PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 50mm f/1.4



C+
18.03.08, 08:49
Dlaczego nie od razy pod 4/3?

http://www.sigma-photo.co.jp/news/080318_50_14_dg.htm

http://www.dpreview.com/news/0803/08031801sigma50mm.asp


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://a.img-dpreview.com/news/0803/Sigma50mm-001.jpg)

dzemski
18.03.08, 08:53
myślę, że to szkiełko prędzej czy później pojawi się na 4/3 i takim to sposobem, zamiast olkowych jasnych stałek będziemy mieć sigmowe jasne stałki.

dka
18.03.08, 09:14
myślę, że to szkiełko prędzej czy później pojawi się na 4/3 i takim to sposobem, zamiast olkowych jasnych stałek będziemy mieć sigmowe jasne stałki.

wiec taktycznie chca podejsc olka. podsylaja szkla sigmy. sprytnie, bardzo sprytnie :mrgreen:

(sigma to sigma ;)

dzemski
18.03.08, 09:33
dka: nie każda sigma jest zła, niektóre modele są rewelacyjne (tu mi się nasuwa mi.in. 105/2.8 i 150/2.8). Jak ta 50/1.4 się pojawi na 4/3 i dobrze zda testy, to pewnie sporo osób będzie na nią chętnych (w tym i ja).

OT. kto wie co będzie za jakiś czas. Jesli poczynania Olkowe będą na tym poziomie co teraz to troszkę torciku Oly zje na rynku, a wtedy przyjdą po zyski i inni (np. Tamron)

dka
18.03.08, 09:42
dka: nie każda sigma jest zła, niektóre modele są rewelacyjne (tu mi się nasuwa mi.in. 105/2.8 i 150/2.8).

niech to chociazby posluzy za uzasadnienie, ze sigma to sigma. chodzi o ten totolotek.

Karol
18.03.08, 10:00
Mam mieszane odczucia co do owej Sigmy w 4/3. Przecież to szkło kryje FF więc podpinanie takiego wynalazku pod 4/3 jest daleko idącym kompromisem. Część zalet systemu bierze w łeb - mobilność, lekkość... Rozumiem, że ktoś może się bawić manualnymi stałkami - sam to robię. Ale kupowanie nowego obiektywu AF (a więc nie taniego) z polem krycia pod FF... - to już wolę puszkę FF sobie kupić... Sigma wyposażyła niektóre swoje zoomy w bagnet 4/3 i o ile przy dłuższych ogniskowych to może mieć sens o tyle w krótszych nie za bardzo - chodzi mi o obiektywy kryjące APS-X z ogniskowymi 18-coś tam. Po cropie Olka powstaje ni pies ni wydra - brak szerokiego kąta...

dzemski
18.03.08, 10:04
sigma 30/1.4 do małych nie należy (a jest pod APS-C) i jakoś nie zdejmuję jej z korpusu ;)

Myślę, że ra 50tka nie będzie dużo większa. A olkowych małych i jasnych szkiełek i tak się prędko nie doczekamy.

A w tym szkle, pod olka zamontują maskę i będzie halo ;)

Karol
18.03.08, 10:13
Myślę, że ra 50tka nie będzie dużo większa. A olkowych małych i jasnych szkiełek i tak się prędko nie doczekamy.
Hmmm - również ubolewam nad tym faktem. Odnoszę wrażenie, że Olek jakoś do tej pory nie w pełni wykorzystuje swój potencjał i możliwości. Naleśnik OK bo mały ale be bo ciemny. Leica droga. Dobrze, że przynajmniej mamy 50/2 Makro - IMHO pod 4/3 zakup znacznie bardziej sensowny niż wspomniana Sigma. A co do Sigmy nie powiem - mam smaka na 30/1.4 - przy cenach z USA to 9 stówek...

dog_master
18.03.08, 15:10
- Sigma
- FF
- duza
- mala GO

Podsumowujac, nawet jesli by byla dla nas, to wole ZD50 :)

suchar
18.03.08, 16:48
- mala GO

Co? To w tym obiektywie nie można przymknąć przysłony, czy o co chodzi?... :roll: Z lekka absurdalny zarzut.

Piotr_0602
18.03.08, 16:50
Sigma, jak widać, w 4/3 się nie angażuje.
Wypuszcza szkła pod wszyskie bagnety prócz Olka.

Robiła konstrukcje pod APS to ewentualnie dodawała ewentualnie bagnet Olka, choć nie wykorzystywała zalet 4/3 bo szkło mogło być mniejsze pod 4/3 niż pod APS.

Teraz ustawia się raczej na wszelki wypadek pod FF. A do FF Olkowi jest najdalej ze wszystkich. A nic specjalnie pod 4/3 konstruować nie będzie, bo pasować do innych systemów nie będzie. Olek to za mały rynek. Niezależni nie robią szkieł pod jeden system, a od razu pod kilka, bo to tańsze. A teraz po D3 i zapowiedziach Sony, będą się zabezpieczać pod FF. Więc raczej pod Olka nie wypuszczą nic, ewentualnie odświeżą jeszcze jakieś szkiełko pod APS.

Nawet tandem Leica/Panasonic ostatnio nie wspomina o 4/3...

Zostaje tylko liczyć na Zuiko i nowe budżetowe body Olka po niskich cenach, do zdobycia nowych % rynku. Mają szanse, o ile w wyścigu cenowym nie pójdą w ślady Sony i plastkiowych bagnetów do lustrzanek nie wsadzą.


Jeśli ta Sigma jest pod FF, to pod 4/3 mogłaby być wyraźnie mniejsza. Może by tak Zuiko zrobiło tych rozmiarów szkiełko, z SWD, ale f/1.2 lub f/1.0?

-M
18.03.08, 17:23
25/1.0 na przykład ;)
Jak Leica 50/1.0 Noctilux ;)

rocco
18.03.08, 17:52
25/1.0 na przykład ;)
Jak Leica 50/1.0 Noctilux ;)
W cenie nowej Toyoty Avensis?
Dziękuję, postoję, kupię naleśniczka ;)

-M
18.03.08, 17:56
No co... Leica kosztuje marne 6 tysięcy dolarów. Olympus byłby przynajmniej 30% tańszy co przy aktualnym kursie dolara daje zaledwie 8976 zł. Dokładając do tego zniżkę OlyJedi wyjdzie pewnie mniej niż 8 tysięcy. Drobiazg :D

dzemski
18.03.08, 19:59
w jednym z wątków podałem link do programu w którym można sobie samemu skonstruować obiektyw i go zamówić. Ceny podobno niższe niż firmówek. Dlatego nie ma kłopotu, można sobie dorobić szkło, tylko trzeba się troszkę znać na optyce.

asfoto_p
18.03.08, 20:07
w jednym z wątków podałem link do programu w którym można sobie samemu skonstruować obiektyw i go zamówić. Ceny podobno niższe niż firmówek. Dlatego nie ma kłopotu, można sobie dorobić szkło, tylko trzeba się troszkę znać na optyce.

Ja nawet skusiłem się i go pobrałem :roll: ale jeszcze nic nie udało mi się poskładać... ehh nawet jednej soczewki nie stworzyłem. :razz:

dzemski
18.03.08, 20:30
soczewki pobiera się osobno jako bazę i z nich korzysta :)

-M
18.03.08, 20:33
dzemski, zanim napisałeś przyszło mi do głowy, żeby złożyć jeden obiektyw z dwóch innych...

asfoto_p
18.03.08, 20:34
Widocznie jestem zakręcony bo nawet tego nie potrafię zrobić;/

Może jaki mały poradnik?? :D

dog_master
18.03.08, 20:38
- mala GO

Co? To w tym obiektywie nie można przymknąć przysłony, czy o co chodzi?... :roll: Z lekka absurdalny zarzut.
Oczywiscie, ze mozna, ale skoro przymykac, to mozna kupic cos ciemniejszego ;) Dla mnie GO z 30mm 1.4 jest czesto zbyt mala, szklo moze byc fajne do calych postaci, ale wtedy to i nasze f2 starczy...

suchar
18.03.08, 20:41
- mala GO

Co? To w tym obiektywie nie można przymknąć przysłony, czy o co chodzi?... :roll: Z lekka absurdalny zarzut.
Oczywiscie, ze mozna, ale skoro przymykac, to mozna kupic cos ciemniejszego ;) Dla mnie GO z 30mm 1.4 jest czesto zbyt mala, szklo moze byc fajne do calych postaci, ale wtedy to i nasze f2 starczy...

