PDA

Zobacz pełną wersję : Dołącz do "Day in the life"



Strony : [1] 2

rafrog
3.09.08, 01:00
Czym jest Day in the life ?
Day in the life (DITL) to zabawa, w której forumowicze przedstawiają na jednym zdjęciu dzień ze swojego życia.


Czy Day in the life to konkurs ?
Nie. DITL jest wspólną zabawą. To nie jest konkurs. Zdjęcia nie podlegają żadnej ocenie ani moderacji.


Co ma przedstawiać zdjęcie, które chcę wysłać do DITL ?
Na zdjęciu pokazujesz jak spędziłeś dzień, którego tyczy się dana edycja DITL. Pokaż zdjęcie, które mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś, jak się czułeś. Może chcesz nam coś pokazać, czymś wzruszyć, zaciekawić? Może chcesz zwrócić na coś uwagę? Może po prostu pokaż nam zdjęcie ze spaceru. Różnorodność zdjęć jest mile widziana.


Czy Day in the life jest akcją cykliczną?
Tak. Kolejne edycje będą pojawiać się w różnych odstępach czasu. Data kolejnej edycji będzie proponowana po zakończeniu poprzedniej. Terminy wszystkich edycji znajdować się będą również w kalendarzu na forum.


Gdzie mogę zobaczyć prezentację zdjęć z poprzednich edycji DITL ?
Prezentacje można zobaczyć na stronie portalu w dziale wystawy (http://www.olympusclub.pl/portal-mainmenu-1/wystawy.html).


Co muszę zrobić, aby wziąć udział w akcji DITL ?
1. Robisz zdjęcie w dniu danej edycji DITL.

2. Zdjęcie wysyłasz na adres: rafal.rogoznicki (malpka w tym miejscu) gmail.com

3. W temacie maila wpisz: dayinthelife_xx - w miejsce XX wpisujemy numer edycji (do sprawdzenia w kalendarzu)

4. Zdjęcie ma mieć wymiar:
- max 1080 px dłuższy bok (może być kwadrat);
[/B]
W razie problemów wyślij zdjęcie, a ja dopasuję je do w/w wymagań.

5. W treści maila wpisz opis w następującym formacie:
GG:MM, Miejsce
fot. Autor zdjęcia (nick lub imię i nazwisko)
Max. dwulinijkowy opis sytuacji.

6. Każdy wysyła tylko jedną fotografię.

7. Zdjęć wysłanych do DITL prosimy nie umieszczać w galerii.

8. Po wysłaniu zdjęcia oczekuj na maila ode mnie. Jeśli nie otrzymasz informacji zwrotnej, tzn. że zdjęcie do mnie nie dotarło.

9. Zdjęcia wysyłamy max do 3 dni po dniu w którym zdjęcie wykonaliśmy.

ZAPRASZAM DO ZABAWY.

rocco
3.09.08, 10:40
Pomysł mi się podoba.
Tylko kto zrobi prezentację? Ja się nie piszę... :oops:

diabolique
3.09.08, 10:47
Może lepiej dawać w niedzielę foto z tygodnia? Większe prawdopodobieństwo, że ktoś coś przyśle. :-D Bo to w niedzielę pewnie mało kto foci, a w tygodniu się tyra i nie ma czasu wysłać...
Ale to tak tylko rzucam, jak coś to i fota z niedzieli się znajdzie :D
No i byłaby z tego fajna prezentacja na stronie głównej galerii, bo co tydzień swieżynka, zamiast wciąż tych samych "the best"

rafrog
3.09.08, 10:51
No musiałby się znaleźć ochotnik. Może co jakiś czas robiłby ktoś inny. To jest sprawa do dogrania. Póki co zabawa musi jakoś ruszyć. Może Radek umieszczałby nam gotowe prezentacje na serwerze OC. Widziałem na innym forum jak ta zabaw ciągnie się u nich już długi czas i naprawdę fajne i ciekawe prezentacje można u nich obejrzeć.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


No i byłaby z tego fajna prezentacja na stronie głównej galerii, bo co tydzień swieżynka, zamiast wciąż tych samych "the best"

Doskonały pomysł. Co do dnia ja jednak skupiłbym się na jednym wybranym dniu. Przynajmniej tam gdzie widziałem zawsze to był jeden konkretny dzień. Nie musi być niedziela, może być inny.

m_kola
3.09.08, 12:29
Obejrzałem tamtą prezentację i bardzo mi się podoba ten pomysł!
Może dla ułatwienia zadania ochotnikowi sami podpiszemy zdjęcia i wyślemy w określonej wielkości? Wystarczy tylko poskładać:)

rafrog
3.09.08, 12:34
na Forum Fotografów Ślubnych (http://foto.forumslubne.pl) robią tak:

1. W temacie maila wpisz: dayinthelife_XX - zamiast XX wstaw kolejny nr edycji (numer ostatniej znajdziesz poniżej).

2. Załączone zdjęcie ma mieć wymiar 700px na dłuższym boku (może być kwadrat), profil sRGB, max 170KB, plik *.jpg.

3. Treść maila: dwie pierwsze linijki maila mają zawierać opis zdjęcia w następującym formacie:

GG:MM, Miejsce
fot. Autor zdjęcia

4. Wyślij maila na adres: xx

KOLEJNY PRZYKŁAD (http://www.marcinrusinowski.com/dayinthelife1/)

aga_piet
3.09.08, 12:48
Świetny pomysł, jestem ZA!
Dobrze by było, gdyby nie zawsze była to niedziela. Dzień powszedni wygląda zupełnie inaczej, inny charakter miałyby wówczas zdjęcia. Może zaczniemy od niedzieli, i potem kolejne dni tygodnia, jak zabawa, to zabawa, zawsze się znajdzie chwilę w ciągu dnia aby pstryknąć zdjecie (chociażby odsłaniając okno rano lub wyprowadzając wieczorem psa).

Fajnie by było, gdyby zdjecia ułożone były chronologicznie. Najpierw tego, co najwczesniej wstał, na końcu tego, co gasi światło :)

Sebastian_T
3.09.08, 13:07
Czyli robić siódmego dnia od rozpoczęcia, na przykład. Niedziela - sobota - piątek - czwartek - itd.
Nie będzie to ten sam dzień ciągle, i łatwiej wielu osobom się można będzie dostosować, a i ciekawiej będzie. Taki "przegląd tygodnia" ;-)

rafrog
3.09.08, 14:12
Trzeba jeszcze szczegóły techniczne z Radkiem ustalić. W jakiej formie ma być zrobiona prezentacja, aby można ja było wykorzystać w galerii i gdzie można byłoby je umieszczać, tak aby można utworzyć jakieś archiwum, w którym można obejrzeć poprzednie prezentacje.

Wpisywać się kto chętne jeszcze :!: :grin:

Tojfi
3.09.08, 14:59
Pomysł fajny ;)
Jak się nie znajdzie ochotnik to ja mogę wam coś "skrobnąć" we Flashu, myślę że znajdę na to trochę czasu ;). Jak by wszyscy sami podpisali swoje fotki i odpowiednio je pomniejszyli do chociażby 700 px na dłuższym boku to nie było by raczej zbyt wiele roboty.

Jak by co, to dysponuje też miejscem na serwerze :)

rafrog
3.09.08, 20:06
Wydaje mi się że taką prezentacje Flash można zrobić w ProShow. Później sprawdzę.

Tojfi zrobiłbyś jakiś szablon we Flashu, czy każdą prezentację trzeba by robić oddzielnie?

Tojfi
4.09.08, 07:46
Ja pracuję na Macromedii. Co do szablonu, to nie za bardzo widzę jak takowy miałby wyglądać. Ale jak już będzie się miało pierwszą prezentację to i z następnymi będzie prościej. Będzie można podmieniać tylko pliki z fotkami.

Rafał Czarny
4.09.08, 07:58
Fajny pomysł. Walczcie chłopaki. :wink:

marecki
4.09.08, 08:33
Ja również się przyłączam do aprobaty tego pomysłu :)

rafrog
4.09.08, 22:41
No to zaczynamy ?
Proponuję zacząć od przyszłej niedzieli tj. 7 września 2008 r.

Zdjęcia robimy w niedzielę o jakiejkolwiek godzinie.

1. W temacie maila wpisz: dayinthelife_XX - zamiast XX wstaw kolejny nr edycji (zaczynamy od 1).

2. Załączone zdjęcie ma mieć wymiar max 600px wysokości (może być kwadrat), profil sRGB, max 200 KB, plik *.jpg. - zresztą w razie czego sami dopasujemy wielkość do prezentacji

3. Treść maila: dwie pierwsze linijki maila mają zawierać opis zdjęcia w następującym formacie:

GG:MM, Miejsce
fot. Autor zdjęcia

4. Wyślij maila na adres: rafal.rogoznicki@gmail.com

5. Każdy wysyła tylko jedną fotkę.

Zdjęcia wysyłamy do wtorku. Do czwartku wrzucamy prezentację na serwer.

Tojfi udostępnia miejsce, a ja zrobię prezentację. Jeśli zabawa się rozkręci to pogadamy z Radkiem, żeby miejsce udostępnił na serwerze OC, a Tojfi zrobi konkretną prezentację we Flashu.

Mam nadzieję, że włączycie się w akcję i będzie z czego zrobić prezentację.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Napiszcie jak Wam działa PRÓBNA PREZENTACJA (http://www.pfnw.eu/olyclub/)

Piszcie wszelkie uwagi. Dzięki.

diabolique
5.09.08, 11:27
No to zaczynamy ?
Proponuję zacząć od przyszłej niedzieli tj. 7 września 2008 r.
(...)
Napiszcie jak Wam działa PRÓBNA PREZENTACJA (http://www.pfnw.eu/olyclub/)

Piszcie wszelkie uwagi. Dzięki.

