:42
Bo nie masz odpowiedzniego sprzętu... Jakbys miał D3/D700 to byś szumu na tym 3200 nie wypatrzył :D

w 100% zgadzam się z Fatmanem - dodać nalezy tylko jedno - nie każdy potrzebuje wysokiego iso bo nie robi zdjęć w trudnych warunkach, stąd kwestia jakości wysokich czułości spada na dalszy plan. Tyle.

Otóż to... aczkolwiek otwartym pozostaje pytanie czy dobre i akceptowalne iso w czymś przeszkadza? Pewnie nie. Jeśli różnice nie są drastyczne (5DMkII i D700) to akurat nad tym aspektem tych puszek bym aż tak bardzo się nie rozwodził.

Iwo
14.01.09, 13:43
powstaje pytanie tylko po co robić zdjęcie na takim iso..

żeby nie budzić lwa na Safari, bo może być zły, że mu świecisz lampą po oczach w nocy ;))

Fatman
14.01.09, 13:48
dokładnie -nie każdy potrzebuje wysokiego iso, a nawet jak potrzebuje to nie używa go przecież ciągle bo po cholerę ? :-)

jesli już zachodzi potrzeba uzycia wysokiej czułości to bardzo fajnie jak daje w miarę dobrej jakości obraz -poniżej kilka przykładów (nie mam ich na wydrukach A4 ale w 13x18cm i są doskonałej jakości):

http://212.51.209.43/~fatman/blog/wyprawa4.jpg

http://212.51.209.43/~fatman/blog/wyprawa3.jpg

oczywiście mozna się ratować jasnym szkłem, przy większej odległości od fotografowanej sceny mała GO nie stanowi już takiego problemu (przykładowe zdjęcia były wyciągane w górę o 0.5-1.5EV -mój błąd jeśli chodzi o pomiar swiatła):

http://212.51.209.43/~fatman/blog/weronisia5.jpg

http://212.51.209.43/~fatman/blog/aga10.jpg

http://212.51.209.43/~fatman/blog/manu1.jpg


to oczywiście miniaturki, więc trudno okreslic ich jakośc -można uwierzyć mi na słowo lub jak ktoś będzie chciał to udostępnie je w takiej rozdzielczości, żeby je w idealnej jakości wydrukować właśnie w formacie A4...........

andytown
14.01.09, 14:23
ostatnio też mocno się zastanawiam d700 i 5d mk2

po macaniu dręczy mnie jednak inna myśl,, ból rąk,, ponosiłem sobie trochę d700 +28-70 f,2,8 jak dobrze pamietam:) i po paru minutach miałem średnio dosyć,, jak rodzisz Sobie Fatman na ślubie do oczepin włącznie:)
Chodzi mi o wagę sprzętu z akcesoriami.. liczyłem sobie zestaw docelowy w FF i Olku i mi wyszło 1 kg mniej noszenia:) conajmniej

Fatman
14.01.09, 14:42
ostatnio też mocno się zastanawiam d700 i 5d mk2

po macaniu dręczy mnie jednak inna myśl,, ból rąk,, ponosiłem sobie trochę d700 +28-70 f,2,8 jak dobrze pamietam:) i po paru minutach miałem średnio dosyć,, jak rodzisz Sobie Fatman na ślubie do oczepin włącznie:)
Chodzi mi o wagę sprzętu z akcesoriami.. liczyłem sobie zestaw docelowy w FF i Olku i mi wyszło 1 kg mniej noszenia:) conajmniej

To sobie teraz wyobraź D3 + 24-70 2.8 + SB800 (to ostatnie nie ciągle)............ od 11:00 mniej więcej do 3:00 w nocy...

przyzwyczaiłem się do bólu, a boli jak cholera -od łokcia w dół do nadgarstka -pod koniec imprezy nie jestem w stanie unieść prawej ręki z aparatem do góry bez grymasu bólu na twarzy, wspomagam się wtedy lewą ;-) pomagają pewne ćwiczenia, jednak bólu się nie uniknie......

ale jest takie powiedzonko "no pain no gain", albo bardziej swojskie "cierpienie uszlachetnia" -w chwili obecnej jestem jeszcze na tyle sprawny, ze daje radę ;-)

andytown
14.01.09, 15:07
i dla mnie tu leży podział FF - 4/3 nie na szumach i wykresach

ALE NA AKCEPTACJI BÓLU PLECÓW I RĄK w Pracy...

