PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 23/2018 - Głosowanie i Wyniki



And.N
14.12.18, 19:19
popRAWka 23/2018 - Głosowanie

Witam i zapraszam do głosowania w Edycji 23/2018 popRAWki.
Uzbierało się 11 prac, dokładnie tyle samo co w poprzedniej edycji:smile:. Czyli frekwencja można powiedzieć dopisała, biorąc pod uwagę rodzaj edycji.
Informacyjnie, dla tych co nie śledzą popRAWki, a chcieliby głosować. W tej edycji (Nasze wizje) było wszystko dozwolone pod względem obróbki
(włącznie z fotomontażem), jak i użytych programów. Dodatkowo był wymóg, aby "przekształcić' to zdjęcie na stare, archiwalne.

Można głosować maksymalnie na 3 prace. Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować
na dwie lub tylko na jedną. Z swej strony "namawiam":wink: do wykorzystywania przysługujących głosów.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż trzy prace.

Termin głosowania 3 dni czyli do 17.12.18 (poniedziałek)

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv

Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.

Dla chętnych do pobrania paczka z pracami
(z numerem 00. w paczce jest oryginał jpg):
206771

Oryginał (plik JPG z LR na domyślnych ustawieniach)
206772




PROPOZYCJE "popRAWkowe"
(Nasze wizje)

1. henry1
206773

2. jkr
206774

3. Bodzip
206775

4. dudidu
206776

5. Mirek63
206777

6. Wiejo
206778

7. helmuth
206779

8. DzejPi
206780

9. andtor2
206781

10. Ola_Olga
206782

11. a123
206783



Już teraz dziękuję za udział w tej "popRAWce". Będzie chyba trudny wybór dla głosujących. Sam będę miał tu dylemat...dobrze (mz.), że można głosować aż na 3 prace.

Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam.

W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać. Offtopy też mogą być:smile:

Powodzenia wszystkim życzę.

Rysiek_O
14.12.18, 19:44
To gdzie ta urna?? Aha.. i poproszę o trzy dodatkowe głosy ;-)
Dziękuję ;-)

henry1
14.12.18, 19:46
Ciężki wybór. :shock:

Podarli, papierem ściernym przetarli, chłopa z furą z wiochy przytargali i autobus chyba Chevrolet'a z Hameryki, o panienkach nie wspomnę. :shock::shock::shock:
Trudny wybór. :cry:

Bodzip
14.12.18, 20:04
Kurde, zaje... rąbiste :D

henry1
14.12.18, 20:05
Kurde, zaje... rąbiste :D

Szczególnie moje. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

helmuth
14.12.18, 20:08
... chłopa z furą z wiochy przytargali i autobus chyba Chevrolet'a z Hameryki, o panienkach nie wspomnę. :shock::shock::shock:To wszystko tam było tylko andtor źle sfotografował. :-P

Krakman
14.12.18, 20:10
Szczególnie moje. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Podziękuj nauczycielowi....:roll:

henry1
14.12.18, 20:11
To wszystko tam było tylko andtor źle sfotografował. :-P

Myślisz, że jego aparat ma wpływ na czasoprzestrzeń ? :shock: Też bym chciał mieć taki. :wink:

And.N
14.12.18, 20:12
.. Aha.. i poproszę o trzy dodatkowe głosy ;-)
Dziękuję ;-)
Można głosować tylko i aż na 3 prace:). Wybór naprawdę trudny, wszystkie prace coś w sobie mają. Wstępnie dwie już wybrałem, a nad trzecią się zastanawiam:)


To wszystko tam było tylko andtor źle sfotografował. https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_razz.gif
Prawda:grin:
Krakman , nie będę ukrywał, że mnie zawiodłeś, liczyłem na Twoją pracę bo edycja pod Ciebie:wink:

henry1
14.12.18, 20:14
Podziękuj nauczycielowi....:roll:

Dziękuję, choć nie wiem któremu. :roll: :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Można głosować tylko i aż na 3 prace:). Wybór naprawdę trudny, wszystkie prace coś w sobie mają. Wstępnie dwie już wybrałem, a nad trzecią się zastanawiam:)

Się nie zastanawiaj tylko głosuj na moją, bo na swoją nie możesz. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ola_Olga
14.12.18, 20:21
Bardzo fajne prace, wymóg stylizacji na archiwalne zdjęcie był dobrym pomysłem. Wybór nie jest łatwy, to prawda.

helmuth
14.12.18, 20:21
Zastanawiające jest, jak uczestnicy zrozumieli słowa andtora, żeby

