PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 9/2018 - Głosowanie i Wyniki



And.N
26.04.18, 18:54
200301

popRAWka 9/2018 - Głosowanie


Witam i zapraszam do głosowania w Edycji 9/2018 popRAWki. Mamy 14 prac.
Głosujemy maksymalnie na 3 prace. Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować
tylko na jedną. Z swej strony "namawiam":wink: do wykorzystywania przysługujących głosów.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż trzy prace.

Termin głosowania 3 dni czyli do 29.04.18 (niedziela)

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv
Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.
Plik RAW mojego autorstwa.

Dla chętnych do pobrania paczka z pracami
(z numerem 00. w paczce jest oryginał jpg):200302

Oryginał
200303



PROPOZYCJE popRAWkowe

1. henry1
200304

2. jkr
200305

3. andtor2
200306

4. gulasz
200307

5. dudidu
200308

6. Krakman
200309

7. DzejPi
200310

8. A56
200311

9. Ola_Olga
200312

10. easy_rider
200313

11. Bodzip
200314

12. paparapa
200315

13. ogc13
200316

14. a123
200317



Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam.
W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać. Offtopy też mogą być:smile:

Powodzenia wszystkim życzę.

Bodzip
26.04.18, 19:25
To ja coś ogólnie :)
Tak się wszyscy zajęliśmy szumami i światłem, że nikt łącznie ze mną :oops: nie wyprostował tych drzew po lewej i prawej stronie kadru :mrgreen:

And.N
26.04.18, 19:34
Drzewa w rzeczywistości są pochylone:), może troszkę mniej, ale to raczej nie wpływa na odbiór prac mz.
Na brzegach jeziora teren nie jest prosty w tych miejscach gdzie te drzewa, a raczej takie skarpy są, stąd i drzewa pochylone.

henry1
26.04.18, 20:36
Oj tam, oj tam, moje jest najpiękniejsze. :oops::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Zachęcam do głosowania na moje "dzieło". :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

paparapa
26.04.18, 21:01
To ja coś ogólnie :)
Tak się wszyscy zajęliśmy szumami i światłem, że nikt łącznie ze mną :oops: nie wyprostował tych drzew po lewej i prawej stronie kadru :mrgreen:
Mylisz się :). Punktem odniesienia jest pomost, który ma być w miarę prosty.

A56
26.04.18, 22:22
Przy tego typu zdjęciach nigdy nie sugeruje się drzewami, aby były w pionie, bo w naturze drzewa rosną nie zawsze pionowo.
W tym zdjęciu sugerował bym się tym co napisał kol. paparapa, lub lustrem wody, która zawsze powinna być w poziomie.

gulasz
26.04.18, 22:25
Przy tego typu zdjęciach nigdy nie sugeruje się drzewami, aby były w pionie, bo w naturze drzewa rosną nie zawsze pionowo.
W tym zdjęciu sugerował bym się tym co napisał kol. paparapa, lub lustrem wody, która zawsze powinna być w poziomie.
dokładnie - podobnie sugerowałam się i ja - choć bardziej lustrem wody, które jest centralnym punktem i dominującym na zdjęciu :)

ogc13
27.04.18, 09:14
Henry1 - wrzuciłem ci głos

helmuth
27.04.18, 09:55
W tym zdjęciu sugerował bym się tym co napisał kol. paparapa, lub lustrem wody, która zawsze powinna być w poziomie.To tylko teoria.
W praktyce możemy mówić jedynie o linii brzegowej (chyba, że woda sięga po horyzont) a ta często myli bo nie zawsze jest prosta i równo oddalona od patrzącego.

And.N
27.04.18, 16:31
Henry1 - wrzuciłem ci głos
Nie trafiłeś:), cza było 3 "strzały" oddać:wink:, większe prawdopodobieństwo by było:)


...W praktyce możemy mówić jedynie o linii brzegowej (chyba, że woda sięga po horyzont) a ta często myli bo nie zawsze jest prosta i równo oddalona od patrzącego.
Zgadzam się z powyższym. Z tą wodą bywa różnie...

gulasz
27.04.18, 16:32
Puk puk... Przeciek chcemy...