Ale na siłę próbujesz udowodnić, że ta Sigma to nic ciekawego i ZD 50 jest lepsze... Światła nigdy za mało, lepiej mieć możliwość otworzenia przysłony na 1.4 niż nie, to chyba oczywiste.

C+
18.03.08, 20:42
Jak wygram w totka to zamówię u Olka ZD 25mm F1.2 SWD Limited tak ze 100 sztuk dla mnie i znajomych ;)










Problem jest tylko taki że nie gram w totka :mrgreen:

dog_master
18.03.08, 21:04
Ale na siłę próbujesz udowodnić, że ta Sigma to nic ciekawego i ZD 50 jest lepsze... Światła nigdy za mało, lepiej mieć możliwość otworzenia przysłony na 1.4 niż nie, to chyba oczywiste.
Niczego nie probuje na sile udowodnic, wyrazilam tylko swoje zdanie, co czego mam prawo... JA wole ZD50, nie napisalam, ze jest lepsze.

grizz
18.03.08, 21:07
Jak wygram w totka to zamówię u Olka ZD 25mm F1.2 SWD Limited tak ze 100 sztuk dla mnie i znajomych ;)










Problem jest tylko taki że nie gram w totka :mrgreen:

NIe ograniczaj się... ja poprosze 25mm i 14mm o swiatełku 0.9 :)

rocco
18.03.08, 21:08
Ale na siłę próbujesz udowodnić, że ta Sigma to nic ciekawego i ZD 50 jest lepsze... Światła nigdy za mało, lepiej mieć możliwość otworzenia przysłony na 1.4 niż nie, to chyba oczywiste.
Niczego nie probuje na sile udowodnic, wyrazilam tylko swoje zdanie, co czego mam prawo... JA wole ZD50, nie napisalam, ze jest lepsze.
Biorąc pod uwagę moje próby z Sigmą 30/1.4 musze zgodzić się z Dog_masterką.
Przy Zuiko 50/2 Sigma to mydełko i wolę ostro niż jasno ;)
No chyba, ze do portretów ale ich nie robię :roll:

suchar
18.03.08, 21:10
Ale na siłę próbujesz udowodnić, że ta Sigma to nic ciekawego i ZD 50 jest lepsze... Światła nigdy za mało, lepiej mieć możliwość otworzenia przysłony na 1.4 niż nie, to chyba oczywiste.
Niczego nie probuje na sile udowodnic, wyrazilam tylko swoje zdanie, co czego mam prawo... JA wole ZD50, nie napisalam, ze jest lepsze.
Biorąc pod uwagę moje próby z Sigmą 30/1.4 musze zgodzić się z Dog_masterką.
Przy Zuiko 50/2 Sigma to mydełko i wolę ostro niż jasno ;)
No chyba, ze do portretów ale ich nie robię :roll:

Ale czemu zakładasz, że ta Sigma też będzie dawała mydło na 1.4? Nie chcę wyjść na jakiegoś obrońcę Sigmy, ale piszecie dziwne rzeczy momentami.

dog_master
18.03.08, 21:15
Suchar, pewnie dlatego, ze duzo Sigm tak robi, a Zuiko jest zawsze pewne... ;)

rocco
18.03.08, 21:16
Powiedzmy, że zakładam tak po wcześniejszych doświadczeniach z tą marką ;)
A 105/2.8 i 150/2.8 to jakby wyjątki, potwierdzające regule.
Fakt, są świetne ale wszystkie inne Sigmy, ktore mialem okazje w życiu testowac, dawały mydło na pełnej dziurze.
Kiedys nawet mówiło się, ze kupując tele można myślec o Sigmie ale szeroki kąt to ma ona do d..py i brało się szerokie Tokiny.
Coś w tym jest ;)

suchar
18.03.08, 21:18
Suchar, pewnie dlatego, ze duzo Sigm tak robi, a Zuiko jest zawsze pewne... ;)

No tak, ta mityczna jakość Zuiko... Akurat mam Sigmę 105 i jest ona ostra jak brzytwa od pełnej dziury (niemożliwe, w końcu to Sigma...) i przy okazji ostrzejsza od 14-54 (tu akurat relacja zoom vs. stałka, więc to zrozumiałe). Ludzie, nie można osądzać czegoś bez absolutnie żadnego dowodu... :| w tym wypadku testu.

dzemski
18.03.08, 21:29
moja 30/1.4 i mariush'a są ostre od pełnej dziurki, więc ja tu reguły nie widzę ;) Oczywiście, że przy 3-3.5 bedą jeszcze ostrzejsze, ale to normalne wszędzie, że szkła na pełnej dziurce nie są idealnie ostre, to kwestie optyki, aberracji itp rzeczy.

Na spocie na Majdanku koledzy zrobili mi zdjęcie. E3 + Sigma 30/1.4 przy 3.5 i strach to pokazywać, bo widać każdą najdrobniejszą nawet zmarszczkę na mojej twarzy ;)

Piotr_0602
19.03.08, 00:00
Co do cen Zuiko i Leica.
14-54 nie ustępuje jakoś wyjątkowo pola 14-50, a w niektórych aspektach wygrywa, a jest 2 razy tańszy, mniejszy i lżejszy.
Leica zrobiła niezły 25 f/1.4, to i Zuiko mogłoby się pojawić nieco mniejsze, lżejsze i za ok. 50% ceny Leica. No, niech ma SWD i kosztuje 60% Leici.

Kupując szkło Leica płacimy nie tylko za jakość, ale też sporo za czerwoną kropkę.

Skoro inni robią tanie 50mm f/1.4 to i Zuiko mogłoby.
A skoro Zuiko robi jaśniejsze zoomy, to i nieco jaśniejszą stałkę też by mogło.
Canon popełnił szkła f/1.2 to dlaczego by nie Zuiko?



Suchar - jak jest z AF w Sigmie 105? Szybsze to od ZD50 f/2?

suchar
19.03.08, 00:05
Suchar - jak jest z AF w Sigmie 105? Szybsze to od ZD50 f/2?

Akurat AF w tej Sigmie jest bardzo wolny, ale to w końcu Macro. Na koncertach przy słabym oświetleniu i przy sporcie (nie mam nic lepszego do tych zastosowań) bardzo się z tym AF męczę. Czy szybszy od ZD 50 to nie wiem, bo nie mam ZD 50.

BTW. Kiedyś taki test wysmażyłem http://www.olympusclub.pl/olypedia/index.php?title=Sigma_MACRO_105mm_1:2.8_EX_DG

rocco
19.03.08, 08:20
Suchar - jak jest z AF w Sigmie 105? Szybsze to od ZD50 f/2?

Akurat AF w tej Sigmie jest bardzo wolny, ale to w końcu Macro. Na koncertach przy słabym oświetleniu i przy sporcie (nie mam nic lepszego do tych zastosowań) bardzo się z tym AF męczę. Czy szybszy od ZD 50 to nie wiem, bo nie mam ZD 50.

BTW. Kiedyś taki test wysmażyłem http://www.olympusclub.pl/olypedia/index.php?title=Sigma_MACRO_105mm_1:2.8_EX_DG
Fakt, potwierdzam, miałem to szkiełko.
Myslalem, że po dopięciu do E-3 znacząco przyspieszy ale tak się nie stało i sprzedałem. Owszem, trochę szybciej się zrobilo ale niewiele.
Za to 50-ka Zuiko z E-3 pracuje już bardzo przyzwoicie.
Suchar, na koncerty poleciłbym Ci Sigmę 150 f/2.8 Macro. Ma silnik HSM i wewnetrzne ogniskowanie a optycznie jest doskonała
Tyle, ze droższa.

suchar
19.03.08, 21:34
Suchar, na koncerty poleciłbym Ci Sigmę 150 f/2.8 Macro. Ma silnik HSM i wewnetrzne ogniskowanie a optycznie jest doskonała
Tyle, ze droższa.

