PDA

Zobacz pełną wersję : MZ rewelacyjna galeria z 4/3 w roli głównej



tank_driver
23.02.08, 19:15
Może już było, a jeśli nie to będzie :)

GALERIA ALTZERO (http://www.flickr.com/photos/48945885@N00/)

dog_master
23.02.08, 19:58
Pięęękneee! Super są niektore zdjecia, 50mm piekne jak zawsze :)

domi
24.02.08, 06:50
Świetne są :) Na początku myślałem, że niektóre to render! :) Super galeria :D

tank_driver
24.02.08, 10:27
Po obejrzeniu tej galerii wiem, że nie odpuszczę sobie 50/F2, choćbym miał się żywić smalcem :) Rzeczywiście rewelacyjne jest to szkło :razz:, ostrość, zachowanie pod światło, i ten bokeh... MNIAM

suchar
24.02.08, 11:17
Przejrzałem trochę tych zdjęć i nie rozumiem: co w nich jest rewelacyjnego? Widziałem mnóstwo dużo lepszych tu, na forum.

tank_driver
24.02.08, 11:21
To rzecz gustu :) Mnie się bardzo podoba pokaz możliwości ZD50/2.0, na tyle, że zamierzam go kupić :) A tutaj nie znalazłem tak ciekawych, technicznych zdjęć. Ale może nie wiem jak szukać ? :roll: Pozdrawiam !

The z00m
24.02.08, 14:02
Po obejrzeniu tej galerii wiem, że nie odpuszczę sobie 50/F2, choćbym miał się żywić smalcem :)

Smalec jeśli dobrze zrobiony z kiszonym ogórkiem potrafi być smaczniejszy niż nie jedna szynka ;-)

Co do 50 Macro. Polecić mogę z czystym sumienim. Super szkiełko.

PS. Ktoś kiedyś pisał, że być może pojawi się w e-systemie ZD 25/2,0. Poddawano pod wątpliwą zasadność wypuszczania 25mm o f/2,0. IMO byłoby to bardzo ciekawe, baaaa... rewelacyjne szkiełko jeśli jakością nawiązywałoby do 50 Macro.

Rafał Czarny
24.02.08, 14:07
Co Wy takiego dostrzegliście w tych zdjęcia? Nie kumam. Pstryki jakiś lalek... :roll:

suchar
24.02.08, 14:13
Co Wy takiego dostrzegliście w tych zdjęcia? Nie kumam. Pstryki jakiś lalek... :roll:

Pewnie ten niesamowity bokeh ZD 50... Chyba sobie kupię, może wtedy moje zdjęcia też będą rewelacyjne.

The z00m
24.02.08, 14:17
Co Wy takiego dostrzegliście w tych zdjęcia? Nie kumam. Pstryki jakiś lalek... :roll:

Nic. Galeria jest beznadziejna. Autorowi wątku chodziło raczej o to czym zdjęcia są wykonane ;-)

domi
24.02.08, 15:30
Niektóre z tych ujęć technicznie są rewelacyjne, pomysł też ciekawy, a że akurat kolega zbiera sobie - nie laleczki - a figurki to ładnie połączył pasje :)
na kilku trudno poznać, że to tylko zabawki - kilka jednak zupełnie nie pasuje do reszty :) Ogólnie bardzo podoba mi się :)

dog_master
24.02.08, 15:59
Mi sie w tej galerii podobaja pomysly, swiatlo, wykonanie... Piekne sa niektore zdjecia!

tank_driver
24.02.08, 16:25
Suchar nie dogryzaj mi bo tego nie lubię (Ty pewnie też) Nie powiesz mi że 50/2.0 to nie jest okręt flagowy E-systemu. Długo zastanawiałem się czy warto ją kupić, a po tym co zobaczyłem w w/w galerii jestem przekonany że tak. Może to i durne lalki, ale w tym przypadku nie ma to MZ znaczenia - ja widzę dobrą technikę, i niezły pokaz możliwości tego słoiczka. Przeglądałem wiele zdjęć z pięćdziesiątki, ale na niewielu tak doskonale widać GO, bokeh i zachowanie pod światło. To że GO jest mała, to mogłem sobie wyobrazić, to że pod światło będzie dobrze - można się było spodziewać. O ostrości też wiele słyszałem. Ale bokeh mnie rozwalił, szczególnie że jest tam porównanie z 35/3.5 (za którym wcześniej optowałem). Nie pociąga mnie makro jako takie, ale chciałbym mieć coś konkretnego do portretu, a tutaj widzę dobrego kandydata. Nie wiem więc dlaczego ma mi się nie podobać coś, co spowoduje że z czystym sumieniem zakupię to szkiełko, choćby to były i odchody nietoperza. A czy będzie z niego pożytek ? Tego nie wiem, ale możliwości ku temu z pewnością tak :) Pozdrawiam !

