PDA

Zobacz pełną wersję : testowo wrzucę tu coś i ja :D



cidzej
29.07.08, 14:13
generalnie to nigdy nie "ganiałem" za kwiatkami i robaczkami, zawsze wolałem robić zdjęcia krajobrazów, ale jak już mam lustro to można zawsze spróbować się czegoś nauczyć ;) Wszelkie sugestie mile widziane. zdjęcia wywołane z RAW przycięte na 3:2 (do wywołania w 10x15). Krytyki się nie boję :grin:

a_wykrota
29.07.08, 14:45
Drugie lepsze.
Centralne kadry(na pierwszym panuje dodatkowo bałagan)

salvadhor
29.07.08, 14:47
Poza tym, że obydwa kadry są zbyt centralne, to nieźle. Mnie jak na złość bardziej odpowiada ostrość struktury płatka i tego w środku :)

cidzej
29.07.08, 14:55
Drugie lepsze.
Centralne kadry(na pierwszym panuje dodatkowo bałagan)

mógłbym prosić o rozwinięcie tej opinii ?? co masz na myśli mówiąc "bałagan"

Gundi
29.07.08, 15:13
ucięty kwiatek kwiatek w rogu np.

a_wykrota
29.07.08, 15:22
Bałagan na pierwszym:
Drugi kwiatek wystaje w lewej dolnej części kadru. Bokeh (Bokeh – Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bokeh)) jest fajny ale - w tle jest coś(mimo, że ładnie rozmyte) co utrudnia odbiór. Ważny jest pierwszy plan , ale również to, co znajduję się w drugim czy trzecim planie też jest bardzo ważne. To co tworzy tło ma pozwalać na dobry odbiór głównego zdjęcia lub podkreślać odbiór. U Ciebie to nie zagrało - to tylko moje zdanie:)
Co do centralnych kadrów to czasem są ok, ale lepiej umieszczać główny obiekt w tzw. mocnych punktach kadru. To tak jakbyś malował obraz i umieszczał to co chcesz pokazać w jak najlepszym miejscu.
Kompozycja zdjęcia: http://www.fotal.pl/artykul/FotoPoradnik_Pawla_Dumy_Kompozycja__Ale_o_co_chodz i_doc11239.html
http://www.poradnik.imagecenter.com.pl/online/library/photocourse/9903/index.html
Choć wiele się nie dało wykadrować ale może coś takiego?

dzemski
29.07.08, 15:24
na1. tło strasznie psuje odbiór,
na2. aż się prosi o lekkie przekadrowanie by motyl był bardziej w lewej części.

cidzej
29.07.08, 15:27
zmieniłem obszar cięcia i na ile to możliwe odsunąłem obiekt deczko od środka kadru - teraz jest lepiej czy dalej nie bardzo ?

UPDATE - własnie zobaczyłem, że "wycieliśmy" podobne zdjęcie :D więc z tego wniosku, że chyba dobrze zrozumiałem Twoją myśl ;)

a_wykrota
29.07.08, 15:31
:) no coś takiego lepiej wygląda;)
Pobaw sie jeszcze z motylem. Obetnij lewą część zdjęcia i trochę dołu

cidzej
29.07.08, 15:32
pozwoliłem sobie jeszcze jedno przyciąć i wrzucić

cidzej
29.07.08, 15:36
motyla noga, to też już przytne, jak radzicie żeby wiochy nie było :)

K_Puchatek
29.07.08, 20:22
Witam,
Poprawiony (wykadrowany) kwiatek zdecydowanie lepiej,
Róża - za ostre światło i za ciasno u góry
motylka ja widziałbym tak (dodałbym jeszcze trochę po prawej ale nie mam z czego...:-P):

http://images34.fotosik.pl/328/c0962f9a8efb2d0b.jpgSorka za ingerencję w zdjęcie (tylko przycięte i obrócone)...:wink:
To tylko moja opinia, nie przejmuj się tym zbytnio, ja też zaczynam przygodę z lustrem...:-P
Pozdrawiam

Mirek54
29.07.08, 21:41
A sie troche pobawilem Twoja rozyczka:oops:

Morlok
29.07.08, 21:51
Świetnie :esystem:
Lucca chyba wezmę tobołek i pójdę do Ciebie terminować jak za dawnych czasów bywało. :)

magnum
29.07.08, 22:35
No lucca pokazał klase jak zawsze, świetnie obrobione.

cidzej
29.07.08, 23:25
spoko panowie, dzięki za wszelkie sugestie i podobają mi się przeróbki :D imho najwazniejsze, ze material do obróbek, jak się okazuję, nadaje się :D to prawie jak komplement dla mnie :wink:

jak tylko coś nowego pstrykne to nie omieszkam wrzucić pod ocene :D

Paolo905
29.07.08, 23:36
Lucca ja bym taką kartkę żonie na rocznicę kupil :-) - super

Mirek54
30.07.08, 00:10
Lucca ja bym taką kartkę żonie na rocznicę kupil :-) - super
Jak wlasciciel sie zgodzi to sciagnij na dysk dodaj dedykacje i wywolaj w labie(rozdzialka wystarczajaca).

cidzej
30.07.08, 08:23
Jak wlasciciel sie zgodzi to sciagnij na dysk dodaj dedykacje i wywolaj w labie(rozdzialka wystarczajaca).
zgoda :) fajnie by było dorzucić gdzies w narożniku tyci tyci podpis/nick autora + producenta przeróbki ;)