PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o ocenę



niwi
4.07.08, 10:39
Proszę was o ocene i uwagi

Igorra
4.07.08, 10:44
Jak dla mnie wyróżnia się 3 i 4. łAdne kolorki i ciekawe. 1 i 2 Troche wyblakłe ...;)

Smerf Maruda
4.07.08, 10:56
Są solidne, tyle mogę powiedzieć. Najbardziej przypadła mi do gustu dwójka - wyblakła tonacja, latawiec się wyróżnia kolorystycznie. Zdjęcia porządnie obrobione, wrażenie pozytywne.

diabolique
4.07.08, 10:57
w miarę poprawnie naświetlone i nic ponadto :-)

S4INT
4.07.08, 11:05
Za Smerfem - 2 jest chyba najlepsza z tego zestawienia. Można by inaczej kadrować (obciąć tą osobę po lewej) i zwiększyc odległośc między latawcem a sterującym ;)
Reszta to raczej nic nadzwyczajnego, ale przynajmniej w miarę poprawnie wykonana.

arelemm
4.07.08, 11:09
Dla mnie również 2.

voovoo2
4.07.08, 13:05
Poprawne ale na 2 jest krzywe morze;-)

Mirek54
4.07.08, 13:09
Nie widzicie na dwoch ostatnich rozowej dominaty? Czy moze ze mna cos nie tak?

S4INT
4.07.08, 13:49
Nie widzicie na dwoch ostatnich rozowej dominaty? Czy moze ze mna cos nie tak?

Sam nie wiem... jest na granicy tego co widze, a Twojej sugestii :-P

Sergiuszone
4.07.08, 14:09
Na 2 morze jest proste tylko linia horyzontu jest nieco pochyła. Zdarza się tak czasem przed zawodami narciarstwa wodnego. Narciarze po prostu wolą pod górę. Bo na tsunami to raczej nie wygląda. Na pewno jednak rozprasza widza osoba widoczna po lewej stronie kadru. Ta po prawej stronie kadru podobnie. Ta po prawej mogła by być atutem zdjęcia podkreślającym jego nastrój, spokój. Ale znajduje się za blisko prawej krawędzi zdjęcia.

m_kola
4.07.08, 15:01
Nie widzicie na dwoch ostatnich rozowej dominaty? Czy moze ze mna cos nie tak?
tak mi się wydawało a Ty nazwałeś to co widziałem;)

niwi
13.07.08, 17:18
Proszę o dalszą ocene i uwagi ostatnie wasze uwagi były bardzo ciekawe
pozdrawiam

a_wykrota
13.07.08, 20:22
Na wszystkich fotkach brakuje mi tego czegoś.... tego czegoś co przykuło by mój wzrok na dłużej. Tego co zapisało by te zdjęcia na dłużej w pamięci...
Popracuj trochę nad techniką, poczytaj np o złotej godzinie (tuż przed wschodem i tuż przed zachodem słońca) światło to podstawa dobrego zdjęcia. Trochę brakuje mi też zabawy w PS (krzywe, wyostrzenie itp...) nie mówię o jakiś dużych modyfikacjach tylko o szczegółach poprawiających odbiór zdjęcia. Fajnie też byłoby poczytać o kadrowanie i złotym podziale kadru...;) Dużo to daje. Parę przeczytanych artykułów i parę plenerków i będziesz patrzył na świat kadrami:)
Pozdrawiam i życzę sukcesów:)

helmuth
14.07.08, 10:02
Niezła 8, szkoda że mewa nie jest "przodem do widza". Podoba mi się piesek walczący z wiatrem, tylko kadrowałbym inaczej, tak żeby nie był tak centralnie, może w ten sposób: :roll:

niwi
15.08.08, 14:04
witam
proszę o dalszą ocene i uwagi
pozdrawiam

krzwoj
15.08.08, 14:09
Ładne są, może, MZ, trochę za ciasno kadrowane.

