PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 7/2018



And.N
23.03.18, 18:54
199378

popRAWka 7/2018

Witam i zapraszam do udziału w kolejnej edycji zabawy.
Mamy do wywołania plik RAW mojego autorstwa.
.
Plik RW2 z Panasonica G5 załączę więc także .DNG
jakby ktoś miał kłopot z otwarciem RAW-a z rozszerzeniem RW2.
Trudny wybór z zdjęciem do popRAWki, mamy tu wysokie iso 6400 więc zajęcie będzie:)

Rodzaj edycji klasyka+, czyli nie ma ograniczeń jeśli chodzi o użyte programy.
Pozostałe zasady jak w tradycyjnej edycji klasyka. Więcej w regulaminie.

Termin nadsyłania prac mija 02.04.2018 (poniedziałek) o godz. 24:00.

Zwracam uwagę na zgodny z regulaminem rozmiar pracy, dla poziomu 1200 pix dłuższy bok .

Oryginał
199379

Plik RAW do pobrania:199380
Plik DNG do pobrania:199381
|Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Regulamin-konkursu)|

Prace wysyłamy na adres: poprawka.andtor2@gmail.com


RANKING po 6 Edycji.
Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2
199382
W razie zauważenia błędów w obliczeniach proszę o info w wątku lub na priv.

PS.
Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF.
Chodzi o zachowanie pełnej anonimowości prac w głosowaniu.

Powodzenia i miłej zabawy:smile:

paparapa
25.03.18, 17:44
Ojojojoj..... jak tu szumi :)

And.N
25.03.18, 18:06
Ano szumi:), ale obrazek o boku 1200 px można uzyskać jeszcze znośny. Taka uwaga jeszcze do zamieszczonego "oryginału" JPG. Jak wcześniej wspominałem jest to obrazek na domyślnych ustawieniach z Lightroom. Na tych domyślnych ustawieniach LR usuwa na wstępie nieco szumu kolorowego (wartość suwaka na 15), więc w innych wywoływarkach tego szumu kolorowego może być więcej. Także jeśli chodzi o zawartość kadru, w LR z automatu zachodzi korekcja dla obiektywu z jednoczesnym przycięciem tego kadru. W innych wywoływarkach (np. DxO) można uzyskać nieco szerszy kadr.

A56
25.03.18, 19:15
Szum bardzo duży i mocne odszumianie chyba tu wiele nie pomoże, bo jakość spadnie.
Trzeba się zdecydować, czy mocno odszumiać i mieć gorszej jakości fortkę, czy zrobić ciekawą z szumem.
Wybieram wersje dwa.
Ciekaw jestem jak inni sobie z szumem poradzą. Dobra fotografia do zabawy. Takiej jeszcze nie miałem, bo nie robię fotografii na tak wysokim ISO.
Pomysł na zrobienie fotografii mam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

And.N
25.03.18, 19:46
...Takiej jeszcze nie miałem, bo nie robię fotografii na tak wysokim ISO. ...
Zasadniczo też nie robię na tak wysokim iso. To były takie bardziej testowe zdjęcia na różnym poziomie iso, aby wiedzieć czego można się spodziewać po Panasonicu G5.

Bodzip
25.03.18, 20:52
Na budynkach i kostce szum jest znośny i akceptowalny. Z niebem najgorzej. Księdza by trzeba jakiegoś cy cuś ?

paparapa
25.03.18, 21:00
Na budynkach i kostce szum jest znośny i akceptowalny. Z niebem najgorzej. Księdza by trzeba jakiegoś cy cuś ?

Niebo to mały pikuś. :) Budynki w PG i LG są problematyczne. Odszumianie rozwala maksymalnie jakość....Dość ciekawie zapowiada sie konfrontacja prac.

Bodzip
25.03.18, 21:17
Niebo to mały pikuś. :) Budynki w PG i LG są problematyczne. Odszumianie rozwala maksymalnie jakość....Dość ciekawie zapowiada sie konfrontacja prac.
Właśnie nie. Niebo możesz wyrzeźbić jak pupcię niemowlęcie. Ale od razu widać że sztuczne w porównaniu z resztą zdjęcia. PG i LG zgoda.
No i ten banding na niebie.

