PDA

Zobacz pełną wersję : marko32



marko32
29.08.08, 13:33
Witam
Zgodnie z sugestią mojego "góru" Sławkab:wink: chciałbym poddać ocenie moje dwa zdjęcia.Bedę wdzięczny za uwagi, sugestie.Zdjęcia "gnioty" umieszczam w galerii,dlatego, że chyba więcej osób odwiedza galerie niz forum.Tak myslę, no ale zobaczymy:grin:

pozdr.

helmuth
29.08.08, 15:06
Pierwsze nieostre i za dużo czerwonego a drugie za małe żeby dostrzec cokolwiek :roll:

K_Puchatek
29.08.08, 15:11
Pierwsze nieostre i za dużo czerwonego a drugie za małe żeby dostrzec cokolwiek :roll:
Witam,
Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą, choć nie do końca. Drugie zbyt ciemne i na tyle duże że daje się zauważyć (i rzuca się w oczy) niepotrzebna/przeszkadzająca latarnia w prawym górnym rogu.
Jak na mój gust to fotki bardziej pasują do kącika początkującego (no ale to tylko moje zdanie).
Pozdrawiam

helmuth
29.08.08, 15:36
Witam,
... Drugie zbyt ciemne i na tyle duże że daje się zauważyć (i rzuca się w oczy) niepotrzebna/przeszkadzająca latarnia w prawym górnym rogu...
No cóż, chyba odwiedzę okulistę ;), a tak poważnie, to zobaczyłem taki mały obrazek i już mi się odechciało szukać czegokolwiek :oops:

...fotki bardziej pasują do kącika początkującego (no ale to tylko moje zdanie)...
Tu się zgadzam :).

marko32
29.08.08, 17:05
Myślałem ,że trzeba umieszczać małe zdjęcia:grin:

nevra
29.08.08, 17:32
800x600 najlepiej :)

To pierwsze to Ossolineum? Bez statywu tam nocą ciężko. Nieostre trochę i za czerwone.

Fontanka dla mnie lepsza, ale wiem, że trudno się tam ustawić, coby śmieci nie połapać w kadr. Spróbuj ją złapać na dłuższym czasie. :)

marko32
29.08.08, 17:39
jak uniknąć takich prześwietleń jak na trawie z prawej strony? Jak zrobię pomiar na trawę,ztrzymam i wrócę na pierwotny kadr to wychodzi za ciemne:cry:

marko32
29.08.08, 17:44
To pierwsze to Ossolineum?

Nie, to przejście w rynku,Sukiennice:grin: Hmmm,no właśnie statyw miałem, nie wiem gdzie poleciała mi ta ostrość.Zaczynam się obawiać,że coś z moimi oczami jest nie tak:cry: ale to AF!

DZIĘKUJĘ BARDZO

nevra
29.08.08, 18:00
Sukiennice? Eh.. ślepota ze mnie...

Z samowyzwalaczem było czy na pstryk?

To bajoro, jeśli to to, o którym myślę, najlepiej po południu, :) ale bez zabezpieczenia przed komarami, lepiej nie próbować.

marko32
29.08.08, 18:28
To bajoro to ścieżka przyrodniczo dydaktyczna w Jornałtowie.Polecam pewną karczmę (przystanek końcowy).Pyszne lody i żurek:wink:.
Niestety był pstryk.Chciałem kupić kabel do 510, ale zemdlałem jak pan powiedział mi cenę.Zostaje samowyzwalacz(tak prawdę powiedziawszy nie pamietam czy w tym przypadku był,wpadłem na ten pomysł później:oops:)
Co do czerwieni..Zdjęcia są robione w trybie manualnym będź z piorytetem przesłony lu czasu.Co z ustawieniami sposobu pomiaru światła?Balansu bieli? Poproszę o rady.W przypadku takich zdjęć,czyli nocnych.

Pozwolę sobie zaprezentować jeszcze jedno zdjęcie które naprawdę podoba się mi.To znaczy pod względem tematu..chwili:grin:.Wiem,że model jest nieostry:cry:,ale ciężko było wstrzelić się między "sznurki".Myślałem,że jak zostosuje odpowiednią przesłonę to zadziala głębia ostrośći:cry:

J.Graph
29.08.08, 18:39
Chciałem kupić kabel do 510, ale zemdlałem jak pan powiedział mi cenę.Zostaje samowyzwalacz

Zajrzyj tutaj ;)
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=13604

marko32
29.08.08, 18:51
Dziękuję.Kiedyś znalazłem na Allegro kabel-zamiennik,ale ktoś mnie wystraszył,że niby bardzo awaryjne.24 zł na tyle jeszcze mnie stać,a nie 370 zł z tego co pamiętam tyle kosztował orginalny kabel (usb)