Ania_
15.08.08, 16:38
Ciut za ciasne, drugie gorsze, bo niestety odwrócił głowę, a wiadomo co to za portret od tyłu. ;) Osobiście lekko skorygowałabym nasycenie, bo wyszła bardzo ostra zieleń.

niwi
15.08.08, 18:55
witam
wytłumaczcie mi proszę o co dokładnie chodzi z ciasnym kadrowaniem jak powinienem zrobić to zdjęcie
pozdrawiam

Ania_
15.08.08, 18:59
Ciasne kadrowanie to takie, kiedy główny obiekt jest zbyt blisko krawędzi zdjęcia i nie ma "przestrzeni". Czasami taki ciasny kadr może być zaletą, ale nie we wszystkich zdjęciach.
Przykład ciasnego kadru:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.dfv.pl/tl_files/dfv/Poradniki/Szkola_dfv/dla_zaawansowanych/W_zoo/IMG_9138t_600.jpg)

Zdjęcie pochodzi z tego artykułu: http://www.dfv.pl/szkola-zaawansowani-foto.html?id=39 który również polecam :)

diabolique
15.08.08, 19:01
witam
wytłumaczcie mi proszę o co dokładnie chodzi z ciasnym kadrowaniem jak powinienem zrobić to zdjęcie
pozdrawiam

Wyobraź sobie, że kadr to klatka, w której siedzi zwierzę (ew. ludzik). W twoich kadrach jest mu zwyczajnie za ciasno, nie ma jak oddychać i zaraz się udusi.
Chyba nie chcesz dusić zwierzaków? :-)

Peniek242
15.08.08, 20:09
Niwi, to Ty utalentowany jesteś bo zdjęcia bardzo dobre a mimochodem pytasz o "ciasny" kadr. Ciasny czyli jak najmniej w kadrze czyli tylko tyle ile potrzebne... a przykładowy kadr powyżej nie jest najlepszym tego przykładem.
Twoje zdjęcia mnie się podobają.

K_Puchatek
16.08.08, 00:10
Witam,
Ostatnie dwa całkiem fajne, MZ nawet pasuje takie kadrowanie, jak miałbym się do czegoś czepić to chyba tylko do nasycenia zieleni na fotkach - jakoś zbyt dużo/jaskrawo.
Pozdrawiam

WildLight
17.08.08, 12:00
Bardzo podoba mi sie 5 niestety jak dla mnie swiatlo akurat bylo w tym momencie ciut za mocne.

kasprzyk
17.08.08, 12:08
Ładne widoczki z morza

Pzdr

niwi
28.08.08, 06:16
proszę o dalsze oceny i rady
pozdrawiam wszystkich

rocco
28.08.08, 07:00
12. Fontanna z gołąbkami mogłaby byc calkiem milym oku tematem ale nie pkzazana w ten sposób.
W kadrze panuje totalny bałagan, Wszstko łacznie z ogonem gołębia z przodu jest poucinane w całkiem przypadkowy spodób a budynki w tle zlewają się z pierwszym planem. Mam wrazenie, ze kadrze jest wszystkiego za dużo, o wiele lepij wyglądaloby zbliżenie jednego, dwóch golębi pluskających się w wodzie czy pijących niż tak szerkie ujęcie. Albo też mozesz spróbować fotografowac na mniejszej przysłonie i rozmyć tlo. Tak czy inaczej, fotka do poprawki.
13. Temat znany i często wykorzystywany w fotografii co nie znaczy, że nie wart sfotografowania. Tylko na pewno nie tak, jak Ty to zrobiłeś. Rola słomy jest centralnie w kadrze, z lewej jest pusto a na prawej krawędzi widać przeciętą inną. Poczytaj o kompozycji w fotografii i mocnych punktach i zabierz się do tego jeszcze raz.
Główny motyw mogłby być na przykład bardziej w lewo i wyżej, byłby wtedy w mocnym punkce obrazu, po prawej zmieściłoby sie więcej a wzrok patrzącego podążalby swobodnie od glównego motywu zdłuż linii pozostałych bel słomy aż do krawędzi kadru. No i byloby mniej widać nieciekawego nieba.
Jeszcze może odwrócilbym widok, żeby wzrok nie uciekał poza kadr albo zamknął go (kadr) jakimś elementem ale na początek spróbuj zrobić tak, jak napisałem.
14. "Koń jaki jest, każdy widzi". To napisano już dawno i jeśli go fotografujesz, staraj sie pokazać go lepiej, ciekawiej przyciągnąc uwagę widza jakimś szczegołem, ciekawą pozą czy sytuacją.
Tu nic z tego nie ma. Kadr znów centralny a samego konia widać raptem z połowę spoza nieciekawego zielska.
Z tego kadru wyciąłbym głowe konią z częścią szyi. Ładnie tu wygląda z postawionymi uszami, rozwianą grzywą, pochylony nad różowym kwiatuszkem.
Czy chce go zjeść? ;)
15 i 16. Temat równie wdzęczny: konie w pelnym galopie.
Ładniej jednak wyglądałyby ujęte z przodu.
14-ka również pokazuje Twoją chęc do umieszczenia najważniejszego punktu w środku kadru. To błąd. Pędzącycy z przodu (z lewej) koń powinien mieć więcej miejsca przed sobą bo za chwilę wybiegnie Ci z kadru ;)
15-ka jest zrobiona z daleka, taki kadr wyglądałby nieźle ale od przodu. Tu widać tylko końskie zadki. Znów kadrowane bardzo przypadkowo i poobcinane.