Krakman
25.03.18, 21:45
Ale macie problemy.... Zdecydujcie czy niebo czy też nie....... :wink: Nie gadajcie po próżnicy tylko do roboty....

A56
25.03.18, 22:39
Właśnie nie. Niebo możesz wyrzeźbić jak pupcię niemowlęcie. Ale od razu widać że sztuczne w porównaniu z resztą zdjęcia. PG i LG zgoda.
No i ten banding na niebie.

Niebo zrobiłem i jak napisał kol. paparapa to był pikuś. Wyszło bardzo dobrze. Trzeba trochę sprytu i gotowe.

paparapa
26.03.18, 09:41
Niebo zrobiłem i jak napisał kol. paparapa to był pikuś. Wyszło bardzo dobrze. Trzeba trochę sprytu i gotowe.
Ciśnie się na usta "a nie mówiłem" :):):)

A56
26.03.18, 19:06
Bawię się z tym zdjęciem i bawię i dochodzę do wniosku, że doświadczenie z retronaprawy tu się przydaje.

And.N
26.03.18, 20:16
Bawię się z tym zdjęciem i bawię i dochodzę do wniosku, że doświadczenie z retronaprawy tu się przydaje.
Aż tak źle z tym zdjęciem ?:):wink: Też już się bawiłem i jeszcze końcowej wersji nie mam, ale ogólna koncepcja jest:)

Bodzip
26.03.18, 20:20
Bawię się z tym zdjęciem i bawię i dochodzę do wniosku, że doświadczenie z retronaprawy tu się przydaje.


Aż tak źle z tym zdjęciem ?:):wink: Też już się bawiłem i jeszcze końcowej wersji nie mam, ale ogólna koncepcja jest:)
Cicho bądźcie bo się poddam i zdjęcia nie wyślę 199450

henry1
26.03.18, 20:45
Cicho bądźcie bo się poddam i zdjęcia nie wyślę 199450

Święte słowa. :mrgreen:

A tak żebyście nie zapomnieli : Głosujcie na mojego gniota. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

paparapa
26.03.18, 21:14
Aż tak źle z tym zdjęciem ?:):wink: Też już się bawiłem i jeszcze końcowej wersji nie mam, ale ogólna koncepcja jest:)

Jak to z nocnym zdjęciem na wysokim ISO. Zwłaszcza w rogach na jednolitym tle :). Mam parę wariantów, ale wygląda to "średnio". Choć sukces może być zależny nie tylko od umiejętności, ale od softu w jakim się będzie obrabiało.

A56
26.03.18, 22:39
Cicho bądźcie bo się poddam i zdjęcia nie wyślę 199450

Nie poddawaj się, walcz!

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Aż tak źle z tym zdjęciem ?:):wink: Też już się bawiłem i jeszcze końcowej wersji nie mam, ale ogólna koncepcja jest:)

Mam gotowe i każdego dnia do niego zaglądam i coś mi zawsze zaświeci by poprawić.
Nawet nieźle to zdjęcie wyszło, jak na takie ISO

paparapa
26.03.18, 22:43
Nie poddawaj się, walcz!

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



Mam gotowe i każdego dnia do niego zaglądam i coś mi zawsze zaświeci by poprawić.
Nawet nieźle to zdjęcie wyszło, jak na takie ISO

Zrobi tą fotę zrobi, tylko sie droczy :)

Bodzip
27.03.18, 07:05
Pewnie że się i droczę, ale naprawdę z czasem teraz u mnie krucho, a temu egzemplarzowi trzeba poświęcić dużo więcej uwagi niż zwykle.