Dla mnie to już długo i stałka. Celuję przyszłościowo, ale nie wiem kiedy się uda w 50-200 SWD, a marzy mi się ZD 35-100 (światło i zakres - idealne... :)). Dopóki któregoś, a pewnie 50-200 SWD nie nabędę, to Sigmę 105 będę trzymał.
Pzdr

MAF
20.03.08, 10:23
Sigma, jak widać, w 4/3 się nie angażuje.
Wypuszcza szkła pod wszyskie bagnety prócz Olka.

AFAIR to nigdy się nie angażowała. Nie przypominam sobie żeby powstał choćby jeden obiektyw Sigmy dedykowany dla 4/3


Nawet tandem Leica/Panasonic ostatnio nie wspomina o 4/3...

Zrezygnują z 4/3? A co będą robili?


Zostaje tylko liczyć na Zuiko i nowe budżetowe body Olka po niskich cenach, do zdobycia nowych % rynku. Mają szanse, o ile w wyścigu cenowym nie pójdą w ślady Sony i plastkiowych bagnetów do lustrzanek nie wsadzą.

IMHO wsadzą plastikowe bagnety, może nie do serii E-5xx, ale do najtańszych modeli pewnie tak.


Jeśli ta Sigma jest pod FF, to pod 4/3 mogłaby być wyraźnie mniejsza. Może by tak Zuiko zrobiło tych rozmiarów szkiełko, z SWD, ale f/1.2 lub f/1.0?

Mogłaby być mniejsza, albo jaśniejsza, gdyby to miała być klasyczna portretówka to nawet 50mm 1.2 nie jest zbyt jasno na 4/3.

beeble
23.03.08, 04:15
Canon popełnił szkła f/1.2 to dlaczego by nie Zuiko?

zuiko też robiło 1,2/50mm (i55mm też), ale przyznam, nigdy nie widziałem na żywo.

o ile w wyścigu cenowym nie pójdą w ślady Sony i plastkiowych bagnetów do lustrzanek nie wsadzą.
dajcie sobie spokój z tymi plastikowymi bagnetami w sony. zdecydowanie bardziej plastikowe bagnery były w canonach, pentaxach i minoltach.

co do sigmy 1,4/30mm. z tego co zauważyłem i rozmawiałem jest strasznie duży rozrzut jakościowy między egzemplarzami. wysyłkowo bałbym sie kupić.
do tego nawet te dobre egzemplarze są bardzo miękkie w rogach (fakt moje obserwacje były na klatce aps-c, w 4/3 te najgorsze miejsca znikną).

dka
5.01.09, 12:47
czy to tytulowe urzadzenie bedzie dla 4/3 czy nie bedzie? zgromadzone informacje w tej sprawie daja mi wynik "nie wiem".

paakayttaja
5.01.09, 12:57
Sigma 50 f/1.4 w polskiej dystrybucji ma być dopiero od lutego. Cena ma się kształtować w okolicach 1500 zł.

dzemski
5.02.09, 23:38
dziś sigma ogłosiła terminy wprowadzenia do sklepów kilku szkieł, niestety 50/1.4 dla 4/3 w tym zestawie nie było :(

Mirek54
6.02.09, 00:31
dziś sigma ogłosiła terminy wprowadzenia do sklepów kilku szkieł, niestety 50/1.4 dla 4/3 w tym zestawie nie było :(

http://www.heise.de/preisvergleich/a373122.html

dzemski
6.02.09, 00:34
tylko pytanie, czy mają to na stanie, czy to tylko przedpłaty.

Mirek54
6.02.09, 00:44
tylko pytanie, czy mają to na stanie, czy to tylko przedpłaty.

Wrzucili na stan dzis okolo 22-Wiec mysle,ze dwa dni trzeba poczekac.
Jak Cie mocno interesuje moge jutro zadzwonic i sie dowiedziec.Czy spytac o wysylke do polski i na jakich warunkach?

dzemski
6.02.09, 00:49
aż tak mnie nie interesuje, złotówa leci na mordę ;)

Bodzip
8.02.09, 00:00
Dziś jest 7 luty :) - ale i tak najpierw body (nowe)

maj0nez
8.02.09, 00:20
Jak by Euro bylo po 3,20 jak pół roku temu kupowałem to można by brać :)

Largo
8.02.09, 01:20
Panowie i Panie mam max prośbę. Piszcie tu na temat, bo później zamiast czytać 10 postów o Sigmie 30mm musiałem czytać 110, albo więcej.
Z góry dzięki!

ksb
8.02.09, 13:38
Wszyscy gadają, nikt nie pokazuje żadnych zdjęć.
Co prawda jako dwusystemowiec wybrałem Sigmę 50 1.4 w wersji dla Canona ale z drżeniem serca. O tym szkiełku czytałem wiele bardzo skrajnych opinii. Jedni pieli z zachwytu twierdząc że właściwości optyczne tego szkła są o niebo lepsze od Canonowskiej ELki 50 1.2, inni twierdzili że to mydło jakich mało z totalnie beznadziejnym autofocusem.
Przemyślałem wszystkie opinie na ten temat i postanowiłem w trybie natychmiastowym szkło jednak zakupić(po starych cenach).
Poszukałem Internet i nie było łatwo. Teoretycznie szkło było, ale tylko wirtualnie na witrynie skąpiec lub ceneo. Wiele firm wstrzymuje się ze sprzedażą do drugiej połowy lutego. Przeszukałem kilkanaście sklepów i sigmę - w ilości sztuk - 1 znalazłem w FotoRimex pod Warszawą w cenie 1499. Nie pozostało mi nic innego jak podjechać, wypróbować i kupić.
Czy szkło jest mydlane czy ma FF, BF ? Nie wiem, IMHO raczej nie, nie jestem typem, który ciągle robi testy, ja używam obiektywów do robienia zdjęć a nie testów.
Specjalnie na potrzeby tej dyskusji wyszedłem na balkon, znalazłem starą puszkę i strzeliłem kilka fotek z różna przysłoną. Zdjęć nie powtarzałem, aparat za każdym razem trafiał, co do ostrości przy określonych przysłonach to ocenę pozostawiam wam.

ksb
8.02.09, 13:39
...ciąg dalszy testu......................

Largo
8.02.09, 13:53
Dobry test, bo można porównać jak bardzo zmienia się GO przy konkretnych ustawieniach - dzięki temu, że zastosowałeś statyw, albo masz super celne oko :-P
Gdyby Ci się jeszcze udało zrobić jakiś portret... Na różnych przysłonach... ;) Np na 1,4 2,0 i 3,5 Tylko jeśli możesz to nie przekadrowywuj (chyba dobrze napisałem, co? ;) ) z oka na nos, bo wtedy nie będziemy wiedzieć jak trafia AF. Poza tym nie tnij w kompie. Jak dasz radę tak cyknąć w wolnej chwili to wszyscy zainteresowani będą Ci max wdzięczni ;)

ksb
8.02.09, 13:56
Zdjęcie zrobiłem z ręki. Cały test trwał 30 sekund:) Postaram sie zrobic eksperyment z człowiekiem ale dziś nie dam rady.
IMHO ta Sigma nie ma FF i BF , w sklepie robiłem testu (z ręki) na kartce papieru. Celowałem w określone literki i było ok. Miałam przedtem inną sigme, która juz w takim tescie pokazywała skłonności do BF.

W teście chyba celowałem w literkę "P". Rzeczywiście wyszło mi to dosyc prosto:) Wygląda jakbym zastosował statyw.

salvadhor
19.02.09, 16:08
Coś to szkło nie chce dotrzeć na stary kontynent.

Trochę odczuć o tej Sigmie pod 4/3 można znaleźć w poniższym linku - jak też testowe zdjęcia, dość blado dające pojęcie o możliwościach (msz):

http://www.von-hacht.com/sigma/Home.html

Ważne, że ten produkt to nie mit dla naszego systemu - szkło powoli wchodzi do sklepów.

grizz
19.02.09, 16:12
Ah!

Jakie monstrum!

Eddie
19.02.09, 16:17
Śliczności :)

MAF
19.02.09, 16:48
Ah!

Jakie monstrum!

To w końcu szkło na FF, w 4/3 większość jego soczewek się marnuje.

