PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór muszli ocznej do OMD M5



Semper
13.02.16, 16:42
Mam takie pytanie.

Kupiłem OMD E-M5 bez muszli ocznej. W sieci widzę są 2 rodzaje. EP-10 za 70 zł i EP-11 za 110 zł. Na zdjęciach obie muszle wyglądają bardzo podobnie. Dlaczego taka różnica w cenie ? Która muszla jest lepsza i dlaczego ?

Matick7
13.02.16, 18:15
Ep-11 jest dużo głębsza w porównaniu do 10. Dzięki temu mniej światła z zewnątrz pada do wizjera i masz niezakłócony niczym odbiór z wizjera w mocnym świetle. Ma to niestety wadę ponieważ wraz ze wzrostem rozmiaru rośnie współczynnik łatwości zgubienia jej jakoś 5 krotnie przez co ja już jej nie mam. Wygodna w używaniu gdybym nie miał żadnej chyba zdecydowałbym się na nią drugi raz. Jeśli transportujesz aparat w torbie obiektywem do dołu to raczej jej nie zgubisz.

Semper
13.02.16, 20:36
No jak już mam kupić to wolę chyba faktycznie lepszniejszą :-)) Tym bardziej, że aparat będzie mi służył na wyjazdach gdzie zdjęcia i w dzień i w nocy będą robione więc wskazana dobra ochrona przed słońcem. No i się wywodzę z lustrzanek, więc raczej intensywnie EVF będzie używany. Do fotografowania "na zombiaka" przez LCD się nie przekonam :-)) A też gdzieś czytałem, że łatwo się gubią te osłony - czyli potwierdza się Matick7 to co napisałeś. A czy to dobry pomysł, żeby ją na jakiś superglue przykleić ? :-)

alnico
13.02.16, 20:43
Nie superglue a butaprenem - sprawdzone!

easy_rider
13.02.16, 20:49
Niestety gubią się... przykleić można - ale raczej klejem typu butapren.
A tak w ogóle to do EM-5 pasuje jeszcze muszla z modelu EM-10 - ja bym właśnie taką wziął, jest pośredniej wielkości pomiędzy EP10 i EP11.
EP11 zasłania trochę ekran, który dodatkowo haczy przy obracaniu...

Semper
15.02.16, 17:35
Za późno :-( Już leci EP-11 do mnie :-) A butapren ...też mam ;-) Co do pośredniej muszli to chętnie przetestuję jeśli kiedyś EP11 mi się zgubi. Cenna info z tą pośrednią :-) Dziękuję za odp :-)