PDA

Zobacz pełną wersję : E-PL5 - awaria stabilizacji



EuroTrakker
28.07.16, 12:09
Witajcie,

Od wczoraj mam problem ze swoim E-PL5.

Otóż, przy włączaniu aparatu wibruje dość mocno i na ekranie mruga na czerwono ikonka S-IS.
Dzieje się tak z każdym obiektywem jaki mam.

Czy ktoś jest w stanie pomóc? Czy tylko serwis?

Jestem jego drugim właścicielem a dwuletnia gwarancja skończyła się w maju tego roku a nie wien czy jest zarejestrowany na przedłużoną o 6 miesięcy...

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam
Adrian "EuroTrakker"

Jack
28.07.16, 12:39
Obawiam się, że jest to awaria stabilizatora. Jeżeli problemem byłoby tylko przerwane połączenie z układem stabilizatora, to ikonka świeci, ale sam stabilizator nie wydaje żadnego dźwięku i można stukaniem w korpus przemieszczać matrycę. Naprawa korpusu E-PL5 w serwisie fabrycznym ma koszt zryczałtowany: https://www.olympus.pl/site/media/downloads/Price_list_v1r15_PLN_Poland.pdf. Czy aparat został zarejestrowany w MyOLYMPUS na wydłużoną gwarancję sprawdzisz pewnie w serwis@olympus.pl Samo sprawdzenie nie zobowiązuje do ulokowania aparatu w naprawie, jeżeli nie byłby zarejestrowany.

EuroTrakker
28.07.16, 13:06
Dziękuję za odpowiedź.

Chciałem zgłosić aparat do serwisu i przy podawaniu numeru seryjnego wyskoczył mi komunikat, że niezidentyfikowani numeru.

Ktoś wie o co chodzi?
Będę musiał pisać meila bez tego protokołu z ich strony.

EuroTrakker
28.07.16, 18:23
Dostałem maila zwrotnego z serwisu Olympusa (zgodnie z sugestią) i napisali mi, że na podstawie numeru seryjnego nie są w stanie sprawdzić czy dany aparat jest zarejestrowany na przedłużonej gwarancji.

Nie wiem czy poprzedni właściciel to zrobił, ale mając oryginał dowodu zakupu zarejestrowałem aparat i w systemie pokazał mi datę wygaśnięcia gwarancji na 28.11.2016.

Więc nie wiem czy mogę go wysłać na naprawę w ramach gwarancji czy nie?
Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

And.N
28.07.16, 18:32
Dostałem maila zwrotnego z serwisu Olympusa (zgodnie z sugestią) i napisali mi, że na podstawie numeru seryjnego nie są w stanie sprawdzić czy dany aparat jest zarejestrowany na przedłużonej gwarancji.

Nie wiem czy poprzedni właściciel to zrobił, ale mając oryginał dowodu zakupu zarejestrowałem aparat i w systemie pokazał mi datę wygaśnięcia gwarancji na 28.11.2016.

Bardzo dziwnym jak dla mnie jest to, że serwis na podstawie numeru seryjnego nie jest w stanie sprawdzić czy dany aparat jest zarejestrowany na przedłużonej gwarancji, a Tobie się udało to sprawdzić:)


...Więc nie wiem czy mogę go wysłać na naprawę w ramach gwarancji czy nie?
Jakieś sugestie?
Też nie wiem i jestem daleki od sugestii. Wiem, nie pomogłem.

Jack
28.07.16, 18:51
[...]

Więc nie wiem czy mogę go wysłać na naprawę w ramach gwarancji czy nie?
Jakieś sugestie?

PozdrawiamMożesz. Skoro masz dowód zakupu, a MyOLYMPUS stwierdził przy rejestracji produktu, że Twoja gwarancja wygasa dopiero w listopadzie, to znaczy tylko jedno :-) konsekwentnie trzymać się wersji, że aparat jest na gwarancji :-)

EuroTrakker
19.08.16, 20:41
Koledzy,
Niestety po wysłaniu korpusu do oficjalnego serwisu Olympusa dostałem meila z informacją, iż koszt naprawy to 552,50zł :-(
Rozumiem, że nie został on objęty przedłużoną gwarancją mimo, iż w systemie MyOlympus widnieje gwarancja przedłużona o 6 miesięcy, więc do listopada :-/
W związku z tym czy ktoś może polecić jakiś serwis, gdzie robią dobrze i taniej niż oficjalny serwis?
Szczerze zastanawiam się również nad ewentualną sprzedażą aparatu po niższej cenie i kupna nowego korpusu.
Tylko czy znalazłby się ktoś kto by go kupił?