Ale fakt że nawet w porównaniu z innymi szkłami 50 1.4 jest ciut duże ;-)

geo
22.02.09, 00:25
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1022&message=31076802
SAMPLE

czmielek
22.02.09, 01:49
Jakiś gość napisał tak "Remember this lens is designed as a f0.77 lens that does not fully open hence why it's so good at f1.4 plus the totally new design for this focal length of lens" Czyli jesli to prawda to tak jak z ZD14-54 będzie można zrobić jaśniej odcinając styki. Ale żeby to było aż tak jasno aż wierzyć się nie chce.

geo
20.03.09, 09:56
http://www.sigma-sklep.pl/sigma-50
tylko brać i dawać na forum sample :)

pietro77
25.03.09, 23:25
Ktoś miał już przyjemność użytkowania?
pzdr

epicure
22.05.10, 16:01
Czy ktoś z Was orientuje się może, czy można dostać ten obiektyw "od ręki" w Poznaniu w jakimkolwiek sklepie? Cena w zasadzie nie gra roli - jestem z w stanie zapłacić nawet nieco powyżej 2000 zł, byle tylko dało się wziąć na raty.

Byłem w Fotojokerze - obiektywu nie było, nie ma i nie będzie. W MM - wielkie oczy sprzedawcy i pytanie "a to jest taki obiektyw z mocowaniem Olympusa?". Wysłałem maila do salonu Sigma ProCentrum w Poznaniu z pytaniem o dostępność, ale odpowiedź dostanę pewnie dopiero w poniedziałek. Można zamówić przez net, ale w przypadku zakupu na raty potrwa to kilka dni, zanim załatwi się wszystkie formalności związane z kredytem.

A sprawa jest bardzo pilna. Potrzebuję tego obiektywu na wtorek, najpóźniej na środę. Pomoże ktoś?

piotrek204
22.05.10, 16:06
Jesli jest potrzebny na szybko i jestes w stanie uzbierac ok 80% wartosci jako zabezpieczenie wypozycz moze w procentrum, a pozniej na spokojnie kupisz.

epicure
22.05.10, 16:14
No tak, ale nie wiadomo, czy ten obiektyw będzie dostępny w salonie. Jeszcze wczoraj dowiedziałbym się na miejscu, ale w weekend mają nieczynne. No a jak się w poniedziałek okaże, że nie ma, to jestem na lodzie...

piotrek204
22.05.10, 16:26
Ogarniali kiedys wypozyczanie zdalne, robilo sie przelew jako zabezpieczenie i potrafili wyslac szybko kurierem, wiec sprobuj moze tez w procentrum w Warszawie.

Bodzip
22.05.10, 18:03
Mam 30/1,4
wiem to nie 50, ale mam też EC-20 co daje Ci 60 mm. Wprawdzie z 1,4 skacze na 2,8 ale...
jak co to DHL w poniedziałek

epicure
23.05.10, 15:33
Dzięki za propozycję, ale zdaje się, że już wyszedłem z opresji. Kasę udało mi się wykombinować, więc kupować na raty nie muszę, a sigma-sklep dostarcza towar kurierem w 24h, więc obiektyw powinien się znaleźć w moich rękach na czas. Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że w Poznaniu jest on nie do dostania od ręki. Z tego, co słyszałem od sprzedawców, to popyt na obiektywy 4/3 jest tak znikomy, że nikt nie chce ich zamawiać od dystrybutorów. Podobnie jest w przypadku Pentaksa.

rakukrakow
24.05.10, 17:53
no to ja pochwale się zdjęciami z Sigmy 30 + E-3, fotki po obróbce (niestety ISO 1000 więc musiały być trochę podrasowane).



https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.raczkowski.nspace.pl/Fotki/_Z223870.jpg)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.raczkowski.nspace.pl/Fotki/_Z224023.jpg)



https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.raczkowski.nspace.pl/Fotki/_Z224078.jpg)

MicSzu
24.05.10, 19:03
[QUOTE=rakukrakow;631013]no to ja pochwale się zdjęciami z Sigmy 30 + E-3, fotki po obróbce (niestety ISO 1000 więc musiały być trochę podrasowane).

Szkoda tylko, że nic sensownego do tematu nie wnoszą:) Ale maluszek odjechany!

rakukrakow
24.05.10, 19:38
[QUOTE=rakukrakow;631013]no to ja pochwale się zdjęciami z Sigmy 30 + E-3, fotki po obróbce (niestety ISO 1000 więc musiały być trochę podrasowane).

Szkoda tylko, że nic sensownego do tematu nie wnoszą:) Ale maluszek odjechany!


Sorki, teraz dostrzegłem że wątek dotyczy Sigmy 50, a ja wrzuciłem 30. :roll: Zasugerowałem się postami, ktoś prosił o przykłady zdjęć z tego szkiełka.

A przy okazji, też wahałem się pomiędzy właśnie 30 i 50 mm. widać co wybrałem. Czytałem dużo, na temat tych obiektywów i jedyne co mogę potwierdzić to losowość AF. Jak pod tym względem ma się 50 ??

MicSzu
24.05.10, 19:45
Czytałem dużo, na temat tych obiektywów i jedyne co mogę potwierdzić to losowość AF. Jak pod tym względem ma się 50 ??

LOsowo jest przed kalibracja, po jest lepiej a w S50 sprawa zapewne przedstawia się identycznie.

epicure
25.05.10, 00:17
Zaryzykowałem i zamówiłem tę 50-tkę. Jutro już powinienem ją mieć. Zobaczymy, jak to jest z tym AF, czy faktycznie taki diabeł straszny, jak go malują.

mamut
25.05.10, 07:44
Ja w swoim e30+S50 musiałem skorzystać z kalibracji, tylko +1 ale trza było.

MicSzu
25.05.10, 08:00
Być może trafiają się sztuki nie potrzebujace kalibracji ale raczej trzeba się na nie nie nastawiać:) Poza tym właściciele E-30 raczej nie mają się o co martwić bo w body korekta powinna wystarczyć.Gorzej jak ktoś używa różnych body--> wtedy to już kalibracja w serwisie mus.

Bodzip
25.05.10, 08:30
Ja kalibrowałem w serwisie s 150. Był bardzo duży ff - w E-30 brakowało zakresu kalibracji. Zrobili, jest OK.
Sigmy 30/1,4 nie tykałem - od początku jest idealna.

tomasziolkowski
25.05.10, 10:16
Bawie się nią od wczoraj. Bokeh - poezja, ale aberacje - masakra :(

studioart
25.05.10, 19:19
a ja 50mmF1.4 mam już od pół roku. Zastanawiałem się pomiędzy Zuiko a Sigmą, no i pierwsza trafiła mi w ręce Sigma. Tak zostało. Moje ulubione szkło do portretów, ciemnych pomieszczeń i do zabawy. Duże szkiełko, ale zacne. Bohen super. Była potrzebna kalibracja od razu po zakupie, ale później zmiana body nie wpływała. Ma długą gwarancję - 3 lata - to jest coś. Szybko (w porównaniu z 30mmF3.5 Zuiko) łapie ostrość, pomimo, że demonem prędkości nie jest. Nie jest to makro! Zmiana dynksa z AF na M nie używam. Kwestia uniwersalności szkła do różnych korpusów. Wystarczy ustawić w puszce na M i można kręcić (na razie bez obawy o awarię szkła). Nie żałuję wyboru, ponieważ mam z niej dużo frajdy. Pozatym Sigma to ona. Na razie pierwsza z płci żeńskiej w mojej szklarni. Mam nadzieję, że nie ostatnia.

