PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 10/2018



And.N
4.05.18, 17:11
200562

popRAWka 10/2018

Witam i zapraszam do udziału w 10 edycji zabawy i zarazem ostatniej w tym cyklu.
Mamy do wywołania plik RAW mojego autorstwa. Zdjęcie nie jest takie najnowsze (jak chciałem), ale
w sumie nie tak dawno wykonane i przedstawia jedno z wnętrz dawnego dworku, pałacyku, później szkoły
ogrodniczej w Połoninach (https://www.portel.pl/dawny-elblag/historia-okolic-elblaga-od-wzgorza-nadziei-do-polonin-odcinek-32/94347). Sam jeszcze nie próbowałem obrabiać tych plików i do
końca nie wiem czy to trafny wybór do popRAWki.

Plik RW2 z Panasonica G5 załączę więc także .DNG
jakby ktoś miał kłopot z otwarciem RAW-a z rozszerzeniem RW2.

Rodzaj edycji klasyka+, czyli nie ma ograniczeń jeśli chodzi o użyte programy.
Pozostałe zasady jak w tradycyjnej edycji klasyka. Więcej w regulaminie.

Termin nadsyłania prac mija 14.05.2018 (poniedziałek) o godz. 18:00.

Zwracam uwagę na zgodny z regulaminem rozmiar pracy, dla poziomu 1200 pix dłuższy bok .

Oryginał
200563

Plik RAW do pobrania:200564
Plik DNG do pobrania:200565
|Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Regulamin-konkursu)|

Prace wysyłamy na adres: poprawka.andtor2@gmail.com



Przypomnę również Ranking po 9 edycjach tegorocznej popRAWki. Zachęcam do udziału i poprawienia swojej pozycji na liście:)

RANKING po 9 Edycji.

Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2
200566
W razie zauważenia błędów w obliczeniach proszę o info w wątku lub na priv.

PS.
Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF.
Chodzi o zachowanie pełnej anonimowości prac w głosowaniu.

Powodzenia i miłej zabawy:smile:

henry1
4.05.18, 19:55
Nim zrobiłeś zdjęcie, mogłeś posprzątać. :shock::roll::mrgreen:
Byłoby dla nas mniej pracy. :mrgreen:

And.N
4.05.18, 20:21
Przyznam, że z lekką obawą się tam poruszałem, a o "sprzątaniu" raczej nie było mowy:)
Pomieszczeń sporo, na 2 piętro (czy poddasze raczej) już nie wchodziłem, schody zbyt zniszczone były.

Krakman
6.05.18, 20:55
Szczerze, to nie mam pomysła co z tym zrobić.... Zdjęcie typowo dokumentalne i jako takie nie wymaga "poprawiania"... Tyle moje spostrzeżenia.

Mój znajomy rzeczoznawca sądowy, zarazem komornik (też mam znajomości), przynosił podobne zdjęcia do wydruku by dołączyć je do akt.
No upierdliwiec jestem wiem!

hades
6.05.18, 21:14
Super hiper świetna fota. Mimo wielu narzędzi użyłem jednego.

Krakman
6.05.18, 22:35
Super hiper świetna fota. Mimo wielu narzędzi użyłem jednego.
To błąd, że jednego. Trzeba było użyć trzech: taczek, łopaty i miotły :wink:

hades
7.05.18, 00:07
... i jeszcze pędzla i farby ;).

Pomysł od razu mi się rzucił, kiedy usiadłem do tej foty. Odpowiednie wywołanie ujawniło dodatkową warstwę do eksploracji. Po 15 minutach miałem gotowy obraz. Jeszcze trzymam, bo zostało parę szlifów detalicznych do dopracowania dla lepszego odbioru. Mam też w przygotowaniu drugą propozycję. Tu pomysł wymaga nieco więcej pracy. Mam nadzieje, że pomysł wyjdzie poza szkic i też go pokaże, ale po głosowaniu.

jkr
7.05.18, 10:35
... i jeszcze pędzla i farby ;).