Albo na braku tej akceptacji:D

Fatman
14.01.09, 15:39
jak dla mnie podział/wybór FF - 4/3 -DX leży po stronie osobistych preferencji i możliwości danej osoby

bo są tacy, dla których 4/3 będzie za duże i zbyt ciężkie........

i tacy, którch smiech ogarnia na to, że mnie męczy cieżar około 2.6kg trzymany w rękach przez kilkanaście godzin.....


bo można to jeszcze tak rozpatrywać: "haha ale fajnie nie bola mnie ręce ani plecy -no ale te zdjęcia, no......... cholera gdzie one są ? za szumem ? " ;-)

piotrek204
14.01.09, 15:40
i dla mnie tu leży podział FF - 4/3 nie na szumach i wykresach

ALE NA AKCEPTACJI BÓLU PLECÓW I RĄK w Pracy...

Albo na braku tej akceptacji:D

Pozornie, E-30 moze troche ratuje sytuacje :)

E-3 - 800g
14-35/f - 950g

d700 - 820g
5dmkII - 810g
Nikon 24-70/2.8 - 900g
Canon 24-70/2.8 - 950g

lessie
14.01.09, 15:56
ja jestem silnoręki - jakby komuś zależało na wymianie systemu to wezmę od niego ten cięższy...:)

pledwon
6.02.09, 01:26
Test na optyczne.pl
http://www.optyczne.pl/92.1-Test_aparatu-Canon_EOS_5D_Mark_II_Wst%C4%99p.html

black_bird
6.02.09, 02:17
jak dla mnie podział/wybór FF - 4/3 -DX leży po stronie osobistych preferencji i możliwości danej osoby

bo są tacy, dla których 4/3 będzie za duże i zbyt ciężkie........

i tacy, którch smiech ogarnia na to, że mnie męczy cieżar około 2.6kg trzymany w rękach przez kilkanaście godzin.....


bo można to jeszcze tak rozpatrywać: "haha ale fajnie nie bola mnie ręce ani plecy -no ale te zdjęcia, no......... cholera gdzie one są ? za szumem ? " ;-)

:)) ja należę do tych przekonanych ale kasy od tego jeszcze mi nie przybyło ..;-D

GoOrange
6.02.09, 09:33
Test na optyczne.pl
http://www.optyczne.pl/92.1-Test_aparatu-Canon_EOS_5D_Mark_II_Wst%C4%99p.html

Przeczytałem, jeśli rzeczywiście AF jest gorszy nawet od tego w 1000D i praktyka użytkowników to pokaże, równocześnie jakiś nowy firmware znacząco tego nie poprawi to mówiąc szczerze ja już nie wiem z czym Canon do ludzi startuje?

Końcówka testu może być prorocza:

"Firma Canon znowu sprowadziła nas na ziemię. Chcemy mieć dobry aparat, trzeba kupić ten dla profesjonalistów, a w tym przypadku 1Ds Mark III za 20000 PLN. Ewentualnie można szukać u konkurencji czegoś tańszego. Warto się zastanowić, czy przypadkiem nie lepiej mieć nieco większe szumy, ale przynajmniej celny autofokus?"

Amen!

Karol
6.02.09, 11:00
Test na optyczne.pl
http://www.optyczne.pl/92.1-Test_aparatu-Canon_EOS_5D_Mark_II_Wst%C4%99p.html

A ja zacząłem czytać od podsumowania i od razu się uśmiałem:

Niestety na naszym kościele zmieniono oświetlenie i nie jesteśmy już w stanie dobrze porównać obecnych zdjęć 5D i wykonanych jakiś czas temu Canonem 1Ds Mark III i Sony A900.

:grin:

piotrek204
6.02.09, 11:08
Przeczytałem, jeśli rzeczywiście AF jest gorszy nawet od tego w 1000D i praktyka użytkowników to pokaże, równocześnie jakiś nowy firmware znacząco tego nie poprawi to mówiąc szczerze ja już nie wiem z czym Canon do ludzi startuje?


Nudny jest fakt ze wszyscy sie przyczepili do AF'a, tak jakby bez super mega sprawnego AF'a wykonywanie zdjec nie byloby mozliwe.
Wg uzytkownikow dziala sprawnie, wg teoretykow nie.

Jakosc obrazu jest bez zastrzezen, ma 24 zdrowych MPIX co dla wielu moze byc duzym atutem.