And.N
27.04.18, 16:38
Puk puk... Przeciek chcemy...
a "dycha" została przekroczona ?:), chyba nie:) Takie ogólnie zasady przyjąłem i może jeszcze jeden głos dziś będzie.
Gdyby to była powiedzmy godz. 23:00 to jak zwykle w drodze wyjątku:wink: przeciek by był już teraz (przy okrągłej liczbie 10 głosujących).

gulasz
27.04.18, 17:23
Ech czepialska z Ciebie bestiaaa no nic takie prawo organizatora.. :mrgreen:

And.N
27.04.18, 17:41
Poniekąd się z Tobą zgodzę, zwłaszcza z drugim stwierdzeniem:grin:
Jakby co, nie uzurpuję sobie funkcji prowadzącego:) i jak jest ktoś chętny poprowadzić dalej tą zabawę, ma lepsze pomysły, to tylko przyklasnę:)

Bodzip
27.04.18, 17:47
Puk puk... Przeciek chcemy...
Zagłosowałem na dwie prace. Spełniamy warunki :mrgreen:

And.N
27.04.18, 18:00
Zagłosowałem na dwie prace. Spełniamy warunki :mrgreen:
Teraz tak, przekroczono 10-ciu głosujących:mrgreen:
Przeciek brzmi tak: jedna praca jest na wyraźnym prowadzeniu (choć myślę, nie jest to jeszcze przesądzone), na drugim miejscu 3 prace i na trzecim miejscu również 3 prace. Bez głosu na tą chwilę jest 5 prac.
Chciałbym, aby drugi przeciek się pojawił, a czy będzie zależy od Was, głosujących.

Ola_Olga
27.04.18, 18:14
Jakby co, nie uzurpuję sobie funkcji prowadzącego:) i jak jest ktoś chętny poprowadzić dalej tą zabawę, ma lepsze pomysły, to tylko przyklasnę:)
Nie, nie nie. Wybij to sobie z głowy. Przyzwyczaiłeś nas do profesjonalizmu, teraz masz prowadzenie popRAWki dozgonnie. I już. :)

And.N
27.04.18, 18:19
Nie, nie nie. Wybij to sobie z głowy. Przyzwyczaiłeś nas do profesjonalizmu, teraz masz prowadzenie popRAWki dozgonnie. I już. :)
Miło słyszeć:). Mam nadzieję, że to dozgonnie jeszcze trochę potrwa, choć jestem w grupie "ryzyka", że tak powiem. Z sercem nie ma żartów, a i mój tryb życia nie sprzyja:)

Ola_Olga
27.04.18, 18:23
Z sercem nie ma żartów, a i mój tryb życia nie sprzyja:)

Ty jesteś kreatorem tego trybu.

And.N
27.04.18, 18:36
Ty jesteś kreatorem tego trybu.
Trudno się z tym nie zgodzić

edorka
27.04.18, 19:22
Nie, nie nie. Wybij to sobie z głowy. Przyzwyczaiłeś nas do profesjonalizmu, teraz masz prowadzenie popRAWki dozgonnie. I już. :)
A ja zgadzam się z Olą :-)

gulasz
27.04.18, 19:49
no trzeb przyznać - rozbujałeś tą machinę poprawkową ;)
i chwała Ci za to

ja już głosu nie dołożę, dwa razy nie można, lewych kont bez narażenia się na bana też robić się nie da ;)
pozostaje liczyć na innych co nie głosowali ;)

And.N
27.04.18, 20:00
Dziękuje za miłe słowa, od pań zwłaszcza:). Chciałbym aby to się bardziej rozbujało i jak mogę to się staram, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Mam tu na myśli głównie frekwencję, zwłaszcza w głosowaniu bo ta w uczestnictwie nie jest aż taka zła (jak na nasze forum).
Edit.
Miło dostawać głosy, ale wypadałoby też samemu głos / głosy przydzielać, takie moje zdanie. Oczywiście szanuję odmienne zdanie, że jak biorę udział to nie głosuje, tylko jaka wówczas będzie frekwencja głosujących ?...jakby każdy z uczestników miał taki pogląd... (tak na szybko co policzyłem byłaby frekwencja 5 głosujących na tą chwilę)
PS.
Przykre, że tak mało z funkcyjnych osób na forum jest aktywnych w głosowaniach. "Pretensje":wink: mam głównie do mojego poprzednika prowadzącego tą zabawę kol. Saboor 'a, a może adminowi nie wypada...:wink:

paparapa
28.04.18, 13:01
Ty jesteś kreatorem tego trybu.

