PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 2/2018 - Dogrywka



And.N
1.02.18, 21:29
198076


popRAWka 2/2018 - Dogrywka


Link do oryginału: klik (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=197995&d=1516556321)
Do rywalizacji stają trzy prace.

Na dogrywkę przeznaczone są 2 dni do 03.02.2018 - sobota
W nawiasie numer porządkowy z głosowania (https://forum.olympusclub.pl/threads/114834-popRAWka-2-2018-G%C5%82osowanie).


1. A56
198078

2. Dziadek
198079

3. apz
198080



Zapraszam do głosowania.

gulasz
1.02.18, 21:44
serio dogrywki robimy :( buuuu

nie miało być tak że jak kilka prac powiedzmy 3 jest na tym samym miejscu powiedzmy 2 to wszystkie zgarniją daną liczbę punktów za to miejsce, a praca z kolejnym wynikiem zajmuje miejsce 5 i zgarnia liczbę opunktów za to miejsce ??
jakoś na tych ustaleniach się zatrzymałam - ale być może był jakiś update którego już nie doczytałam :/

niemniej głupio bo się to wydłuża w czasie :/

And.N
1.02.18, 21:48
Zawsze były za mojej kadencji:). Ta nie jest pierwsza, a któraś z kolei. W regulaminie też jest to zapisane.

Edit.

nie miało być tak że jak kilka prac powiedzmy 3 jest na tym samym miejscu powiedzmy 2 to wszystkie zgarniją daną liczbę punktów za to miejsce, a praca z kolejnym wynikiem zajmuje miejsce 5 i zgarnia liczbę opunktów za to miejsce ??

Miało być i tak będzie. Nie dotyczy tylko pierwszego miejsca. Zwycięzca musi być wyłoniony:)
Traktuje równorzędnie pojedynczą edycję i cały cykl 10 popRAWek. I tu i tu wyłaniamy zwycięzcę.
Cykl 10 popRAWek, tą punktację/ranking, wprowadziłem jakby dodatkowo, dla urozmaicenia zabawy, z myślą o zwiększeniu frekwencji także.

Edit.2
W poprzedniej punktacji bonus 5 pkt., za pierwsze miejsce, też zawsze trafiał tylko do jednego autora. Tu tym bonusem jest 25 pkt. i też jedna osoba zdobywa max. ilość punktów.

Lilen
1.02.18, 22:21
No i zagłosowałem po raz trzeci :D

Bodzip
1.02.18, 22:30
Ula, wyobrażasz sobie, jak wieniec laurowy - taki jak Kaligula nosil, rozrywa trzech delikwentów na kawałeczki ?? :)
Ja pewnie jutro dam głos, bo z tableta nie umiem...

henry1
1.02.18, 22:33
A gdzie moja ???? :shock:

Na ile można głosować ?:roll:

And.N
1.02.18, 22:38
Oczywiście głosować można na jedną pracę. Na więcej i tak nie da rady (tak ustawiona opcja ankiety):).

henry1
1.02.18, 22:43
Sru, i poszło. :mrgreen:

Znowu nie wygrałem. :evil:

helmuth
2.02.18, 00:01
Oczywiście głosować można na jedną pracę..Zastanawiam się, co ma zrobić autor jednej z tych trzech prac? Na siebie zagłosować nie może a pozostałe są zupełnie różne i mogą mu się nie podobać?
Głosować na cokolwiek czy wstrzymać się od głosu?

And.N
2.02.18, 00:14
Sądzę, że autorzy prac takich dylematów nie maja i po prostu wstrzymają się od głosowania w dogrywce.

hades
2.02.18, 01:40
W dogrywce są trzy propozycje, które odrzuciłem po pierwszym przejrzeniu prac. Z pozostałymi też miałem trudność przy selekcji, aż przez zawirowania czasowe nie zdążyłem zagłosować, eh.

Na marginesie. Wszyscy trzej autorzy powinni napisać skąd wzięli pomysł na taką obróbkę. Szczególnie w jednej z prac coś się wydarzyło w trakcie procesu, że "nie wiem"...

Edit /andtor2/

"Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam. W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać."

gulasz
2.02.18, 02:43
Ula, wyobrażasz sobie, jak wieniec laurowy - taki jak Kaligula nosil, rozrywa trzech delikwentów na kawałeczki ?? :)

wyobrażam :mrgreen:

A56
2.02.18, 08:08
W dogrywce są trzy propozycje, które odrzuciłem po pierwszym przejrzeniu prac. Z pozostałymi też miałem trudność przy selekcji, aż przez zawirowania czasowe nie zdążyłem zagłosować, eh.

Na marginesie. Wszyscy trzej autorzy powinni napisać skąd wzięli pomysł na taką obróbkę. Szczególnie w jednej z prac coś się wydarzyło w trakcie procesu, że "nie wiem"...

Edit /andtor2/

"Na temat konkretnych prac wypowiadamy się (pozytywnie/negatywnie) po zakończonym głosowaniu, i do takiej dyskusji zachęcam. W trakcie głosowania oczywiście można ogólnikowo się wypowiadać."