A56
27.03.18, 09:20
....... temu egzemplarzowi trzeba poświęcić dużo więcej uwagi niż zwykle.
To prawda.

ogc13
27.03.18, 10:17
A ja jeszcze nie zacząłem :roll:

henry1
27.03.18, 10:39
A ja jeszcze nie zacząłem :roll:


I nie zaczynaj, zwiększą się moje szanse. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ogc13
27.03.18, 11:01
henry1 - nie panikuj :)
Ostatnio, owszem miałem jakieś szczęście. Ale to na zasadzie: ślepej kurze też się jakieś ziarno czasem trafi :)
Byłem u wróżki ostatnio żeby sprawdzić kto wygra w poprawce.
I wiesz co powiedziała ??
"... Widzę, widzę, widzę niebieskie auto w lesie na podium ..."

Bodzip
27.03.18, 13:43
"... Widzę, widzę, widzę niebieskie auto w lesie na podium ..."
...lekko podrapane... :D

henry1
27.03.18, 17:44
...lekko podrapane... :D


Jutro przetrę Twoje "ściereczką" o granulacji 20. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


henry1 - nie panikuj :)
Ostatnio, owszem miałem jakieś szczęście. Ale to na zasadzie: ślepej kurze też się jakieś ziarno czasem trafi :)
Byłem u wróżki ostatnio żeby sprawdzić kto wygra w poprawce.
I wiesz co powiedziała ??
"... Widzę, widzę, widzę niebieskie auto w lesie na podium ..."

Ja nie panikuję, ja niespotykanie spokojny człowiek jestem. :mrgreen:
Musi okropnego zeza miała, albo zioło obraz jej zamgliło. :shock::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ogc13
27.03.18, 18:24
No nie wiem ...
Wyglądała na specjalistkę w swoim fachu :grin:

199463

paparapa
27.03.18, 19:47
A ja jeszcze nie zacząłem :roll:

I jak do tej pory nic nie straciłeś ....

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


No nie wiem ...
Wyglądała na specjalistkę w swoim fachu :grin:

199463

Fajną masz wróżkę, ja bym nie zaryzykował :)

ogc13
27.03.18, 22:48
Cholerka. Zacząłem.
I mam problemy. Chyba ma wiedza mocno niepełna jest co do wywołania RAW'a tego .....

AFTER EDIT:

Się nauczyłem przy okazji fajnych skrótów klawiaturowych w LR.
Może ktoś nie zna to zapodam:

Gdy mamy włączonego zooma i chcemy przesunąć okienko:
- PgUp do góry
- PgDown w dół
- Shift + PgUp w lewo
- Shift + PgDown w prawo

I hit sezonu !!!
Jak mamy włączony jakiś tool i kursor nie ma ikony w kształcie rączki (do przesuwania wycinka obrazu) to naciskamy i trzymamy SPACJĘ i wtedy pojawia się rączka i można przesunąć !!!!
Jakże mi brakowało tej wiedzy. Zawsze przesuwałem wycinek na miniaturce z lewej strony.

I'm happy now :mrgreen:https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gifhttps://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gif

And.N
27.03.18, 23:43
I hit sezonu !!!
Jak mamy włączony jakiś tool i kursor nie ma ikony w kształcie rączki (do przesuwania wycinka obrazu) to naciskamy i trzymamy SPACJĘ i wtedy pojawia się rączka i można przesunąć !!!! ...
Z tego skrótu z spacją często korzystam:) i nie tylko w Lightroom.

easy_rider
28.03.18, 08:24
I nie zaczynaj, zwiększą się moje szanse. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:A ja (z powodu wrodzonej złośliwości) zacząłem - a nawet skończyłem...
Wysłać jeszcze nie wysłałem - na razie nabiera mocy urzędowej - może coś poprawię, dorysuję samochód czy coś :mrgreen:

henry1
28.03.18, 17:49
A ja (z powodu wrodzonej złośliwości) zacząłem - a nawet skończyłem...
Wysłać jeszcze nie wysłałem - na razie nabiera mocy urzędowej - może coś poprawię, dorysuję samochód czy coś :mrgreen:

Ech ! Zawsze jakaś konkurencja wylezie z czeluści forumowych. :twisted:
Trzeba będzie ciężej popracować nad "DZIEŁEM" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Krakman
28.03.18, 20:23
No nie wiem ...
Wyglądała na specjalistkę w swoim fachu :grin:

199463

A to może Ofca w transie wełnistej...?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Ech ! Zawsze jakaś konkurencja wylezie z czeluści forumowych. :twisted:
Trzeba będzie ciężej popracować nad "DZIEŁEM" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Pracuj pracuj bo ja właśnie wysłałem.... :mrgreen:

henry1
28.03.18, 21:17
A to może Ofca w transie wełnistej...?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -




Pracuj pracuj bo ja właśnie wysłałem.... :mrgreen:

Pracuj, pracuj, a garb sam ci wyrośnie. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Wiele razy to słyszałem.:mrgreen:

" Dzieło" jest już od dawna gotowe, ale jeszcze lustruję je codziennie.
Może jeszcze coś w nim poprawię, może zmienię, mam czas. :cool::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bodzip
29.03.18, 07:04
Ja moje zacząłem i nie mam kiedy skończyć.

A56
29.03.18, 09:34
Ja moje zacząłem i nie mam kiedy skończyć.

Kończ Waćpan, wstydu oszczędź

199492

And.N
29.03.18, 15:36
...a jak na razie mamy 4 prace..., mam nadzieję, że to się zmieni i co najmniej 10 będzie:)

A56
29.03.18, 16:28
...a jak na razie mamy 4 prace..., mam nadzieję, że to się zmieni i co najmniej 10 będzie:)

Moje będzie, tylko te jajka usunę :wink:

easy_rider
29.03.18, 16:44
...a jak na razie mamy 4 prace..., mam nadzieję, że to się zmieni i co najmniej 10 będzie:)Nie ma problemu - mogę wysłać 6 różnych wersji... :mrgreen:

And.N
29.03.18, 18:08
Nie ma problemu - mogę wysłać 6 różnych wersji... :mrgreen:
Wystarczy jedna:grin:, ale podziwiam kreatywność, tyle wersji (tego zdjęcia) bym nie zrobił:). Tak poważniej, pośpiechu nie ma, termin na wysłanie wiadomy.

ogc13
2.04.18, 12:50
Uffff. Wysłałem. Chyba zdążyłem ?

And.N
2.04.18, 13:42
Uffff. Wysłałem. Chyba zdążyłem ?
Oczywiście zdążyłeś, termin dziś do godz. 24:00, ale jak wpłyną nieco spóźnione to wyjątkowo też będą przyjęte. Ankietę z pracami i głosowaniem wstawię jutro po południu. Prac bardzo malutko..., jedna nie spełnia wymogów co do rozmiaru, wysłałem priv do autora.

henry1
2.04.18, 21:31
Mam nadzieję, że Miłościwie nam Panujący zdąży odebrać me "dzieło" przed północą. :mrgreen:

I oczywiście ku pamięci : Głosujcie na moje " DZIEŁO ". :mrgreen:

And.N
2.04.18, 22:08
Jak nie zdążę przed północą i raczej do tej godziny nie będę śledził skrzynki:), prace po prostu jutro sprawdzę. W ostatnich godzinach przybyło trochę prac i 10 jest przekroczone, także "tragedii" z frekwencją nie będzie:)
Dalej mam jedną pracę z nie regulaminowym rozmiarem. Jeśli nie otrzymam poprawionej, sam zmienię rozmiar.

Krakman
2.04.18, 22:51
Jak nie zdążę przed północą i raczej do tej godziny nie będę śledził skrzynki:), prace po prostu jutro sprawdzę. W ostatnich godzinach przybyło trochę prac i 10 jest przekroczone, także "tragedii" z frekwencją nie będzie:)
Dalej mam jedną pracę z nie regulaminowym rozmiarem. Jeśli nie otrzymam poprawionej, sam zmienię rozmiar.
Zrób to i nie kombinuj :wink:

gulasz
2.04.18, 23:26
ech totalnie pomyslu nie miałam na tą fotę
ale coś tam poszło ;)

hades
2.04.18, 23:50
Wysłałem. Zobaczymy co to będzie. Takiego stopniowania odszumiania dawno nie robiłem ;).