PDA

Zobacz pełną wersję : tlo zdjecia - jaki material?



Jeronimo
20.05.04, 17:36
Zastanawiam sie jaki "material" na tlo jest najlepszy - czy czarna tektura, aksamit a moze inna tkanina?

W zasadzie chodzi mi o focenie czegos z bliskiej odleglosci (portret, makro).... chociaz szczerze mowiac dokladnie nie wiem. Chcialbym kupic sobie jakis "material" zeby byl jak najbardziej uniwersalny i dawal bardzo ladne np. czarne tlo.... Dotychczas uzywalem czarnego kartonu ale przy makro w terenie jest ciezki w transporcie (gnie sie)... teraz bardziej przymierzam sie do jakiegos miekkiego materialu.

Moze ktos mi cos pleci ... :)

vodnik
20.05.04, 18:57
Kolor akurat nie bedzie uniwersalny tylko zalezy od fotografowanego obiektu.

P.S. (troche Off-Topic, najwyzej sam sie zmoderuje:)) Fajny avatar Jeronimo :)

Jeronimo
20.05.04, 19:33
nie chodzi mi o kolor!
Dobra przyjmijmy ze bedzie to czarny "material" do zdjec z bliska... czyli np. zwierzeta domowe, kwiatki na ogrodzie... ogolnie raczej tryb makro (super-makro).

no i pytanie znowu jest to samo -> jaki "material"?

Ewci@
20.05.04, 21:05
Aksamit jest fajny bo się nie gniecie ale nie wiem , czy nie bedzie się za bardzo błyszczał bo on pod jednym kątem się lekko błyszczy a pod innym kątem jest ciemniejszy i się nie błyszczy , ja czasmi jako tło stosuję czarna koszulkę bawełnianą, poza tym koszulki maja większą game kolorów niż aksamit :wink:

vodnik
20.05.04, 22:57
Podobno faceci sie nie znaja na kolorach (najlepszy dowod to ja :)), ale wydaje mi sie ze czarny, popiel oraz bialy beda pasowaly juz do kazdego fotografowanego obiektu.

Jeronimo
20.05.04, 23:10
jeszcze raz powtarzam ze mnie nie interesuje kolor tylko "material"... a dokladniej to jego faktura.


Aksamit -
Aksamit, welur, typ gładkiej lub wzorzystej tkaniny bawełnianej o krótkim, puszystym wierzchnim włosie, uzyskiwanym z dodatkowej osnowy lub...
no wiec zastanawia mnie czy przy trybie super makro bedzie widac ten "puszysty wierzchni wlos" ;-)

nic.. moze ktos sie znajdzie na forum kto uzywa innego materialu jako tlo ...

Ewci@
21.05.04, 11:39
No to moze gruba satyna, bez wloskow i sie nie gniecie tylko musi byc gruba i zdjecia wykonywane musza byc na lewej stronie tego materialu - bo prawa moze znowu sie blyszczec ale nie ma wloskow i sie nie gniecie. Jeszcze mysle o jedwabiu ale on jest chyba za cienki ale za to super gladki. No i te koszulki bawelniane...tylko one sie mocno pogniota i zalamania na materiale sie robia