Wchodzę w to, chociaż nie mam tak dobrych fot jak w tej próbnej... :wink:
Ona tak wolno zmienia foty, czy tylko u mnie powoli chodzi?

Moja uwaga - zamiast autora i godziny zrobienia foty, wolałbym przeczytać dwulinijkowy opis sytuacji. W ten sposób powstanie taki swoisty "fotofelieton", zamiast kolejnej galerii zdjęć.
A i czegoś się nauczymy o geografii, historii, etnografii itp. :-)

marecki
5.09.08, 11:33
Próbna prezentacja - kilka minut trwa buffering.
Poza tym to wolno się zmieniają fotki. Szkoda że nie ma możliwości klikania NEXT jak ktoś chce szybciej zmienić.

Tojfi
5.09.08, 11:48
Witam

Co do szybkości buforowania i pracy prezentacji, to jest ona zależna od łącza, u mnie w domu na 1 Mb/s chodzi ok. Przyszłe prezentacje powinny sie szybciej ładować. Teraz chodzi jak chodzi bo wstawiony jest tam ponad 9 MB plik mp3. rafrog już wczoraj zmniejszył bitrate mp3-ki i ma ona teraz ok 2 MB, ale nie zdążył juz jej podmienić w prezentacji.

rafrog
6.09.08, 09:43
Moja uwaga - zamiast autora i godziny zrobienia foty, wolałbym przeczytać dwulinijkowy opis sytuacji. W ten sposób powstanie taki swoisty "fotofelieton", zamiast kolejnej galerii zdjęć.
A i czegoś się nauczymy o geografii, historii, etnografii itp. :-)

Dobra uwaga. Taki opis będzie bardzo przydatny. Wydaje mi się jednak, że powinniśmy również zostawić godzinę miejsce i autora. Będzie ciekawiej.


A więc ostatecznie proponuję:

Zaczynamy od jutra tj. 7 września 2008 r.

Zdjęcia robimy o jakiejkolwiek godzinie.

1. W temacie maila wpisz: dayinthelife_XX - zamiast XX wstaw kolejny nr edycji (zaczynamy od 1).

2. Załączone zdjęcie ma mieć wymiar max 600px wysokości (może być kwadrat), profil sRGB, max 200 KB, plik *.jpg. - zresztą w razie czego sami dopasujemy wielkość do prezentacji

3. Treść maila ma zawierać opis zdjęcia w następującym formacie:

GG:MM, Miejsce
fot. Autor zdjęcia
Max. dwulinijkowy opis sytuacji

4. Wyślij maila na adres: rafal.rogoznicki@gmail.com

5. Każdy wysyła tylko jedną fotkę.

Zdjęcia wysyłamy do wtorku. Do czwartku wrzucamy prezentację na serwer.

Zapraszam do zabawy.

wujek.samo.h
6.09.08, 12:36
Dobry pomysł. Choć pewnie na pierwszą edycję się nie wyrobię. Na drugą jak najbardziej:)

rafrog
6.09.08, 13:31
Wujek bierz aparat ze sobą i pstryknij to gdzie akurat będziesz. To nie konkurs. ewentualnie pstryknij komórką ;)

epicure
6.09.08, 13:43
Pytanie tylko, czym jest zdjęcie rejestrujące dzień z życia? Przecież każde zdjęcie wykonane przez danego fotografa rejestruje dzień z jego życia. No chyba, że ktoś mu ukradł aparat i teraz zdjęcia robi złodziej ;) Co konkretnie mają przedstawiać te zdjęcia? Jakąś czynność, którą wykonujemy?

rafrog
6.09.08, 13:56
Nie wiem cokolwiek. Robisz zdjęcia, oglądasz, wybierasz jedno i wysyłasz. Może to być zdjęcie, które najbardziej Ci się podoba, które najbardziej mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś jak się czułeś. Może coś widziałeś tego dnia i chcesz się tym podzielić z innymi ? Może coś Cię poruszyło i chcesz innym zwrócić na to uwagę? Może byłeś na ślubie u znajomych i chcesz się z nami podzielić ich emocjami? Może widziałeś ładny widoczek ? Może byłeś na jakieś imprezie/ Może byłeś wieczorem z psem na spacerze i pokażesz nam ulicę ?

Nie wiem. Totalna dowolność.

wujek.samo.h
6.09.08, 14:00
Postaram się coś przesłać. Jestem za pomysłem by zdjęcia były ustawiane wg godzin. Na razie dowolność jest dobrym tematem. Może jak nam się znudzi zaczniemy wybierać tematy, np. edycja świąteczna, albo "na kacu";)

aga_piet
6.09.08, 16:53
Ja również bardzo bym pragnęła chronologii czasowej. W powyższych przykładach odbiór mocno psuje fakt, że noc przeplata się z dniem, ranek z wieczorem.

rafrog
6.09.08, 17:10
No problem. Zrobimy chronologicznie.

rocco
6.09.08, 19:55
Tylko co tu sfocić i wysłać? :???:
Bardzo jestem ciekawy, jak wyjdzie pierwsza prezentacja :)

diabolique
6.09.08, 20:06
Tylko co tu sfocić i wysłać?

Co sfocić? Ja się zastanawiam, co wybrać, tyle jutro focenia :-)

Piotr Grześ
6.09.08, 20:13
Jestem za, tylko technicznie jestem do ****. Jak już coś wymyślicie, to bardzo łopatologicznie wytłumaczcie krok po kroku jak i gdzie wstawiać. Trzymam kciuki za pomysł!

rafrog
6.09.08, 20:14
każdy z nas opowiada jednym zdjęciem historię swojego dnia

Tojfi
8.09.08, 00:35
GG:MM, Miejsce
fot. Autor zdjęcia
Max. dwulinijkowy opis sytuacji


Właśnie wysłałem fotkę, ale miałem dwa ale :)
Po one: czy w Autor zdjęcia dajemy swój Nick, czy pełne imię i nazwisko, czy to i to ?
Po two: Proponuje, aby każdy dał swoją propozycję podkładu muzycznego dla naszej prezentacji. Dla najczęściej proponowanych kawałków proponuję zrobić głosowanie na forum, co wy na to ?. Mam nadzieję, że do czwartku da się to przeprowadzić :D

Moje typy to:
Ankh - połączenie muzyki poważnej z rockiem (od najlepszego moim zdaniem w dół 1.;Ankh -'24' Wg N. Paganini, 2.Ankh - Vivaldi, 3.Ankh - Vivace.)

A może coś z klasyki z dzieciństwa (niektórych z nas), np.: Akademia Pana Kleksa - Witajcie w naszej bajce ??? :) Pasowałoby chyba do pierwszej prezentacji :D

Dawajcie swoje propozycje.

diabolique
8.09.08, 06:37
Dawajcie swoje propozycje.

U2 - Beautiful Day
Vanessa Carlton - Ordinary Day
Lou Reed - Perfect Day
System Of A Down - Lonely Day
REM - Bad Day
Phil Collins - Another day in paradise
Fuel - Bad Day
dream theater - Another day
Linkin Park - Shadow of the Day
Dolores O'Riordan - Ordinary Day
Daniel Powter - Bad Day
To tylko kilka pomysłów dla tych, którym przyszło do głowy, ze może być cokolwiek innego niż:
The Beatles - A Day in the Life

mariush
8.09.08, 07:37
Nie zauważyłem wcześniej tej zabawy - ale od przyszłego tygodnia wchodzę w to!

m_kola
8.09.08, 07:58
ja proponuję "Beautiful Day" by U2

diabolique
8.09.08, 08:59
I read a news today, oh boy,
About a lucky man who made a grade,
And though the news was rather sad,
Well, I just had to laugh.
I saw the photograph. (...)
301 Moved Permanently (http://pl.youtube.com/watch?v=gZez_k4vAzU)

Nie widzę nic odpowiedniejszego na pierwszą prezentację :mrgreen:

rafrog
8.09.08, 09:08
Jako autora chyba będzie lepiej podać nick z forum, bo czasami imie i nazwisko może byc nierozpoznawalne.

Jako podkład również proponuje beatlesów.

diabolique
8.09.08, 09:11
bo czasami imie i nazwisko może byc nierozpoznawalne.


Tym fajniejsza zabawa :grin:

rafrog
8.09.08, 13:25
To może zróbmy tak:
- kto chce niech podpisuje nickiem, a kto nie chce podpisuje imieniem i nazwiskiem

Mam już 5 zdjęć :)

diabolique
8.09.08, 13:32
Mam już 5 zdjęć :)

Już?? To za podkład muzyczny chyba będzie robić jakiś dzwonek z telefonu, bo prezentacja potrwa 15 sekund :mrgreen:
Swoje wyślę wieczorem, nie mogę się zdecydować ;-)

rafrog
8.09.08, 13:35
Cieszę się z 5 sztuk, bo bałem się, że zabawa się może w ogóle nie przyjąć. No a teraz może jednak coś się ruszy.

aga_piet
8.09.08, 13:48
W razie problemów z ilościa mogę podesłać jeszcze kilka (z różnych pór dnia) :D

diabolique
8.09.08, 13:51
W razie problemów z ilościa mogę podesłać jeszcze kilka (z różnych pór dnia) :D

Ja fociłem całą niedzielę, mam koło setki zdjęć :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

rafrog
8.09.08, 13:56
Spoko. W razie czego dam sygnał jutro i podeślecie trochę :)

m_kola
8.09.08, 14:02
Ja zrobiłem dosłownie 5 zdjęć ale najważniejsze, że było co wysłać:)

rafrog
8.09.08, 14:32
Hehehe właśnie mi forum ślubnym zarzucają, ze skopiowałem ich warunki techniczne na ten pomysł.

m_kola
8.09.08, 14:37
No proszę, szpiega mamy w szeregach ;)
A tak serio to chyba nie opatentowali tego, co? W takim czymś nie mają zastosowania (wg mnie) prawa autorskie:)

paakayttaja
8.09.08, 15:14
Kurza twarz - pomysł fajny, ale ja wczoraj łaziłem z aparatem. Dzisiaj wróciłem do domu... ech.

diabolique
8.09.08, 15:16
Kurza twarz - pomysł fajny, ale ja wczoraj łaziłem z aparatem. Dzisiaj wróciłem do domu... ech.