Bardzo słuszna uwaga :). Tryb wybieramy osobiście, niezależnie od tego czy jest nim destrukcja czy ochrona.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Miło słyszeć:). Mam nadzieję, że to dozgonnie jeszcze trochę potrwa, choć jestem w grupie "ryzyka", że tak powiem. Z sercem nie ma żartów, a i mój tryb życia nie sprzyja:)
Czemu Twój tryb życia nie sprzyja?
Włącz tryb (samo)ochrony i pociągnij jeszcze co najmniej z setkę :). Myślę, że obie strony będą zadowolone :), zwłaszcza gdy będziesz prowadził ten wesoły kramik.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



Przykre, że tak mało z funkcyjnych osób na forum jest aktywnych w głosowaniach.


Kolejna celna uwaga :smile:
Brawo.

henry1
28.04.18, 16:39
Nie trafiłeś:), cza było 3 "strzały" oddać:wink:, większe prawdopodobieństwo by było:)


Zgadzam się z powyższym. Z tą wodą bywa różnie...

Ogc12 celownik się Tobie spsuł ? :shock::mrgreen:
A ja złośliwie na Ciebie zagłosowałem. :evil::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Trzech będzie zadowolonych, reszta zawiedziona, ale takie życie. :cry:
Mam nadzieję, że na siebie nie głosowałem. :mrgreen:

Saboor
28.04.18, 16:46
PS.
Przykre, że tak mało z funkcyjnych osób na forum jest aktywnych w głosowaniach. "Pretensje":wink: mam głównie do mojego poprzednika prowadzącego tą zabawę kol. Saboor 'a, a może adminowi nie wypada...:wink:
Jak nie wypada - znaczy: nieźle się trzyma! :mrgreen:
Już się poprawiam. :oops:

henry1
28.04.18, 16:51
Jak nie wypada - znaczy: nieźle się trzyma! :mrgreen:
Już się poprawiam. :oops:

Dobrze, że się zawstydziłeś. :mrgreen:

And.N
28.04.18, 16:59
Ogc13 celownik się Tobie spsuł ? :shock::mrgreen:
A ja złośliwie na Ciebie zagłosowałem. :evil::mrgreen::mrgreen::mrgreen:...

I u Ciebie celownik się rozjechał:mrgreen::mrgreen:, ale byłeś blisko:grin:

henry1
28.04.18, 17:02
I u Ciebie celownik się rozjechał:mrgreen::mrgreen:, ale byłeś blisko:grin:

Już biorę PopRAWkę. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Pisownia! :-P

Saboor
28.04.18, 17:22
Jak nie wypada - znaczy: nieźle się trzyma! :mrgreen:
Już się poprawiam. :oops:[/QUOTE]

Dobrze, że się zawstydziłeś. :mrgreen:
No a co mam zrobić, jak czasem opada...

And.N
28.04.18, 17:30
Już biorę PopRAWkę. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:...
Następna w poniedziałek:mrgreen:

henry1
28.04.18, 17:35
No a co mam zrobić, jak czasem opada...

W reklamach TV jest coś na ten temat. :roll::mrgreen:

Saboor
28.04.18, 17:38
W reklamach TV jest coś na ten temat. :roll::mrgreen:

Niby taak, ponoć domestos doskonale dopasowuje się do ciała, nawet w tym trudnym
okresie, kiedy nie ma siana, weź: iladian plus i po bólu! Czy jakoś tak...

paparapa
28.04.18, 19:09
Już się poprawiam. :oops:

Mamy nadzieję że nie jednorazowo :):):)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Następna w poniedziałek:mrgreen:

Który poniedziałek? :)

helmuth
28.04.18, 19:25
Jakby co, nie uzurpuję sobie funkcji prowadzącego:) i jak jest ktoś chętny poprowadzić dalej tą zabawę, ma lepsze pomysły, to tylko przyklasnę:)Hola hola! Zgłosiłeś się na ochotnika!
Dopóki nie walniesz focha (ale poważnego, nie tak jak Offca), nie wymigasz się!
Nie ma to tamto :D

No a co mam zrobić, jak czasem opada...Znasz sposób ze szprychą i magnesem? ;)

Saboor
28.04.18, 20:42
Mamy nadzieję że nie jednorazowo :):):)

Ona zawsze umiera ostatnia...


Który poniedziałek? :)
Zda się, ten przed wtorkiem. :grin:

helmuth
28.04.18, 20:44
Zda się, ten przed wtorkiem. :grin:Nie nie!
Chodzi o ten po niedzieli!

