PDA

Zobacz pełną wersję : Stabilizacja 2.3,5 osiowa praktyczne róznice



fifsztak
3.01.17, 11:43
Mam pytanie o praktyczne dla użytkowania codziennego oraz działania z obiektywami tele lub nie systemowymi.Ma w praktyce zastosowanie przez Olka tych stabilizacji.
Chodzi mi o praktyczne doświadczenia użytkowników micro 4/3
dziękuje za opisy uwagi i spostrzeżenia

szafir51
3.01.17, 12:50
hej,

2 dni temu, wioska w Tatrach w blasku kilku latarni i księżyca. Obiektyw f/2.8, ISO1600 i czasy 1/3-1/6 sekundy. Bez stabilizacji byłoby pewnie ISO3200 i do tego większość zdjęć poruszonych. Statywu na spacer nie brałem a panorama gór ze wschodzącym księżycem i rozgwieżdżonym niebem wydała mi się całkiem interesująca.

fifsztak
3.01.17, 15:14
Rozumiem że kolega ma 5 osiowy?

Może inaczej zdam pytanie
Czy ktoś porównywał dwa Olki np z dwu osiówką i pięcio osiówką np na długim tele
Lub na tele systemowym np 75-300 o lekkim korpusie.

Czy do powiedzmy fotografowania z Tele ma to duży wpływ czy obecne systemy np 3 osiowe spokojnie wystarczają?

Nie wiem jak zawrzeć to pytanie dokładnie :)

szafir51
3.01.17, 16:20
Mam "nową" 3-osiową w E-M10, która podobno jest tak wydajna jak ta 5-osiowa z E-M5 mkI. Wydajność na ogniskowej 150 mm jest taka sama jak w Mega OIS Panasa 45-150. Nie widzę różnicy pomiędzy IBIS Olka a MOIS Panasa. Pewnie nowsze IBIS są bardziej wydajne - E-M1, E-M5 mk.II. Ale ile to nie wiem.

grizz
3.01.17, 17:35
W praktyce i na oko ;) to 5 osiowa w połączeniu ze stabilizacją w obiektywie panasa jest wydajniejsza od 2 osiowej.

A tak w ogóle to nie wiesz czy dopłacać do 5 osiowej w olku?

fifsztak
3.01.17, 21:26
W praktyce i na oko ;) to 5 osiowa w połączeniu ze stabilizacją w obiektywie panasa jest wydajniejsza od 2 osiowej.

A tak w ogóle to nie wiesz czy dopłacać do 5 osiowej w olku?

Dokładnie czy mam dopłacić do 5-osiowej zakładajac ż eposzaleje na tele

grizz
3.01.17, 21:58
To bierz nowego panasa gx80 albo G80 on łączy stabilizację 5 osiowa ze stabilizacją z obiektywu. :-P

apz
4.01.17, 01:10
To bierz nowego panasa gx80 albo G80 on łączy stabilizację 5 osiowa ze stabilizacją z obiektywu. :-P

Ze wszystkimi stabilizowanymi obiektywami systemowymi?

grizz
4.01.17, 08:26
Nie wiem czy ze wszystkimi. Trzeba by popatrzyć na firmware starszych.

fifsztak
4.01.17, 21:31
to może inaczej

Ja mam 21 obiektywów manualnych bez Af z adapterami oraz z turbo lens bosterami.
Korzystam z wielu obiektywów tyu Takumar .Carl Zeiss i innych dziwnych :)
Potrzebuje dobrej stabilizacji w body niektóre z tych obiektywów są cieżkie.
A poważnie według doktorów mam SM wiec łapy mi się trzęsą.
Systemowe obiektywy które sa lżejsze używam raz do roku .
Stąd zastanawiałem się co lepsze w mojej sytuacji.

Co prawda wiem że nie body robi foto dlatego na body zwracam mniej uwagi ale............. stabilizacja mi potrzebna.