To dobrze, chodzi o wczorajsze foty właśnie :mrgreen:

paakayttaja
8.09.08, 15:19
Pardon - wszystkie są jednak z soboty - niedzielne do niczego się nie nadają (padało). Może dzisiaj, jak będę maszerować do domu, to coś sfocę (np. jak lezę przez pole kukurydzy do domu :D )

rafrog
8.09.08, 15:42
Musi byc z niedzieli :(
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

No proszę, szpiega mamy w szeregach ;)
A tak serio to chyba nie opatentowali tego, co? W takim czymś nie mają zastosowania (wg mnie) prawa autorskie:)

Spoko. Nic nie opatentowali, bo pomysł nie jest ich. Ja ten pomysł widziałem wcześniej na innych stronach, zanim jeszcze forum fotografów ślubnych wdrażało go u siebie. Nie wiedziałem tylko jak to jest organizacyjnie zgrane. Kilka osób ma pretensje, że skopiowałem na forum OC ich rozwiązanie. Gdyby tylko zechcieli przeczytać nasz wątek do końca to by zobaczyli, że nie skopiowałem a napisałem jak to wygląda gdzie indziej post #6. Napisałem przecież wyraźnie na innym forum robią tak:...

My mamy swoje pomysły i u nas już wygląda to nieco inaczej.

rafrog
9.09.08, 20:48
Dawać zdjęcia bo mało ich jest :)

diabolique
9.09.08, 21:29
Może lepiej dawać w niedzielę foto z tygodnia? Większe prawdopodobieństwo, że ktoś coś przyśle. :-D Bo to w niedzielę pewnie mało kto foci, a w tygodniu się tyra i nie ma czasu wysłać...



Dawać zdjęcia bo mało ich jest :)

A nie mówiłem?? :wink:

rafrog
9.09.08, 22:01
ale wtedy będzie week in the life :)

diabolique
9.09.08, 22:23
ale wtedy będzie week in the life :)

niekoniecznie, każdy wyśle swój day ;-)

aga_piet
9.09.08, 23:52
Ale w każdym projekcie bedzie to TEN SAM DZIEŃ, mam nadzieję.

rafrog
9.09.08, 23:54
No musimy jakoś wspólnie ustalić szczegóły tej zabawy.

Po rozmowach na IRC ustaliliśmy że na zdjęcia z pierwszej edycji poczekamy do piątku 12.09.08.

paakayttaja
9.09.08, 23:56
To jak to jest? Dzisiaj idąc do domu zrobiłem fotę w polu kukurydzy - dawać? :D

rafrog
9.09.08, 23:57
Daj coś z niedzieli.

NightCrawler
9.09.08, 23:57
ma byc z konkretnego dnia czy z danego okresu czasu?

aga_piet
10.09.08, 00:02
Mają być z niedzieli (7. września).

rafrog
10.09.08, 00:02
Spróbujmy zrobić z konkretnego dnia. Czyli wysyłamy z byłej niedzieli. Jak się ne przyjmie metoda jednodniowa to pójdziemy na sposób Alakina i zrobimy np z tygodnia.

IMHO ciekawsza byłaby opcja z fotkami z jednego konkretnego dnia.

J.Graph
10.09.08, 00:04
Spróbujmy zrobić z konkretnego dnia. Czyli wysyłamy z byłej niedzieli. Jak się ne przyjmie metoda jednodniowa to pójdziemy na sposób Alakina i zrobimy np z tygodnia.

IMHO ciekawsza byłaby opcja z fotkami z jednego konkretnego dnia.

Hmmm ... a może jeszcze inaczej ...
Dać konkretną date ...
np. 15 września ... i z tego dnia nadsyłać fotki ??
Taka moja mała propozycja ;)

rafrog
10.09.08, 00:06
Też fajny pomysł. Można by wtedy wybierać sobie różne daty (np. jakieś święta) w różnych odstępach czasu. Tylko kto będzie ustalał datę ?

paakayttaja
10.09.08, 00:13
Daj coś z niedzieli.

Yyych - w Pradze w niedzielę padało... mam np. z soboty i z dzisiaj :P
A, jestem za opcją "konkretny dzień" a nie rozciągać to na cały tydzień.

J.Graph
10.09.08, 00:21
Też fajny pomysł. Można by wtedy wybierać sobie różne daty (np. jakieś święta) w różnych odstępach czasu.

No bo tak będzie większy odstęp czasowy ...
Jutro mamy już środe i zaraz znowu niedziela więc zdjęć sie nagromadzi i jak to potem ogarnąć ...


Tylko kto będzie ustalał datę ?

Pomysłodawca projektu ?? ;)

aga_piet
10.09.08, 00:24
Hmmm ... a może jeszcze inaczej ...
Dać konkretną date ...
np. 15 września ... i z tego dnia nadsyłać fotki ??
No o to chodzi! W poprzednim tygodniu padła propozycja konkretnej daty, czyli 7 września - niedziela.

yac
10.09.08, 00:30
Fajne, nie widziałem tego wątku / i pewnie wielu innych/
A co do częstotliwości to chyba trzeba by sobie wyrobić nawyk.Np. do 10 płacę ZUS , 20- podatki a 30 foty

RadioErewan
10.09.08, 01:30
Ja też przegapiłem... ale mogę zaproponować naszą maszynkę do prezentacji. Taką jak na frontpage www.olympusclub.pl Do tego można dać podkład muzyczny, ale niestety tylko legalny. Ja mam kilkadziesiąt legalnie kupionych pętelek, ale takich po kilkanaście sekund.

ps. Nie da się tego osadzić w vB, więc były by cotygodniowe arty na portalu.
Pozdrawiam

a_wykrota
10.09.08, 02:16
Ja też się przyłącze, ja też!!! tylko nie mam akurat fotek z niedzieli;/ - jeżeli nie mogą być z innego dnia to na następny tydzień coś wymyślę:)

grizz
10.09.08, 07:26
Ja też przegapiłem... ale mogę zaproponować naszą maszynkę do prezentacji. Taką jak na frontpage www.olympusclub.pl Do tego można dać podkład muzyczny, ale niestety tylko legalny. Ja mam kilkadziesiąt legalnie kupionych pętelek, ale takich po kilkanaście sekund.

ps. Nie da się tego osadzić w vB, więc były by cotygodniowe arty na portalu.
Pozdrawiam

Pisałem o maszynce rafrogowi. Miał się odezwać do Ciebie. ;)


--

hmm zdjęcia z niedzieli mam... ale nie przy sobie grr...

Sebastian_T
10.09.08, 08:02
A ja proponuję przykleić wątek, to trudniej go będzie przegapić ;-)

diabolique
10.09.08, 08:13
Po rozmowach na IRC ustaliliśmy że na zdjęcia z pierwszej edycji poczekamy do piątku 12.09.08.

Liczysz, że ktoś jeszcze pstryknie fotę z niedzieli?? :grin:

aga_piet
10.09.08, 08:18
Liczysz, że ktoś jeszcze pstryknie fotę z niedzieli?? :grin:
Okazało się, że sporo osób w ogóle nie zajrzało do tego wątku (m.in. dlatego został zmieniony tytuł).
Jakoś trudno mi uwierzyć, że tak mało ludzi robi zdjęcia w niedzielę, wszak dla niektórych to jedyny dzień wolny... :roll:

diabolique
10.09.08, 08:27
Okazało się, że sporo osób w ogóle nie zajrzało do tego wątku (m.in. dlatego został zmieniony tytuł).
Jakoś trudno mi uwierzyć, że tak mało ludzi robi zdjęcia w niedzielę, wszak dla niektórych to jedyny dzień wolny... :roll:

Może robią, ale dla siebie :-)
Nie lubię jak się zmienia reguły w trakcie gry... :grin:

aga_piet
10.09.08, 08:41
Pierwsze dziecko, w bólach rodzone. Potem będzie lepiej.

rafrog
10.09.08, 09:12
Musi być lepiej. Alakin dyskutowaliśmy wczoraj na IRCu i w kilka osób doszliśmy do tego, żeby zmienić tytuł i poczekać jeszcze kilka dni, bo jak napisała agapiet sporo ludzi może mieć zdjęcia, ale przegapiło wątek.

Reguły trzeba ustalić wspólnie tutaj i trzeba się ich trzymać, bo zrobi się bałagan. Pierwsza edycja zawsze rodzi się w bólach.

