PDA

Zobacz pełną wersję : kolorowe fontanny nocą



skaand
16.07.04, 12:53
Witam,wkrotce wyjezdzam -zamierzam m.in. odwiedzic to miejsce
http://www.krizikovafontana.cz/photo_source/fontana.htm

w linku sa przykladowe foty,mam pytanie jakie dobrac parametry zeby zdjecia wyszly jak najlepiej...mam olka c-750

skaand
17.07.04, 22:06
Momentami czuje sie tutaj jak niema halucynacja ;)
niech ktos mi pomoze...

No-shadow Kick
18.07.04, 11:58
Cześć, wprawdzie zdjęć nocnych za dużo nie robiłem jeszcze, ale jak na mój gust, to najlepiej ustawić przesłonę na 8, balans bieli raczej trzeba będzie ustawić ręcznie, no i poeksperymentować z czasami naświetlania 4-15 sek. Akurat tutaj są fontanny, więc nie wiem jak to wyjdzie przy tak długim czasie naświetlania, ale prawdopodobnie efekt może być ciekawy.
Może znajdzie się ktoś, kto ma już większe doświadczenie z fotografią nocną?

Pozdrawiam

DooDah
18.07.04, 13:29
Widzialem takie fontanny w Barcelonie, ale jeszcze wtedy nie mialem aparatu jednakze nie polecalbym tak dlugich czasow naswietlania. Tam fontanny "wybuchaly" w rytm roznych utworow. Jezeli tu tez tak jest to lepiej 1 sek max. Chyba ze sa stale wtedy dlugi czas naswietlanie bedzie jak najbardziej wskazany.

piotr-pl
8.08.04, 21:53
ja bym zrobił tak:
1/ WB na 5500K, lub nie ma znaczenia jak w RAW
2/ ISO minimum
2/ ostrość ręczna, na fontanne i przesłona minimalna, ściśle zależna od ustawienia zoom'u (zobacz na forum posty o głębi ostrości, a są tam)
3/ zrób pomiar światła w punkcie na fontanne, zapamietaj je i ustaw je w trybie manualnym,
4/ włącz bracketing, może 2/3
x/ włącz Noice Reduct
z/ poczekaj na wojną muzykę (wolniejsze zmiany fontann)
5/ strzelaj
6/ potem ewentualnie do Photoshopa
7/ gotowe

chivas
24.08.04, 10:32
Widzialem te fontanny w Pradze na "Vystaviste"faktycznie sa rewelka. Zrobilem pare fotek,wrzuce cos z nich na forum o ocenie zdjec.

Kregon
24.08.04, 20:34
Takie fontanny potrafia byc naprawde dynamiczne i chociaz nie fotografowalem, to niejednokrotnie podziwialem je. I faktycznie, najlepiej poczekaj na wolniejsza muzyke (z tym ze wtedy nie ma 'fajerwerkow' w wodzie), lub probowac z krotszymi czasami naswietlania.