PDA

Zobacz pełną wersję : Przyzwoity zoom / przyzwoita cena



egahen
20.06.16, 08:49
Dzień dobry:)

Dawno mnie na forum nie było, w międzyczasie były dwa systemy, oba trochę do bani (canon fufu i fuji), więc wracam do tego co wspominam najmilej, czyli Olympusa:)

Kompletuje sobie zestaw, na razie rzecz będzie skromna, ale pomyślałem, że pójdę w jakość a nie w ilość. Całość już mam wymyśloną, natomiast brakuje mi jednej małej rzeczy. Otóż fajnie by było mieć jakiegoś przyzwoitego zooma. Na świetle mi bardzo nie zależy, na końcówce z ogniskową 300 również. Pomyślałem więc, że może fajną opcją by był Panas 45-200. Niedrogi z użytecznym zakresem ogniskowych. Co o tym myślicie? A może macie jakiś inny pomysł?

Dodam, że jakkolwiek staram się nie być "pixel-peeperem" :) to jednak czasem lubię sobie popatrzeć na cropa i zobaczyć tam ładny obrazek. Miło by było jakby mój wymarzony zoom nie koniecznie miał zawrotną ogniskową a raczej ładny obrazek. Miałem kiedyś olympusa 40-150 - nie wiem czy dostałem jakiś wybrakowany egzemplarz, ale nie zrobiłem nim chyba jednego ostrego zdjęcia po czym o nim zapomniałem a w konsekwencji sprzedałem...

szafir51
20.06.16, 09:09
Możesz rozważyć Panasonica 45-150. Ja wybrałem to szkło głównie ze względu na gabaryt: http://j.mp/1rwvI9v

Na 150 mm jest nieco miękko, ale do 135-140 jest dla mnie wystarczająco dobrze.

egahen
20.06.16, 15:08
Faktycznie, jest zgrabniejszy:) Z drugiej strony zastanawiam się nad 75-300 - kolubryna z tego znacznie większa, ale mam wrażenie że paradoksalnie obrazek z dużego tele jest ładniejszy i ostrzejszy (choć pewnie również nie przy końcu). Cena już mniej przyjemna, ale pytanie czy i tak po jakimś czasie bym za tym nie zaczął wzdychać:)

POLM
20.06.16, 15:45
Jest jeszcze 45-175 wymiarami bliżej mu do 45-150 a jednak lepszy zakres. Może ktoś bawił się jednym i drugim i się wypowie ?

szafir51
20.06.16, 16:28
45-175 ma power zoom i stabilizację power o.i.s. (czyli lepszą). Taki niby bardziej pod kątem filmowania

POLM
20.06.16, 17:27
No i się nic nie wysuwa przy zmianie ogniskowej ;-) - co dla mnie jest zaletą ;-) Nie wiem jak optycznie w porównaniu z pozostałymi.

egahen
20.06.16, 20:30
No właśnie zaczynam się przekonywać do tego 45-175. Ciut droższy, ale bez przesady no i nie ma abstrakcyjnej rozpiętości z którą nie wiadomo co zrobić na końcu:)

Przeglądając sample w sieci, mam wrażenie że ich jakość jest najlepsza spośród "amatorskich" zoomów Panasonica. Jeśli starczy środków, to myślę, że to będzie mój typ:) A jeśli tak, to postaram się wrzucić jakieś fotki.

Mcarto
20.06.16, 21:43
wg Dxomark 45-150 jest lepszy od 45-15 - mniejsza aberacja i dystorsja.
Sam mam w dalszych planach jakiś zoom do GX7.

Roberto73
21.06.16, 16:10
Miałem 40-150 oly do micro, a teraz panasa 45-150 . Wolę panasa, na długim końcu wydaje mi się ostrzejsze, no i mam stabilizację , co mi się przydaje w gm1. AA no i osłona przeciwsłoneczna w zestawie :)

And.N
21.06.16, 16:39
... AA no i osłona przeciwsłoneczna w zestawie https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_smile.gif
Niby drobiazg, a cieszy. Olympus upatruje gdzie, na czym, by tu dodatkowo zarobić...https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_cry.gif Takie odnoszę wrażenie, bo chyba większość obiektywów od Panasonika osłonę przeciwsłoneczną ma na wyposażeniu, a w większości obiektywów Olympusa za ten "rarytas" trzeba dopłacić. (i to raczej nie mało...)