PDA

Zobacz pełną wersję : elektroniczna migawka



bogdi
28.04.16, 21:01
czy któryś z m4/3 posiada możliwość ustawienia elektronicznej migawki (czyli bardzo cichej pracy bez dźwięku migawki mechanicznej) ? olympus lub panasonic

wuja
28.04.16, 21:12
Seria G Panasonica

bogdi
28.04.16, 21:34
dzięki - czy wszystkie modele G, na przykład g5 ? - potrzebuję aparat który będzie działał bardzo cicho ( w zasadzie bezszmerowo, fuji mnie troszkę rozbił cenowo - optyka) tu mam szansę skompletować dwa trzy obiektywy jasne
czy on będzie ewentualnie dogadywał się z obiektywami olympusa i sigmy ? - czy są niestety jakieś niedoskonałości współpracy ? i ewentualnie na które modele w szczególności zwrócić uwagę, pierwszeństwo mają u mnie te z wizjerem i pokrętłami sterującymi parametrami, nie interesuje mnie filmowanie, a łatwość dotarcia do iso, wb, manulal i parametry ekspozycji, stabilizacja mile widziana ;)

And.N
28.04.16, 21:49
...na przykład g5 ? - potrzebuję aparat który będzie działał bardzo cicho...
Owszem Panasonika G5 można tak ustawić (oczywiście przechodząc na migawkę elektroniczną), że będzie praktycznie bezgłośny. Nie sądzę aby np. w teatrze osoba siedząca obok coś usłyszała.
Stabilizacja jak to w Panasonikach w obiektywie. Parametry ekspozycji ustawia sie łatwo, bez wchodzenia do menu. Ma też dobry wizjer mz.

alnico
28.04.16, 21:54
Olympus E-M1, E-M5 mkII, E-M10 mkII.

Karol
28.04.16, 21:59
Olympus E-M1, E-M5 mkII, E-M10 mkII.
Jeszcze PEN-F

wuja
28.04.16, 21:59
G5 z pewnością.
Może być elektroniczna z wybranym 1 z 2 dźwiekiem lub kompletna cisza.
Zresztą z tego co się orientuję G6 i 7 tez.

bogdi
28.04.16, 22:03
widzę, że w przypadku olympusa, ceny już są wyższe :(
ma to być aparat który użyję kilka razy w ciągu roku, tylko w sytuacjach gdy lustrzanka jest za głośna, a fuji x30 nie zapewnia mi optymalnej optyki, więc sporadycznie
choć teraz zainteresował mnie Panasonic Lumix DMC-GM1mógł bym kupić dwa i nie zmieniać wtedy optyki tylko całość - czy może ktoś ma jakieś opinie na jego temat ?

viruuss
29.04.16, 06:59
widzę, że w przypadku olympusa, ceny już są wyższe :(
ma to być aparat który użyję kilka razy w ciągu roku, tylko w sytuacjach gdy lustrzanka jest za głośna, a fuji x30 nie zapewnia mi optymalnej optyki, więc sporadycznie
choć teraz zainteresował mnie Panasonic Lumix DMC-GM1mógł bym kupić dwa i nie zmieniać wtedy optyki tylko całość - czy może ktoś ma jakieś opinie na jego
temat ?


http://www.optyczne.pl/258.1-Test_aparatu-Panasonic_Lumix_DMC-GM1.html

bogdi
29.04.16, 18:09
czyli zaczyna mi się sprawa klarować, z tego co się doczytałem panasonic nie ma stabilizacji w korpusie :(, czyli dla mnie odpada (brak stabilizacji z sigmami), czyli pozostaje OLEK, bo "chyba" ? - nie wszystkie obiektywy panasa mają stabilizację ?

And.N
29.04.16, 18:20
... czyli pozostaje OLEK, bo "chyba" ? - nie wszystkie obiektywy panasa mają stabilizację ?
Wszystkie na pewno nie, tak strzelę:wink: 95% chyba ma. Tak po prawdzie wiem tylko o jednym obiektywie panasa 20/f1.7, że nie ma stabilizacji.

jo44
1.05.16, 22:02
czyli zaczyna mi się sprawa klarować, z tego co się doczytałem panasonic nie ma stabilizacji w korpusie :(, czyli dla mnie odpada
Panasonic GX7 ma stabilizację w korpusie. Fakt, nie jest to ta pięcioosiowa ale aparat jest umiarkowany cenowo. :)
Oczywiście ma też "cichą" migawkę. :)

bogdi
5.05.16, 22:03
no to dzięki za pomoc, właśnie w mojej torbie zagościł Panasonic GX7 - na razie go się uczę, pewnie zaraz przyjdzie czas na giełdę i kupno optyki ;)