Pomysł od razu mi się rzucił, kiedy usiadłem do tej foty. Odpowiednie wywołanie ujawniło dodatkową warstwę do eksploracji. Po 15 minutach miałem gotowy obraz. Jeszcze trzymam, bo zostało parę szlifów detalicznych do dopracowania dla lepszego odbioru. Mam też w przygotowaniu drugą propozycję. Tu pomysł wymaga nieco więcej pracy. Mam nadzieje, że pomysł wyjdzie poza szkic i też go pokaże, ale po głosowaniu.Nie mogę się doczekać jak to zdjęcie przetrawiłeś bo ja chociaż jestem cienki Bolek w poprawce too nie mam żadnego pomysłu, najbliżej mi do stwierdzenia Krakmana.

paparapa
8.05.18, 22:13
Nie mogę się doczekać jak to zdjęcie przetrawiłeś bo ja chociaż jestem cienki Bolek w poprawce too nie mam żadnego pomysłu, najbliżej mi do stwierdzenia Krakmana.
Nie jest tak źle. Można tu trochę "poszaleć" . Tylko czy się spodoba :)

henry1
10.05.18, 15:45
Dziwne to zdjęcie, ot złośliwość autora. :roll::mrgreen:
Mógł chociaż posprzątać. :shock::mrgreen:


Ale to nic.

Przypominam uprzejmie. :mrgreen:


GŁOSUJCIE NA MOJE " DZIEŁO " :mrgreen:

And.N
10.05.18, 15:49
Szczerze, to nie mam pomysła co z tym zrobić.... Zdjęcie typowo dokumentalne i jako takie nie wymaga "poprawiania"... Tyle moje spostrzeżenia.
Mój znajomy rzeczoznawca sądowy, zarazem komornik (też mam znajomości), przynosił podobne zdjęcia do wydruku by dołączyć je do akt.
Może po części masz rację. W pewnym sensie jest to dokumentalne zdjęcie, ale tu sie nic nie wydarzyło (z tego co wiem) aby komornik, czy inna "władza" potrzebowała udokumentowania na zdjęciach.


Super hiper świetna fota. Mimo wielu narzędzi użyłem jednego.
To błąd, że jednego. Trzeba było użyć trzech: taczek, łopaty i miotły :wink:
Dobre z tymi taczkami...:grin:

Jak na razie na skrzynce 5 prac. Jak zwykle liczę na podwojenie, a lepiej potrojenie tego wyniku:)

henry1
10.05.18, 15:54
Na podwojenie, najlepsze zezem spojrzenie.:mrgreen:

Na potrojenie nie mam recepty, ale bez pół litra się nie obędzie. :-P:mrgreen:

ogc13
13.05.18, 13:17
Uff. Zdążyłem. Pliczek poszedł.

And.N
13.05.18, 16:37
Poszedł i doszedł:)
Została nieco ponad doba na wysłanie prac, tymczasem nie przekroczono 10...
Brać się do roboty:), pogoda co prawda nie sprzyja do siedzenia przed komputerem, ale liczę, że jeszcze z kilka przybędzie:)

Dziadek
13.05.18, 23:24
Poszło :)

gulasz
14.05.18, 09:08
też coś na szybkości wrzuciłam
ale nie było czasu ( z mojej strony) by dłużej w tym podłubać..
także ciekawa jestem innych prac ;)

jkr
14.05.18, 10:48
A andtor2 martwił się o frekwencję, my tak lubimy za pięć dwunasta.

And.N
14.05.18, 15:16
Właśnie zauważyłem, już lepiej z frekwencją:)

Jedna z ostatnich prac, jakie napłynęły dziś, wykracza moim zdaniem poza zakres obróbki w edycji ->klasyka. Nie będę mógł jej wstawić pod głosowanie.
Wysłałem do autora odpowiedź zwrotną na meila i uzasadnienie na priv forum. Jeśli autor zdąży do godz. 18:00 prosiłbym o wersje poprawioną, tą co otrzymałem mogę wstawić jedynie poza konkursem.

hades
14.05.18, 15:54
A ja odpisałem, że doślę drugą wersję dziś do 19.00. Wcześniej nie da rady. To co wysłałem w takim razie pokaże w wątku po głosowaniu.