chomsky
24.02.08, 16:27
Te laleczki to japonskie koszmarki z koszmarkowatych, badziewnych japonskich filmikow dla milosnikow nimfetek i lolitek. Sama aranzacja, tlo, dobrane dobrze, a czasami bardzo dobrze. Moze troszke zainspirowac milosnikow "wiekszego" macro
czesc.ch.

The z00m
24.02.08, 16:55
Niektóre z tych ujęć technicznie są rewelacyjne, pomysł też ciekawy, a że akurat kolega zbiera sobie - nie laleczki - a figurki to ładnie połączył pasje :)
na kilku trudno poznać, że to tylko zabawki - kilka jednak zupełnie nie pasuje do reszty :) Ogólnie bardzo podoba mi się :)

Poświęcilem tej galerii troszkę więcej czasu po tym co napisałeś. I muszę zmienić zdanie. Fotki faktycznie są ciekawe. Jak popatrzeć na nie szerzej nie tylko na pierwszy plan to nawet rewelacyjne. Ładne aranżacja sceny z dbałością o szczegóły. Figurki nie są chaotycznie fotografowane lecz zadbano by znajdując się w starannie dobranym miejscu tworzyły z tłem zwięzłą całość.

Biję się w piersi... wiele z tych fot jest superanckich.

suchar
24.02.08, 17:02
ZD 50 to nie jest flagowy okręt E-systemu.

Poza tym najpierw pisałeś o "rewelacyjnej" galerii, a potem, że ciekawe w niej jest to, że dobrze widać możliwości ZD 50. A potem podparłeś pierwsze, drugim. Sorry, ja tego nie kupuję. Z mojej strony EOT.
Pzdr

tank_driver
24.02.08, 20:58
Dlatego napisałem na wstępie że MZ, gust każdy ma jaki ma.
Mnie urzekła krystaliczna jakość zdjęć z 50/2.0 na tle innych, a widać że gość wie jak robić zdjęcia. I przekonałem się do zakupu 50. Jestem zadowolony, wręcz zrewelowany. Stąd tytuł :)
Co do okrętów, może źle to nazwałem, poprawnie powinno być że to szkło nie z tej ziemii za ziemskie pieniądze. A co czym podparłem... ważne że się nie przewraca :)

Rafał Czarny
24.02.08, 23:01
Może i wydać technikę, może i widać ładny bokeh, może i widać superostrość. Ale foty jako takie są beznadziejne. Tematycznie, treściowo - totalna klapa. Technicznie może i rewelacja, ale ja tak nie oceniam zdjęć.

Żadnej z nich nie powiesiłbym na ścianie, nawet gdybym dostał je za darmo.

mathu
24.02.08, 23:57
Mnie urzekła krystaliczna jakość zdjęć z 50/2.0 na tle innych
W jaki sposób oceniasz jakość obiektywu w rozdzielczości 1200x900? Zapewniam cię, że równie "krystaliczne" zdjęcia zrobię ci kitem Canona.

tank_driver
25.02.08, 00:11
Choćby na przykładzie zdjęć podobnej wielkości, z innych szkieł w w/w galerii ??
Po drugie: do galerii internetowych wrzucasz same cropy ? Czy proces zmniejszania powoduje że z 14-42 robi się żyletka ? Musisz łazić po moich wypowiedziach i doszukiwać się problemów ?
Rany, chyba zlikwiduję konto na tym forum i wypierdzielę całe to chińskie cholerstwo przez okno, zgłupieć można...

mathu
25.02.08, 00:38
Powiało grozą :<

dobas
25.02.08, 09:47
mnie tylko zastanawia na ile jest to bokeh a na ile "Gaussian blur" i maska ...

pzdr
dbs