PDA

Zobacz pełną wersję : Ładowarka USB do systemu micro 4/3



Muminek
10.03.17, 00:40
Witam. Zastanawiam się nad ładowarką zasilaną kablem USB, tego typu : LINK (https://pl.aliexpress.com/item/Neewer-NW-BLN1-Portable-USB-Battery-Charger-For-BLN-1-Camera-Battery-for-Olympus-BLN1-BCN1/32785876811.html?spm=2114.56010308.4.39.50ifQe)

188758




















Ładowarka posiada dwa styki + i - w oryginalnej ładowarce jest ich pięć, czy może to mieć wpływ na jakość ładowania akumulatorów. Używam kilku ładowarek, między innymi CUBE PRO firmy hahnel, która również posiada dwa styki i akumulatory naładowane tą ładowarką są mniej wydajne od naładowanych oryginalną BCN-1.
Może ktoś się orientuje, czy stopień naładowania akumulatorów zależy właśnie od tego, że ładowanie następuje w sposób mniej kontrolowany?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

viruuss
10.03.17, 09:41
mam podobną do aku panasa ( wersja bez wyswietlacza) kilka razy ładowałem na wyjazdach, wydaje się być ok

easy_rider
10.03.17, 11:52
Dodatkowe styki w oryginalnych ładowarkach Olympusa służą tylko do tego, żeby niefirmowych zamienników nie można było ładować :twisted:
Ładowarka o której piszesz wydaje się być w porządku - rozsądny prąd ładowania (600mA), wyświetlacz pokazujący stan naładowania...
Możesz śmiało kupować :wink:




...która również posiada dwa styki i akumulatory naładowane tą ładowarką są mniej wydajne od naładowanych oryginalną BCN-1Jest dokładnie odwrotnie - to właśnie ładowarka oryginalna źle ładuje...
Przeładowuje akumulatorki - przez co wydają się mieć większą pojemność - ale kosztem żywotności... (tylko 300 cykli ładowania)

Moje akumulatory mają już pięć lat - zarówno oryginały jak i chińczyki od początku są ładowane za pomocą Digiuddy (ładowarka z pomiarem pojemności).
Nigdy nie widziały oryginalnej ładowarki Olympusa :mrgreen:
I wszystkie trzymają parametry jak nowe... i końca ich żywotności nie widać... :mrgreen:

Muminek
13.03.17, 18:52
viruuss , easy_rider , dziękuję za odpowiedź. Ładowarka zamówiona, będziemy testować :)