PDA

Zobacz pełną wersję : Lumix G6-pstryczek przełączniczek



Fredi
30.11.16, 21:46
Czy ktoś wie jak WYŁączyć "wciskanie" pokrętła tylnego (pod kciukiem)?
Samo pokrętło chodzi dość ciężko i bardzo często w trakcie zmiany ustawień , przypadkowo go wciskam i zaczynam oczywiście zmieniać już inny parametr, co strasznie mnie wkurza, a w instrukcji ani w menu nie dopatrzyłem się opcji wyłączania.
Chciałbym aby aparat całkowicie ignorował wciskanie pokrętła i dalej robił to co ma zadane na danym programie.

And.N
30.11.16, 22:15
Nie sądzę aby można było wyłączyć wciskanie pokrętła tak aby aparat to ignorował. W G5 w każdym razie takiej możliwości nie zauważyłem, a to bardzo podobna konstrukcja.
W mojej G5-tce akurat aby wcisnąć pokrętło trzeba użyć stosunkowo dużej siły (sporo większej od tej do obrotu kółka) więc ten problem nie występuje. Poza tym jeśli by aparat ignorował wciśnięcie kółka to w trybie manualnym M, chyba nie byłoby możliwości z przejściem z ustawieniami z przysłony na czas. To robi wciśnięcie tego kółka, chyba, że jest jeszcze inny sposób o którym nie wiem.

Fredi
30.11.16, 22:27
w G6 jest jeszcze 'pokretlo' z przodu pod palcem wskazującym. i w trybie M - sprawdza się swietnie, a takze w innych trybach do kompensacji ekspozycji, dlatego uwazam ze wciskane pokretlo tylne jest mi zbędne. :)

And.N
30.11.16, 22:46
Tego pokrętła z przodu w G6 jakoś na zdjęciach (http://www.optyczne.pl/229.1-Test_aparatu-Panasonic_Lumix_DMC-G6_Wst%C4%99p.html) nie dostrzegam, stąd taki mój wniosek był. Widoczna z przodu tylko dźwigienka zoomu (można użyć do ekspozycji) jak w G5 i chyba to miałeś na myśli pisząc 'pokretlo'. Tylko w G5 będąc w trybie M przy pomocy dźwigienki można zmieniać jedynie przysłonę, a jak zmienić czas ?

Edit.
No dobra, czas wtedy można zmieniać pokrętłem z przodu bez potrzeby używania funkcji wciskania tego pokrętła. Więc się da:)

Fredi
1.12.16, 06:06
dokładnie tą dźwignię od zooma miałem na myśli. Używam tylko szkiel z zoomem ręcznym, inne to samo zło :)
i właśnie w M - używam tylnego pokrętła i przedniej dźwigni i jest git.

Poczekam..może ktoś się dopatrzył jakiegoś tricku/kombinacji klawiszy czy też softu wyłączającego zbędny dla mnie feature :).