... "przekształcić' to zdjęcie na stare, archiwalne."
Jedni cofnęli się o 60- 70 lat, inni (chyba mają niedobre skojarzenia) potraktowali zdjęcia, jakby było z zaniedbanego, zalanego archiwum, w którym zdjęcia archiwalne walają się jak niepotrzebne śmieci.
Trzeba przyznać, że fantazji nie brakło :grin:

And.N
14.12.18, 21:20
Zastanawiające jest, jak uczestnicy zrozumieli słowa andtora, żeby

przekształcić' to zdjęcie na stare, archiwalne.
Jedni cofnęli się o 60- 70 lat, inni (chyba mają niedobre skojarzenia) potraktowali zdjęcia, jakby było z zaniedbanego, zalanego archiwum, w którym zdjęcia archiwalne walają się jak niepotrzebne śmieci.
Trzeba przyznać, że fantazji nie brakło :grin:
I o to tu chodziło i mi się bardzo spodobały Wasze ("fantazje") interpretacje tego tematu.

ogc13
14.12.18, 21:41
Trzeba przyznać - niezłe są :)

helmuth
14.12.18, 23:19
10 (dziesięć)!

henry1
14.12.18, 23:36
Pora na przecieki. :mrgreen:

And.N
15.12.18, 07:46
Spóźniony nieco przeciek. Jedna praca lekko z przodu. Na drugim, trzecim, i czwartym miejscu po jednej pracy i tu różnice pomiędzy pracami minimalne. Bez głosu pozostaje jeszcze 6 prac.

Bodzip
15.12.18, 12:24
Bez głosu pozostaje jeszcze 6 prac.
I tak powinno zostać :) Te cztery, pięć prac to klasa sama w sobie, moje bez głosu i nie ważcie się na mnie głosować bo cienkie.

Ola_Olga
15.12.18, 15:29
... moje bez głosu i nie ważcie się na mnie głosować bo cienkie.
Chrzanisz Waćpan :wink: Niezbadane są wyroki Olytalibów..

And.N
15.12.18, 15:46
Będzie drugi przeciek:)
Na 1 miejscu jedna praca, ale prowadzenie już nieznaczne.
Na 2 miejscu jedna praca i tuż za nią na 3 miejscu także jedna praca.
Praca na 4 miejscu dostała lekkiej "zadyszki":wink: i nieco za prowadzącą trójką.
Bez głosu zostały jeszcze 4 prace.
PS.
Sądzę jeszcze wszystko możliwe co do wyników ostatecznych (z tych prac będących obecnie w czołówce), zależy oczywiście od ilości głosujących do czego zachęcam kto jeszcze tego nie uczynił:).

Krakman
15.12.18, 19:14
@Krakman (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=12626) , nie będę ukrywał, że mnie zawiodłeś, liczyłem na Twoją pracę bo edycja pod Ciebie:wink:

No trudno zacząłem nawet. Przygotowałem foto tylko udziwnić go nieco, najlepiej surrealistycznie... No ale brakło czasu. Pilne zlecenie dla Stolicy Tatr no i...
Za to pamiętałem by umieścić po prawej stronie naszą filię, przez niektórych smutnych , nielubianego TWA ... :wink:

206792

Za to melduję, że zagłosowałem.

henry1
15.12.18, 19:23
No trudno zacząłem nawet. Przygotowałem foto tylko udziwnić go nieco, najlepiej surrealistycznie... No ale brakło czasu. Pilne zlecenie dla Stolicy Tatr no i...
Za to pamiętałem by umieścić po prawej stronie naszą filię, przez niektórych smutnych , nielubianego TWA ... :wink:

206792


Fakt TWA jest najważniejsze. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ale skąd na płaskim taka Gubałówka wyrosła. :shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Już wiem, to "KOPIEC KRAKMANA" :mrgreen:

And.N
15.12.18, 19:25
Widać, że praca niedokończona bo był wymóg stylizacji na stare, archiwalne zdjęcie.
Czasu jednak trochę było bo 10 dni. Mi praca zajęła jakieś 3 czy 4 godz. Cóż, trudno, jak powiedziałeś, może następnym razem:).
(TWA jakoś podupadło, a moja osoba nie była tam mile widziana:) )

henry1
15.12.18, 19:37
Jeszcze nie głosowałem, i na złość Bogdanowi zagłosuję na jego dzieło. :mrgreen: Bo złośliwy dziś jestem. :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Bogdan, zagłosowałem na twoje dzieło, no i co mi zrobisz. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Krakman
15.12.18, 20:48
Jeszcze nie głosowałem, i na złość Bogdanowi zagłosuję na jego dzieło. :mrgreen: Bo złośliwy dziś jestem. :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Bogdan, zagłosowałem na twoje dzieło, no i co mi zrobisz. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Wpierdzieli Ci... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Po Gorlicku.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Fakt TWA jest najważniejsze. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ale skąd na płaskim taka Gubałówka wyrosła. :shock: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Już wiem, to "KOPIEC KRAKMANA" :mrgreen:
W kwestyji formalnej to Babia Góra