Z góry dziękuję za namiary na serwis.
Pozdrawiam
Adrian "EuroTrakker"

And.N
19.08.16, 21:30
...Niestety po wysłaniu korpusu do oficjalnego serwisu Olympusa dostałem meila z informacją, iż koszt naprawy to 552,50zł :-(
Rozumiem, że nie został on objęty przedłużoną gwarancją mimo, iż w systemie MyOlympus widnieje gwarancja przedłużona o 6 miesięcy, więc do listopada :-/

To akurat mnie nie dziwi wcale, choćby na przykładzie tych wypowiedzi:


Witam jestem nowy na forum (https://forum.olympusclub.pl/threads/94709-Olympus-OM-D-E-M5-II-oficjalnie/page35?p=1284940&viewfull=1#post1284940) i Z góry przepraszam bo nie wiem jak jeszcze się posługiwać stroną oraz zakładać nowe wątki. Do dnia dzisiejszego byłem użytkownikiem aparatu Panasonic gx7 z obiektywem Panasonic 20 mm F17 oraz Olympus 12 mm F2 Olympus 75 mm F18. Aparat spisuje się świetnie z tymi szkłami ostrzy idealnie Autofocus. Problem mam właśnie taki że zakupiłem nowe body Olympus em5 Mark 2 i jest problem z af w słabym oświetleniu. Nie wiem czy to nazwać słabo oświetlenie w pokoju koło 8:00 na 10 prób af trafił może z 2x . Gdzie Panasonic trafiał celnie w stu procentach nawet wieczorem przy nocnych zdjęcia. Jakiś miesiąc temu kupiłem też Olympusa ale wersje 10 Mark 2. Kupiłem po cenie okazyjnie żeby zarobić i kupić w piątkę. W momencie testu 10 miałem ten sam problem z autofokusem. Początkowo Myślałem że Wina leży po stronie obiektywów lecz w panasonicu nie było tego problemu każdy z obiektywów łapał Autofocus idealnie. Możliwe że miałem jakieś złe ustawienia Proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat a obydwa aparaty są zachwalane. Poza tym wszystko działa świetnie A na pierwszym miejscu 5 osiowa stabilizacja. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź i pomoc

/......../


Byłem oddać aparat do sklepu był problem z przyjęciem . Babka miła Ale mówi ze już język jest ustawiony i data z godziną nie ma opcji żeby zwrócić. W menu nie ma opcji takiej zeby przywrócić fabryczne ustawienia tzn jest ale data i język zostaje. Przeszukakem neta i na jednej stronie pisalo jak za pomocą kombinacji klawiszy zrobić factory reset. Udało się aparat Pani ładnie przyjęła i kasę zwróciła na karte, najlepsze jest to ze będąc w sklepie babka mówi że przyjmie mi jak przywroce Tak jak z fabryki to dzwonię najpierw do Olympusa A oni mi mówią że tak się nie da ze jak już jest ustawione raz to nie ma takiej możliwości A jednak się dało więc temat zamykam ... wczoraj zamówiłem już Nowego o-md e-m1 z 12-40 i gratis grip oryginalny w promocji więc jak dobrze pójdzie będzie dzisiaj i wtedy mam nadzieję ze nie będę mial takich dziwnych problemów oby

Strach kupować Olka i ten podobno najlepszy serwis mocno wątpliwy

casper
20.08.16, 12:39
Koledzy,
Rozumiem, że nie został on objęty przedłużoną gwarancją mimo, iż w systemie MyOlympus widnieje gwarancja przedłużona o 6 miesięcy, więc do listopada :-/


Skoro gwarancję masz do listopada, to ją wyegzekwuj, zamiast szukać innych serwisów.

EuroTrakker
20.08.16, 13:28
Napisałem im meila z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego właśnie mam płacić skoro w systemie jest data wygaśnięcia przedłużonej gwarancji 28.11.2016
Ale meila napisałem jakoś po 12 wczoraj i chyba już nie pracowali bo żadnej odpowiedzi do tej pory

nightelf
20.08.16, 14:37
Możesz zawsze zadzwonić, przynajmniej odpowiedź powinna być od razu.

EuroTrakker
22.08.16, 22:54
No i dziś rano otrzymałem odpowiedź z serwisu, w której stoi:
"...Dziękujemy za zwrócenie uwagi, naprawa zostanie wykonana bezpłatnie w ramach przedłużonej gwarancji..."
Całe szczęście E-PL5 wróci do mnie sprawny :-)
A już myślałem, że trzeba będzie jakieś zakamuflowane oszczędności ruszyć by kupić coś nowego w zamian... Ale to jeszcze nie teraz ;-)

Pozdrawiam wszystkich.

Mike017
22.08.16, 23:24
dobre zakończenie zawsze cieszy !!

chriss
16.01.18, 20:54
Odkopię temat.
W moim e-pl1 także pojawiła się migająca na czerwono ikonka stabilizacji. Nie opłacało się go oddawać do serwisu i postanowiłem spróbować naprawy samemu.
Przyczyną awarii okazała się mała zębatka na jednej z osi. Zrobiła się luźna i zaczęła się ślizgać. Kropla kleju rozwiązała problem. Zamiast kleić można kupić nową w sklepach modelarskich za... 2zł.
e-pl5 ma podobny 2-osiowy mechanizm więc podpiąłem się tutaj.