Saboor
28.04.18, 20:47
Nie nie!
Chodzi o ten po niedzieli!
O! No, no!

gulasz
28.04.18, 21:19
puk puk - pukam o jeszcze jeden głos by nam przeciek dali ;)

edorka
28.04.18, 21:22
puk puk - pukam o jeszcze jeden głos by nam przeciek dali ;)
Jakbym mogła jeszcze raz to bardzo chętnie ;-)

And.N
28.04.18, 22:12
Dobrze, niech będzie już ten przeciek:)
Więc praca na pierwszym miejscu zachowuje dystans, pozmieniało się na dalszych miejscach. Od miejsca drugiego do miejsca szóstego po jednej pracy i tu różnice minimalne. Bez głosu pozostają jeszcze 4 prace.

paparapa
29.04.18, 11:05
Nie nie!
Chodzi o ten po niedzieli!

OK, tylko po której? :mrgreen:

And.N
29.04.18, 11:17
Możemy zrobić przerwę na ten wydłużony weekend majowy:) i wówczas po następnej niedzieli, jak nie to jutro:). Jestem otwarty na propozycje.
Jutro niestety jeszcze muszę 8 godzin zaliczyć w robocie, a później już wolne do końca tygodnia:)

gulasz
29.04.18, 13:35
ja generalnie wybywam na tydzień albo dwa i nie bede mogła nic grzebnąć w poprawce
wiec jestem za wydłużenie wersji około-weekendowo-majowej - tak do 12/13.05

ale jak się nie uda to po prostu bedzie beze mnie i też pięknie ;)

And.N
29.04.18, 13:53
ja generalnie wybywam na tydzień albo dwa i nie bede mogła nic grzebnąć w poprawce
wiec jestem za wydłużenie wersji około-weekendowo-majowej - tak do 12/13.05

ale jak się nie uda to po prostu bedzie beze mnie i też pięknie ;)

Jeśliby załóżmy edycja 10 rozpoczęła się dziś ok. godz 20:00 to dasz radę ? Jak wyjazd będzie na 2 tyg. to aż tak wydłużonego terminu nie zrobię.

Edit.
W sumie patrząc na ubiegły rok, to pierwszy cykl 10 popRAWek zakończyliśmy 4 czerwca. Były jeszcze 3 edycje międzyforumowe i drugi cykl 10 popRAWek też się odbył.
Więc prawdopodobnie wydłużę termin, albo będzie kilka dni przerwy, się jeszcze zastanowię:)

gulasz
29.04.18, 15:11
na mnie nie patrz.. ja zmykam dziś do Wawy (do roboty nie na urlop ;) )
a ile mi będzie dane tam być, jeszcze nie wiem... na pewno do 4.05 a być może i do 11. czas pokaże...

więc rób jak uważasz.. a ja albo zdążę albo nie tym razem ;)
a tymczasem wszystkim udanych urlopów życzę (kto na takie się załapał) :mrgreen:

And.N
29.04.18, 19:19
Zwycięzcą edycji 9/2018 został andtor2
czyli moja skromna osoba:wink:

Miejsce 1 (praca 3)
200378

Miejsce 2 ex aequo:
gulasz (praca 4)
200379

i paparapa (praca 12)
200380



Podsumowanie wyników 9 Edycji.
Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2 ( prace od miejsca 13 i dalsze otrzymują 1 punkt)
Prace, które w ankiecie nie otrzymały głosu również dostają 1 punkt za uczestnictwo (niezależnie od zajętego miejsca).
200381

Dziękuję wszystkim uczestnikom i głosującym za udział w zabawie oraz za głosy na moją pracę.
Gratuluję pozostałym uczestnikom ciekawych prac, a zwłaszcza gulasz, paparapa i henry1. To był mój wybór w głosowaniu.

Moi drodzy, nie może być tak, aby 4 raz z rzędu wygrywała ta sama osoba:wink:, z tym trzeba coś zrobić:)
Rozsądne propozycje wezmę pod uwagę:wink::)

Po namyśle stwierdziłem, że zrobimy kilkudniową przerwę z racji wydłużonego weekendu. Przez ten czas zastanowię się nad RAW-em do następnej edycji, a może coś świeżego zrobię.
Nie ma co się śpieszyć, 2 cykle po 10 popRAWek zdążymy w tym roku przeprowadzić. W związku z małą przerwą zamieszczę już dziś ranking po 9 edycjach popRAWki:

RANKING po 9 Edycji.
Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2
200382
W razie zauważenia błędów w obliczeniach proszę o info w wątku lub na priv.