Qben
25.05.10, 19:24
Niestety abberacja jest paskudna..

studioart
25.05.10, 19:34
kilka fotek z 50mmF1.4

oczko
25.05.10, 19:44
albo mi sie wydaje, albo żadne nie jest ostre :|

studioart
25.05.10, 20:08
albo żadne po zmniejszeniu nie było wyostrzone, a GO duże (na punkt). Po przymknięciu, lub z większej odległości większa część obrazu zostaje ostra. Kwestia jak kto lubi.
Czy n/w zdjęcie wyszło nieostro? (F2.2) Tak miedzy nami, ZUIKO jest super ostre, a Sigma to trochę mydełko, ale wystarcza.

epicure
25.05.10, 21:29
No, w końcu Sigma wpadła w moje łapy. Bawię się nią od kilku godzin, na razie pstrykając jedynie domowe fotki testowe i zaczyna mi się to szkło podobać. Kilka moich spostrzeżeń:

- szkło jest sporych rozmiarów, nieco krótsze niż ZD 14-54 i podobnej długości, co ZD 40-150 (ten nowy), ale od obu z nich ma wyraźnie większą średnicę i jest odczuwalnie cięższe. Wielkość przedniej soczewki robi wrażenie;

- pierścień obraca się z oporem, a przełącznik AF-M przeskakuje dość ciężko - w Zuiko pierścieniem kręci się lżej, ale w precyzji czy szybkości ręcznego ustawiania ostrości nie spostrzegłem różnicy. Szkoda, że nie można używać trybu AF+MF, tylko przed każdym ruszeniem pierścienia trzeba zmienić położenie przełącznika;

- początkowo myślałem, że nie ma żadnego problemu z BF/FF - tak jak się spodziewałem na pełnej dziurze wychodziło lekkie mydełko, a po przymknięciu do f/2,8 było już zupełnie ostro. Coś mnie jednak podkusiło i zrobiłem "test bateryjkowy" i okazało się, że jest lekki FF. Ustawienie korekcji na +1 załatwiło sprawę i teraz nawet na pełnej dziurze ostrość jest jak dla mnie zupełnie wystarczająca. Mimo, że ZD 14-54 na ogniskowej 50 mm i pełnej dziurze (w tym przypadku f/3,4) jest ciut lepszy, to i tak jestem pozytywnie zaskoczony, bo myślałem, że różnica będzie dużo większa. A Sigma po przymknięciu do f/2,8 kładzie pod względem ostrości wszystkie inne szkła, jakich używam;

- szybkość AF jest w miarę dobra, jak na moje potrzeby. Pokusiłem się nawet o mały teścik ze stoperem w ręku. Wszyło mi, że przy żarowym świetle na poziomie ok. 3,5 EV (f/1,4, czas 1/6 s, iso 100, pomiar punktowy na obiekt, na jaki ostrzyłem) Sigma ostrzyła od nieskończoności na bateryjkę z odległości ok. 1 m w czasie 1,2 s. W tych samych warunkach na ogniskowej 50 mm ZD 14-54 ostrzył w 0,9 s. Zuiko zastanawiał się przez chwilę, a potem szybko, lecz spokojnie dojechał na odpowiednią odległość ogniskowania i prawie od razu potwierdził ostrość. Sigma zaś zastanawiała się dwie chwile, potem poszła jak rakieta, ale pod koniec jeszcze błądziła, wykonując 2-3 szybkie przeskoki w okolicy punktu, w którym powinna potwierdzić ostrość. AF pracuje cicho, ale czuć lekkie wibracje. Zuiko jest trochę głośniejszy (bardziej przypomina bzyczenie, a Sigma jakby cichsze warczenie), ale praca jego AF jest nieodczuwalna;

- aberracji ani innych niepokojących wad optycznych jeszcze nie dostrzegłem, ale to dopiero wyjdzie w praniu, kiedy wyskoczę w plener.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Jeszcze tylko dodam, że na widok bokeh'u i tak małej GO chce się krzyknąć: "WOW!" ;)

Bodzip
25.05.10, 22:27
Plusik za piękny opis

blair7
1.06.10, 15:30
Czytajac wasze wypowiedzi widze kilka niejasnosci: mianowicie nie wiem co znaczy FF i chyba FB, oraz co to jest i na czym polega ta cala kalibracja po zakupie tej sigmy, ktora mnie zainteresowała w ostatnim czasie.

Karol
1.06.10, 15:36
Czytajac wasze wypowiedzi widze kilka niejasnosci: mianowicie nie wiem co znaczy FF i chyba FB, oraz co to jest i na czym polega ta cala kalibracja po zakupie tej sigmy, ktora mnie zainteresowała w ostatnim czasie.

FF/BF - Front Fokus/Back Fokus - ustawianie ostrości przed/za obiektem.

MicSzu
1.06.10, 15:48
Przepraszam, że zrobię offtopa ale wkur.... się właśnie na maxa... zadzwoniłem do serwisu sigmy aby ponownie umówić się na kalibrację szkła i co się okazało od 1.03.2010 roku za wysyłkę do kalibracji obiektywu na gwarancji płaci się z własnej kieszeni ! ! ! więc osobą chcącym kupywać szkła sigmy zdecydowanie ODRADZAM ---> bo sam już w przeciagu roku muszę odesłać szkło po raz 2gi do serwisu na '' kalibrację'' która trwa (ostatnio w moim przypadku prawie 4 tygodnie).I jeszcze za to zapłacic.


Pozdrawiam;MicSzu.

blair7
1.06.10, 15:53
ale nie dowiedzialem sie jeszcze o co chodzi z ta kalibracja?. Skoro kupuje obiektyw dedykowany do olympusa to po co mam jeszcze go kalibrowac?

Karol
1.06.10, 15:55
ale nie dowiedzialem sie jeszcze o co chodzi z ta kalibracja?. Skoro kupuje obiektyw dedykowany do olympusa to po co mam jeszcze go kalibrowac?
Kalibrujesz w przypadku wystąpienia FF/BF, co się dość często zdarza, chociaż teoretycznie nie powinno. Oby tak było, że obiektyw, który zakupisz nie będzie wymagać kalibracji.

MicSzu
1.06.10, 15:55
ale nie dowiedzialem sie jeszcze o co chodzi z ta kalibracja?. Skoro kupuje obiektyw dedykowany do olympusa to po co mam jeszcze go kalibrowac?

A po to, że szkła sigmy to złom co się rozjezdza co chwile i trzeba je ''kalibrowac'' w serwisie... czyli po chłopsku mówiąc nie ustawiają ostrości tam gdzie powinny.

qbic
1.06.10, 16:07
A po to, że szkła sigmy to złom co się rozjezdza co chwile i trzeba je ''kalibrowac'' w serwisie...

Twoje wypowiedzi są godne pożałowania.

blair7
1.06.10, 16:17
Jeszcze dzisiaj rano zdecydowany bylem na sigme 50, bo ten ZD nawet wizualnie gorzej wyglada, a i "suche" parametry ma gorsze.

Karol
1.06.10, 16:25
Jeszcze dzisiaj rano zdecydowany bylem na sigme 50, bo ten ZD nawet wizualnie gorzej wyglada, a i "suche" parametry ma gorsze.
Nie wiem nic o Sigmie, poza faktem, że jest działkę jaśniejsza od Zuiko, co trudno przecenić, ale z drugiej strony ZD 50/2 to taka perełka - trudno do obiektywu mieć jakieś "ale" - "żyletka" od pełnej dziury, AF bezbłędny, chociaż dość głośny i wolny bo to szkło makro.
Jeszcze dziś robiłem małe porównanie na moje potrzeby - ZD 50/2 kontra 35-100/2 - oba szkła na 50mm F2. ZD 50/2 wymiata...

MicSzu
1.06.10, 16:44
Twoje wypowiedzi są godne pożałowania.