Radku cieszę się, że pomożesz nam w tej akcji. Wczoraj rozmawiałem z Grizzem o automacie do zdjęć. Cieszę się, że prezentacja trafiałaby na portal. Podaj mi tylko szczegóły techniczne, jak przygotować zdjęcia itp.

rocco
10.09.08, 20:05
Okazało się, że sporo osób w ogóle nie zajrzało do tego wątku (m.in. dlatego został zmieniony tytuł).
Jakoś trudno mi uwierzyć, że tak mało ludzi robi zdjęcia w niedzielę, wszak dla niektórych to jedyny dzień wolny... :roll:
Obiecywałem sobie coś zrobić ale miałem w domu coś w rodzaju rodzinnej tragedii i nie wyszło. Długo by pisać :roll:
Następną obiecuję :)

piotrekb
10.09.08, 20:23
Fotki tylko z niedzieli mogą być?czy z innych dni tygodnia też?

rafrog
10.09.08, 20:27
tylko zeszła niedziela

dog_master
11.09.08, 02:38
No ja niby mam, ale... Z przyszlej niedzieli na pewno cos dam :D A jezeli dam z tej, to hmm bedzie troszke podobnie i sobie pomyslicie, ze ja tak bardzo monotematycznie ;)

rocco
11.09.08, 06:40
No ja niby mam, ale... Z przyszlej niedzieli na pewno cos dam :D A jezeli dam z tej, to hmm bedzie troszke podobnie i sobie pomyslicie, ze ja tak bardzo monotematycznie ;)
Niedzielna msza czy niedzielny rosołek? ;)

K_Puchatek
11.09.08, 07:25
No ja niby mam, ale... Z przyszlej niedzieli na pewno cos dam :D A jezeli dam z tej, to hmm bedzie troszke podobnie i sobie pomyslicie, ze ja tak bardzo monotematycznie ;)

Dawaj, dawaj, ja wrzuciłem nawet lekkiego "gniota" (nie zrobiłem nic naprawdę godnego uwagi), ale zabawę trzeba rozkręcić...:wink:

m_kola
11.09.08, 07:55
Dawaj, dawaj, ja wrzuciłem nawet lekkiego "gniota" (nie zrobiłem nic naprawdę godnego uwagi), ale zabawę trzeba rozkręcić...:wink:

Dobrze kolega mówi, to nie ma być pokaz zdjęć artystycznych tylko dzień z życia każdego z nas :)
Dawać i nie marudzić;)

diabolique
11.09.08, 08:11
Dobrze kolega mówi, to nie ma być pokaz zdjęć artystycznych tylko dzień z życia każdego z nas :)
Dawać i nie marudzić;)

Pewnie, czemu tylko z moich gniotów macie się śmiać? :grin:

m_kola
11.09.08, 09:55
Pewnie, czemu tylko z moich gniotów macie się śmiać? :grin:
Alakin, ja już Ci pisałem na ircu że jesteś masta blasta więc nie pękaj, dawaj i tyle ;)

diabolique
11.09.08, 09:57
Alakin, ja już Ci pisałem na ircu że jesteś masta blasta więc nie pękaj, dawaj i tyle ;)

Dostałeś przecież już dawno, widać nie taki masta, skoro nie poznałeś :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

m_kola
11.09.08, 10:35
Dostałeś przecież już dawno, widać nie taki masta, skoro nie poznałeś :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

eee... nie kumam, co dostałem? Chyba jakiś zakręcony jestem :|

diabolique
11.09.08, 11:00
eee... nie kumam, co dostałem? Chyba jakiś zakręcony jestem :|

eee, to ja zakręcony jestem, dostał rafrog :oops:

aga_piet
11.09.08, 11:14
Cytat:
Napisał dog_master https://forum.olympusclub.pl/images/fotomic_templ/buttons/viewpost.gif (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=223796#post223796)
No ja niby mam, ale... Z przyszlej niedzieli na pewno cos dam :grin: A jezeli dam z tej, to hmm bedzie troszke podobnie i sobie pomyslicie, ze ja tak bardzo monotematycznie :wink:

Niedzielna msza czy niedzielny rosołek? ;)
Jeśli dog_masterka, to na pewno niedzielne psie zawody :lol: (skoro w przyszłą niedzielę ma być coś innego, czyżbyś wybierała sie na wystawę kotów? ;))

diabolique
12.09.08, 12:18
Piątek nadszedł i zima...
Foty z niedzieli się zestarzeją... tak jak mało kto czyta gazetę sprzed tygodnia.

Jeszcze raz rzucam pod dyskusję pomysł zbierania fot z tygodnia (roboczego) i wrzucania prezentacji w niedzielę :grin:

m_kola
12.09.08, 12:29
Ja jestem za pierwotną wersją ale jak ma to iść tak jak teraz to mogę się warunkowo zgodzić z alakinem.

rafrog
12.09.08, 12:31
Spoko. Pierwsza edycja, dlatego trochę długo to trwa. Co do pomysłu alakina to może zrobimy ankiete ?

Pierwsza prezentacja będzie gotowa na niedzielę. Jestem na etapie "kombinowania" podkładu muzycznego.

aga_piet
12.09.08, 13:15
Piątek nadszedł i zima...
Foty z niedzieli się zestarzeją... tak jak mało kto czyta gazetę sprzed tygodnia.
Jeszcze raz rzucam pod dyskusję pomysł zbierania fot z tygodnia (roboczego) i wrzucania prezentacji w niedzielę :grin:
W piątek starzeją Ci się foty z niedzieli, a jak w niedzielę będą z poniedziałku, to już ok? :D

diabolique
12.09.08, 13:16
W piątek starzeją Ci się foty z niedzieli, a jak w niedzielę będą z poniedziałku, to już ok? :D

"z tygodnia" a nie z poniedziałku.

rafrog
12.09.08, 13:28
Głosujmy. Przecież jeśli jedna metoda nie będzie się sprawdzać to zawsze możemy zmienić na inną.

diabolique
12.09.08, 13:34
dopisz w ankiecie, że jedna fota z tygodnia, bo ktoś pomyśli, że codziennie jedną ma dać.

rocco
12.09.08, 13:36
Jestem za wybranym, jednym dniem.
Niekoniecznie niedzielą, można co tydzień wybrać inny.

Sebastian_T
12.09.08, 13:39
No to tak, jak postulowałem już wcześniej gdzieś - robimy zdjęcie "siódmego dnia". Niedziela, potem odliczamy siedem (licząc dzień, w którym robiona fotka, jako pierwszy) - sobota, odliczamy siedem - piątek, itd. ... ;-)

Potem można robić jedną większą prezentację sumaryczną - tydzień. Potem z 4 tygodni - miesiąc... Rok... Aż zabraknie miejsca na serwerze :-D

rafrog
12.09.08, 13:40
A jak edytować ankietę ? :oops:

grizz
12.09.08, 16:59
A jak edytować ankietę ? :oops:

Podaj co ma być.

rafrog
12.09.08, 18:05
w opcji 1 ma być jednego wybranego dnia w tygodniu

rafrog
13.09.08, 02:34
Dzięki Grizz

diabolique
14.09.08, 07:27
Minął tydzień, a prezentacji nie ma :/
Lipa.

salvadhor
14.09.08, 09:33
Odpowiedzialni powinni odejść!

A serio, to jestem za prezentacją z jednego dnia. Mało tego, prezentację widziałbym w formie .avi - zrobionej za pomocą programów do robienia slideshow'ów ze zdjęć (dźwięk, przejścia, napisy, itp). Mam awersję do flash'a po prostu :)

rafrog
14.09.08, 10:42
Luzik. Prezentacja już jest na portalu, właśnie ją oglądam.

Zamiast marudzić podziękujmy Radkowi, bo sklejał prezentację w nocy.

To pierwsza edycja, dlatego rodzi się w bólach. Następna pójdzie szybciej. Obiecuję.

fotomic
14.09.08, 10:45
Luzik. Prezentacja już jest, właśnie ją oglądam. Teraz tylko trzeba ja przygotować do umieszczenia w portalu.

Zamiast marudzić podziękujmy Radkowi, bo sklejał prezentację w nocy.

Mam nadzieję, że dziś będzie można ją już oglądać w portalu. To pierwsza edycja, dlatego rodzi się w bólach. Następna pójdzie szybciej. Obiecuję.

bardzo fajnie wyszło !! :cool:
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
http://www.olympusclub.pl/portal-mainmenu-1/wystawy.html

konradkkk
14.09.08, 10:52
takie buty.....fajny pomysł musze sam coś ustrzelić...

grizz
14.09.08, 10:58
I wyszło ładnie!

rocco
14.09.08, 11:06
bardzo fajnie wyszło !! :cool:
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
http://www.olympusclub.pl/portal-mainmenu-1/wystawy.html
Świetnie wyszło! :)
Gratuluję pomysłodawcy i skladam podziękowania Radkowi za poskładanie tego do kupy. Zrobione jest bardzo składnie, spodobalo mi się zwlaszcza to, ze autora fotki i komentarz widać dopiero po najechaniu na górną krawędź. Fajną zabawę daje odgadywanie autora :)
Fotki różne tematycznie, stylistycznie chyba lączy je tylko to, ze zrobione zostały jednego dnia. Bardzo podoba mi sie taka forma wystawy, swoisty przekrój zainteresowań i sposobów na spędzenie niedzieli. Póki co, 21 fotek to jeszcze niewiele ale mam nadzieję, ze zabawa się rozkręci.

PS
Mam jedną uwagę co do samych fotek.
Czy bylibyście skłonni przyjąć zasadę, zeby fotki przesyłane na tę wystawę nie pojawiały się na forum w galeriach czy wątkach i odwrotnie, fotki juz wystawione nie wysyłamy na wystawę?
Oglądanie fotek już widzianych rochę psuje zabawę.

diabolique
14.09.08, 11:12
Czy bylibyście skłonni przyjąć zasadę, zeby fotki przesyłane na tę wystawę nie pojawiały się na forum w galeriach czy wątkach i odwrotnie, fotki juz wystawione nie wysyłamy na wystawę?
Oglądanie fotek już widzianych rochę psuje zabawę.

Ja właśnie specjalnie nie dawałem...
Miały być chronologicznie, ale widać w pośpiechu ktoś zapomniał. No i ta muza...
Ale fajnie wyszło w sumie :-)

rafrog
14.09.08, 11:30
Mam jedną uwagę co do samych fotek.
Czy bylibyście skłonni przyjąć zasadę, zeby fotki przesyłane na tę wystawę nie pojawiały się na forum w galeriach czy wątkach i odwrotnie, fotki juz wystawione nie wysyłamy na wystawę?
Oglądanie fotek już widzianych rochę psuje zabawę.

