PDA

Zobacz pełną wersję : Is Micro Four Thirds Dead?



FuRiOn
12.03.16, 01:49
DigitalRev wypuscil dosyc zabawny filmik nt czy to naprawde juz wszystko co mozna wycisnac z tego systemu. Wy tez jestescie podobnego zdania ze juz nic wiecej nie dostaniemy ?


https://www.youtube.com/watch?v=bwLqxqWfWMQ

epicure
12.03.16, 14:12
Jeśli już doszliśmy do granicy możliwości w m4/3, to wiemy już, gdzie leży granica możliwości pozostałych formatów. W APS-C dojdziemy do niej pewnie jeszcze w tym roku, a w FF pewnie w przeciągu dwóch lat. Biada nam wtedy wszystkim, fotografia umrze.

Matick7
12.03.16, 15:03
Nie tam. Pojawi się nowy typ sensora i od nowa karuzela się rozkręci dając coraz to nowe potrzebne w fotografii dodatki [emoji41]

gietrzy
12.03.16, 21:39
Jeśli już doszliśmy do granicy możliwości w m4/3, to wiemy już,

Patrząc na fotki Bodzipa czy apzeta, że jeszcze długo długo zanim pożegnamy DUŻE 4/3.

epicure
12.03.16, 21:44
Duże 4/3 to już zostało pożegnane, ale przez Olympusa.

KoValus
12.03.16, 21:57
Moim zdaniem z Olkiem jest podobnie jak z nowymi smartfonami - technologia nie nadąża nad harmonogramem wypuszczania nowych modeli.

Koriolan
12.03.16, 22:55
jesteśmy już na tym etapie, że kolejne modele nie wnoszą jakiegoś wielkiego postępu w kwestii jakości obrazka. Mając model z roku 2014 nie ma co "ślinić się" na model 2016 z tej samej półki, bo różnica będzie niewielka.

FuRiOn
13.03.16, 13:08
Z jakosci obrazka czlowiek zadowolony, ale bym nie plakal jakby w koncu powiedzmy w takim E-M10 III byly czujniki fazowe.

Koriolan
13.03.16, 14:17
Nie będzie czujników fazowych w E-M10 III bo w jakim celu?
Na pewno nie w celu poprawy współpracy z obiektywami dużego E-Systemu, bo taki aparat jest jeden , wyszedł 2,5 roku temu.
teraz niemal każdy obiektyw ZD ma zmiennika mZD.
AF-S po kontraście jest już wystarczająco dobry, szczególnie w amatorskiej puszce jaką jest E-M10

Natomiast jak na razie czujniki fazowe w Olympusie nic nie wnoszą do AF-C.
Jeżeli coś się zmieni, to najpierw trafią do nowego flagowca - dla wielu potencjalnych nabywców to będzie poważny argument zakupowy.

fret
13.03.16, 17:09
Do śmierci m4/3 jeszcze daleka droga, ale system dotarł do ważnego momentu i teraz sporo zależy od tego jak się Olek zachowa.Kończy się wciskanie kitu o przeliczaniu jasności tylko ze względu na GO. m4/3 jest pierwszym poważnym systemem w którym są szkła pracujące od pełnej dziury w limicie dyfrakcyjnym. To dotyczy już matrycy 16M (f/5,6). Drogi rozwoju sa w zasadie dwie: jaśniejsze zoomy w rozsądnej cenie, np. kit f/2,8-4 lub promowanie sprzętu wśród szafiarek i innych blogerek/blogerów. Przy obrazkach internetowej wielkości dyfrakcja nie ma znaczenia.

FuRiOn
19.03.16, 15:13
Problem jest taki, ze jak sony wypusci zajebista matryce dla olka to zagrozi sam sobie przy modelu a6300, ktory co jak co, ale dostal zajebiste bebechy. A wszystkie matryce w nowych olkach sa od sony.
Z tego wnioskuje, ze Sony zawsze bedzie mialo lepszy technologicznie aparat i Olympus dostanie tylko resztki zeby tak o nie zagrozic czasem.

Wiec.. po co zawsze byc z tylu skoro mozna pojsc do Sony... i to mnie zaczelo zastanawiac :)

fret
19.03.16, 15:22
Problem jest że jak Sony wymyśli niesamowitą nową technologię, to zastosuje ją we wszystkich matrycach i większe matryce zawsze będą lepsze. Pozostają różnice w sofcie.

Mcarto
19.03.16, 16:46
Wiec.. po co zawsze byc z tylu skoro mozna pojsc do Sony... i to mnie zaczelo zastanawiac :)
Tak to dobry krok - m4/3 już pada...



ps. oferty sprzedaży m/Zuiko 9-18mm proszę kierować na PW.