Karol
6.02.09, 11:11
Wg uzytkownikow dziala sprawnie, wg teoretykow nie.

Piszesz o 5D cz 5D II? Zresztą nie wiem na ile różnicę są znaczące. W każdym razie to właśnie użytkownicy 5D bardzo narzekali na AF w tej puszce, część z nich z tego powodu zmieniła system na Nikona...

EuroLiberty
6.02.09, 11:20
Nudny jest fakt ze wszyscy sie przyczepili do AF'a, tak jakby bez super mega sprawnego AF'a wykonywanie zdjec nie byloby mozliwe.

Kiedyś Nikoniarze pisali, że FF jest niepotrzebne. Teraz Canonierzy piszą, że sprawny AF jest niepotrzebny.


Wg uzytkownikow dziala sprawnie, wg teoretykow nie.

Piotrze, to samo można napisać o piszących pochlebnie, a nie będących użytkownikami. Do której kategorii się zaliczysz?

piotrek204
6.02.09, 11:20
Piszesz o 5D cz 5D II? Zresztą nie wiem na ile różnicę są znaczące. W każdym razie to właśnie użytkownicy 5D bardzo narzekali na AF w tej puszce, część z nich z tego powodu zmieniła system na Nikona...

5D II. Najbardziej narzekaja slubni, przy foceniach w trudnych warunkach AF D3/D700 dziala sprawniej wiec sie przesiadaja, ale nie kazdy foci sluby.
Mi AF z 5D wystarczylby w zupelnosci.

U teoretykow rozwala mnie tekst "5D nie ma krzyzowych bocznych wiec jest do bani". D3 tez nie ma, a dziala.

GoOrange
6.02.09, 11:38
5D II. Najbardziej narzekaja slubni, przy foceniach w trudnych warunkach AF D3/D700 dziala sprawniej wiec sie przesiadaja, ale nie kazdy foci sluby.
Mi AF z 5D wystarczylby w zupelnosci.

U teoretykow rozwala mnie tekst "5D nie ma krzyzowych bocznych wiec jest do bani". D3 tez nie ma, a dziala.

Sądzisz że optyczni to teoretycy?

Ja mam D700 z niby lepszym AF a i tak wytykają mi tu jego słabą celność w moich rękach :wink: Strach pomyśleć o moich fotkach z nowego 5d... :-P

epicure
6.02.09, 11:41
1 ostre zdjęcie na 10. Nie przesadzajcie z tym AFem, da się z tym żyć ;)

Karol
6.02.09, 11:42
Owszem - nie każdy foci śluby ale canonowskie "piątki" to jakby ślubne aparaty, czasem nawet tak są nazywane. Nie wiem jaki był zamysł producenta ale realia naszego rynku takie właśnie są. Zresztą jak ślubny ma 5D/II to i tak wypas...

diabolique
6.02.09, 11:43
1 ostre zdjęcie na 10. Nie przesadzajcie z tym AFem, da się z tym żyć ;)

Ale za to jak już trafi, to klękajcie narody! :mrgreen:

piotrek204
6.02.09, 11:43
Kiedyś Nikoniarze pisali, że FF jest niepotrzebne. Teraz Canonierzy piszą, że sprawny AF jest niepotzrebny.


Nikoniarze pisali tez ze ISO powyzej 400 jest zbedne :)

Swiat Canonierow nie konczy sie na 5D, tak naprawde jest to jedyna chyba puszka na ktorej AF sa jakies narzekania.



Piotrze, to samo można napisać o piszących pochlebnie, a nie będących użytkownikami. Do której kategorii się zaliczysz?

Teoretykiem, dlatego nie napisalem czy AF jest dobry czy zly. Sprawdzilem dokladniej AF z 5D i jak dla mnie jest w zupelnosci wystarczajacy.

5DII to nie jest puszka ktora ma dogodzic wszystkim, jesli dla kogos AF jest bardzo istotny i musi miec FF to polecam 1D lub Nikona.
Kazdy ma swoje priorytety.

Sa zastrzezenia do obrazka ktory wypluwa 5D? Ja nie mam, to jest dla mnie priorytet.

epicure
6.02.09, 11:59
Sa zastrzezenia do obrazka ktory wypluwa 5D?

