PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 5/2018 - Głosowanie i Wyniki



And.N
6.03.18, 19:48
198941


popRAWka 5/2018 - Głosowanie


Witam i zapraszam do głosowania w Edycji 5/2018 popRAWki. Mamy 14 prac.
W związku z czym można głosować na max. 3 prace.
Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować na mniejsza ilość prac,
czy nawet na jedną. Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż trzy prace.

Termin głosowania 3 dni czyli do 09.03.18 (piątek)

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv
Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.
Autorem RAW-ów jest Ola_Olga, zwyciężczyni poprzedniej edycji.

Dla chętnych do pobrania paczka z pracami :198942

Oryginały (przypomnę, zadaniem było złożenie panoramy)



kadr1
kadr2
kadr3


198960
198961
198962




Przed oddaniem głosu polecam powiększenie zdjęcia do rozmiaru w jakim zostało wstawione
(1800 px dł. bok) w tym celu klikamy do oporu na zdjęciu, lub pobieramy paczkę zip.

PROPOZYCJE popRAWkowe

1. Bodzip
198946

2. dudidu
198947

3. tropic
198948

4. gulasz
198949

5. Dziadek
198950

6. DzejPi
198951

7. A56
198952

8. ogc13
198953

9. hades
198954

10. andtor2
198955

11. Ola_Olga
198956

12. easy_rider
198957

13. paparapa
198958

14. a123
198959




Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam.
W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać. Offtopy też mogą być:smile:

Powodzenia wszystkim życzę.

Krakman
6.03.18, 21:16
Wiele prac mi się podoba.... Jak żyć?

And.N
6.03.18, 21:23
Wiele prac mi się podoba.... Jak żyć?
Można głosować aż na 3 prace, to chyba nie mało:). Ja akurat w tej edycji takiego problemu nie mam, nawet moja bardzo średnio mi podchodzi:)

Krakman
6.03.18, 21:31
Można głosować aż na 3 prace, to chyba nie mało:). Ja akurat w tej edycji takiego problemu nie mam, nawet moja bardzo średnio mi podchodzi:)

A która Twoja....?

And.N
6.03.18, 21:42
Chyba nie sądzisz, że powiem:)

PS.
Osoba, która pierwsza głosowała proszona jest o spróbowanie ponownego głosowania. Na początku w ankiecie nie ustaliłem terminu 3 dni i nieco później to edytowałem. Skutek taki, że jedna osoba głosowała, a wszystkie prace mają zero głosów (najprawdopodobniej przez tą edycję).

Bodzip
6.03.18, 21:47
Niektóre programy do składania wycięły to autko ze środka skrzyżowania.
Droga po prawej zamiast prostej to poszła po łuku.
To tak na szybko co wyłapałem.
Głos oddany :)
ps. Heniu, która Twoja ?... może trafiłem :-P

henry1
6.03.18, 22:22
Niektóre programy do składania wycięły to autko ze środka skrzyżowania.
Droga po prawej zamiast prostej to poszła po łuku.
To tak na szybko co wyłapałem.
Głos oddany :)
ps. Heniu, która Twoja ?... może trafiłem :-P

Dziwisz się, tam też kradną samochody.:mrgreen:
Mojej nie ma. :oops::mrgreen:
Ale dzięki za pamięć. :mrgreen:

Czarna_Offca
6.03.18, 23:17
Gdynia <3

paparapa
7.03.18, 00:01
Wybór nie jest trudny. Dobrze wyprostowanych prac, z dobrze wypracowaną zacienioną uliczką wzdłuz budynku po prawej stronie i fajnym togoż budynku cieniem jest trzy moze cztery. Reszta elementów nie jest juz aż tak istotna, więc można od biedy zmieścić się w 3 głosach :).

ogc13
7.03.18, 00:03
Poszło.

paparapa
7.03.18, 00:04
Gdynia
....zgadłaś :) jeszcze jak podasz nazwy tych zaglowców przy kei to zaliczysz na celująco :)))

Czarna_Offca
7.03.18, 00:12
jeden z nich to na pewno Dar Młodzieży :) A drugi to nie wiem. Jednak wiem z jakiego budynku zdjęcie zostało wykonane :D

paparapa
7.03.18, 01:18
jeden z nich to na pewno Dar Młodzieży :) A drugi to nie wiem. Jednak wiem z jakiego budynku zdjęcie zostało wykonane :D
Jest duża szansa, że Dar Młodzieży też....:)
...róg 10 Lutego i Świętojańskiej a właściwie Abrahama ?:lol:

DzejPi
7.03.18, 07:23
Pierwszy to "Dar Pomorza" a drugi to następca "Dar Modzieży"

na wielu pracach razi "łukowatość" ul. Świętojańskiej lub pozbawienie skrzyzowania prostopadłości. To skrzyżowanie jest prostopadłe a Świętojańska jest w linii prostej.