MAF
21.03.16, 12:39
Problem jest że jak Sony wymyśli niesamowitą nową technologię, to zastosuje ją we wszystkich matrycach i większe matryce zawsze będą lepsze. Pozostają różnice w sofcie.

A ceny szkieł do tych większych matryc widzieliście? Fajne może i są te aparaty, ale ja odpadam.

alnico
21.03.16, 13:07
Problem jest taki, ze jak sony wypusci zajebista matryce dla olka to zagrozi sam sobie przy modelu a6300, ktory co jak co, ale dostal zajebiste bebechy. A wszystkie matryce w nowych olkach sa od sony.
Z tego wnioskuje, ze Sony zawsze bedzie mialo lepszy technologicznie aparat i Olympus dostanie tylko resztki zeby tak o nie zagrozic czasem.

Wiec.. po co zawsze byc z tylu skoro mozna pojsc do Sony... i to mnie zaczelo zastanawiac :)
No właśnie - po co zawsze być z tyłu skoro można pójść w średni format, dużą zajebistą matrycę i inne zajebiste bebechy zamiast robić jakimś kupiastym Sony. Będą zajebiste foty przy których te stare to tylko natychmiast wykasować, oczywiście robić wszystko początku - i tak za każdym razem gdy wyjdzie nowa matryca, jeszcze bardziej zajebista :roll:.

szafir51
21.03.16, 13:49
Problem jest taki, ze jak sony wypusci zajebista matryce dla olka to zagrozi sam sobie przy modelu a6300, ktory co jak co, ale dostal zajebiste bebechy. A wszystkie matryce w nowych olkach sa od sony.
Z tego wnioskuje, ze Sony zawsze bedzie mialo lepszy technologicznie aparat i Olympus dostanie tylko resztki zeby tak o nie zagrozic czasem.

Wiec.. po co zawsze byc z tylu skoro mozna pojsc do Sony... i to mnie zaczelo zastanawiac :)

naiwne. Sony to nie jeden dział, jest branża produkcji matryc, jest dział produkcji i sprzedaży aparatów. Ten drugi jest po prostu klientem tego pierwszego. Jak ważnym i czy strategicznym - tego nie wiadomo. Każdy z nich ma swoich szefów, plany, wyniki finansowe itp.

Do tego mikro 4/3 to trochę inny segment.

Saboor
23.03.16, 01:07
Zastanowić się i zbadać relacje: Sony<->Olympus, a potem dywagować.

Bodzip
23.03.16, 08:09
Najlepiej to pojechać do Sony i spuścić im *******, że dają Olkowi resztki zajebistości :roll:

gietrzy
23.03.16, 09:17
W czasach ztcp premiery M5 II chyba pisałem w czym jest problem: Oly musiał kupić KONTRETNĄ ilość 16 MPx sensorów, a te widocznie jeszcze mu zalegają. Ot cała tajemnica. Podejrzewam, że nie kupujecie w środę świeżego chlebka jak jeszcze macie całkiem całkiem ten z poniedziałku.

apz
23.03.16, 10:37
W czasach ztcp premiery M5 II chyba pisałem w czym jest problem: Oly musiał kupić KONTRETNĄ ilość 16 MPx sensorów, a te widocznie jeszcze mu zalegają. Ot cała tajemnica. Podejrzewam, że nie kupujecie w środę świeżego chlebka jak jeszcze macie całkiem całkiem ten z poniedziałku.

Ale te szesnastki są całkiem całkiem, nie wydaje się mi, że kolejna dwudziestka będzie lepszym dilem

gietrzy
23.03.16, 11:27
Ale te szesnastki są całkiem całkiem, nie wydaje się mi, że kolejna dwudziestka będzie lepszym dilem
Oczywiście, że są OK. Tak samo nowe - jeśli będą - 20+ MPx matryce. Wystarczy, że będą trzymały poziom przynajmniej tych 16 MPx.
Podłączasz mZD60 i jest... jeszcze większa moc.

epicure
29.03.16, 12:11
To nie ważne, że matryce 16 mpx są ok. Konkrencja ma 24 mpx, pewnie jeszcze w tym roku będzie miała jeszcze więcej. Wkrótce żaden cebulak nie będzie chciał nawet spojrzeć na 16 mpx.

FuRiOn
31.03.16, 16:27
Nawet o wielkosc nie chodzi tylko o jakosc. Porownujac do takiego nowego a6300 to olek juz mocno odstaje w AF-C i kwesti filmowania.

epicure
31.03.16, 19:25
Porownujac do takiego nowego a6300 to olek juz mocno odstaje w AF-C...

Sądzę, że odstaje mniej, niż chciałby tego marketing Sony.