PDA

Zobacz pełną wersję : CZ Pancolar - problem z przyslona



zielona_relacja
10.06.08, 16:33
Witam, mam taki problem, a mianowicie gdy "patrze" aparatem w dol przysłona nie domyka sie do konca, nie jest to f22, jej maks to moze 16, natomiast gdy patrze prosto raz jest dobrze raz zle, czasem sie przymknie do konca, natomiast gdy "patrze" juz w gore nagle wszystko jest ok. Nie wiem czy to jest spowodowane, podejrzewam ze przy pozycji w dol lamelki jakos bardziej sie do siebie przytulaja :), i nie idzie ustawic f22. Mial ktos z was podobny problem?

dog_master
10.06.08, 17:32
Ja tak mialam, z tym samym szklem. Trza wyczyscic, pewnie jakies smary przeszkadzaja. Najlepiej w zakladzie foto jakims.

dobas
11.06.08, 20:58
ten typ tak ma - smar na skrzydełkach przysłony w miarę upływu czasu się starzeje i zalepia.

Trzeba rozkręcić wyczyścić i skręcić - odradzam robienie tego samemu

polecam Pana Gecyngiera - przy INTRACO w Warszawie
zadzwoń spytaj się o cenę i zawieź obiektyw. Chwila moment i bedzie nówka jak z fabryki


tel 22 635 77 78

pzdr
dbs

magnum
13.06.08, 07:42
Miałem to samo. Rozebrałem obiektyw, wymyłem dobrze przysłonę pędzelkiem w izopropanolu, wysuszyłem i teraz przysłona chodzi w pełnym zakresie bez problemu. Mam gdzieś fotki z rozbiórki tego obiektywu. Mogę je wrzucić jeżeli to pomoże. Mam też fotki jak rozebrać taira 4.5/300mm jak by kogoś interesowały, ponieważ kupiłem go z rozwaloną przysłoną ale już jest ok.

dobas
13.06.08, 09:05
ja swojego raz, może dwa rozebrałem za trzecim/drugim popsułem soczewę od wewnątrz. Dlatego doradzam Gecyngera :)

zielona_relacja
19.06.08, 14:54
wielkie dzieki, akurat wiem gdzie jest intraco, wiec niebawem obiektyw pojdzie do leczenia.
szkoda ze typ ktory sprzedawal go na allegro nic nie wspomnial o tym problemie, no ale nie chce mi sie juz z nim uzerac, choc chyba jeszcze nie wystawilem mu komentarza ;>

dog_master
19.06.08, 16:14
Moj przestal dzialac w kilka dni po zakupie, wiec moge domniemywac, ze problem wystepowac wczesniej. Ale za cene, za jaka go kupilam [tanio bardzo, nie pamietam juz] nie jest zle ;).

Rafał Czarny
19.06.08, 19:37
Ile takie czyszczenie kosztuje w Wawce? W Krakowie zapłaciłem 50 zeta.

Smerf Maruda
19.06.08, 19:41
Ile takie czyszczenie kosztuje w Wawce? W Krakowie zapłaciłem 50 zeta.

Wiadomo, Warszawa większa i bogatsza od jakiegoś tam Krakufka, to i z 70 mogą wziąć.

krzysiekz
19.06.08, 20:08
Ja za naprawienie swojego 30zl placilem.

zielona_relacja
19.06.08, 21:13
no ja dzwonilem do Gecyngera na ul. Lewartowskiego 5 w Wawie dzisiaj, to mi powiedzial 30zl.

Smerf Maruda
19.06.08, 21:22
Ja za naprawienie swojego 30zl placilem.

Skandal ;-)

dobas
22.06.08, 00:27
Podobno nawet z Galicji mu szkła przysyłają ;)