PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus OMD E-M5 Mark1 - zupełnie ciemne zdjęcie przy krótkich czasach migawki



saj78
27.07.16, 22:13
Witam,

od pewnego czasu obserwuje, że w słoneczne dni przy czasie migawki w okolicach 1/1000 - 1/4000 omd E-M5 rejestruje co pewien czas zupełnie ciemne zdjęcie. Średnio na 30 pstryknięć jedno jest zupełnie ciemne (czarne) lub baaardzo niedoświetlone. Przy czasach rzędu 1/10 nie obserwuje żadnych problemów, dla innych nie testowałem.

Informacja o zdjęciu na wyświetlaczu podaje prawidłowe parametry ekspozycji (takie jak dla udanego zdjęcia).

Co może być przczyną takiego zachowania aparatu? Aparat jest po gwarancji i byłbym wdzięczny, gdyby problem udało się wyeliminować taniej niż przez oficjalny serwis.
Może ktoś kojarzy dobrego serwisanta aparatów olympusa w okolicach Wrocławia?

dziękuje
pozdr
Sz.D

Makromaniak
27.07.16, 22:51
Migawka niedługo ci padnie i aparat przestanie działać . Miałem to samo. Naprawa w serwisie Oly ok. 620 zet

yamada
28.07.16, 12:29
Jak masz ustawioną w opcjach lampę błyskową. Jeśli włączona to wyłącz.

saj78
28.07.16, 21:16
wyłączyłem lampe ale nie pomogło. Dalej ten sam efekt. Praktycznie zawsze pierwsze zdjecie po włączeniu na szybkim czasie jest czarne, kolejne kilkanaście już ok.

Matick7
28.07.16, 23:37
Niestety ale to problem z migawką który przerabiałem dwukrotnie w tym modelu...

saj78
29.07.16, 22:53
A czy tym tylko oficjalny serwis olympusa się zajmuje czy może zna ktoś kogoś kto wymienia/naprawia migawki dla omd em-5?

Makromaniak
30.07.16, 00:13
Liczysz na złotą rączkę? Małe szanse. To nie dokręcenie dwóch poluzowanych śrubek czy przeczyszczenie kontaktów......ja też próbowałem

https://forum.olympusclub.pl/threads/threads/102757-Serwis-Olympusa-w-Warszawie?highlight=serwis+olympusa

saj78
7.08.16, 10:57
dzieki za podpowiedzi. Sprobuje na urlop zabrac aparat i zaraz po powrocie wysle do serwisu olympusa. Cala zabawa moze trwac nawet do 3 tygodni.

Willy
9.10.16, 14:30
Chciałem zapytać jak zakończyła sie ta historia. Udało sie naprawić? Ile kosztowała zabawa? Ile czasu trwało? Dali jakaś gwarancje na migawkę?