Pamiętaj, to co wychodzi z aparatu to dopiero materiał wyjściowy do tego, co chcesz nam pokazać. Nie jesteś w żaden sposób zobowiązany do pokazywania całego, pstrykniętego kadru, Jeśli nie udało Ci się skadrować ciekawie od razu przy fotografowaniu to w komputerze zawsze mozesz poodcinac to, co zbędne a zostawić coś ciekawego i ładnie skomponowanego.
Do obróbki się nie przyczepię, nie jest źle :)
Poczytaj o kompozycji w fotografii i przed naciśnięciem migawki pomyśl, co chcesz pokazać a będzie coraz lepiej :)

Uff, ale się rozpisałem z samego rana ;)

niwi
28.08.08, 08:39
dzięki Ci wielkie za te uwagi

diabolique
28.08.08, 08:43
Dla mnie wyglądają jak zrobione po najmniejszej linii oporu. Gdzie stałeś tam podniosłeś aparat i cyknąłeś. Nie szukałeś kadru, nie chciało ci się ruszyć z miejsca i wyszło jak wyszło. Dzięku lenistwu dokonano wielu wspaniałych wynalazków (np. samochód, bo się chodzić nie chce), ale nie zrobiono dzięki niemu super foty.
Może się mylę, ale tak to wygląda.

niwi
8.09.08, 21:05
witam
zdjęcie to nie jest napewno dobre technicznie ale bardzo mi się podoba proszę was o ocene nazwałem to zdjęcie "Trzy Grcje Rubensa" :-)
pozdrawiam

krzwoj
8.09.08, 21:51
Kapitalne foto, technicznie też wcale nie najgorzej, może odrobinę za ciasne i lekko poucinane, ale za to ma swoja wymowę :-)

niwi
29.12.08, 06:06
proszę o dalszą ocenę i rady

niwi
2.01.09, 15:08
Proszę o ocenę

witia
2.01.09, 15:13
Bardzo interesujące ulęcia; dobre kadry, ale "trzech muszkieterów" - chyba najlepsze - mimo obciętej lewej.
Pozdrwiam i powodzenia.

B2irdy
2.01.09, 15:25
Fajne zdjęcia, udane kadry oczywiście są niedociągnięcia i wyłapałem też poruszenia. Życzę powodzenia i czekam na nowe fotki ;)

niwi
25.01.09, 10:34
Proszę o ocenę

Karol
25.01.09, 13:34
Może błędy w tytule wątku dobrze by było poprawić?

Igorra
25.01.09, 13:49
https://forum.olympusclub.pl/images/editor/separator.gif23 MZ jakby za dużo w kadrze i wszystko sie zlewa, a ten ptaszek mało widoczny wśród tego tła... ;)

niwi
25.01.09, 13:52
Może błędy w tytule wątku dobrze by było poprawić?

nie bardzo wiem jak edytować tytuł

Karol
25.01.09, 13:54
nie bardzo wiem jak edytować tytuł
W sumie też nie wiem - nigdy się nie zastanawiałem. Zaraportuj własny post, napisz w raporcie sugerowany tytuł, któryś z modów na pewno zmieni...

niwi
25.01.09, 13:57
dzięki spróbuje

Ania_
26.01.09, 22:58
Już poprawiam, samemu się nie da tak, aby było widoczne :)

niwi
27.01.09, 03:00
dziękuję bardzo

black_bird
27.01.09, 03:22
w czesci zdjec widac jakis zamysł ale dokanczanie jest niestaranne ... radze zajrzecna takie portale jak www.plfoto.pl www.onephoto.net i tam zastanowic sie, co mi sie podoba w tych zdjeciach? dlaczego? jak autor doszedł do efektów? no i focić w rawach ... uzywać ciemni cyfrowej. Kto jej nie używa zasługuje tylko na usmiech pobłażania ..

niwi
31.01.09, 00:07
a to jest Doksiu mój piesek

nut3r
31.01.09, 02:54
podoba mi się

ja bym trochę podostrzył, zmienił balans bieli (chyba ze to zamierzony efekt) zwiększył lekko nasycenie i trochę ekspozycja na +

coś bliżej zdjęcia poniżej [kolory mi się nie podobają na tym po moich poprawkach - i przeostrzylem]