Są. 90% zdjęć jest nieostrych. Ale nie czepiajmy się szczegółów ;)

kojot3.0
6.02.09, 12:06
Moim zdaniem w kotlecie sprawny AF ważniejszy od delikatnego szumu.

piotrek204
6.02.09, 12:10
Są. 90% zdjęć jest nieostrych. Ale nie czepiajmy się szczegółów ;)

To faktycznie dobry wynik, uzywajac AF z EOS'a 500n mam 90% trafionych :)
Przesiadka na 500n z czegokolwiek wspolczesnego pozwala docenic rozwoj AF'a.

qbic
6.02.09, 12:28
Czy ten "AF-problem" jest tylko w teście optycznych czy ktoś o tym już wspominał z użytkowników?

diabolique
6.02.09, 12:32
Czy ten "AF-problem" jest tylko w teście optycznych czy ktoś o tym już wspominał z użytkowników?

Zasadniczo króluje opinia, że "to ten sam układ AF co w 5d, czyli kiepski..."
:grin:
Myślę, że wyrok został wydany. Teraz nawet najlepsi marketingowcy nie zmienią tej opinii, choćby na głowach stawali.
Jak Olympus z szumami... :roll:

Karol
6.02.09, 12:54
Zasadniczo króluje opinia, że "to ten sam układ AF co w 5d, czyli kiepski..."

Nie może być! :grin:
Pamiętacie co mówił przedstawiciel Canon Polska, niejaki Robert W. w relacji RE dla FotoTv?:


Jest to zupełnie nowy autofocus, nowe czujniki autofocusu, wszystkie czujniki są krzyżowe, tak więc to już świadczy o tym, że to jest już zupełnie nowa jakość, nowa klasa i rzeczywiście autofocus działa znacznie szybciej, pewniej i w szerszym zakresie, niższym zakresie jeżeli chodzi o ekspozycje, jeżeli chodzi o pomiar światła. Jest dodatkowych sześc czujników wspomagających, więc tak naprawdę mamy dziewięć plus dodatkowych sześć wspomagających, tak że w trudnych warunkach, w trudnych sytuacjach wspomagają działanie tych głównych dziewięciu czujników...Cytat na szybko z pamięci, materiał tu:
http://www.fototv.pl/wideo/reportaze/premiera-canona-5d-mark-2.html

:grin:

qbic
6.02.09, 12:57
Testy aparatów również powinny posiadać informacje o wersji FW na której go testowano.

Nie rozumiem tego entuzjazmu w związku z popsutym AF w 5Dmk2.

piotrek204
6.02.09, 13:00
Nie rozumiem tego entuzjazmu w związku z popsutym AF w 5Dmk2.

Gdyby jeszcze byl popsuty. Jego wada jest to ze nie jest tak dobry jak w D700.

diabolique
6.02.09, 13:07
Nie może być! :grin:
Pamiętacie co mówił przedstawiciel Canon Polska, niejaki Robert W. w relacji RE dla FotoTv?:

Cytat na szybko z pamięci, materiał tu:
http://www.fototv.pl/wideo/reportaze/premiera-canona-5d-mark-2.html

:grin:

Za optyczne.pl:
"Martwić może ten sam autofokus w Mark II, który wydaje się być identyczny z tym co widzieliśmy w pierwszej wersji 5D. To zresztą od początku było przedmiotem intensywnej debaty, bo sam Canon nie wiedział jaki autofokus ma jego nowy model, podając sprzeczne ze sobą informacje na stronach różnych oddziałów krajowych. "
i fotopolis.pl:
"System pomiaru ostrości w Canonie 5D Mk II został bezpośrednio przeniesiony z 5D z poprawkami oprogramowania."
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Nie rozumiem tego entuzjazmu w związku z popsutym AF w 5Dmk2.

Nie wiem gdzie widzisz entuzjazm. Mnie wszystko jedno jaki AF ma Canon, bo go nie mam i nie planuję mieć.
Moja wypowiedź dotyczy raczej teorii zachowań i powstawania plotki. Tak jak Olympusowi przykleili łatkę szumoroba, tak Canon 5d MkII będzie zawsze opatrzony komentarzem o kiepskim AF, bo info poszło w świat.
Założę się, że jak zrobisz idealnie naświetloną fotę na ISO 100 Etrójką i wrzucisz na jakieś forum z komentarzem, że to ISO 800, to znajdzie się grono ekspertów, którzy precyzyjnie wskażą ci miejsca, gdzie wylazły szumy :grin:

Karol
6.02.09, 13:13
Za optyczne.pl:
"Martwić może ten sam autofokus w Mark II, który wydaje się być identyczny z tym co widzieliśmy w pierwszej wersji 5D. To zresztą od początku było przedmiotem intensywnej debaty, bo sam Canon nie wiedział jaki autofokus ma jego nowy model, podając sprzeczne ze sobą informacje na stronach różnych oddziałów krajowych. "
i fotopolis.pl:
"System pomiaru ostrości w Canonie 5D Mk II został bezpośrednio przeniesiony z 5D z poprawkami oprogramowania."
No właśnie - stąd moje :grin:
Czy to jeszcze marketing czy już robienie w bambuko? A może testujący jadą po bardzie pisząc bzdury? W każdym razie coś tam, gdzieś tam mi nie pasuje i jakiś dysonans poznawczy się pojawia... ;-)

GoOrange
6.02.09, 13:13
Nie rozumiem tego entuzjazmu w związku z popsutym AF w 5Dmk2.

Tu nie chodzi o entuzjazm z powodu tego że komuś noga się powinęła tylko radość z tego że trudny wybór między 5DMK2 a D700 okazał się mimo wszystko chyba trafny.

qbic
6.02.09, 13:37
Widocznie nie zrozumiałem, emotikonki maja za małą rozdzielczość emocjonalna.

droplet
6.02.09, 14:54
Skoro ten AF jest taki kiepski w 5D MkII i jest jeszcze droższy od D700 to dlaczego D700 jest od ręki a na 5D MkII trzeba długo czekać?

Ja w każdym razie dalej stoję przed wyborem zgrabnego FF :-)

4est
6.02.09, 15:41
ee tam...

trzeba czekać w Polsce - w ostatni weekend c5II do kupienia od reki w Kolonii w sklepiku przy katedrze;)
kwestia ceny.

Na nikona d700 w ub. roku też trzeba było sporo czekać.
Każdy z dwóch wymienionych ma swoje zalety i wady/ co kto lubi. Ja stojąc przed wyborem (z Olka na C/N) świadomie wybrałem d700+24-70 i...jest MIAZGA!

Sagarmatha
11.02.09, 23:58
Ja stojąc przed wyborem (z Olka na C/N) świadomie wybrałem d700+24-70 i...jest MIAZGA!

Co oznacza jest Miazga? Miazga to przeważnie coś zniszczonego. Czy jesteś niezadowolony z zakupu Nikona?

black_bird
12.02.09, 00:43
też ciekaw jestem ;) wiara w technikę jest tak duża, że chyba chodzi o jakąś miażdżącą przewagę czegoś nad czymś .... ale mnie emocje nie rajcują tylko fakty ..;)

gibberpl
12.02.09, 17:39
Miazga, znaczy kasy 2 razy wiecej jak za zestaw z E-systemu a zdjecia na takim samym poziomie :twisted:

MicSzu
12.02.09, 17:43
Miazga, znaczy kasy 2 razy wiecej jak za zestaw z E-systemu a zdjecia na takim samym poziomie :twisted:

Technicznym ale nie jakościowym :)

gibberpl
12.02.09, 17:46
Napisze pierwszy i ostatni raz, aparaty FF i 4/3 posiadaja wady i zalety, chodzi o to, aby przy robieniu zdjec nie korzystac z wad danych puszek.

rocco
12.02.09, 17:50
Ja stojąc przed wyborem (z Olka na C/N) świadomie wybrałem d700+24-70 i...jest MIAZGA!
Co jest? :shock:

Miazga (http://www.miejski.pl/slowo-Miazga)

W zależności od kontekstu określenie czegoś strasznego, przerażającego, ciężkiego lub silnie ekscytującego, działającego na umysł.
Też mam to ustrojstwo (D700) ale podobnych wrażeń nie doświadczyłem :roll:
To zapewne z powodu braku części w/w zestawu w postaci obiektywu 27-70 :???:


PS
A miało byc bez OT...

qbic
13.02.09, 01:21
haha, jakbym wiedział wcześniej że D700 jest lepsze niż psychotropy....