Czy napiszą to zobaczymy. Z kolei ja napiszę tak. Wszystkie trzy zdjęcia podobały mi się i zagłosowałem na jedno z nich w pierwszej turze. Trafiłem w większość głosujących. To bobry znak, bo mam gust podobny do większości, a to może pomóc w kolejnych popRAWkach w obróbce zdjęcia.

paparapa
2.02.18, 11:57
Czyli następna edycja w niedzielę?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Czy napiszą to zobaczymy. Z kolei ja napiszę tak. Wszystkie trzy zdjęcia podobały mi się i zagłosowałem na jedno z nich w pierwszej turze. Trafiłem w większość głosujących. To bobry znak, bo mam gust podobny do większości, a to może pomóc w kolejnych popRAWkach w obróbce zdjęcia.

Trochę się szanownego kolegi "czepię", oczywiście bez złośliwości, bo ... nie nadążam. :grin:
Te 3 zdjęcia są diametralnie inne, wiec właściwie nic to nie "mów"i o guście kolegi. No i ośmioosobowa "większość" dla 24 głosujących jest mało przekonująca :). Szaleństwo statystyki.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Sru, i poszło. :mrgreen:

Znowu nie wygrałem. :evil:

Jak dwudziestu dwóch innych :mrgreen:

A56
2.02.18, 12:56
- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



Trochę się szanownego kolegi "czepię", oczywiście bez złośliwości, bo ... nie nadążam. :grin:
Te 3 zdjęcia są diametralnie inne, wiec właściwie nic to nie "mów"i o guście kolegi. No i ośmioosobowa "większość" dla 24 głosujących jest mało przekonująca :). Szaleństwo statystyki.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -





O gustach nie będziemy pisać, bo wiadomo.
Co do zdjęć to właśnie te zdjęcia wytypowałem sobie jako te, na które oddam głos. Z uwagi na to, że jedno z nich jest mojego autorstwa, to z góry było wiadome, że ode mnie głosu nie dostanie. Problem był z pozostałymi dwoma. Mam taką zasadę, że głosuję tylko na jedno więc jedno otrzymało mój głos. Ale trafiłem w trzy zdjęcia, które weszły do dogrywki. To że każde inaczej wykonane to bardzo dobrze. Można porównać różne wersje.
Jak widać nie tylko mnie się te wersje podobały.

apz
2.02.18, 14:59
Sądzę, że autorzy prac takich dylematów nie maja i po prostu wstrzymają się od głosowania w dogrywce.

Też się tym razem wstrzymam.

Krakman
2.02.18, 16:22
Też się tym razem wstrzymam.

I ja...

And.N
2.02.18, 16:25
Czyli następna edycja w niedzielę? ...
Najprawdopodobniej tak.


... Z kolei ja napiszę tak. Wszystkie trzy zdjęcia podobały mi się i zagłosowałem na jedno z nich w pierwszej turze. Trafiłem w większość głosujących. To bobry znak, bo mam gust podobny do większości, a to może pomóc w kolejnych popRAWkach w obróbce zdjęcia.
Ja z kolei byłem za wersjami bardziej oddającymi rzeczywistość (światło, kolory) tym razem:). Na 5 oddanych głosów jedno z tych 3 także dostało mój głos, ale to tak powiedziałbym na piątym miejscu z tych co wybrałem. Szanuję oczywiście wybór ogółu forumowiczów (którakolwiek praca wygra), choć nie zawsze dokonuję podobnych wyborów:).

PS.
Uprzejmie donoszę, że początkowo prace szły można powiedzieć łeb w łeb:). Teraz jedna dostała małej zadyszki i nieco została. Dwie prowadzące z minimalna różnicą między sobą.

paparapa
2.02.18, 18:50
Ja z kolei byłem za wersjami bardziej oddającymi rzeczywistość (światło, kolory) tym razem:). Na 5 oddanych głosów jedno z tych 3 także dostało mój głos, ale to tak powiedziałbym na piątym miejscu z tych co wybrałem. Szanuję oczywiście wybór ogółu forumowiczów (którakolwiek praca wygra), choć nie zawsze dokonuję podobnych wyborów:).


Generalnie też mam taką "taktykę". Największą trudnością przy obróbce tego RAWka, było wstrzelenie się w klimat zachodzącego słońca, w zimowym wcieleniu ze śniegiem, aby wyglądało to naturalnie. Próbowano jak widać różnych sposobów zwrócenia uwagi na swoje prace. MZ zaprezentowano sporo całkowicie niespójnych interpretacji tej sceny.

Krakman
2.02.18, 19:10
MZ zaprezentowano sporo całkowicie niespójnych interpretacji tej sceny.
Ano właśnie. Eksperymenty poszły w złą stronę.

paparapa
2.02.18, 19:26
Ano właśnie. Eksperymenty poszły w złą stronę.

Można by powiedzieć, poszły w las .... :)

apz
2.02.18, 20:25
Nie przeszdzaałbym, każdy badał gusta publiczności na swój sposób...

