PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa studyjna za "5"zł



grizz
10.02.08, 09:03
http://www.cyberfoto.pl/studio-fotograficzne/90230-studio-flash-za-5zl.htm

fotomic
10.02.08, 10:04
http://www.cyberfoto.pl/studio-fotograficzne/90230-studio-flash-za-5zl.htmsyyyyyyyyyyysunia zajebiste !!!

Switch
10.02.08, 14:00
Nieprzeciętny pomysł...

irek50
10.02.08, 14:24
Ja w takich konstrukcjach od prawie 30lat stosuję nieporównanie pewniejsze profesjonalne palniki kołowe Bowensa --poza tym elementy od lampy Fil są także niepewne --układ wysokiego napięcia (jonizacja palnika) może padać... Ważne są także fotokomórki do wyzwalania błysku. W sumie lepiej oprzeć się obecnie na dobrej elektronice z żarówek błyskowych --kupuje się je od razu z fotocelami...(montujemy 4 żarówki błyskowe w rurze i po sprawie) --to nie będzie kosztowało "5zł", ale będzie znacznie mniej awaryjne.

henry1
10.02.08, 17:03
Witam !

Ten sprzęt jest trochę śmiercionośny :twisted:

Brak jakiej kolwiek osłony przed porażeniem !
Mógł choć do tej żarówki zastosowac oprawkę,
koszt pewnie ze 2 zł.
Ogólnie pomysł dobry ale wykonanie jak dla
nielubianej teściowej. :mrgreen:

Pzdr

rocco
10.02.08, 17:06
Oprawka zasłaniałaby częśc odblyśnika, chyba dlatego jej nie ma.
Ale faktycznie, ja bym wolał tego nie dotykac ;)

henry1
10.02.08, 17:42
Żarówka może być prostopadle do odbłyśnika .
Czyli oprawka może być umieszczona po
drugiej stronie miski.Będzie mniej zasłaniać miskę.

MicSzu
10.02.08, 18:18
To fakt projekcik ma troche nie dociągnięc, ale ogólnie jest całkiem niezły. Zamiast zarówki lepiej zastosowac halogen i to mocniejszy a nie 15W jak ta zaróweczka...bo ona chyba jednak jest za słaba?

irek50
10.02.08, 18:56
Powinna być żarówka energooszczędna --odpowiednik w jasności 100W umieszczona pionowo z oprawką pod spodem miski ...

MicSzu
10.02.08, 20:04
Powinna być żarówka energooszczędna --odpowiednik w jasności 100W umieszczona pionowo z oprawką pod spodem miski ... Dlaczego powinna? widziałem lampy z halogenami.

irek50
10.02.08, 20:31
MicSzu: Mam na myśli to wykonanie -- halogen będzie szkodził ruskim palnikom (odpada sreberko) z powodu ciepła . Piloty halogenowe są w lampach, które w miarę dokładnie powtarzają rozkład światła pilotującego w stosunku do światła błyskowego (są odpowiedniej wielkości i właściwie umiejscowione względem odbłyśnika i palnika błyskowego). Ten odbłyśnik z miski nadaje się w zasadzie do światła odbitego (z parasolki itp), więc wystarczy żarówka energooszczędna.

kisi
10.02.08, 20:37
Ja w takich konstrukcjach od prawie 30lat stosuję nieporównanie pewniejsze profesjonalne palniki kołowe Bowensa --poza tym elementy od lampy Fil są także niepewne --układ wysokiego napięcia (jonizacja palnika) może padać... Ważne są także fotokomórki do wyzwalania błysku. W sumie lepiej oprzeć się obecnie na dobrej elektronice z żarówek błyskowych --kupuje się je od razu z fotocelami...(montujemy 4 żarówki błyskowe w rurze i po sprawie) --to nie będzie kosztowało "5zł", ale będzie znacznie mniej awaryjne.

Zaprezentuj prosze swoje rozwiązanie może ktoś sie skusi i wykona na swój użytek.

MicSzu
10.02.08, 20:39
Ja w takich konstrukcjach od prawie 30lat stosuję nieporównanie pewniejsze profesjonalne palniki kołowe Bowensa --poza tym elementy od lampy Fil są także niepewne --układ wysokiego napięcia (jonizacja palnika) może padać... Ważne są także fotokomórki do wyzwalania błysku. W sumie lepiej oprzeć się obecnie na dobrej elektronice z żarówek błyskowych --kupuje się je od razu z fotocelami...(montujemy 4 żarówki błyskowe w rurze i po sprawie) --to nie będzie kosztowało "5zł", ale będzie znacznie mniej awaryjne.

Zaprezentuj prosze swoje rozwiązanie może ktoś sie skusi i wykona na swój użytek.

Ja się podejmę :D Chetnie bym sobie złożył choc jedną.

irek50
10.02.08, 20:50
Dobrze, ale nie dzisiaj. Muszę sprawę przedstawić systematycznie i od podstaw. Założę wątek w dziale "Porady" za 2-3dni. Pokażę różne rozwiązania. Mi świateł ciągle mało. Obecnie robię symulator światła słonecznego z anteny satelitarnej (inną na światło rozproszone używam od lat). Teraz wykleję duży talerz folią lustrzaną, aby uzyskać promienie skierowane i równoległe :)

MicSzu
26.02.08, 17:09
Dobrze, ale nie dzisiaj. Muszę sprawę przedstawić systematycznie i od podstaw. Założę wątek w dziale "Porady" za 2-3dni. Pokażę różne rozwiązania. Mi świateł ciągle mało. Obecnie robię symulator światła słonecznego z anteny satelitarnej (inną na światło rozproszone używam od lat). Teraz wykleję duży talerz folią lustrzaną, aby uzyskać promienie skierowane i równoległe :)

Są już gdzieś te ''Porady'' czy jendak ich nie będzie? chętnie zerkną bym na jakieś schemaciki tych ''zawodowych konstrukcji''.

Pozdrawiam.

irek50
26.02.08, 17:34
Nie mogę się na razie zabrać za ten temat --proszę o cierpliwość --pozdrawiam