A56
7.03.18, 08:12
Wybór nie jest trudny. Dobrze wyprostowanych prac, z dobrze wypracowaną zacienioną uliczką wzdłuz budynku po prawej stronie i fajnym togoż budynku cieniem jest trzy moze cztery. Reszta elementów nie jest juz aż tak istotna, więc można od biedy zmieścić się w 3 głosach :).

Myślę, że reszta też jest istotna. W tej składance było wiele do zrobienia. To była jedna z trudniejszych składanek z jaką miałem do czynienia.
Mamy na horyzoncie morze i powinno być w poziomie, są też plamy na niebie, które trzeba było usunąć. Odbicia w oknie też nie nadają uroku zdjęciu. I co dla mnie najważniejsze, to zachowanie jak najwięcej informacji ze zrobionych trzech zdjęć.
Przecież po to zrobiono aż trzy zdjęcia, by mieć jak najwięcej obrazu z tego miejsca. O kolorach, tonach i kontraście to już nie wspomnę.
Co do skrzyżowania, czy jest o kącie prostym, czy też w łuku to wiedzą tylko ci, którzy to miejsce dobrze znają, więc tego nie brałem pod uwagę głosując.

paparapa
7.03.18, 10:10
Myślę, że reszta też jest istotna. W tej składance było wiele do zrobienia. To była jedna z trudniejszych składanek z jaką miałem do czynienia.
Mamy na horyzoncie morze i powinno być w poziomie, są też plamy na niebie, które trzeba było usunąć. Odbicia w oknie też nie nadają uroku zdjęciu. I co dla mnie najważniejsze, to zachowanie jak najwięcej informacji ze zrobionych trzech zdjęć.
Przecież po to zrobiono aż trzy zdjęcia, by mieć jak najwięcej obrazu z tego miejsca. O kolorach, tonach i kontraście to już nie wspomnę.
Co do skrzyżowania, czy jest o kącie prostym, czy też w łuku to wiedzą tylko ci, którzy to miejsce dobrze znają, więc tego nie brałem pod uwagę głosując.
Prosty horyzont to też dobrze wyprostowane zdjęcie :). Uprościłem trochę bo pisałem o stopniu ważnośc . Zachowanie jak największej ilosci informacji z trzech fotek jest chyba zależne od jakości prostowania. I jest pytanie czy warto na maxa rozciagać fotę, bo robimy panoranmę? Czy przycinać szukając fajnego kadru. . Głosowanie to rozstrzgnie :)
Faktycznie nie znający topografi terenu muszą improwizować jak przebiegną ulice na ich pracach:).

A56
7.03.18, 10:15
... Zachowanie jak największej ilosci informacji z trzech fotek jest chyba zależne od jakości prostowania. I jest pytanie czy warto na maxa rozciagać fotę, bo robimy panoranmę? Czy przycinać szukając fajnego kadru. . .....:).

W tej poprawce nie trzeba specjalnie rozciągać zdjęcia, aby zachować jak najwięcej informacji. Jest kilka takich fotografii i dobrze to wygląda.
Co do przycinania i szukania fajnego kadru to ja w tej zabawie nie widziałem takiej potrzeby. Ale to moje zdanie i nie każdy musi się z tym zgadzać.

Bodzip
7.03.18, 12:35
Faktycznie nie znający topografi terenu muszą improwizować jak przebiegną ulice na ich pracach:).
Nie ma co improwizować, składowe, pojedyncze zdjęcia pokazują, że jest prosto.

sikor
7.03.18, 18:02
To sobie zagłosowałem.
Bodzip a Twoja, która jest Twoja?

Bodzip
7.03.18, 20:37
Bodzip a Twoja, która jest Twoja?
No wiesz, jestem guru od panoram. Dostanę jeden Twój głos :roll: ... chyba...

And.N
7.03.18, 21:10
Mały donosik. Cztery prace nieco wysunęły się do przodu, pozostałe mają stan głosów zero jedynkowy.

Krakman
7.03.18, 21:11
No wiesz, jestem guru od panoram.
.
Pisałem wcześnie, że jesteś Panoramix Galicyjski z Gorlic....

gulasz
7.03.18, 21:17
Mały donosik. Cztery prace nieco wysunęły się do przodu, pozostałe mają stan głosów zero jedynkowy.
właśnie miałam się dopominać o donos ;)
ale widzę że wódz czuwa ;)

Bodzip
7.03.18, 21:34
właśnie miałam się dopominać o donos ;)
ale widzę że wódz czuwa ;)
Bo tu jest prowadzone perfekcyjnie. W owczarni panuje raczej chaos.

gulasz
7.03.18, 22:03
. W owczarni panuje raczej chaos.
oj tam oj tam - nie przesadzaj - każdy poza forum ma swoje życie - jak czasami wynik przyjdzie z lekkim poślizgiem ( o ile to nie jest miesiąc/rok) to bym nie przesadzała ;)

And.N
9.03.18, 20:32
Bo tu jest prowadzone perfekcyjnie. W owczarni panuje raczej chaos.
Oj tam nie przesadzaj, gulasz ma rację:), do perfekcji mi daleko:).