And.N
2.02.18, 21:21
Nie przeszdzaałbym, każdy badał gusta publiczności na swój sposób...
Dokładnie. Jedni trafili bardziej inni mniej:). Nie zawsze te powiedzmy poprawne zyskują uznanie u głosujących. Taka uroda tej zabawy:)

henry1
3.02.18, 19:30
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:


W konkursie pierwszy nie jestem, ale przynajmniej w gratulacjach będę pierwszy ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

edorka
3.02.18, 19:33
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:


W konkursie pierwszy nie jestem, ale przynajmniej w gratulacjach będę pierwszy ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Brawo TY!! :D

Bodzip
3.02.18, 19:37
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:


W konkursie pierwszy nie jestem, ale przynajmniej w gratulacjach będę pierwszy ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Heniek, ja Ci normalnie podrapię auto. Już zacząłem wyników szukać :shock:

henry1
3.02.18, 19:52
Heniek, ja Ci normalnie podrapię auto. Już zacząłem wyników szukać :shock:

Możesz drapać, zmieniłem Madzię na Skota, z nim czuję się bezpieczniej na drodze. :wink: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

paparapa
3.02.18, 21:28
Możesz drapać, zmieniłem Madzię na Skota, z nim czuję się bezpieczniej na drodze. :wink: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Uważaj na sportowe wersje T 54 :)

edorka
3.02.18, 21:37
I kto wygrał?

And.N
3.02.18, 21:39
To mamy rozstrzygnięcie:smile:
Do oficjalnego ogłoszenia wyników i ewentualnej dyskusji o pracach zapraszam do wątku popRAWka 2/2018 Głosowanie (https://forum.olympusclub.pl/threads/114834-popRAWka-2-2018-G%C5%82osowanie-i-Wyniki/page3?p=1332125&viewfull=1#post1332125).

Jamsborg
3.02.18, 21:43
Dlaczego ankieta już zamknięta przed północą ?! Na dogrywkę przeznaczone są 2 dni do 03.02.2018.... a gdzie było, że zakończenie przed jakąś konkretną godziną ?

And.N
3.02.18, 22:08
Dlaczego ankieta już zamknięta przed północą ?! Na dogrywkę przeznaczone są 2 dni do 03.02.2018.... a gdzie było, że zakończenie przed jakąś konkretną godziną ?
Owszem była taka informacja z konkretną datą i godziną (w samej Ankiecie) bodajże 20:33. Widać nie zwróciłeś uwagi. Przy zakładaniu ankiety wybrałem opcję automatycznego zamknięcia po 2 dniach (dokładnie 2 doby od założenia ankiety). Najpierw utworzyłem wątek z dogrywką, można zobaczyć na godz. kiedy pojawił się pierwszy post (https://forum.olympusclub.pl/threads/114853-popRAWka-2-2018-Dogrywka?p=1331891&viewfull=1#post1331891) (20:29). Zaraz po tym dodałem do wątku ankietę i była to godzina właśnie 20:33 kiedy ją zrobiłem. Stąd taka godzina zamknięcia ankiety.

Ola_Olga
3.02.18, 22:21
Była podana godzina 20.33.

Jamsborg
3.02.18, 22:38
Jednak szkoda, że nie jest to domyślnie północ, zwykle tak bywa we wszelakich konkursach. Gdybym zdążył drugie miejsce byłoby rozstrzygnięte :D

And.N
3.02.18, 22:40
Rozstrzygamy tylko pierwsze miejsce.

gulasz
3.02.18, 22:46
trzeba było klikać na czas - zawsze albo prawie zawsze na tym forum nie jest to północ - a info jest w ankiecie
też widziałam tą 20 z hakiem
nad czym ubolewam bo miałam ochotę w ten weekend popopRAWkować - a tak lipa ... ;)

Jamsborg
3.02.18, 22:52
Jak mawiali Rzymianie: "Dura lex, sed lex" :D Wyjątkowe forum, wyjątkowe zasady, wyjątkowe godziny :D Wezmę na przyszłość poprawkę.

And.N
3.02.18, 23:06
Wyjątkowe forum, wyjątkowe godziny :D Wezmę na przyszłość poprawkę.
Jamsborg ,wyjątkowe forum może tak:grin:, godziny już takie wyjątkowe nie są:). Z forum nikoniarzy (przed chwilą) fragment ankiety:
198129
U nas pisze "Ta ankiet zakończy się....itd.:)

edorka
3.02.18, 23:17
Po prostu trzeba czytać wszystko, zwłaszcza to, co napisane drobnym drukiem ;-)

Krakman
3.02.18, 23:19
To może poprawcie na ten ankiet.... :roll:

And.N
3.02.18, 23:25
To może poprawcie na ten ankiet.... :roll:
Odkąd pamiętam tak jest:), tu mógłby zadziałać chyba tylko @grizz (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=2143) , @Saboor (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=8165). W sumie to taka pierdułka jest:), bez większego znaczenia