Bardzo dobra uwaga.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Ja właśnie specjalnie nie dawałem...
Miały być chronologicznie, ale widać w pośpiechu ktoś zapomniał. No i ta muza...
Ale fajnie wyszło w sumie :-)

Chronologicznie to nie wiem czy wyjdzie, ponieważ jest słuszna sugestia (od Radka) aby jeden użytkownik wysyłał tylko jedno zdjęcie, a automat będzie wyświetlał zdjęcia losowo.

Co do podkładu muzycznego to wiadomo, że musi być legalny. W piątek rozmawiałem ze znajomym muzykiem-pianistą. Zobowiązał się napisać w wolnym czasie jakiś utwór specjalnie dla nas :)

Dziś wieczorem spróbuję zebrać do kupy wszystkie ustalenia i przedstawić je w formie kilku reguł. No i trzeba ustalić datę następnej edycji.

Dziękuję Radkowi za pomoc i wszystkim, którzy wzięli udział w pierwszej edycji. Jednocześnie zachęcam pozostałych do wspólnej zabawy.

wujek.samo.h
14.09.08, 12:07
Bardzo dobrze wyszło - kiedy następny taki projekt?

K_Puchatek
14.09.08, 12:31
No i urodziło się... Nawet całkiem fajnie wyszło. Mam tylko jedno pytanie - czy fotki podlegają jakiejś ocenie/moderacji? Jakoś nie widzę swojego pstryka (nie było to arcydzieło:wink:, pretensji nie mam) - chciałbym tylko wyjaśnić zasady....
Pozdrawiam

PS. Przyłączam się do pytania wujka.samo.h - kiedy następna edycja?

m_kola
14.09.08, 14:50
PS
Mam jedną uwagę co do samych fotek.
Czy bylibyście skłonni przyjąć zasadę, zeby fotki przesyłane na tę wystawę nie pojawiały się na forum w galeriach czy wątkach i odwrotnie, fotki juz wystawione nie wysyłamy na wystawę?
Oglądanie fotek już widzianych rochę psuje zabawę.

Rocco, odebrałem to personalnie ale masz rację :) W następnej edycji się poprawię

rocco
14.09.08, 15:51
Rocco, odebrałem to personalnie ale masz rację :) W następnej edycji się poprawię
Nie, dlaczego?
Kilka innych fotek też daje się znaleźć na forum :)

Rafał Czarny
14.09.08, 16:44
Bosze, ta muza to jakaś porażka. :roll: Ale sam pokaz OK. Coś dziś ustrzeliłem - komu przesłać fotę i w jakim rozmiarze?
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Jestem za tym, żeby muzyki nie było w ogóle. Jak będę chciał podkład to sobie włączę swoje hi-fi i swoją muzę.

jaclas
14.09.08, 17:16
Bosze, ta muza to jakaś porażka. :roll:

Całkowicie sie zgadzam. Myślę, że do pokazu lepsza byłaby jakaś spokojniejsza melodia.
Ta, która jest, działa na mnie strasznie denerwująco i nie pozwala na oglądanie fotek.

wujek.samo.h
14.09.08, 17:20
Całkowicie sie zgadzam. Myślę, że do pokazu lepsza byłaby jakaś spokojniejsza melodia.
Ta, która jest, działa na mnie strasznie denerwująco i nie pozwala na oglądanie fotek.

Na spokojną muzykę przyjdzie czas gdy nastanie jesień, zima... Puki co fotki były robione jeszcze w bardziej sprzyjających warunkach. Stąd i optymistyczna muzyka ma swoje uzasadnienie.

Rafał Czarny
14.09.08, 17:21
Dajcie spokój z muzyką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

bikeart
14.09.08, 19:10
No i urodziło się... Nawet całkiem fajnie wyszło. Mam tylko jedno pytanie - czy fotki podlegają jakiejś ocenie/moderacji? Jakoś nie widzę swojego pstryka (nie było to arcydzieło:wink:, pretensji nie mam) - chciałbym tylko wyjaśnić zasady....


Przyłączam się do pytania

RadioErewan
14.09.08, 19:25
Dajcie spokój z muzyką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

a) Zmieniłem loopa na nieco łagodniejszego. Niestety, mam tylko takie legalne techniczne pętle, do produkcji wideo. Zmieniłem domyślą głośność (jest ciszej).
b) Przecież możesz sobie tą muzyczkę wyłączyć, nad belką z numerami fotek jest kontroler audio.

Pozdrawiam
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Aha. Zrobiłem losowe wyświetlanie fotek, możliwe, że chronologiczne było by fajniejsze, choć wydaje mi się, że tak jest "demokratyczniej".

salvadhor
14.09.08, 19:38
Dajcie spokój z muzyką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

Ile ludzi, tyle gustów muzycznych - można albo zrobić kilka wersji prezentacji (rock, hard rock, techno, ambient, jazz, itp). Wersje bez muzyki na potrzeby strony www są ok, jako samodzielne prezentacji w wersji avi, sprawiają wrażenie niedorobionych - o ile prezentacja będzie powstawała w wersji avi.

RadioErewan
14.09.08, 19:39
a to dzięki mastachowi fotomicowi:

quality=high width=700 height=570 wmode=transparent

rafrog
14.09.08, 20:49
Mam tylko jedno pytanie - czy fotki podlegają jakiejś ocenie/moderacji? Jakoś nie widzę swojego pstryka (nie było to arcydzieło:wink:, pretensji nie mam) - chciałbym tylko wyjaśnić zasady....
Pozdrawiam


Zdjęcia broń Boże nie podlegają żadnej ocenie i moderacji. Jeśli czyjaś fotka nie ukaże się w prezentacji to albo to jest moja wina i niedbalstwo bo poprostu przegapiłem, albo fotka poprostu do mnie nie dotarła.

K_Puchatek proszę wyślij mi zdjęcie rafal.rogoznicki@gmail.com jeszcze raz, a ja poproszę Radka o poprawienie prezentacji. Z góry przepraszam za kłopot.

Co do następnej edycji proponuję albo następną niedzielę albo jutrzejszy poniedziałek . Co Wy na to?

PS. Za jakieś 2 godziny (jak tylko uśpię córkę) spróbuję zebrać w jednym poście wszystkie ustalenia i sformułować z tego kilka zasad.

K_Puchatek
14.09.08, 20:57
Zdjęcia broń Boże nie podlegają żadnej ocenie i moderacji. Jeśli czyjaś fotka nie ukaże się w prezentacji to albo to jest moja wina i niedbalstwo bo poprostu przegapiłem, albo fotka poprostu do mnie nie dotarła.

K_Puchatek proszę wyślij mi zdjęcie rafal.rogoznicki@gmail.com jeszcze raz, a ja poproszę Radka o poprawienie prezentacji. Z góry przepraszam za kłopot.

Nie ma najmniejszego problemu, po prostu chciałem wyjaśnić co i jak - dzięki za informację :wink: ...
Pozdrawiam

RadioErewan
14.09.08, 21:18
a ja poproszę Radka o poprawienie prezentacji.
Teraz to ta prezentacja jest samodzielna. Dodajesz zdjęcia do albumu (jak robiłeś do tej pory) i natychmiast ma to odzwierciedlenie w prezentacji.
Możesz też dodać nowy album do galerii Day in the life i pojawi się jako kolejna pozycja w indeksie galerii. Ja już nic nie muszę robić.

Pozdrawiam

bikeart
14.09.08, 22:55
też wysłałem jeszcze raz...

rafrog
14.09.08, 22:58
Już wszystko jasne. Gmail wrzucił mi Wasze zdjęcia w spam dlatego ich przeoczyłem. Przepraszam. Zaraz to naprawię.

bikeart
14.09.08, 23:00
przebrzydłe "spamery" dwa ;P

rafrog
14.09.08, 23:05
Już jest ok. Zdjęcia są w prezentacji.

mariush
15.09.08, 08:08
Nie wiem jak wasze, ale moja ostatnia niedziela zaczęła się tak...

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img361.imageshack.us/img361/327/kkkag1.jpg)

aga_piet
15.09.08, 08:20
Mariusz, Ty ten z lewej chyba?

mariush
15.09.08, 08:21
Mariusz, Ty ten z lewej chyba?Nie chcę o tym rozmawiać... cały czas drżę kiedy widzę to zdjęcie... :-(


;-)

paakayttaja
15.09.08, 12:33
Kuźwa, a ja znowu zdjęcia robiłem w sobotę... bo w niedzielę lało jak z cebra :/
Ej, nie da rady się umówić, aby fotki były weekendowe czy cóś? No i fajnie, jakby to nie były (jak już ktoś zauwazył) foty, które już widzieliśmy.

rafrog
15.09.08, 12:43
Następną edycję proponuję na przyszłą niedzielę, tj. 21 września 2008 roku.

diabolique
15.09.08, 12:48
Edycja z 3 października pobije rekordy popularności :twisted:

rafrog
15.09.08, 12:51
Edycja z 3 października pobije rekordy popularności :twisted:
:) dokładnie

Chciałbym również, żeby jedna z edycji wypadła np. 1 listopada, w Wigilię itp.

grizz
15.09.08, 15:53
pierwszy post w wątku został zaktualizowany, znajdziecie tam wszelkie potrzebne informacje.

K_Puchatek
15.09.08, 20:19
Następną edycję proponuję na przyszłą niedzielę, tj. 21 września 2008 roku.
Może nie jestem zbyt bystry ale 21 września to dzień w którym robimy fotki do następnej edycji, czy może następna prezentacja fotek z dnia ....?