666cin
31.01.09, 19:28
nut3r... zmasakrowales to zdjęcie:>

k@czy
1.02.09, 00:38
teraz wyglada jak z "przygod psa cywila" sprzed 30 lat... :)

e-510
1.02.09, 01:04
teraz wyglada jak z "przygod psa cywila" sprzed 30 lat... :)

eee,wtedy koloru jeszcze nie było zdaje się ? :)

Mirek54
1.02.09, 01:20
Jak na "cywila" to ciekawski bardzo.
Moze go doswietlic troche,bo mina bardzo sroga:grin: u niego

e-510
1.02.09, 11:32
Jak na "cywila" to ciekawski bardzo.
Moze go doswietlic troche,bo mina bardzo sroga:grin: u niego

lucca -mina u niego sroga,bo to milicyjna mina.:)Twój Cywil najlepszy najlepszy jak dotąd...:)

Jaka z tego nauka ? Można fotkę poPSuc albo polePSzyc ! ;)

niwi
1.02.09, 12:15
rozjaśniłem trochę, dzięki za podpowiedzi

e-510
1.02.09, 12:35
rozjaśniłem trochę, dzięki za podpowiedzi

niwi - każde zdjęcie można zrobic na 1001 sposobów,ważne jest aby podobało się autorowi i...innym.;)
Ja np.wolę taką tonację jak na załączonym pliku ale czy to coś zmienia ?

Wrzucaj następne.

niwi
1.02.09, 13:40
e-510 masz rację dzięki

nut3r
1.02.09, 18:23
z perspektywy czasu to najbardziej podoba mi się oryginalna fotka :)

co ja zrobiłem chcąc tylko lekko rozjaśnić to sam już nie wiem - godzina 2:00 to nie najlepszy moment na korekty

reasumując - fajna fota

Ramzes_II
1.02.09, 23:15
albo mi sie monitor rozjechał, albo fota E-510 trąci niebieskawym zabarwieniem ?
Miało byc B&W ?
Jesli tak jak jest ma byc, to sorka. Dla mnie fota nut3r wygląda fajnie. taka analogowa..

e-510
1.02.09, 23:25
albo mi sie monitor rozjechał, albo fota E-510 trąci niebieskawym zabarwieniem ?
Miało byc B&W ?
Jesli tak jak jest ma byc, to sorka. Dla mnie fota nut3r wygląda fajnie. taka analogowa..

Nie Ramzes,monitor dobrze Ci świeci,to nie miało byc B&W i nie jest.Nawiązuje do przygód psa Cywila,jak wspomniał k@czy.;)

Ramzes_II
1.02.09, 23:33
Nie Ramzes,monitor dobrze Ci świeci,to nie miało byc B&W i nie jest.Nawiązuje do przygód psa Cywila,jak wspomniał k@czy.;)
a juz sięgałem po kalibrator.
+ za refleks. :)
Oszczedziłes mi klikunastu minut kalibracji.. :D

e-510
1.02.09, 23:38
a juz sięgałem po kalibrator.
+ za refleks. :)
Oszczedziłes mi klikunastu minut kalibracji.. :D

Tak nawiązując do tego,pomyślałem sobie,że chyba żaden inny gatunek człowieka nie ma tak wyczulonego wzroku na kolor jak my - tzn.fotografujący...no może jeszcze maszyniści. ;)

Fenkju.

niwi
1.03.09, 15:24
proszę o uwagi i podpowiedzi

helmuth
1.03.09, 18:55
Na drugi raz, najpierw, zanim zaczniesz mu robić fotki, każ mu umyć zęby :mrgreen:
A poważnie całość, jako rejestracja pewnej sytuacji, świetna. Ostatnie broni się samo :) Pierwszy raz widzę tak głodnego konia ;)

niwi
20.03.09, 20:56
Proszę o ocenę

kali999
20.03.09, 21:14
Kadrowanie, głębię ostrości, kolory masz dopracowane. Przydałoby się jeszcze tylko znaleźć jakieś tło, które by idealnie współgrało z ptakiem.