And.N
14.05.18, 16:07
Poczekam do 19:00 na przyjmowanie prac, niekoniecznie tylko Twojej:) jak ktoś ma jeszcze chęć wziąć udział to zapraszam.

hades
14.05.18, 18:56
Ok. Poszło.

And.N
14.05.18, 19:09
Poszło i doszło:). Zazwyczaj wstawiam prace w kolejności otrzymania, tu z zrozumiałych względów Twojej pracy nie zamieszczę jako ostatniej:)
Proszę uzbroić się jeszcze w cierpliwość, z pół godzinki mi zajmie utworzenie wątku z głosowaniem (17 prac).

hades
14.05.18, 19:16
Oczywiście, potasuj ;).

henry1
14.05.18, 19:44
Oczywiście, potasuj ;).

Po tasowaniu wypada przełożyć. :wink:

Która moja ??? :shock:
I jak tu głosować. :?::shock:

Bodzip
14.05.18, 21:21
Ja mam pytanie (na przyszłość) - czy można wysłać dwie wersje ? Bo w sumie i tak anonimowo się głosuje, więc...

And.N
14.05.18, 21:37
Odpowiem w ten sposób, jak wówczas liczyć głosy / punkty - sumować ? Wówczas każdy wyśle dwie wersje, bo większe szanse (zresztą nawet bez sumowania, a wybierając tylko pracę z większa ilością głosów).
Chciałbyś aby powiedzmy w tej edycji były 34 prace ? Czy to byłoby dobre dla głosujących ? Były również edycje z frekwencją ponad 20 osób (24 dokładnie). Mielibyśmy 48 prac.
Na taki pomysł nie mogę przystać:) Były co prawda edycje miedzy forumowe z taką duza iloscia prac, jednak to były 3 fora i nie można tego porównywać moim zdaniem.

Bodzip
14.05.18, 21:40
No nie, ja to rozumiem, ale nawet Łukasz napisał, że ma dwie koncepcje. Tak się czasem widzi że w tym, a może i w tym kierunku pójść z obróbką.
Ale to co napisałeś jest jasne i nie podlega dyskusji.

And.N
14.05.18, 21:50
Cóż, też mam nieraz dwie koncepcje, ale wysyłając zdjęcie do popRAWki musimy zdecydować się na jedną:)
Po głosowaniu jak ktoś chce pokazać swoją inną wersję i o tym podyskutować nie widzę żadnego problemu.

PS.
Nie stwarzam też problemów, jak zapewne wiecie, jeśli ktoś chce podmienić swoją wysłaną pierwszą wersję.
Tylko prośba aby tego nie robić na minutę przed końcem terminu przyjmowania prac, choć też wówczas podmienię.

jkr
17.05.18, 08:21
Moim zdaniem podmiana pracy to jeszcze może być aczkolwiek jestem przeciwny temu, ale wysyłanie dwóch to mz zły pomysł.

And.N
17.05.18, 10:32
Moim zdaniem podmiana pracy to jeszcze może być aczkolwiek jestem przeciwny temu ...
Oczywiście miałem na myśli podmianę pracy jeszcze przed wstawieniem prac do głosowania. Może się zdarzyć, że coś tam przegapimy w obróbce, o czymś zapomnimy, itp. W końcu to tylko zabawa, a nie konkurs o drogocenne nagrody. Czasem podmiana jest wręcz konieczna gdy załóżmy autor przyśle nie taki rozmiar pracy, czy wykroczy poza zakres obróbki w danej edycji. Czy wówczas też nie powinienem podmienić pracy:wink:, jeśli oczywiście autor wyśle poprawioną.
Te "podmiany" prac zdarzają się bardzo rzadko i przeważnie ze względu na moją interwencję.