Rozstrzygnięcie nie zapadło w związku z czym mamy dogrywkę (https://forum.olympusclub.pl/threads/115149-popRAWka-5-2018-Dogrywka?p=1334501#post1334501).
Zapraszam do głosowania:smile:.

gulasz
9.03.18, 20:43
Ale śmieszny rozkład głosów ;)
Szkoda ze jest dogrywka - jakbym wiedziala to bym zaglosowala inaczej ;)

No i malutko głosujących tym razem :(

And.N
9.03.18, 21:16
Szkoda ze jest dogrywka - jakbym wiedziala to bym zaglosowala inaczej ;)
Ja wiedziałem i głosowałem jako ostatni, bodajże po godz. 16:00. Przed moim głosowaniem był remis i po także. Cóż, wybierałem zgodnie z moim gustem 3 prace. Liczyłem, ze może jeszcze ktoś zagłosuje i tej dogrywki nie będzie:)


No i malutko głosujących tym razem :(
Powiedziałbym, bardzo malutko...:cry:

And.N
11.03.18, 20:32
Zwycięzcą edycji 5/2018 został ogc13
rozstrzygnięcie po dogrywce (https://forum.olympusclub.pl/threads/115149-popRAWka-5-2018-Dogrywka?p=1334501&viewfull=1#post1334501)
Gratulacje !!!

Miejsce 1 (praca 8 )
199090

Miejsce 2
DzejPi (praca 6)
199091

Miejsce 3
A56 (praca 7)
199092



Podsumowanie wyników 5 Edycji.
Punkty wynikają z miejsca jakie praca zajęła w głosowaniu i tak odpowiednio (miejsce / punkty):
1/25 ; 2/20 ; 3/15 ; 4/12 ; 5/10 ; 6/8 ; 7/7 ; 8/6 ; 9/5 ; 10/4 ; 11/3 ; 12/2 ( prace od miejsca 13 i dalsze otrzymują 1 punkt)
199093

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie.
Zwycięzca @ogc13 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=46535) proszony jest o nadesłanie ciekawego RAW-a do następnej edycji.
Zapraszam także do ewentualnej dyskusji na temat prac.

Edit. Saboor poproszę o medal zwycięzcy popRAWki dla ogc13.

Ola_Olga
11.03.18, 21:11
Gratulacje dla ogc13, DzejPi i A56!
Złożenie panoramy przysporzyło chyba trochę problemów, zwłaszcza przejeżdżające i "znikające" samochody i wyginająca się ulica, dlatego moje gratulacje za poradzenie sobie z nimi. Mam nadzieję, że zwycięzca wrzuci jakiegoś fajnego Raw’a i uczestników kolejnej zabawy będzie więcej.:)

A56
11.03.18, 21:20
Gratulacje dla zwycięzcy. Właśnie taka kolorystyka do mnie najwięcej przemawiała.

DzejPi
11.03.18, 21:27
Gratuluje zwycięzcy. Dziekuję wszystkim uczestniką za wspólną kolejną fajną i kształcąca zabawę

ogc13
11.03.18, 21:38
Ojej. Zaszokowany jestem troszkę ...
Fajnie, że obróbka trafiła w gusta większości.
Dzięki za głosy.

Tak na marginesie to jak pojawiły się prace to od razu moja przestała mi się podobać.
Od początku stawiałem na pracę DzejPi (dałem jedyny głos na szóstkę).
Mój śnieg wydawał się taki brązowo-żółty ... a żółtego śniegu się nie je :)

Bodzip
11.03.18, 22:10
Gratulacje, gratulacje, gratulacje.
Ja pewnie za bardzo ociepliłem zdjęcie. Chociaż nie, moja nadal mi się najbardziej podoba :mrgreen:

And.N
11.03.18, 22:27
Tak na mój gust to pod względem powiedzmy geometrii to praca 6 DzejPi chyba najlepiej wypada, ale zabrakło mi trochę dołu i góry, oraz razi nieco niewyprostowany horyzont. Pod tym względem zwycięska praca bardziej mi się podoba, również kolorystycznie. DzejPi w jakim programie składałeś panoramę ?

a123
11.03.18, 23:23
Gratulacje dla zwycięzcy :)

Saboor
12.03.18, 01:50
Gratuluję ogc13, i na wniosek andtor2: wręczam medal "Zwycięzca popRAWki"

DzejPi
12.03.18, 07:52
Tak na mój gust to pod względem powiedzmy geometrii to praca 6 DzejPi chyba najlepiej wypada, ale zabrakło mi trochę dołu i góry, oraz razi nieco niewyprostowany horyzont. Pod tym względem zwycięska praca bardziej mi się podoba, również kolorystycznie. @DzejPi (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=15025) w jakim programie składałeś panoramę ?
Dziekuję za miłe słowa.
Składałem w CS6. Dół ograniczyłem z uwagi na zniekształcenia jakie pojawiały się przy jego dodaniu. A dodanie góry (i zniekształconego nieco dołu) zatracało moim zdaniem charakter panoramy na rzecz wrażenia jednej klatki zdjęcia.