Agulka
20.03.09, 21:21
Takie moje pierwsze myśli po obejrzeniu Twoich dwóch ostatnich fotek:
Pierwsze zdjęcie jest lepsze, jeżeli miałabym dodać swoje trzy grosze to starałabym się zostawić trochę więcej miejsca w kadrze nad otwartym dziobem, tzn. w lewym górnym rogu, może kombinowałabym też z pionowym kadrem, ale nie wiem, co było po bokach, więc łatwo mi mówić :wink:
Co do drugiego zdjęcia, to chyba ostrość nietrafiona i ta belka (?) w tle odwraca moją uwagę, ale poza ptaka przednia.

niwi
14.05.09, 20:50
Proszę o ocenę. Jest to kilka zdjęć mojej rodziny
pozdrawiam Wszystkich

droplet
14.05.09, 22:05
Mój bardzo subiektywny odbiór:
29.jpg nie ostre, płaskie światło
30.jpg też światło mi nie pasuje na twarzy i brakuje mi oczu
31.jpg bardzo mi się podoba, bardzo ciekawe światło a kadr też mi pasuje!
32.jpg może poprawne ale nudne
33.jpg to samo co 29.jpg a szkoda bo bardzo ładna dziewczynka :-)

Pozdrawiam

malenka1
14.05.09, 22:39
Pierwszy raz tu zaglądam a szkoda bo dużo by pisać, żeby je naraz teraz ocenić. Poza portetami wszystkie są w moim odbiorze bardzo fajne, zwłaszcza morskie widoczki, slonie rewelka, konie również. Kolorki -duży plus, może kadry czesto za centralne ale ogólny odbiór super!

marecki
15.05.09, 08:22
Dla mnie wszystkie poza może 3-cią sprawiają wrażenie niedoświetlonych.

kasprzyk
15.05.09, 22:46
MZ zdaniem przedstawiłeś typowo rodzinno albumowe, ale bardzo sympatyczne portreciki, :)
pzdr

judasz
18.05.09, 16:01
Poprawne ale na 2 jest krzywe morze;-)


moze akurat byl szybki odplyw :wink:

niwi
22.01.10, 22:16
Córeczka mojego brata proszę o ocenę zdjęć
pozdrawiam wszystkich

marwis
22.01.10, 22:35
2. fajne

waruga
22.01.10, 22:47
2. jak dla mnie...

niwi
22.01.10, 23:16
I jeszcze Karolina zlała by na pewno Kliczke
pozdrawiam

niwi
28.03.10, 21:33
Witam
Proszę o dalszą ocenę zdjęć moich. W roli głównej Maja i Wiktorek
pozdrawiam wszystkich

bartek86
29.03.10, 08:39
Czy dziecko na zdjęciach 37-39 ma kłopoty z oczami? Mam takie wrażenie że coś jest nie tak lekki zez.
Pomyśl robiąc foty co masz za pierwszym planem, bo bałagan na półkach i kaloryfer rozprasza.
Zdjęcie z babcią mi sie najbardziej podoba (skasuj biały pasem na dole).

niwi
23.04.10, 21:28
Witam
Proszę o dalszą ocenę moich zdjęć. Jest to kilka zdjęć z urodzin Angeliki
Pozdrawiam

Dorf
26.04.10, 11:14
Ładne, mnie łapie pierwsze:)

Tomashhh
26.04.10, 11:35
urodziny? mysle ze powinno sie przedstawiac takie urodzinowe zdjecia w kolorku, raczej dosyc intensywnym, radosnym, etc. :) czwarte zdjecie nijak nie przedstawia atmosfery obchodzenia urodzin, bo jest smutne po prostu:???:

bartek86
26.04.10, 15:48
Zdecydowanie lepiej, zdecydowanie w kolorze.

Wiejo
26.04.10, 20:51
Jest świetna zabawa, chwila zadumy i matczyne życzenia. Fajna relacja, widać, że dzieciak najważniejszy i o to chodzi.

niwi
23.01.11, 19:33
Cześć
Spacer na Krzyżową Górę i ruinę wiatraka w Strzegomiu

bernard74
23.01.11, 19:43
Witaj


2, 4 fota naprawde super a wlasnie 4 to juz bardzo fajnie pokazana, rozumiem ze nie bylo swiatla wystarczajacego wiec nawet nie zagadne , wiadomo prawda.Poza tym maja klimacik , fajnie kadrowane , stylistyka rowniez superek.

Pozostale jakos tak mi nie bardzo - , jak kadr jakis dziwny to znow brak motywu brak swiatla . , ale te dwie podobaja sie.
:)

rol6
24.01.11, 08:57
Zdecydowanie czwarte zdjęcie podoba mi się najbardziej. Jest to świetne ujęcie, które ma niesamowity klimat.