Została jeszcze jedna edycja w tym cyklu.
Wygląda na to, że podium już obsadzone, ale pozostaje otwarta kwestia 2 i 3 miejsca.
Również w pierwszej dziesiątce i na dalszych miejscach może się jeszcze sporo pozmieniać.

henry1
29.04.18, 20:25
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:

Chwała pokonanym !:mrgreen:

Podziękowania dla osób głosujących na moje "dzieło". :mrgreen:


Jeszcze 120 punktów i będę na prowadzeniu. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

a123
29.04.18, 20:33
Gratulacje :) i dzięki za głosy na moją poprawkę :)

jkr
29.04.18, 20:42
Gratuluję i dzięki za głosy na moje wypociny.

gulasz
29.04.18, 21:35
Henry odszumiłbyś to i miałbyś baaardzo duże szanse na podium jak nie na zagrozenie andtorowi.. ;)
Ps dzieki za głosy i gratulacje dla zwyciezcy :)

And.N
29.04.18, 21:59
Henry odszumiłbyś to i miałbyś baaardzo duże szanse na podium jak nie na zagrozenie andtorowi.. ;)
Też tak uważam. Mojej drugiej połowie ta praca najbardziej się spodobała.

paparapa
29.04.18, 22:52
Gratulacje dla uczestników i podziękowania za głosy :).

A56
30.04.18, 13:54
Gratulacje dla zwycięzcy

hades
30.04.18, 15:14
Gratulacje Andtor!

Pozostałym też gratuluje wyciąnięcia cieni za uszy. Sam niestety byłem zajęty by wziąć udział w tej edycji.

Co do propozycji popRAWkowej i przedstawionych rozwiązań wydaje mi się, że las okalający zbiornik, w każdym z podejść dostał za dużo światła, z nie najmocniejszego już, zachodzącego za lasem słońca. Chyba najlepsze proporcje światła las-niebo ma propozycja od jkr. Wygląda jakby była podciągnięta jedynie ekspozycja po całości kadru, tzn. niebo też daje więcej światła, i całość została skutecznie odszumiona.

And.N
30.04.18, 15:40
Gratulacje Andtor!

Pozostałym też gratuluje wyciąnięcia cieni za uszy. Sam niestety byłem zajęty by wziąć udział w tej edycji.

Co do propozycji popRAWkowej i przedstawionych rozwiązań wydaje mi się, że las okalający zbiornik, w każdym z podejść dostał za dużo światła, z nie najmocniejszego już, zachodzącego za lasem słońca. Chyba najlepsze proporcje światła las-niebo ma propozycja od @jkr (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=12138). Wygląda jakby była podciągnięta jedynie ekspozycja po całości kadru, tzn. niebo też daje więcej światła, i całość została skutecznie odszumiona.

Dziękuję, za gratulacje, którym nie dziękowałem:) hades , trochę szkoda, że nie brałeś udziału, a może bardziej, że chociaż nie głosowałeś np. na jkr.
Ogólnie się z Tobą zgadzam. Mi w pracy jkr zabrakło nieco jesiennych kolorów. Zdjęcie było wykonane 7 października i aż tak "wiosennie" zielono nie było. Do EXIF każdy ma wgląd i warto czasem spojrzeć. Znowóż zbyt przesadzone co do jesiennych barw też niezbyt dobrze uważam (np. praca A56) i ogółu głosujących wygląda, że też.

hades
1.05.18, 00:56
Fakt, że trzeba spoglądać w EXIF. Czasami podpowie kierunek obróbki.

Jak już pisałem nie znalazłem czasu na edycje, ale pobrałem wcześniej RAW. Mogę jedynie nawiązać w ten sposób, publikując tu po konkursie.



200418

hades
1.05.18, 15:47
Ale wiecie co? Trzeba zdetronizować Andtora. Kolejny raz wygrywa. ;)

Koriolan
1.05.18, 16:03
Bo nieważne kto jak głosował, ważne kto liczy głosy :)

And.N
1.05.18, 16:08
Ale wiecie co? Trzeba zdetronizować Andtora. Kolejny raz wygrywa. ;)
Jestem za:), zresztą pisałem już, że trzeba coś z tym zrobić:):wink:
Tak poważniej, cykl 10 popRAWek dwa razy wygrywał A56 to już nadszedł czas na zmianę:)

paparapa
2.05.18, 11:21
Ale wiecie co? Trzeba zdetronizować Andtora. Kolejny raz wygrywa. ;)

Zawodnicy z pierwszej piątki muszą sie lepiej postarać :).