PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki adapter z PK na M4/3



Jakaranda
6.09.18, 07:55
Jak w temacie.
Mam kilka starych manuali z bagnetem K i chciałabym używać ich z OMD 10. Na znanym portalu aukcyjnym widzę trzy adaptery w cenach 25,09 zł, 83,90zł oraz 53,00 zł.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie, używa któregoś z tych adapterów? Nie chciałabym kupować w ciemno.
Przejrzałam cały dział, może dość pobieżnie ale nie znalazłam odpowiedzi.

jo44
6.09.18, 10:29
Wprawdzie nie mam manuali z bagnetem K, ale mam inne i używam dwu różnych adapterów: taniego FOTGA i droższego K&F.
I gdybym teraz miał kupować nowy to wybrałbym K&F - jakość musi kosztować.

Jakaranda
6.09.18, 22:12
jo44 - bardzo dziękuję za odpowiedź :).
Jest powiedzenie " jakość musi kosztować" i jest "nie zawsze to co droższe musi być lepsze". Rozeznania nie mam żadnego, więc zapytałam. Bardzo jestem ciekawa efektów.

stpman
6.09.18, 23:11
Ja mam tylko Fotga, czy ja wiem... Swoją rolę spełnia, łączy aparat z obiektywem, ostrzy na nieskończoność, jest metalowy... Czego chcieć więcej?

P.S dość lekko zaskakuje adapter w body, lżej niż systemowe obiektywy. Choć później już trzyma się to wszystko razem zadowalająco dobrze :)

P.S2 ja swój adapter kupiłem w sklepie w Katowicach za 39zł (fotoplus.pl)

P.S3 widzę, że jesteś ze Śląska? Skąd konkretnie?

Jakaranda
7.09.18, 00:10
Ja mam tylko Fotga, czy ja wiem... Swoją rolę spełnia, łączy aparat z obiektywem, ostrzy na nieskończoność, jest metalowy... Czego chcieć więcej?

P.S dość lekko zaskakuje adapter w body, lżej niż systemowe obiektywy. Choć później już trzyma się to wszystko razem zadowalająco dobrze :)

P.S2 ja swój adapter kupiłem w sklepie w Katowicach za 39zł (fotoplus.pl)

P.S3 widzę, że jesteś ze Śląska? Skąd konkretnie?

Dzięki za odpowiedź. Jak się nie ma rozeznania w temacie to najlepiej zapytać doświadczonych.
Adapter wpisałam już na listę życzeń urodzinowych :grin:.
Jestem ze Świętochłowic. Pozdrawiam.