Bo? Poprostu człowiek ma dość jak kupuje coś za ciężko zarobioną kasę i musi z tym ''latać'' co chwilę do serwisu a w dodatku do tego wszystkiego serwis działa jak ŚLIMAK.

epicure
1.06.10, 16:58
Jestem po ślubie, weselu i plenerze ślubnym z Sigmą. Znaczy nie brałem z nią ślubu, tylko nią fociłem ;) Na razie przygotowuję zdjęcia, więc jestem zarobiony, ale wkrótce zdam relację, jak ten obiektyw sprawdza się w boju. Na razie takie szybkie spostrzeżenia:

- f/1,4-2,0 + iso 400-800 i można zapomnieć o lampie w kościele - jest niepotrzebna;

- AF w takim nie za dobrym "kościelnym" świetle jest równie wolny, co w kicie ZD 40-150, podczas gdy ZD 14-54 ustawia ostrość błyskawicznie nawet na długim końcu (f/3,5); w dobrym świetle Sigma jest dość szybka;

- fotki w słabym świetle wydają się mniej ostre, niż na zewnątrz w świetle słonecznym, więc AF chyba lubi sobie trochę spudłować w ciemnicy - ale wszystko w granicach, które da się zaakceptować;

- muszę jeszcze trochę posiedzieć nad kalibracją AF, bo albo obiektyw zaczyna już wyraźnie mydlić na pełnej dziurze w mocnych punktach kadru, albo każdy punkt AF wymaga osobnej korekcji; środkowy skalibrowałem i jest OK - o pozostałych nie pomyślałem;

- dwa razy niechcący przełączyłem przełącznik AF-MF i zanim się zorientowałem, strzeliłem kilka kompletnie spudłowanych zdjęć; jednak jestem przyzwyczajony do przełączania AF-MF z poziomu puszki - może użycie kombinacji "przycisk + rolka" wymaga nieco więcej czasu, ale przynajmniej wyklucza przypadkowe przełączenie.

S4INT
1.06.10, 17:11
Bo? Poprostu człowiek ma dość jak kupuje coś za ciężko zarobioną kasę i musi z tym ''latać'' co chwilę do serwisu a w dodatku do tego wszystkiego serwis działa jak ŚLIMAK.

Dziwne - jakoś setki i tysiące osób na innych forach tak nie narzekają. Zwłaszcza na serwis który jest ogólnie chwalony.

Ja kupuje Sigmy nowe i używane - jakoś nie mam takich dramatycznych przeżyć jak Ty. Zwłaszcza, że opisujesz "Sigmy jako złomy" na podstawie jednego obiektywu, który widocznie jest padaką (egzemplarz).

MicSzu
1.06.10, 18:00
Dziwne - jakoś setki i tysiące osób na innych forach tak nie narzekają. Zwłaszcza na serwis który jest ogólnie chwalony.

Nie tak TYSIACE i nie tak ''nie narzekają'' bo wystarczy zerknąc na inne fora i co krok gdzieś jest ''problem''.

Ja kupuje Sigmy nowe i używane - jakoś nie mam takich dramatycznych przeżyć jak Ty. Zwłaszcza, że opisujesz "Sigmy jako złomy" na podstawie jednego obiektywu, który widocznie jest padaką (egzemplarz).

Nie jedynego szkła.. a co do waszych dogryzek ( was innosystemowców co tylko na ''kundlach'' jadą bo... i dlatego ich tak bronicie...) Pozatym nie mówie, że serwis jako tako jest zły (bo ostatnio zrobili wszystko w miarę OK) tylko, że sę nie w porzadku wobec klienta poniewarz skazują go na dodatkowe koszty. Bo juz jaki sprzęt spędzi w serwisie te 3-4 tygodnie można przeboleć (choc na tle serwisu olka jest to PORAŻKA). Pozatym jaka przyjemność miec szkła które nie ze wszystkimi korpusami współpracują jak powinny?

S4INT
1.06.10, 18:57
( was innosystemowców co tylko na ''kundlach'' jadą bo... i dlatego ich tak bronicie...)

Cieszę się, że tak doskonale znasz moją szklarnie :)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol:

blair7
1.06.10, 22:10
To taka szybka podpowiedz (oprocz Micsza, bo widze ze jest oponentem do calej reszty) kupic sigme czy ZD? Chodzi mi o 50mm

Karol
1.06.10, 22:23
To taka szybka podpowiedz (oprocz Micsza, bo widze ze jest oponentem do calej reszty) kupic sigme czy ZD? Chodzi mi o 50mm

Do czego - do portretu, czy również do makro? Jak również do makro to Zuiko, jak do portretu to sam nie wiem. Zuiko można kupić w ciemno, Sigmę wolałbym wypróbować lub mieć możliwość zwrotu. Poza tym Sigma to stosunkowo nowe szkło, niewielu ludzi jej używa, szczególnie z 4/3.

blair7
1.06.10, 22:27
Raczej do portretu, ew jako bardzo jasny obiektyw do reporterki, tudziez czegokolwiek innego (czyt. zabawy)

NightCrawler
1.06.10, 22:34
Oba są dobre. Jeżeli Sigme to tylko z gruntownym przetestowaniem przed zakupem (albo ze świadomością możliwości pożegnania się z nią na jakiś czas po zakupie ;)). ZD50 to naprawdę świetny obiektyw.
Testowałem go dzięki uprzejmości Romka przed sprzedażą systemu i jedyne do czego mogę się doczepić do dość wolny AF co akurat przy zdjęciach, które nim robiłem w niczym mi nie przeszkadzało.

MicSzu
2.06.10, 08:19
To taka szybka podpowiedz (oprocz Micsza, bo widze ze jest oponentem do calej reszty) kupic sigme czy ZD? Chodzi mi o 50mm

Kup ZD w Olyjedi... zaoszczędzisz 450zł (co najmniej bo słanie sprzętu do serwisu na własny koszt jest drogim rozwiazaniem) I będziesz miał pewniaka a tą działkę w jasności i szybkości AF napewno nadrobi jego celność i inne walory ZD:)

Alleg_pl
2.06.10, 09:22
To taka szybka podpowiedz (oprocz Micsza, bo widze ze jest oponentem do calej reszty) kupic sigme czy ZD? Chodzi mi o 50mm

Ja bym wzial Sigmę, z ZD50 mam srednie doswiadczenia, chociaz szklo jest naprawde ok.
a juz wogole jesli w gre wchodzi np wycieczka do sigma pro center i wybranie sobie z np 4-5 sztuk tej "najlepszej"

tak zdaje sie postapilo paru forumowiczów, i oidp oni nie narzekaja ze szkło złe, ze kalibrowac, ze to ze tamto.

Micszu, do Krakowa masz niecala godzinke. Kupujac szklo za 2k chyba warto poswiecic chwile, zeby potem nie marudzic ze złe, niedobre, ze sie rozjezdza i wogole ze to co napisales wyzej... Troche rozsadku, i po problewmie.

Karol
2.06.10, 09:36
Niby tak, ale w warunkach sklepowych nie tak łatwo sprawdzić obiektyw, szczególnie jak się nie ma doświadczenia i nie do końca wie czego się spodziewać. Kwiatki zwykle wychodzą po jakimś czasie, wstępnie się myśli, że jest ok. Osobiście zamiast robić sobie wycieczki, tracić czas i kasę na dojazd, zamówiłbym w Sieci, potestowałbym na spokojnie w domu, a jakby nie było ok, skorzystałbym z prawa zwrotu towaru zakupionego w Internecie. Ryzykuje się w sumie koszty przesyłek w obie strony. Ew. zakup w Sieci, odbiór osobisty...

MicSzu
2.06.10, 09:38
Ja bym wzial Sigmę, z ZD50 mam srednie doswiadczenia, chociaz szklo jest naprawde ok.
a juz wogole jesli w gre wchodzi np wycieczka do sigma pro center i wybranie sobie z np 4-5 sztuk tej "najlepszej"

tak zdaje sie postapilo paru forumowiczów, i oidp oni nie narzekaja ze szkło złe, ze kalibrowac, ze to ze tamto.

Micszu, do Krakowa masz niecala godzinke. Kupujac szklo za 2k chyba warto poswiecic chwile, zeby potem nie marudzic ze złe, niedobre, ze sie rozjezdza i wogole ze to co napisales wyzej... Troche rozsadku, i po problewmie.


Spoko spoko, szkoda tylko, że nie wiesz o tym, że sigmy pod 4/3 są na sklepach w ilości 1 sztuki lub wcale:) I ''przebierac'' to można ale w ciuchach w lumpeksie;)

Rafał Czarny
2.06.10, 09:51
Niestety abberacja jest paskudna..

Abebrracja. A tak z ciekawości to jaka aberracja?

qbic
2.06.10, 10:18
Pewnie chodzi o LoCA, to jest cecha każdego jasnego obiektywu.

blair7
2.06.10, 10:35
Czyli w krakowskich sklepach nie ma problemu z dostaniem sigmy?

qbic
2.06.10, 10:41
Czyli w krakowskich sklepach nie ma problemu z dostaniem sigmy?