Bodzip
15.12.18, 21:10
No trudno zacząłem nawet. Przygotowałem foto tylko udziwnić go nieco, najlepiej surrealistycznie... No ale brakło czasu. Pilne zlecenie dla Stolicy Tatr no i...
Za to pamiętałem by umieścić po prawej stronie naszą filię, przez niektórych smutnych , nielubianego TWA ... :wink:
Za to melduję, że zagłosowałem.
To nie Babia, to wygląda jak fala tsunami z tego morza/moża :lol:


Jeszcze nie głosowałem, i na złość Bogdanowi zagłosuję na jego dzieło. :mrgreen: Bo złośliwy dziś jestem. :mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Bogdan, zagłosowałem na twoje dzieło, no i co mi zrobisz. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Podrapię Maździochę, już Ci kilka razy obiecywałem. Się dochrapiesz :-P :-P :mrgreen:

helmuth
15.12.18, 22:43
Się dochrapiesz :-P :-P :mrgreen:Napluj na jego awatar! :-P

And.N
16.12.18, 10:14
Wyjątkowo przecieknę wcześniej, bo edycja dość wyjątkowa, ostatnia w tym roku i się dzieje w głosowaniu:)
Praca, która od początku prowadziła (momentami nawet 4 głosami) spadła na 2 miejsce. Za prowadzącą dwójką w pewnym odstępie na miejscu 3 dwie prace (ta z miejsca 4 "odzyskała moc" i podgoniła). Bez głosu są 2 prace. Jeszcze może wiele się zdarzyć, zależy od głosujących, a czasu na to sporo. Co prawda wolałbym aby nie było konieczności dogrywki:):wink:. Mam nadzieję na jeszcze jeden przeciek, jak dobrniemy do 30 głosujących.

Krakman
16.12.18, 14:10
(TWA jakoś podupadło, a moja osoba nie była tam mile widziana:) )
A to już Twoja wina. Było nie wchodzić w sarpacki z nami, a zluzować majty.
Forum jakiekolwiek, choćby i "Miłośników tasiemców" musi mieć swoich prześmiewców.
I co ważne raczej nie powinno ich się marginalizować..... A tak było.

Ola_Olga
16.12.18, 15:33
Krakman - nie wyciągajmy już z przeszłości tego co było złe (jeżeli było). To, czy forum wróci do dawnej, dobrej formy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Strata czasu na zgrzyty.
Szkoda, że nie zdążyłeś wysłać poprawki. Nawet w takiej formie jak w # 21 mi się podoba:)

Krakman
16.12.18, 17:27
@Krakman (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=12626) - nie wyciągajmy już z przeszłości tego co było złe (jeżeli było). To, czy forum wróci do dawnej, dobrej formy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Strata czasu na zgrzyty.
Szkoda, że nie zdążyłeś wysłać poprawki. Nawet w takiej formie jak w # 21 mi się podoba:)
Dzięki za uznanie....
Co do zgrzytów... To były. Paru fajnych ludzi przez to odeszło, część trochę odpuściła.... Szkoda.
Ja to zacząłem nawet lubić kol. Andtora Drugiego, no ale wygrywa on ciągle poprawki i to mi się nie podoba...... :wink: Kiedyś wysyłałem swoje prace na końcu, wcześniej oglądając prace innych by wiedzieć jakie "tryndy" są i samemu szybko wymyślić coś lepszego.... Wtedy łatwiej wygrać.... Coś wiem bo wygrywałem....
A tak na marginesie to Ty fajna dziewczyna jesteś..... :grin:

henry1
16.12.18, 17:38
Wpierdzieli Ci... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Po Gorlicku.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


W kwestyji formalnej to Babia Góra

Się nie boję. :mrgreen:
A co za znaczenie, Babia, czy Chłopska, góra to góra. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
16.12.18, 17:41
Ja to zacząłem nawet lubić kol. Andtora Drugiego, no ale wygrywa on ciągle poprawki i to mi się nie podoba...... :wink:
Tak ciągle to znów nie wygrywam:smile:. Niekwestionowanym liderem jest kol. A56 w ilości zwycięstw w popRAWce. Ostatnio nie bierze akurat udziału, mam nadzieję, że przejściowo.

...Kiedyś wysyłałem swoje prace na końcu, wcześniej oglądając prace innych by wiedzieć jakie "tryndy" są i samemu szybko wymyślić coś lepszego.... Wtedy łatwiej wygrać.... Coś wiem bo wygrywałem....
Czy ja wiem czy łatwiej..., tak jest bardziej sprawiedliwie i tak pozostanie. Niestety prowadzący ma ten przywilej, ale wcale nie muszę nim być (może wyrażasz chęci prowadzenia tej zabawy ?, naprawdę nie ma problemu).
Przykładowo w popRAWce 22/2018 (https://forum.olympusclub.pl/threads/118275-popRAWka-22-2018-G%C5%82osowanie-i-Wyniki) sądzisz, że sugerowałem się czyjąś obróbką ?

henry1
16.12.18, 17:45
Tak ciągle to znów nie wygrywam:smile:. Niekwestionowanym liderem jest kol. A56 w ilości zwycięstw w popRAWce. Ostatnio nie bierze akurat udziału, mam nadzieję, że przejściowo.

Czy ja wiem czy łatwiej..., tak jest bardziej sprawiedliwie i tak pozostanie. Niestety prowadzący ma ten przywilej, ale wcale nie muszę nim być (może wyrażasz chęci prowadzenia tej zabawy ?, naprawdę nie ma problemu).
Przykładowo w popRAWce 22/2018 (https://forum.olympusclub.pl/threads/118275-popRAWka-22-2018-G%C5%82osowanie-i-Wyniki) sądzisz, że sugerowałem się czyjąś obróbką ?

Na pewno nie sugerowałeś się numerem 7. :-P :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ola_Olga
16.12.18, 19:30
A tak na marginesie... :grin:
Buźka:)

yac
16.12.18, 19:38
Fajny temat, świetne prace. A i wybór nie jest łatwy.

Ola_Olga
16.12.18, 19:57
Mam nadzieję na jeszcze jeden przeciek, jak dobrniemy do 30 głosujących.
Ekhmm..:)

And.N
16.12.18, 20:08
Mamy 30 głosów więc uprzejmie donoszę:). Sytuacja jakby się wyklarowała na tą chwilę.
Obecna praca na 1 miejscu powiększyła jeszcze trochę przewagę nad pracą na 2 miejscu. Na dogrywkę więc raczej się nie zanosi.
Jeszcze może być otwarta kwestia miejsca trzeciego tu różnica mała pomiędzy pracą na 3 i 4 miejscu.
Oczywiście jakby nagle jeszcze zagłosowało więcej osób to przetasowania mogą być większe niż tu przewiduję.
Bez głosu pozostała tylko jedna praca.

Wiejo
16.12.18, 20:24
Głos oddany, niemniej to był jeden z trudniejszych wyborów.

henry1
16.12.18, 20:26
31 głosów pora na przeciek. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
16.12.18, 20:33
31 głosów pora na przeciek. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Już był, dwa posty wcześniej:), ten jeden głos niewiele zmienił:) (dokładniej to jeden głosujący i 3 głosy)

Krakman
17.12.18, 00:48
Buźka:)
Odwzajemniam....Musi być fajnie...

And.N
17.12.18, 09:50
Buźka:smile:

Odwzajemniam...
Co to za czułości w wątku technicznym:wink::)

henry1
17.12.18, 18:16
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:

Chwała pokonanym ! :mrgreen:

PS.

Jeśli ktoś głosował na moje "dzieło", serdecznie dziękuję ! :mrgreen:

Jak zawsze jestem pierwszy w gratulowaniu. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ogc13
17.12.18, 19:29
Jeszcze nie widzę kto zwyciężył, ale też gratuluję !!
Moje wszystkie głosy poszły na podium :) Mam nosa :)

henry1
17.12.18, 19:39
Jeszcze nie widzę kto zwyciężył, ale też gratuluję !!
Moje wszystkie głosy poszły na podium :) Mam nosa :)

Mieć nosa, a mieć podium, co wolisz ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
17.12.18, 19:44
Zwycięzcą edycji 23/2018 został helmuth
Gratulacje !!!

(praca 7)
206862

Miejsce 2
andtor2 (praca 9)
206863

Miejsce 3
Mirek63 (praca 5 )
206864




Dziękuję wszystkim za udział w zabawie, zarówno uczestnikom jak i tylko głosującym.
Zapraszam także do dyskusji na temat prac. (miejsce trzecie rozstrzygnęło się ostatnim głosem)
Zwycięzca helmuth proszony jest o nadesłanie RAW-a do następnej edycji popRAWki :smile:
Czasu na to sporo bo jak zapowiadałem dopiero po nowym roku rozpoczniemy zabawę w popRAWki.

PS.
W pamięci minus dla Saboor-a , fret-a i apz -ta , za brak udziału w głosowaniu:wink: (to taki oczywiście rymowany żarcik)

ogc13
17.12.18, 19:47
Mieć nosa, a mieć podium, co wolisz ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
A nie da się dwóch na raz ?
No dobra - wiem, że mnie nie ma na podium ... może dlatego, że nie wysyłałem ...
No to został mi chyba tylko nochal :)

henry1
17.12.18, 19:49
A nie da się dwóch na raz ?
No dobra - wiem, że mnie nie ma na podium ... może dlatego, że nie wysyłałem ...
No to został mi chyba tylko nochal :)

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ogc13
17.12.18, 20:12
Nikt nie pisze o pracach to coś ja może naskrobię.
Takie przemyślenia laika :)
Jak większości przypasowały mi wersje z "dodatkami".
Najbardziej chyba nr 5. Pomysł z damami i podmianką autka w dali był świetny !! Damy chyba wracają nad ranem z jakiejś imprezy. Jedna (ta z przodu nieplotkująca i zamyślona) pewnie jakiś zawód miłosny przeżyła.
Potem typowałem 9. Zmiany może mniej spektakularne ale mają smaczek :) Kilku pieszych i autko w tle. No i obróbka mi bardzo pasuje.
Następna była siódemka (zwycięzca). Tu mi trochę kuń nie pasował (takie piękne miasto i czyściutki bruk) ale busik jak najbardziej.
Z dodatkami były też 10 i 11. Ale na dziesiątce kuń a na 11 superowy automobil ale mi obróbka nie podeszła.
Pozostałe fajowe również, ale bez dodatków ....

And.N
17.12.18, 20:18
Mogę teraz zdradzić nad którą pracą (moim 3 głosem) się zastanawiałem dość długo. Były to dwie ostatnie według numeracji, czyli 10 i 11. Ostatecznie zdecydowałem się na pracę nr 10.
Zwyciężyła najlepsza praca moim zdaniem, chociaż dość długo akurat moja prowadziła w głosowaniu. Dodatkowe gratulacje dla @helmuth (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6333)-a bo uzyskał największa ilość głosów (23) dla zwycięskiej pracy.
Bynajmniej nie pamiętam (za mojej kadencji prowadzącego), aby ktoś miał więcej głosów będąc na pierwszym miejscu, a frekwencje głosowania już takie były.
Jedyna uwaga do pracy z 1 miejsca to, że nie został usunięty (nie było to zbyt trudne) znak "zakaz ruchu", choć w pracy bardzo mało zauważalny (na oryginale i owszem).

Krakman
17.12.18, 20:32
Koń i stary autobus, bardzo fajny pomysł.... Tylko Heniu popatrz na proporcje wielkości... Jedno i drugie powinno być mniejsze.... Zwłaszcza koń.... Porównaj z wielkością ławek...
Poza tym gratulacje.

ogc13
17.12.18, 20:40
Tego znaku zakazu nie wypatrzyłem.
Jeszcze z lewej można było usuwać trochę nie pasującą do epoki reklamę kredytów hossa.

Bodzip
17.12.18, 20:44
No, głosowałem na świętą trójcę. Ale mi radochę sprawiliście. Jakby nie ten głupi system to jeszcze po plusie bym wlepił :D

henry1
17.12.18, 20:48
Wiedziałem, że Qń zwycięży. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
17.12.18, 20:49
Mi akurat bus pasował co do wielkości, może odrobinę mniejszy (i mniej wyostrzony, z mniejszym kontrastem, w stosunku do całego zdjęcia) powóz z koniem mógłby być, ale to nie jest łatwe z tymi proporcjami i ogólnie pod tym względem jest bardzo przyzwoicie. Tu już wkraczamy w takie szczegóły:)


Wiedziałem, że Qń zwycięży. https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gif
Qń był też w pracy nr 10:mrgreen:

henry1
17.12.18, 21:16
Mi akurat bus pasował co do wielkości, może odrobinę mniejszy (i mniej wyostrzony, z mniejszym kontrastem, w stosunku do całego zdjęcia) powóz z koniem mógłby być, ale to nie jest łatwe z tymi proporcjami i ogólnie pod tym względem jest bardzo przyzwoicie. Tu już wkraczamy w takie szczegóły:)


Qń był też w pracy nr 10:mrgreen:

I na nią również głosowałem. :mrgreen:

helmuth
17.12.18, 21:22
Dziękuję bardzo.
Pełne zaskoczenie, ponieważ wydawało mi się, że moja interpretacja "archiwalności" jest zbyt daleko posunięta. Założyłem, że aby nazwać zdjęcie archiwalnym, nie wystarczy stan fizyczny zdjęcia spowodowany leżeniem w archiwum. Musi ilustrować minioną rzeczywistość. Najlepiej cofnąć się o kilkadziesiąt lat.
Okazuje się, że nie tylko ja miałem taką wizję :)

Tu mi trochę kuń nie pasował (takie piękne miasto i czyściutki bruk) ale busik jak najbardziej.Cofnąłem się do czasów, w których konie były częstszymi uczestnikami "ruchu drogowego" niż autobusy. Ja jeszcze takie pamiętam. Ulice wtedy też jakieś czystsze były. Za rzucenie peta na ulicę można było zarobić pałą od niebieskiego. :)


... nie został usunięty (nie było to zbyt trudne) znak "zakaz ruchu", choć w pracy bardzo mało zauważalny (na oryginale i owszem).Faktycznie, po obróbce nawet nie zwróciłem uwagi.


... popatrz na proporcje wielkości... Jedno i drugie powinno być mniejsze.... Zwłaszcza koń.... Porównaj z wielkością ławek...
To był największy problem ze znalezieniem właściwych proporcji.


Wiedziałem, że Qń zwycięży. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:Myślę, że to był czarny Qń :-P

Muminek
17.12.18, 21:43
Moje gratulacje.

a123
17.12.18, 22:55
Gratulacje :)

yac
17.12.18, 23:13
Gratki dla zwycięzcy. Był jednym z moich faworytów, choć nie pierwszym ;)

Wiejo
19.12.18, 00:07
Jak poprzednicy serdecznie gratuluję Zwycięzcy. Ja trochę odpłynąłem ale nie odpuszczę kolejnych edycji.

A56
19.12.18, 16:14
Gratulacje dla zwycięzcy.

apz
1.01.19, 11:47
Równie z gratuluję, świetnie dodana atmosfera dawnych czasów.

PS. andtor2 Głosowałbym na zwycięską pracę.

And.N
2.01.19, 17:15
helmuth , oczekuję na nadesłanie RAW-a do 1 edycji w tym roku:)
Mogą być przykładowo "wertykalne piony i horyzontalne poziomy":) lub inny ciekawy materiał do obróbki:).

helmuth
2.01.19, 17:56
@helmuth , oczekuję na nadesłanie RAW-a do 1 edycji w tym rokuSprawdź skrzynkę, wysłałem jeszcze w grudniu.

And.N
2.01.19, 18:15
Przed napisaniem posta skrzynkę oczywiście sprawdziłem (folder spam także). Wygląda na to, że z jakiegoś powodu nie doszło.
W smartfonie mam też tą pocztę popRAWki i przychodzą mi powiadomienia o nowych wiadomościach. Nic nie otrzymałem (ostatnia wiadomość od google z 17.12.18.)
Prześlij w takim razie raz jeszcze.

helmuth
2.01.19, 18:44
Nic nie otrzymałem (ostatnia wiadomość od google z 17.12.18.)Właśnie wtedy wysłałem:
207231
Postaram się wieczorem wysłać jeszcze raz.

And.N
2.01.19, 18:49
Może nie doszło bo 3 RAW-y (wielkość wiadomości) ? Panorama, czy do wyboru jedno ?

helmuth
2.01.19, 19:02
Wysłałem, napisałem dlaczego trzy zdjęcia.
Napisz czy doszło, jeśli nie to wyślę z gmaila albo wyślę same linki do zdjęć.

And.N
2.01.19, 19:18
Na tą chwilę jeszcze nic nie dotarło.
Jak będą ewentualnie linki, to wyślij je w wiadomości na priv.
Raczej już jutro rozpocznę tą nową edycję.

Edit.
Właśnie otrzymałem RAW-y, (linki do RAW-ów, ale to już bez różnicy, ważne, że są)