RadioErewan
13.02.09, 01:31
Panowie piszący o AF w 5d. Może i on jest kulawy, nie sprawdza się na ślubach czy w trudnych sytuacjach zdjęciowych, ale... Jest całkiem przyzwoity w większości zastosowań. Moja żona co tydzień na sesjach wypstrykuje tysiące zdjęć i nie narzeka, znaczy się nie ma spadów ze względu na ostrość. Naprawdę trudno powtórzyć sesję np. z Agnieszką Rylik z powodu ostrości zdjęć. Ale nigdy takiego problemu nie było. A uwierzcie mi, że potrafi mi towarzyszka życia truć cztery litery, że paproch na matrycy, albo coś innego nie funguje. W życiu nie pisnęła o AF. Co ciekawe, ja szału dostaję, bo ona ciągle używa skrajnych pól, więc za każdym razem, jak fotografuje coś ważnego, trzęsę się o wyniki. Bez potrzeby.
To jest opinia technicznego, asystenta fotografa.

Pozdrawiam

lessie
13.02.09, 09:16
coś jest na rzeczy....przypomnijcie sobie czy na Canondesce były jazdy z AF kiedy wszedł stary 5D? Dopiero jak się okazało że nowy ma ten sam układ jak stary to się zaczęło...
Ująłbym to tak: w Nikonie zapewne jest lepiej ale 5D też nie nadaje się tylko na śmietnik...
Ja wielokrotnie próbowałem starej 5tki w róznych warunkach i też nie załamywałbym rąk. Owszem, zdarzało się przestrzelać albo czekać na zablokowanie AF ale bez przesady.
Ze względu na duże otwory przysłony miałem czasem problem z ostrością we właściwym miejscu - to fakt. Ale ostro było praktycznie zawsze :)
Trzeba też wziąć poprawkę na to że ostrzyłem na szybko, przy ciemnych salach/kościołach, obiekty się często poruszały, była kupa światełek DJskich...
Nie jest to zapewne zła maszynka, choć sam zapewne wybrałbym jednak Nikona D700.

diabolique
13.02.09, 10:02
Mam pytanko - czytałem gdzieś, że górny wyświetlacz w C5d MkII ma podświetlenie jak pierwsze zegarki elektroniczne za schyłkowej komuny...
Prawda to?

4est
13.02.09, 14:28
Co oznacza jest Miazga? Miazga to przeważnie coś zniszczonego. Czy jesteś niezadowolony z zakupu Nikona?

sorry - nowomowa, jak ktoś ładnie ujął wcześniej "silnie ekscytujący, działający na umysł";)

jestem baaaardzo zadowolony - ta puszka mnie zachwyca, myślę że dokonałem optymalnego wyboru. Jak ktoś wcześniej napisał - każdy system ma swoje wady i zalety...d700 tez takowe ma.

dinx6
13.02.09, 14:54
Na forum Olka, w wątku o Canonie piszesz o Nikonie? To jest dopiero miazga.

qbic
13.02.09, 16:43
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos5Dmarkii/

piotrek204
13.02.09, 19:25
Mam pytanko - czytałem gdzieś, że górny wyświetlacz w C5d MkII ma podświetlenie jak pierwsze zegarki elektroniczne za schyłkowej komuny...
Prawda to?

Jak kazdy chyba Canon na bursztynowo. Jesli ktos testuje w ciagu dnia to moze mu sie nie podobac, ale w ciemnicy (a do tego zazwyczaj jest potrzebne) dziala doskonale.

black_bird
27.02.09, 19:03
wspomaganie dla Canona ...

http://www.fotografuj.pl/News/Dust_Shield_ochrona_matrycy_przed_kurzem/id/2818

gibberpl
27.02.09, 19:18
No coz, przypomina troche produkcje wloskich aut.

Wieprz
15.04.09, 00:55
no i pojawił się pierwszy pełnometrażowy film zrobiony tym Canonem. TU (http://searchingforsonny.com/Who_is_Sonny_Basbas.html) jest zwiastun.

Wieprz
26.05.09, 10:49
nieoficjalny firmware. Mają być kolejne

http://cinema5d.com/viewtopic.php?f=14&t=2494

rocco
26.05.09, 11:13
nieoficjalny firmware. Mają być kolejne

http://cinema5d.com/viewtopic.php?f=14&t=2494
To wlasnie to, czego czasami zadroszczę kanonierom, niezależne modyfikacje firmware.
Robią to często Rosjanie, już do modelu 350D było kilka takich, które dodawały mu sporo funkcji.
Nie mogliby czasem zająć się też Nikonem? :roll: