PDA

Zobacz pełną wersję : Szkła Olympusa z korpusami Panasonica



lisu84
2.02.16, 00:56
Moje pytanie może wydawać się dziwne ale spróbuję.
Zdziwiłem się po podpięciu ZD przez MMF-2 do G5. Autofokus działał tylko w trybie ciągłym. Pomyślałem, może to wina dużego systemu albo adaptera i nie drążyłem tematu. Ze względu na posiadanie Sigmy 19 i 30 nie używałem dawno kita. Wychodząc gdzieś ostatnio postanowiłem zabrać kit olympusowy tak w razie W gdyż po złożeniu jest dużo mniejszy niż panasowy. Podpinam go a ten tak samo, AF tylko w trybie ciągłym. Czy wszystkie szkła Oly zachowują się tak z korpusami Panasa? Zastanawiam się nad zakupem MZD 60/2,8 albo MZD 9-18 i zacząłem się obawiać że będzie problem z tym AF.

szafir51
2.02.16, 01:03
miałem G3 i z 45/1.8 AF pracował normalnie w AFS i AFC.

lisu84
2.02.16, 01:10
podejdę jutro do Fotojokera z aparatem i podepnę szkła które mają na półce. Jeśli będzie tylko C to będzie oznaczało, że problem z korpusem jest.

Koriolan
2.02.16, 01:35
G2 pracuje normalnie z wszystkimi szklami mZD, które do niego podpinalem

apz
2.02.16, 07:03
Moje pytanie może wydawać się dziwne ale spróbuję.
Zdziwiłem się po podpięciu ZD przez MMF-2 do G5. Autofokus działał tylko w trybie ciągłym. Pomyślałem, może to wina dużego systemu albo adaptera i nie drążyłem tematu. Ze względu na posiadanie Sigmy 19 i 30 nie używałem dawno kita. Wychodząc gdzieś ostatnio postanowiłem zabrać kit olympusowy tak w razie W gdyż po złożeniu jest dużo mniejszy niż panasowy. Podpinam go a ten tak samo, AF tylko w trybie ciągłym. Czy wszystkie szkła Oly zachowują się tak z korpusami Panasa? Zastanawiam się nad zakupem MZD 60/2,8 albo MZD 9-18 i zacząłem się obawiać że będzie problem z tym AF.

http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/dsc/connect zestawienie od samego Panasonica.
(http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/dsc/connect/g5.html)

maar
2.02.16, 09:39
Winę za to nie ponoszą szkła, ale autofocus, który jest domyślnie ustawiony na AFF (w uproszczeniu - przy zmianie orientacji obiektu w przód lub w tył, lub po przekadrowaniu autofocus automatycznie ponownie ustawia ostrość na obiekt na którym jest aktywny punkt ostrości). Nie wiem czy w menu G5 można bezpośrednio przeprogramować przycisk na AFS (w GH4 nie znalazłem takiej opcji), ale możesz to obejść sposobem.
Zaprogramuj na jednym z przycisków funkcyjnych Fn przełączanie AFS/AFF, później tym przyciskiem przełącz na AFS i sprawdź, czy wszystko działa poprawnie. Po przełączeniu na AFS, przycisk Fn możesz przeprogramować na inną funkcję.

U mnie w GH4 po wykonaniu tej operacji, po ustawieniu na AFS i wciśnięciu spustu migawki do połowy, ostrość jest prawidłowo blokowana.

szafir51
2.02.16, 10:14
W panasonicu G3 była opcja Quick AF, która powodowała, że AF cały czas pracował - ale tak samo byłoby chyba z obiektywami Sigmy?

maar
2.02.16, 10:45
Dotyczy to wszystkich obiektywów z AF, niezależnie od producenta. Ja korzystam głównie z obiektywów z serii pro Olympusa m 4/3. Korzystając z Sigm, prawdopodobnie lisu84 tego nie zauważył ze względu stosowane krótkie ogniskowe i związaną z tym dużą głębię ostrości.

lisu84
2.02.16, 21:56
W panasonicu G3 była opcja Quick AF, która powodowała, że AF cały czas pracował - ale tak samo byłoby chyba z obiektywami Sigmy?
Szybki autofocus w ustawieniach na off. Przy sigmach mogę zmienić w menu podręcznym tryb AF, przy tych dwóch wspomnianych obiektywach już nie. Byłem w jokerze. Podpiąłem 9-18 m4/3. Działał bez zarzutu. Potrzebny mi szeroki kąt ale trochę ta cena.. Jak będzie się sprawdzał 9-18 od dużego z m4/3?

Koriolan
3.02.16, 21:04
Bardzo dobrze

viruuss
4.02.16, 00:02
Potrzebny mi szeroki kąt ale trochę ta cena.. Jak będzie się sprawdzał 9-18 od dużego z m4/3?

AF jest akceptowalny :)
mam, używam