Ania_
15.09.08, 20:25
Jestem dzisiaj otępiała, co znaczy GG:MM w opisie? :shock:

grizz
15.09.08, 20:27
Jestem dzisiaj otępiała, co znaczy GG:MM w opisie? :shock:

godzina:minuta

rafrog
15.09.08, 20:37
Może nie jestem zbyt bystry ale 21 września to dzień w którym robimy fotki do następnej edycji, czy może następna prezentacja fotek z dnia ....?

Dzień w którym robimy zdjęcia.

Proponuję przyszłą niedzielę 21 września 2008 r. jako drugą edycję Day in the life.

RadioErewan
15.09.08, 20:40
A co z wczorajszą niedzielą? Zrobiłem zdjęcie mojego pierwszego ciasta w mojej pierwszej w życiu kuchni i co? ;-)

Pozdrawiam

rafrog
15.09.08, 20:41
Hmm... to zmienia postać rzeczy :) Radku wysyłaj.

Kto ma zdjęcia z wczoraj ? Może uzbiera się na drugą edycję. Wysyłać :!: :)

diabolique
15.09.08, 21:27
Hmm... to zmienia postać rzeczy :) Radku wysyłaj.

Kto ma zdjęcia z wczoraj ? Może uzbiera się na drugą edycję. Wysyłać :!: :)

Ja mam codziennie jakieś :-P

m_kola
15.09.08, 21:29
alakin kituje, pstryka jednego dnia 20 zdjęć i ma na cały tydzień ;)
W ten sposób będzie miał z każdego dnia po 3 (prawie) ;)

rafrog
15.09.08, 21:35
Wiedziałem że na alakina zawsze można liczyć :)

Wysyłajcie co macie.

diabolique
15.09.08, 21:59
Wiedziałem że na alakina zawsze można liczyć :)

Wysyłajcie co macie.

A ile chcesz? :-P

rafrog
15.09.08, 21:59
Jedną, ale za to ma być the best :)

diabolique
15.09.08, 22:02
Jedną, ale za to ma być the best :)

O, mam taką nawet :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

rafrog
16.09.08, 00:15
Dostałem już kilka fotografii z zeszłej niedzieli, więc drugą edycją niech będą zdjęcia z zeszłej niedzieli tj. 14 września 2008. - Wysyłajcie :!: :-P


Proponuję przyszłą niedzielę 21 września 2008 r. jako trzecią edycję Day in the life.

rafrog
17.09.08, 12:58
Kto ma jakieś zdjęcia z niedzieli to proszę niech wysyła. Ciężko będzie mi zrobić prezentację z 3 zdjęć :)

Lessie samoloty pstrykałeś chyba w niedzielę. Może podeślesz jedną maszynke do prezentacji :?: :)

diabolique
17.09.08, 13:03
Kto ma jakieś zdjęcia z niedzieli to proszę niech wysyła. Ciężko będzie mi zrobić prezentację z 3 zdjęć :)


Prezentację zrobisz, z podkładem muzycznym gorzej :mrgreen:

rafrog
17.09.08, 13:04
Podkład muzyczny nie zdąży się załadować :)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
A może daghda pokaże jak tam u niedalekich sąsiadów niedziela wyglądała ?

rafrog
18.09.08, 22:08
Dodałem drugą prezentację (http://www.olympusclub.pl/portal-mainmenu-1/wystawy/16-zajawka-wystawy/84-a-day-in-the-life.html). Zdjęcia fajne, niestety tylko w ilości 4 sztuk :(
(może ktoś ma jeszcze coś z zeszłej niedzieli to chętnie dołączę)

Przypominam o 3 edycji, która zaplanowana jest na tą niedzielę tj. 21 września 2008 r.

Zachęcam.

diabolique
19.09.08, 06:23
Zdjęcia fajne, niestety tylko w ilości 4 sztuk :(
(może ktoś ma jeszcze coś z zeszłej niedzieli to chętnie dołączę)


Tradycyjnie... wszystkim się podoba i popierają, ale... (zawsze jest jakieś ale)
:|

K_Puchatek
19.09.08, 07:28
Tradycyjnie... wszystkim się podoba i popierają, ale... (zawsze jest jakieś ale)
:|
...ale nie przesadzaj alakin - wyszło jak wyszło ponieważ termin zrobienia zdjęcia do drugiej edycji (14.09.2008 ) został ustalony.... 15.09.2008...
Trochę trudno zrobić fotkę z dnia poprzedniego...:wink:
Pozdrawiam

paakayttaja
19.09.08, 07:32
A może daghda pokaże jak tam u niedalekich sąsiadów niedziela wyglądała ?

Spróbuję :-)

diabolique
19.09.08, 08:09
...ale nie przesadzaj alakin - wyszło jak wyszło ponieważ termin zrobienia zdjęcia do drugiej edycji (14.09.2008 ) został ustalony.... 15.09.2008...
Trochę trudno zrobić fotkę z dnia poprzedniego...:wink:
Pozdrawiam

"Ludzie są zawsze chętni do pracy w czasie przeszłym"
Prawo Zymurgyego

rafrog
19.09.08, 09:19
Spoko. Chłopaki następna edycja w ta niedzielę, więc liczę, że nawet mimo złej pogody dostanę sporo zdjęć. A czwartą edycję proponuję na 3 lub 4 października, wtedy nikt nie powie że nie miał jak zrobić zdjęcia ;)

diabolique
19.09.08, 09:22
Spoko. Chłopaki następna edycja w ta niedzielę, więc liczę, że nawet mimo złej pogody dostanę sporo zdjęć.

Nie chcę siać defetyzmu... Ale jestem gotów się założyć :grin:

m_kola
19.09.08, 09:26
Dlatego dołączam się do apelu: mogą gnioty (cokolwiek dla kogokolwiek to znaczy) ale wysyłajcie! :)

paakayttaja
19.09.08, 10:25
Czeskie meteo zapowiada poprawę pogody :]

Ania_
19.09.08, 15:52
Z najbliższej niedzieli postaram się coś wysłać :)

Rinho
19.09.08, 15:55
No to ja też postaram się wrzucić coś, z pogranicza polsko-czeskiego :grin:

Sebastian_T
21.09.08, 11:24
Kurde, no, a u mnie leje jak z wiaderka... No przecież nie będę dzieci przed tv czy przy książce fotografował... :???:

rocco
21.09.08, 11:54
Kurde, no, a u mnie leje jak z wiaderka... No przecież nie będę dzieci przed tv czy przy książce fotografował... :???:
j.w :roll:
Chyba nawet dziś z domu sie nie ruszę.

yac
21.09.08, 12:05
Kurde, no, a u mnie leje jak z wiaderka... No przecież nie będę dzieci przed tv czy przy książce fotografował... :???:
strzelaj przez okno;)Dla Ciebie widok nudny bo codzienny,ale może być ciekawie

rafrog
21.09.08, 12:10
Kurde, no, a u mnie leje jak z wiaderka... No przecież nie będę dzieci przed tv czy przy książce fotografował... :???:

Właśnie o to chodzi. Pokaż dzisiejszy dzień. Niekoniecznie to musi być artystyczne zdjęcie. Ja też pewnie pstrykne coś w domu.

Alleg_pl
21.09.08, 14:33
a ja sie specjalnie w ten deszc wybralem na kraków i cos cyknalem ;) :)

Morlok
21.09.08, 16:09
Właśnie o to chodzi. Pokaż dzisiejszy dzień ....

No to Ci pokazałem. :)

Tojfi
21.09.08, 16:44
Mi dwie niedziele "przeleciały", bo pożyczyłem bratu aparat na tygodniowy wyjazd, ale obiecuję, że w następną niedzielę wracam do zabawy ;). Boże jak ja tęsknie za moim Olkiem :sad:. Następnym razem już nie pożyczę ;).

diabolique
21.09.08, 18:12
A ja kotleciłem chrzest u koleżanki. Przecież tego wam nie pokażę :-P

J.Graph
21.09.08, 18:24
A ja kotleciłem chrzest u koleżanki. Przecież tego wam nie pokażę :-P

a ja chory w domu siedze więc .... :cry:
chyba że mam czas do 00:00 ;)
To coś może wymyśle ;)

rafrog
21.09.08, 18:28
czas do 00:00 - wymyśl coś :)

alakin dawaj chrzest

diabolique
21.09.08, 19:04
alakin dawaj chrzest

Dawałem do obu edycji. Niech się inni wykażą :-P
(w sondzie wzięło udział 55 osób)

Piotr Grześ
21.09.08, 19:07
A ja wreszcie dałem, miałem fotkową niedzielę:)

Ania_
21.09.08, 20:12
W sumie też mam foto z dzisiaj.

K_Puchatek
21.09.08, 20:41
Pogoda za oknem taka że nosa nie wystawisz...:???:
Otworzyłem okno, pstryknąłem, obrobiłem w sposób zgodny z nastrojem i warunkami za oknem...
No i "poszedł" kolejny "gniotek" do prezentacji...:-P
Pozdrawiam

J.Graph
21.09.08, 21:53
Mój gniotek też poszedł ;)
Coraz bardziej mi sie ta zabawa podoba :)

Tojfi
21.09.08, 22:32
Ej, no, to nie ma być dzieło sztuki tylko 1 dzień z waszego życia. :roll:

J.Graph
21.09.08, 22:35
Ej, no, to nie ma być dzieło sztuki tylko 1 dzień z waszego życia. :roll:

OOO ... tego nie wiedziałem :wink:
joke :mrgreen:

Rafrog - a jak ze zdjęciami nie robionymi Olkami, też wchodzą w grę ??
Tak pytam z ciekawości bo nie padł jeszcze taki question :)

rafrog
21.09.08, 22:50
Myślę, że chyba tak. W zasadzie to jeśli ktoś potrafi zrobić fajne zdjęcie komórka to chyba nikt nie ma nic przeciwko temu.