Zależy od mocowania..... do Sony kupiłem od reki w FJ.

Alleg_pl
2.06.10, 10:48
Chromatyczną. nie znam jasnego szkła calkiem wolnego od tej wady, 50/2 tez aberruje... niewiem jak leica 25/1.4 ale nie chce mi sie wierzyc ze jest od tego wolna.

Wiem MicSzu, ty zawsze znajdziesz wymówke. Poziom twoich wypowiedzi jest troche zenujacy.

http://www.sigma-procentrum.pl/ dzwonisz, pytasz, jak nie maja to ci sciągną na sklep... podjezdzasz, sprawdzasz, kupujesz. Swoja drogą, panowie z Foto-plusa na studenckiej naprawde nie gryzą, nieraz jak nie ma ruchu mozna pogadac, wymienic się spostrzezeniami...

MicSzu
2.06.10, 11:04
Chromatyczną. nie znam jasnego szkła calkiem wolnego od tej wady, 50/2 tez aberruje... niewiem jak leica 25/1.4 ale nie chce mi sie wierzyc ze jest od tego wolna.

Wiem MicSzu, ty zawsze znajdziesz wymówke. Poziom twoich wypowiedzi jest troche zenujacy.

http://www.sigma-procentrum.pl/ dzwonisz, pytasz, jak nie maja to ci sciągną na sklep... podjezdzasz, sprawdzasz, kupujesz. Swoja drogą, panowie z Foto-plusa na studenckiej naprawde nie gryzą, nieraz jak nie ma ruchu mozna pogadac, wymienic się spostrzezeniami...
A ... wam się główkach za przeproszeniem... co w moich wypowiedziach uważasz za ''żenujace'' ? że piszę jak jest, a nie tak jak ktos próbuje to ''owinąc w bawełnę''?
Co do fotoplusa to wiem, że nie gryzą, byłem tam kilkukrotnie (zawsze można się czymś ''pobawić'') lecz nigdy nie mieli na stanie np.S50 do 4/3 i napewno nie ściągną NIKOMU kilku sztuk bo ktoś ma taki ''kaprys'' sobie poprzebierać;)

qbic
2.06.10, 11:07
Co do fotoplusa to wiem, że nie gryzą, byłem tam kilkukrotnie (zawsze można się czymś ''pobawić'') lecz nigdy nie mieli na stanie np.S50 do 4/3 i napewno nie ściągną NIKOMU 5 sztuk bo ktoś ma taki ''kaprys'' sobie poprzebierać;)

Zapytałeś? Jak kupowałem 12-24 to miałem 3 sztuki do testów....

MicSzu
2.06.10, 11:08
Zapytałeś? Jak kupowałem 12-24 to miałem 3 sztuki do testów....

Pytałem, być może że do bardziej popularnych systemów mają czasem na sklepie po klika sztuk szkła na które jest ''popyt''.

Alleg_pl
2.06.10, 11:11
Pytałem, być może że do bardziej popularnych systemów mają czasem na sklepie po klika sztuk szkła na które jest ''popyt''.
mysle(ale moge sie mylic) ze system Sony jest nie wiele bardziej popularny niz 4/3, szczegolnie ze 12-24 to specyficzne szklo, to nie standardowy zoomik, ktorego sie sprzedaja 3 szt dziennie.

A ... wam się główkach za przeproszeniem, co w moich wypowiedziach uważasz za ''żenujace'' ?
Co do fotoplusa to wiem, że nie gryzą, byłem tak kilkukrotnie (zawsze można się czymś ''pobawić'') lecz nigdy nie mieli na stanie np.S50 do 4/3 i napewno nie ściągną NIKOMU 5 sztuk bo ktoś ma taki ''kaprys'' sobie poprzebierać;)

to jakos dziwnie cie tam obslugują.
a zenujace jest to ze wiekszosc twoich postow to bezsensowny flame nie wprwadzajacy nic do dyskusji poza przepychankami, zadnych uzytecznych dla osoby ktora zalozyla ten watek informacji (poza informacja ze kundle sa **** i ogolnie **** warte), Jezdzisz po innych bez zadnych zachamowan, i oczywiscie wiesz doskonale co kazdy ma w torbie ( bo w koncu my mamy tylko kundle, nie stac nas na nikkory... hmm, no ciekawe, jakos tego nie zauwazylem, ale ty wiesz lepiej. Tak samo twoje niesamowicie pomocne wypowiedzi w watku o T17-50/2.8 na zasadzie w d*** bylem i g**** widzialem, to ze "słyszałes" i "podobno".
Tak samo wiele twoich wybitnych postów na forum Nikona, smiechu warte, naprawde.


do kolegi zainteresowanego ta sigmą, zadzwon, to prawie nic nie kosztuje, a jestem prawie pewien ze panowie z niejednego szanujacego sie sklepu fotograficznego obsluza cie w godny sposob.

MicSzu
2.06.10, 11:16
to jakos dziwnie cie tam obslugują.
a zenujace jest to ze wiekszosc twoich postow to bezsensowny flame nie wprwadzajacy nic do dyskusji poza przepychankami, zadnych uzytecznych dla osoby ktora zalozyla ten watek informacji (poza informacja ze kundle sa **** i ogolnie **** warte), Jezdzisz po innych bez zadnych zachamowan, i oczywiscie wiesz doskonale co kazdy ma w torbie ( bo w koncu my mamy tylko kundle, nie stac nas na nikkory... hmm, no ciekawe, jakos tego nie zauwazylem, ale ty wiesz lepiej. Tak samo twoje niesamowicie pomocne wypowiedzi w watku o T17-50/2.8 na zasadzie w d*** bylem i g**** widzialem, to ze "słyszałes" i "podobno".
Tak samo wiele twoich wybitnych postów na forum Nikona, smiechu warte, naprawde.


do kolegi zainteresowanego ta sigmą, zadzwon, to prawie nic nie kosztuje, a jestem prawie pewien ze panowie z niejednego szanujacego sie sklepu fotograficznego obsluza cie w godny sposob.


A bo twoje wnoszą, w wątku tamrona powiedziałem jak jest, wiec nie wciskaj mi człowieczku bajek, ze tamron 17-50 to CUDOWNE SZKŁO O PANCERNEJ budowie bo to niestety nic innego jak plastikowa wydmuszka (owszem dobra optycznie ale mechanicznie nic dobrego). A że nikkor 17-55 i inne drogi to trzeba sie cieszyć tym co się ma... I nie ''jade'' po nikim tylko tak zatwardziale bronicie tych wszystkich sigm, tamronów że szkoda gadac... a sami dobrze wiecie jak sprawa wygląda i sami sobie oczy zamydlacie;)

S4INT
2.06.10, 11:29
A że nikkor 17-55 i inne drogi to trzeba sie cieszyć tym co się ma...

Masz racje - ciesze się tym co mam i robie tym zdjęcie (lepsze/gorsze - ale jakoś nikt nie pisze: "o jezu, widać, że z tej gównianej sigmy"), a nie wylewam frustracje na forach internetowych. Ty jakoś strasznie dużo piszesz, a zdjęć ani widu...



I nie ''jade'' po nikim tylko tak zatwardziale bronicie tych wszystkich sigm, tamronów że szkoda gadac... a sami dobrze wiecie jak sprawa wygląda i sami sobie oczy zamydlacie;)

Bo wyobraż sobie, że MAMY te straszne, złe, niedobre, dziadowskie Sigmy i Tamrony - i przynajmniej możemy cokolwiek o nich napisać, a nie powtarzać co się usłyszało na forach (swoją drogą ciekawy filtr masz - wyłapujesz tylko te wątki i posty o problemach), lub to co się wydaje, że tak jest. Ja używam i mogę powiedzieć jak coś działa - Ty zaś możesz dalej uprawiać trollerke pospolitą pisząc jako objawiony nie mając nawet szkła w ręce, nie mówiać o zrobieniu jakiejkolwiek sesji (tak wiem - "bawilem się tym i tym").
Niestety to bardzo podważa Twoją wiarygodność (właściwie niweluje ją do zera).

