PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa kamera Olympus TG-Tracker



osiem1984
2.02.17, 19:25
Witajcie,
poszukuje sprzętu, którym mógłbym nakręcić video oraz zrobić zdjęcie pod wodą, a także, którego nie bałbym się wziąć np na kajak itp. Pomyślałem o nowej kamerze Olympusa TG-Tracker ale ta ma strasznie słabe (przynajmniej na sieci) opinie dotyczące jakości video / zdjęć. W związku z tym zacząłem rozważać także Olympus Tough TG4. Możecie mi coś doradzić lub jeśli mieliście do czynienie z kamerką napisać jakąś o niej opinie (lub o TG4)?
Będę wdzięczny. Mam jeszcze trochę czasu ponieważ wyjazd dopiero za 25 dni ale muszę już dość intensywnie o tym myśleć.

hadan
4.02.17, 11:51
Moim skromnym zdaniem TG 4 będzie lepszym wyborem. Też się zastanawiałem nad Trackerem i odpuściłem.
Natomiast TG 4 mogę z czystym sumieniem polecić.

Pozdrawiam

osiem1984
4.02.17, 12:24
Dzięki za odpowiedź. Możesz napisać coś więcej, czemu odradzasz Trackera, a co powoduje, że TG4 jest dobrym wyborem? Sporo czytałem, wiele opinii w serwisach itp jednak zawsze opinia użytkownika jest dla mnie cenniejsza.

hadan
4.02.17, 13:05
Źle mnie zrozumiałeś, ja Tobie nie odradzałem, tylko dokonałem wyboru pomiędzy rozważanym
przez Ciebie sprzętem. Wszystko zależy od przeznaczenia i parametrów które są dla Ciebie ważne.
Mogę tylko powiedzieć które parametry mnie powstrzymały przed zakupem. Są to stosunkowa
niska rozdzielczość i brak uchwytów które mnie interesowały. Reszta była ok.

Pozdrawiam

luc4s
4.02.17, 13:39
Szkoda że TG4 nie ma nagrywania w 4K.

osiem1984
4.02.17, 16:09
Szkoda że TG4 nie ma nagrywania w 4K.
No właśnie, to jest jednak trochę minus. Tracker w 4K też nie nagrywa rewelacyjnie.

luc4s
4.02.17, 18:11
No przeglądałem właśnie filmy w 4K i co tu dużo mówić, słabo.

osiem1984
4.02.17, 19:15
No przeglądałem właśnie filmy w 4K i co tu dużo mówić, słabo.
Możesz podesłać jakiś link, do obejrzanych przez Ciebie?

luc4s
4.02.17, 19:22
https://www.youtube.com/watch?v=zZIv2q5nNu4

osiem1984
5.02.17, 10:01
https://www.youtube.com/watch?v=zZIv2q5nNu4Rzeczywiście nie ma szału :( Tough TG4 jest fajny ale brakuje mu kilku rzeczy, dzięki którym byłby idealny. Np nie ma podświetlenia przy kręceniu video, co może być bardzo pomocne przy kręceniu pod wodą. Co więcej pierścień, który pomaga w doświetleniu zdjęć daje naprawdę słabe światełko w stosunku do 60 lumenów lampki Trackera. Tracker ma jeszcze bardzo duży kąt widzenia. O ile pamiętam 204 st. No i TG4 niestety nie mogę przymocować do niczego.Gdyby nie te wady byłby idealny.

Wypożyczyłem do testów od Olympus zaróno TG4 jak i Trackera. W trackerze po nakręceniu kilku sekund na ekranie pojawia się napis busy i przerywa nagrywanie. Bardzo dziwne.