Tojfi
21.09.08, 23:46
OOO ... tego nie wiedziałem :wink:
joke :mrgreen:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://pfnw.eu/olyclub/jezyk_oko.gif)

tomhary1
21.09.08, 23:56
a ja uważam że telefon jest do rozmowy i ewentualnie jakiś sms,do robienia zdjęc jest aparat,

J.Graph
21.09.08, 23:58
a ja uważam że telefon jest do rozmowy i ewentualnie jakiś sms,do robienia zdjęc jest aparat,

Użytkownik: tomhary1
Posty: 1

Dzień dobry ;)

A co do Twojej wypowiedzi to chyba nie zauważyłeś że w poście Rafroga jest aluzja ;)

rafrog
21.09.08, 23:59
do filmowania jest kamera a tu Nikon D90 i Canon 5DmkII tez to potrafią

Tojfi
22.09.08, 00:09
a ja uważam że telefon jest do rozmowy i ewentualnie jakiś sms,do robienia zdjęc jest aparat,

No popatrz, a mi komórka + GPS na BT służy jeszcze do nawigacji turystycznej. Myślisz ,że powinienem udać się do specjalisty ?? :mrgreen:

Mirek54
22.09.08, 00:19
a ja uważam że telefon jest do rozmowy i ewentualnie jakiś sms,do robienia zdjęc jest aparat,
Mas racje,tylko skoro ewentualnie SMS to i Ewentualnie jakis filmik,jakies gps,kalkulator,przelicznikwaluty,fax,MMS,MP3,AVI,I nternet,budzik,zegarek,wibrator.....ewentualnie jako grozba,ze wyrzuce....To wszystko i wiecej,ale tylko ewentualnie.

Ps:Witaj..ewentualnie mogles jako drugiego posta napisac:grin::grin::grin::grin::wink:

diabolique
22.09.08, 06:25
a ja uważam że telefon jest do rozmowy i ewentualnie jakiś sms,do robienia zdjęc jest aparat,

Telefon jest do rozmowy a aparat (wbudowany w telefon) do robienia zdjęć.
To oczywiste.
:)

tomhary1
22.09.08, 09:26
witam,a kiedy to wszystko ruszy

diabolique
22.09.08, 09:33
witam,a kiedy to wszystko ruszy

jakieś dwa tygodnie temu...
http://www.olympusclub.pl/portal-mainmenu-1/wystawy/16-zajawka-wystawy/84-a-day-in-the-life.html

paakayttaja
22.09.08, 09:35
Dwa tygodnie temu? Poczytaj wątek od początku. BTW, do kiedy wysyłać zdjęcia z tego weekendu? :-) Mam neta "z doskoku", który nie zawsze działa. Pozdro z Pragi.

:esystem:

rafrog
22.09.08, 09:59
Zdjęcia z tej niedzieli wysyłajcie do środy.

Alakin dawaj coś z chrztu :)

mariush
22.09.08, 10:17
A mojego z chłopakami z ub. niedzieli nie ma :-(

diabolique
22.09.08, 10:20
Zdjęcia z tej niedzieli wysyłajcie do środy.

Alakin dawaj coś z chrztu :)

Nie daję, poczekam aż się inni wykażą. :-P

Ania_
22.09.08, 10:52
No dobra ja mam 2 zdjęcia z Olka, jedno robione nie przeze mnie, ale przez kogoś kto czyta forum i nie ma nic na przeciwko, aby opublikować. :) To jak, mogę wysłać 2?

aga_piet
22.09.08, 11:01
A mojego z chłopakami z ub. niedzieli nie ma :-(
Mariusz, a wysyłałeś Rafrogowi? Bo z tego co pamiętam, wkleiłeś do wątku.

mariush
22.09.08, 11:14
Mariusz, a wysyłałeś Rafrogowi? Bo z tego co pamiętam, wkleiłeś do wątku.
aaa... kumam... trochę to skomplikowane wszystko, mały poradniczek przydałby się, przyklejony w jednym miejscu
A z tej niedzieli (z wczoraj - z 21.września) zdjęcia wysyłać do rafroga - ale do kiedy? (EDIT - już wiem do kiedy - to zawsze tak będzie - do środy?)

Przy okazji - co to za nick "bufetowa"??? :-)

rafrog
22.09.08, 11:54
No dobra ja mam 2 zdjęcia z Olka, jedno robione nie przeze mnie, ale przez kogoś kto czyta forum i nie ma nic na przeciwko, aby opublikować. :) To jak, mogę wysłać 2?

Aniu wyślij jedno.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

aaa... kumam... trochę to skomplikowane wszystko, mały poradniczek przydałby się, przyklejony w jednym miejscu
A z tej niedzieli (z wczoraj - z 21.września) zdjęcia wysyłać do rafroga - ale do kiedy? (EDIT - już wiem do kiedy - to zawsze tak będzie - do środy?)

Mariusz jeśli masz zdjęcie, które nie weszlo do prezentacji to wyslij je jeszcze raz to dołączę.

Zdjęcia z byłej niedzieli 21 września wysyłamy do środy.

Zdjęcia nie zawsze wysyłamy do środy, ponieważ akcja nie zawsze będzie się odbywała w niedzielę. Zasada jest taka że wysyłąmy zdjęcia max do 3 dni po zrobieniu.

Mały poradnik jest przyklejonych na początku oraz tutaj (http://www.olympusclub.pl/portal-mainmenu-1/wystawy/16-zajawka-wystawy/84-a-day-in-the-life.html)

Jak już wcześniej pisałem, chciałbym żeby Day In The Life odbywało się nie tylko w niedzielę. Można np. jedną z edycji zrobić w piątek lub sobotę, jak będzie Zjazd w Kazimierzu. Inną można zrobić np 1 listopada, Wigilię itp.

aga_piet
22.09.08, 12:08
chciałbym żeby Day In The Life odbywało się nie tylko w niedzielę. Można np. jedną z edycji zrobić w piątek lub sobotę, jak będzie Zjazd w Kazimierzu. Inną można zrobić np 1 listopada, Wigilię itp.
...albo w najnormalniejszy poniedziałek - dzień powszedni, kiedy ludzie do pracy, szkoły, po zakupy. Nie samym świętem człowiek żyje ;)

rafrog
22.09.08, 12:09
Oki. Następna edycja będzie w poniedziałek.

PS. Wieczorkiem wpadam na kanał na pifko.

Ania_
22.09.08, 19:35
Ja jednak nie wysyłam, ale z przyjemnością obejrzę Wasze :)

m_kola
22.09.08, 20:38
Jak sam napisałem tak sam zrobiłem - gniota ale wysłałem ;)

mariush
22.09.08, 20:43
Jak sam napisałem tak sam zrobiłem - gniota ale wysłałem ;)Postaraj się następnym razem nie wysyłać gniota, nie rozpatrywac w ogóle zdjęcia w takich kategoriach gniot/niegniot - ale zrób zdjęcie które cos gada, choćby gadało tylko tobie (może okaże się, że gada tez mi... i komuś jeszcze :-))

Ja gniota tez wysłałem, nie spodoba się wam bo to gniot odmiennosystemowy ;-)

m_kola
22.09.08, 21:11
Postaraj się następnym razem nie wysyłać gniota, nie rozpatrywac w ogóle zdjęcia w takich kategoriach gniot/niegniot - ale zrób zdjęcie które cos gada, choćby gadało tylko tobie (może okaże się, że gada tez mi... i komuś jeszcze :-))

Ja gniota tez wysłałem, nie spodoba się wam bo to gniot odmiennosystemowy ;-)

OK, moje zdjęcie gada "Teraz mi ciepło" ;)
Ja tam onanistą sprzętowym nie jestem więc może mi się spodobać ;)

rafrog
22.09.08, 22:27
Ja jednak nie wysyłam, ale z przyjemnością obejrzę Wasze :)

Dlaczego ? :(

m_kola
22.09.08, 22:30
rafrog, nie dostałem potwierdzenia, przejrzyj spam :)

rafrog
23.09.08, 00:34
Już odebrałem i potwierdziłem

Ania_
23.09.08, 18:45
Dlaczego ? :(
Aj no nie wiem czy się wyrobię. :???:

paakayttaja
24.09.08, 14:27
Do której mogę wysyłać fotki? Dopiero co wróciłem...

NightCrawler
24.09.08, 14:30
i ja cos wysle ale dopeiro pewnie po 22...
jezeli na szybko jeszcze ktos mi powie gdzie to wyslac?

rafrog
24.09.08, 14:35
Nie pytać wysyłać :) Ja nie śpię do 1:00 :)

Generalnie to do 3 dni po wykonaniu zdjęcia, czyli do dziś do północy. Jeśli ktoś przyśle jutro to oczywiście też zdjęcie trafi do prezentacji.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

i ja cos wysle ale dopeiro pewnie po 22...
jezeli na szybko jeszcze ktos mi powie gdzie to wyslac?

2. Zdjęcie wysyłasz na adres: rafal.rogoznicki (malpka w tym miejscu) gmail.com

3. W temacie maila wpisz: dayinthelife_xx - w miejsce XX wpisujemy numer edycji (do sprawdzenia w kalendarzu)

4. Zdjęcie ma mieć wymiar:
- max 600 px wysokości (może być kwadrat);
- max 200 KB wagi
- rozszerzenie *.jpg
W razie problemów wyślij zdjęcie, a ja dopasuję je do w/w wymagań.

5. W treści maila wpisz opis w następującym formacie:
GG:MM, Miejsce
fot. Autor zdjęcia (nick lub imię i nazwisko)
Max. dwulinijkowy opis sytuacji.