MicSzu
2.06.10, 11:30
Masz racje - ciesze się tym co mam i robie tym zdjęcie (lepsze/gorsze - ale jakoś nikt nie pisze: "o jezu, widać, że z tej gównianej sigmy"), a nie wylewam frustracje na forach internetowych. Ty jakoś strasznie dużo piszesz, a zdjęć ani widu...



Bo wyobraż sobie, że MAMY te straszne, złe, niedobre, dziadowskie Sigmy i Tamrony - i przynajmniej możemy cokolwiek o nich napisać, a nie powtarzać co się usłyszało na forach (swoją drogą ciekawy filtr masz - wyłapujesz tylko te wątki i posty o problemach), lub to co się wydaje, że tak jest. Ja używam i mogę powiedzieć jak coś działa - Ty zaś możesz dalej uprawiać trollerke pospolitą pisząc jako objawiony nie mając nawet szkła w ręce, nie mówiać o zrobieniu jakiejkolwiek sesji (tak wiem - "bawilem się tym i tym").
Niestety to bardzo podważa Twoją wiarygodność (właściwie niweluje ją do zera).

Bla bla bla.. panie ''fotografie od sesji'' ;) Tylko wy uzywacie a nikt inny nie i ja pisze same dyrdymały choc miałem do czynienia z kilkoma tymi szkłami... no faktycznie nie jestem wogóle wiarygodny, wy tylko wszystko wiecie.

Szczególnie Ty i kolega na A;)

Alleg_pl
2.06.10, 11:32
Bla bla bla.. panie ''fotografie od sesji'' ;)
dalej uwazasz ze wnosisz cos do tematu?
(tak wygladal caly post kolegi przed edycją)

się taki mały offtopic zrobil...

MicSzu
2.06.10, 11:34
dalej uwazasz ze wnosisz cos do tematu?
(tak wygladal caly post kolegi przed edycją)
Ostatnimi postami nie wnosze nic tak jak i wy więc czym się mam przejmowac? To, że napisałeś ''zadzwon'' tez za wiele nie wnosi.

S4INT
2.06.10, 11:36
Bla bla bla.. panie ''fotografie od sesji'' ;)


Wiem, wiem - zabrakło argumentów... ale tym mnie nie obrazisz.





Tylko wy uzywacie a nikt inny nie i ja pisze same dyrdymały choc miałem do czynienia z kilkoma tymi szkłami...

Właśnie chodzi o to, że WSZYSCY używają, a TY nie.

epicure
2.06.10, 11:58
Panowie, dyskusja zmierza w niebezpiecznym kierunku.

Ja tylko dodam, że przed zakupem Sigmy 50-tki napisałem maila do Sigmy ProCentrum w Poznaniu z pytaniem, czy mają ten obiektyw na stanie. Następnego dnia rano dostałem odpowiedź, że mają chyba tylko w Warszawie, a w Poznaniu do 4/3 jest tylko 10-20 mm i 150 mm - po jednej sztuce. Polecili mi zamówić w sklepie internetowym Sigmy. Stwierdziłem, że skoro mam mikroregulację AF, to mogę zaryzykować i zamówiłem. Przesyłka dotarła w 24 h.

MicSzu
2.06.10, 15:03
Panowie, dyskusja zmierza w niebezpiecznym kierunku.

Ja tylko dodam, że przed zakupem Sigmy 50-tki napisałem maila do Sigmy ProCentrum w Poznaniu z pytaniem, czy mają ten obiektyw na stanie. Następnego dnia rano dostałem odpowiedź, że mają chyba tylko w Warszawie, a w Poznaniu do 4/3 jest tylko 10-20 mm i 150 mm - po jednej sztuce. Polecili mi zamówić w sklepie internetowym Sigmy. Stwierdziłem, że skoro mam mikroregulację AF, to mogę zaryzykować i zamówiłem. Przesyłka dotarła w 24 h.
Właśnie ta regulacja w body może być bardzo pomocna--> dziś sam wysłałem moją S30 do kalibracji (kurier 40zł z własnej kieszeni;/) i podejrzewam, że owy obecny błąd w mojej S30 mógłbym skorygować własnie za pomocą owej funkcji w body... ale niestety w korpusach, które posiadam nie ma takiej możliwości a szkoda.

blair7
2.06.10, 22:12
Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy w body e-520 jest ta cala mikroregulacja? Bo moze nie wiem jak sie to nazywa.

Kolejna sprawa, to czy jest na forum ktos z Nowego Sacza lub okolic, kto ma Sigme 50 lub ZD 50 i moglby jej uzyczyc na 5 min?

MicSzu
3.06.10, 09:52
Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy w body e-520 jest ta cala mikroregulacja? Bo moze nie wiem jak sie to nazywa.

Kolejna sprawa, to czy jest na forum ktos z Nowego Sacza lub okolic, kto ma Sigme 50 lub ZD 50 i moglby jej uzyczyc na 5 min?

E-520 nie posiada takowej regulacji. Ja jestem z okolic ale posiadam tylko S30 (i na obecną chwilę nawet jest w serwisie)

blair7
3.06.10, 11:56
moze byc S30, odezwij sie jak juz ja bedziesz mial, podjeda do ciebie i kilka zdjec bym wykonal tym szklem

Bodzip
3.06.10, 12:01
moze byc S30, odezwij sie jak juz ja bedziesz mial, podjeda do ciebie i kilka zdjec bym wykonal tym szklem

Gorlice: S30 i E-30 czeka na Ciebie :)

epicure
3.06.10, 13:00
Gdyby ktoś z Poznania był zainteresowany kupnem Sigmy 50 f/1,4, to dostałem maila z salonu Sigma ProCentrum, że szkło od jutra będzie dostępne na miejscu.

blair7
4.06.10, 12:38
Gorlice: S30 i E-30 czeka na Ciebie :)

W takim razie jak tylko drogi zrobia sie przejezdne i przestanie padac deszcz, to podjede do ciebie.

Bodzip
4.06.10, 18:56
Czekam :) - tylko pamiętaj, masakra na drogach.

blair7
4.06.10, 19:43
Pwenie nie wczesnie niz w przyszlym tyg, bo grybw dzisiaj podobno nieprzejezdny

tomasziolkowski
4.06.10, 19:46
Gdyby ktoś z Poznania był zainteresowany kupnem Sigmy 50 f/1,4, to dostałem maila z salonu Sigma ProCentrum, że szkło od jutra będzie dostępne na miejscu.
A jeśli ktoś by chciał podjechać w okolice Poznania po używaną to zapraszam do Krotoszyna, 1350zł

witia
4.06.10, 20:07
A po to, że szkła sigmy to złom co się rozjezdza co chwile i trzeba je ''kalibrowac'' w serwisie... czyli po chłopsku mówiąc nie ustawiają ostrości tam gdzie powinny.

PRZESADZIŁEŚ.
Mam trzy i serwisu jeszcze nie "widziały". Jedyny mój ZD - właśnie się do serwisu "wybiera".
Pozdrawiam.

Karol
4.06.10, 20:54
PRZESADZIŁEŚ.
Mam trzy i serwisu jeszcze nie "widziały". Jedyny mój ZD - właśnie się do serwisu "wybiera".

Hehe, zawsze warto mieć własne zdanie. Swego czasu naprawiałem Canona w sławetnym serwisie na Żytniej. Wysyłając aparat miałem pewne obawy, ponieważ w Sieci wówczas było coś w rodzaju nagonki na ten serwis, w każdym razie dominowały narzekania... Ku mojemu zdziwieniu serwis postąpił wzorowo - dobry kontakt, bardzo szybko miałem aparat naprawiony w ramach gwarancji. Od tego czasu bardzo ostrożnie podchodzę do mitów krążących w Sieci.
Sorki za OT.

SanChin
6.09.10, 08:58
Bardzo dobre szklo :) mam przeszlo pol roku, jakby ktos sie zastanawaial nad kupnem do canona to polecam!

krzysiek29
6.09.10, 09:42
Bardzo dobre szklo :) jakby ktos sie zastanawaial nad kupnem do canona to polecam!

Do Canona ( FF) też polecam ale do Olka to już zupełnia inna ogniskowa i inne zastosowanie.

epicure
6.09.10, 11:58
...do Olka to już zupełnia inna ogniskowa i inne zastosowanie.

I prawdopodobnie też inaczej (gorzej) działający AF.