6. Każdy wysyła tylko jedną fotografię.

7. Zdjęć wysłanych do DITL prosimy nie umieszczać w galerii.

NightCrawler
24.09.08, 14:37
a jakiegos maila mozna?

edit


prosze o usuniecie posta :)

rafrog
24.09.08, 14:37
Wszystko jest opisane w pierwszym poście.

paakayttaja
24.09.08, 15:32
To jest trzecia edycja? Sorry, że pytam ale przeziebilem sie na winobraniui :-)

rafrog
24.09.08, 15:33
Tak to jest trzecia edycja.

paakayttaja
24.09.08, 15:35
Boszsz, jestem ślepy... dzięki.

J.Graph
25.09.08, 14:34
EJ ... a kiedy zdjęcia z ostatniej niedzieli sie pojawią bo ciekawość mnie zrzera ;)

rafrog
25.09.08, 15:18
jak dam rade to dziś
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Zapraszam do obejrzenia prezentacji z 3 edycji Day In The Life (http://www.olympusclub.pl/portal-mainmenu-1/wystawy/16-zajawka-wystawy/84-a-day-in-the-life.html)


Gdybym czyjeś zdjęcie przeoczył to proszę o kontakt mailowy.

Proponuję poniedziałek 29 września jako termin 4 edycji Day In The Life.

Dziękuje wszystkim, którzy biorą udział w zabawie i jednocześnie zapraszam innych do nadsyłania swoich fotografii.

J.Graph
26.09.08, 12:56
Wpadł mi do głowy nowy pomysł ...
Co Wy na to żeby zdradzać jakim szkiełkiem było robione dane zdjęcie ??
Np. dopisać po godzinie i miejscu obiektyw ...
A może najważniejsze dane z Exif-a wklejać do opisu zdjęcia ?
Prezentacja jest w SWF więc Exif jest jak wiadomo nie do odczytania ...


Co Wy na to ??

grizz
26.09.08, 13:01
A po co ?

mariush
26.09.08, 13:02
Wpadł mi do głowy nowy pomysł ...
Co Wy na to żeby zdradzać jakim szkiełkiem było robione dane zdjęcie ??
Np. dopisać po godzinie i miejscu obiektyw ...
A może najważniejsze dane z Exif-a wklejać do opisu zdjęcia ?
Prezentacja jest w SWF więc Exif jest jak wiadomo nie do odczytania ...


Co Wy na to ??Jestem przeciw, a nawet przeciw.

NightCrawler
26.09.08, 13:02
nie glupie by to bylo aby opisac czym i na jakich wartosciach fotka zostala wykonana...

rafrog
26.09.08, 13:07
Również jestem przeciwny. Ludzi zamiast skupiać się na zdjęciu będą się skupiać na technice.

Jeśli jakaś fotka mi się spodoba zawsze mogę spytać autora o szczegóły.

aga_piet
26.09.08, 13:12
Dla mnie też pomysł bez sensu. Idąc na wystawę fotograficzną analizujesz obraz, a nie dane z exifa. Podobnież z malarstwem - nikt nie pisze, że robione pędzlem z włosia łosia o grubości 2 mm. :roll:

J.Graph
26.09.08, 16:53
To sie popisałem pomysłem :roll:

Czyli powiedziałem co wiedziałem :roll:

Nevermind :roll:

aga_piet
28.09.08, 23:03
Cykl produkcyjny każdej edycji jest długi. Robimy zdjęcia w niedzielę, przysyłamy do środy, prezentacja jest w czwartek lub później. Zdjęcia się przeterminowują, tracą świeżość, robią się zimne.
Czy jest techniczna możliwość aby każdy użytkownik wrzucał swoje zdjęcie SAM? Sam wpisywał miejsce, godzinę, autora, wciskał ENTER i zdjęcie automatycznie znajdowałoby się w prezentacji?
Skoro czekamy do środy na jedną-dwie osoby aby dorzuciły swe zdjęcie, a Rafrog i tak może w dowolnym momencie je podoczepiać, czyż nie usprawniłoby to całego systemu?
Czy jest techniczna możliwość nadania uprawnień użytkownikom tylko do tego konkretnego projektu?

rafrog
28.09.08, 23:19
Można skrócić czas nadsyłania zdjęć, np. o jeden dzień.

Tymczasem przypominam, że jutro (w poniedziałek) 4 edycja zabawy.

diabolique
28.09.08, 23:23
Można skrócić czas nadsyłania zdjęć, np. o jeden dzień.


Hehe, a co to zmienia? :grin:

mariush
29.09.08, 09:20
Cykl produkcyjny każdej edycji jest długi. Robimy zdjęcia w niedzielę, przysyłamy do środy, prezentacja jest w czwartek lub później. Zdjęcia się przeterminowują, tracą świeżość, robią się zimne.
Czy jest techniczna możliwość aby każdy użytkownik wrzucał swoje zdjęcie SAM? Sam wpisywał miejsce, godzinę, autora, wciskał ENTER i zdjęcie automatycznie znajdowałoby się w prezentacji?
Skoro czekamy do środy na jedną-dwie osoby aby dorzuciły swe zdjęcie, a Rafrog i tak może w dowolnym momencie je podoczepiać, czyż nie usprawniłoby to całego systemu?
Czy jest techniczna możliwość nadania uprawnień użytkownikom tylko do tego konkretnego projektu?Podpisuję się pod tym postulatem :-)

Piotr Grześ
29.09.08, 11:38
Nie mogę zobaczyć fotek, wyskakuje błąd E 404, Co jest grane,wie ktoś może?

rafrog
29.09.08, 13:54
U mnie działa.

W sprawach technicznych, trzeba by spytać Radka, czy jest możliwe rozwiązanie takie, aby każdy wrzucał swoje zdjęcia osobno.

Zastanawiam się tylko czy to nie wprowadzi jakiegoś zamieszania, jak każdy będzie dorzucał zdjęcia kiedy mu będzie pasowało.

RadioErewan
29.09.08, 14:13
Nie ma takiej możliwości, wiesz, gdzie to wrzucasz...

Pozdrawiam
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Można zrobić z feeda rss specyficznej galerii niechby i u nas. Będzie od ręki, ale będzie trzeba rekompilować flasha.

Pozdrawiam

paakayttaja
29.09.08, 14:48
Nie mogę zobaczyć fotek, wyskakuje błąd E 404, Co jest grane,wie ktoś może?

Domyślam się, że chodzi o DITL_4? Tu chyba jeszcze nie ma prezentacji :-)

J.Graph
29.09.08, 14:57
Nie mogę zobaczyć fotek, wyskakuje błąd E 404, Co jest grane,wie ktoś może?

Chodzi o link z pierwszej strony wątku ...

Można to obejść wchodząć na główną strone klubu i kliknąć w "wystawy" ;)
http://www.olympusclub.pl/wystawy/

Piotr Grześ
29.09.08, 15:43
Już widzę. Z linku nie chciało wchodzić.

aga_piet
29.09.08, 15:51
Nie ma takiej możliwości, wiesz, gdzie to wrzucasz...

Można zrobić z feeda rss specyficznej galerii niechby i u nas. Będzie od ręki, ale będzie trzeba rekompilować flasha.
Czyli możliwość jest, czy jej nie ma? :roll:

Rafrog, co do ewentualnego bałaganu, możnaby się umówić, że wrzucamy zdjęcia w niedzielę wieczorem, a maruderzy max do środy. Czyli nie do końca "jak kto chce".
Masz mniej więcej rozeznanie co do dyscypliny w tej sprawie (jak mniej więcej przychodzą zdjęcia do Ciebie).

RadioErewan
29.09.08, 16:01
Nie dam wszystkim dostępu do backendu mojej galerii.
Jest możliwość zasysania albumu po RSS, z dowolnego źródła, ale tylko albumu, nie całej galerii. Tak jest zrobiony slideshow na głównej stronie naszej Galerii. Takiego cuda jak jest teraz w DitL (albumy w galerii) nie da się tak wyrzeźbić. Wiele flashy wymaga kompilowania do każdej edycji, więc zamienił stryjek siekierkę na kijek, nie będzie opóźnień w umieszczaniu zdjęć, będą w przygotowaniu plików do pokazu.

Pozdrawiam

rafrog
30.09.08, 21:07
Póki co tylko 4 zdjęcia :(

RadioErewan
30.09.08, 21:09
To z dziś? Czy z wczoraj?

rafrog
30.09.08, 21:11
Z wczoraj (poniedziałek)

J.Graph
30.09.08, 21:18
Z wczoraj (poniedziałek)

Ja wczoraj wystrzeliłem jak proca z domu i zapomniałem aparatu po drodze :(
No i zdjęcia żadnego nie mam :(
Obiecuje natomiast że w następnej edycji moje zdjęcie sie pojawi ;)

aga_piet
30.09.08, 22:59
Eeej... ja z niedzieli dałam :shock: Ale skucha...

RadioErewan
30.09.08, 23:00
A może nie być z Olka?

J.Graph
30.09.08, 23:03
a może nie być z olka?


myślę, że chyba tak. W zasadzie to jeśli ktoś potrafi zrobić fajne zdjęcie komórka to chyba nikt nie ma nic przeciwko temu.

1234567890 ;)

RadioErewan
30.09.08, 23:05
No co? Moja żona wczoraj kliknęła kilka, ale nie Olkiem.

Pozdrawiam

rafrog
30.09.08, 23:08
Radku przyślij koniecznie :)

Mirek54
30.09.08, 23:16
No co? Moja żona wczoraj kliknęła kilka, ale nie Olkiem.

Pozdrawiam

Koniecznie kup zonie komorke Olka.

RadioErewan
30.09.08, 23:19
Jak będą takie z matrycą 40x40mm to pewnie da się namówić.

ps. Tak sobie myślę, że galerię DotL można by odpalać o 0:01 dnia następnego (albo rano), zdjęcia będą się pojawiać w miarę nadsyłania?

Pozdrawiam